Sta kuvamo DANAS 2.deo

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
ja obozavam, ali bilo bi mi zao da zamrznem, verovatno nije isto kao sveze ?

Budu iste kao da si ih sad napravila i kao sto je @dive rekla zamrznes ih bez prezli,tek napravljene...

A zamrznete ih skuvane ili ne? Kako posle dok se otkrave jel ne budu gnjecave?

...nekuvane.A kada ih izvadis ostavisa ih samo malo da odstoje.Onako da se ne otkrave skroz.
 
pekarica za hleb bre afro...dala mi Evica recepat za pekez od kajsija..taj smo već pravile...sad sam isprobala i na šljivama i odličan je..
očistiš šljive od koštica,štapnim mikserom ih izgnječiš,al skroz da bude kašasto,dodaš polakile šećera na 1 kg voća,džemfix 3:1 i kašičicu limunovog soka i uključiš pekaricu na program marmeladen...
za sat i 20 minuta gotov pekez...tako vruć sipaš u tegle i zatvoriš...i aj ćao zdravo,gotov pekez...:hahaha:

Sta znaci dzemfix 3:1?
Moja tetka pravi najbolji pekmez od sljiva u koji stavlja i rum i cimet, jel moze i to sve u pekaru, da mi rum ne izvetri :)?
 
Sta znaci dzemfix 3:1?
Moja tetka pravi najbolji pekmez od sljiva u koji stavlja i rum i cimet, jel moze i to sve u pekaru, da mi rum ne izvetri :)?

džemfix imaš da kupiš u bilo kojem supermarketu...
ima 1:1, 2:1, 3:1.....

mislim da je on sastojak koji komaktno spoji masu i daje gustinu,da ne bude retko i gnjeckavo...
evo ga stegla se marmeladen boli glava,a ukus je predivan....:zaljubljena:
 
  • Podržavam
Reactions: 27E
Danas...kupila sam im somune i ispekla pljeskavice.Dodala kupus i paradaiz i eto ti rucka.
Napravila sam kolac sa kandiranim i orasastim vocem koji se hladi pa kad ga presecem ako valja cemu stize i recept :D

I evo ga recept:
-odvojiti 6 zumanaca od belanaca.U zumanca dodati 150g secera,van. secer,koru jednog limuna (narendanu) moze i jedne narandze i 250g umucenog margarina.Sve to dobro sjediniti.Umutiti belanca pa dodati 250g brasna koji smo pre toga pomesali sa praskom za pecivo i sjediniti sa zumancima.Dodati kandirano i orasasto voce po zelji otprilike po 50g od svakog.Danas sam stavila orahe,lesnike,ananas i suvo grozdje;
-posudu za hleb (onaj pravougaoni plahcic) premazala sam uljem i stavila papir za pecenje,ulila masu i pekla na 160 sat vremena.Pred kraj sam pojacala na 200 da se uhvati korica;
-kolac izvaditi iz rerne,posuti secerom u prahu i ostaviti da se ohladi da se ne bi raspadao pri secenju.
Ovaj kolac se moze peci u modli za kuglof pa preliti npr. glazurom od cokolade.
 
paprikesasiromikrompiro.jpg

http://www.coolinarika.com/recept/paprike-sa-sirom-i-mladim-krompirom/

paprike sa sirom, i krompirom. uspelo, pojedeno. krompir obavezno sitnije komade, i u duplo dublji sud od ovog na sliki
 
odo sad da isprobavam pekez u mojoj pekarici od raznooooooo voće....:rumenka:

padaju mi na pamet ideje i oću disprobam....videćemo kasnije kako će biti....

sad su u opticaju jabuke...a posle toga probavam i od pomorandži...:aha:

ako uspe,postavljam slike...
 
hocu hocu javicu :) jer uvek i kad pravim bude veca kolicina jer bas ima posla oko njih, pa cu taman deo da zamrznem :)

Knedle sa šljivama iliti kako kod nas kažu "gomboce", ja zamrzavam skuvane, probala sam onako sirove, ali se slepe i kad ih posle kuvam, više nisu baš fine ni ukusne. Daklem, ja napravim knedle,obarim ih par minuta i posle hlađenja zamrznem. Kad ih izvadim, onako smrznute ih bućnem u kipuću vodu na dva minuta i gotov posao. U međuvremenu na malko ulja prodinstam par kašika prezli, posle dodam šećera po volji i unutra uvaljam kuvane knedle.
 
...ako ti bas treba pile... imas jedno kod tigra u zamrzivacu...:lol:

kod tigerke nema jedno, ima stojedno..i vec na face okacila fotke ovih na koje se nameracila kako trce po dvoristu :( jadni :sad2:

taman doteras liniju letnju

ja se ugojila leti, kada svi mrsave :rida:

i ja sam..nisi sama..
mesec dana nisam ni jedan trening uradila, ni jednom na bazen ili adu otisla, samo sam jednom zaronila..i jos jednom pre toga..
i jedva cekam da se leto zavrsi..
ove godine sam bila fina, a sledece cu da budem :metla:
samo ja cu da koristim odmor tri letnja meseca, a moji saradnici mogu do maja i od oktobra..pa nek se rasporede..:aha:
ako ne zavrsim u lazi do tada..
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top