Sta kuvamo DANAS 2.deo

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
lele, lele, ZD, kud sad svratih na temu kad mi je voćni dan....
al daj recept za ovu čokoladnu lepotu, možda napravim za koji dan...

Trostruki užitak

6 belanaca, 200 g šećera, 150 g oraha, 2 kašike prezle i 2 kašike brašna. Od ovoga umutiti koru i ispeći na 200C oko 1/2 h.

6 žumanaca, 2 pudinga od vanile ( a može i čokolade :D ), 1,5 kašika brašna, 200 g šećera - ovo zakuvati u 7 dl mleka. U hladno dodati 200 g umućenog margarina.

Fil podeliti na 2 dela, u jedan deo dodati 100 g čokolade. Na koru staviti jedan deo fila, pa poređati keks kratko namočen u mleko, pa drugi deo fila.

Odgore narendati čokolade.

Domaćice, kakve su ti to tikvice? crvene? Da nisi pogrešnu sliku stavila? Ili ja nemam pojma

To crveno su kolutovi paradajza. Imaš pojma. :D
 
Medo, ja sam taj tvoj recept prepravljala i isprobavala, i moji se svaki put oduševe. :D A do sada nikada nismo jeli punjene tikvice. Pored one tvoje varijante, bilo je sa ostacima ćurećeg bataka samlevenog u secku, i malo narendane šargarepe, pa sa svinjskim svežim mesom takođe zbrkanim u secku, i poređanim kolutovima paradajza, a preliveno umućenim jajima u koja je dodata kisela pavlaka. Jedino nikada nisam koristila pavlaku za kuvanje, toga u mojoj provinciji nema, tako da moram da improvizujem.

A svaki put budu mljac, i sa ovim, i sa onim, i sa sirom, i bez, ma najeli smo se tikvica kao nikada do sada. :D
 
Ja se izvinjavam sto remetim vasu zeMsku zurku ovde, jel moze neka dobra forumasica da mi kaze kako se sprema ona zaprska za makarone :rumenko: Keva mi spava (kao medved) i ako je probudim pojesce me zivog a mrtav sam gladan . Znam da ide brasno, aleva paprika, i zejtin ali koliko cega ide ? Kad se stavlja so ? Koliko vode treba da odlijem kad ubacujem zaprsku :rumenko:

Hvala
 
Ja se izvinjavam sto remetim vasu zeMsku zurku ovde, jel moze neka dobra forumasica da mi kaze kako se sprema ona zaprska za makarone :rumenko: Keva mi spava (kao medved) i ako je probudim pojesce me zivog a mrtav sam gladan . Znam da ide brasno, aleva paprika, i zejtin ali koliko cega ide ? Kad se stavlja so ? Koliko vode treba da odlijem kad ubacujem zaprsku :rumenko:

Hvala
Pretpostavljam da misliš na testo sa krompirom, jer ja ne znam ni jedno testo u koje ide brašno kao zaprška ?
 
Voćni kolač, varijanta sa višnjama. Danas će da nestane, a šta ću za sutra, još nisam smislila.

if7db7.jpg
 
Medo, ja sam taj tvoj recept prepravljala i isprobavala, i moji se svaki put oduševe. :D A do sada nikada nismo jeli punjene tikvice. Pored one tvoje varijante, bilo je sa ostacima ćurećeg bataka samlevenog u secku, i malo narendane šargarepe, pa sa svinjskim svežim mesom takođe zbrkanim u secku, i poređanim kolutovima paradajza, a preliveno umućenim jajima u koja je dodata kisela pavlaka. Jedino nikada nisam koristila pavlaku za kuvanje, toga u mojoj provinciji nema, tako da moram da improvizujem.

A svaki put budu mljac, i sa ovim, i sa onim, i sa sirom, i bez, ma najeli smo se tikvica kao nikada do sada. :D

U, super, ja nisam probala sa mesom, samo sam ubacivala malo šunkice da zamiriše :D
Al' sad si mi dala ideju: pileća džiga...malo da se proprži i da se ubaci u "fil" :zjede:

koje ste zlo
danas punim tikvice
a nisam mislila da palim šporet uop-šte!:rtfm:
nate kaću da vas čitam sledeći put?!?
 
Voćni kolač, varijanta sa višnjama. Danas će da nestane, a šta ću za sutra, još nisam smislila.

if7db7.jpg

Izgleda predivno, verujem da je i preukusno:)
Ja volim sve sa visnjama, imam oko 20 tegli visanja iz dunsta, mogu da stoje cele zime (ponekad i dve), ove godine su posebno ukusne, prezrele, mesnate i pustile su soka taman toliko da zalijem tegle, a visnje su socne i "pune", kostice povadjene...

Dakle, mogu li te visnje, i kad budes imala vremena, ostavi mi recept za ovaj kolac, hvala:)
 
Izgleda predivno, verujem da je i preukusno:)
Ja volim sve sa visnjama, imam oko 20 tegli visanja iz dunsta, mogu da stoje cele zime (ponekad i dve), ove godine su posebno ukusne, prezrele, mesnate i pustile su soka taman toliko da zalijem tegle, a visnje su socne i "pune", kostice povadjene...

Dakle, mogu li te visnje, i kad budes imala vremena, ostavi mi recept za ovaj kolac, hvala:)

Mogu i takve višnje, bar ja mislim. Ne vidim razlog zašto ne bi mogle. Evo recepta, pisala sam ga pre nekoliko dana. :D

http://forum.krstarica.com/showthre...ANAS-2.deo?p=18260514&viewfull=1#post18260514

Za varijantu sa višnjama, kupiš neki crveni puding. Malinu, ili jagodu.
 
Danas ću da pečem paprike, onako sa belim lukom, babure.
Je l' jede to neko od vas?
Znači, ne salata, nego jelo, paprike se iseku na četvrtine, na malo ulja i tako se peku na ringli.
Pred kraj se doda beli luk i ta-dam, gotov ručak.
Pravi lagani letnji.
I uz to feta sir i salata od paradajza i krastavaca i opet! paprike :D

I kapiram, možda da obarim malo pirinča pa da izbegnem hleb, ne znam, videću.

Jel jede ? Ma tamanimo leti, al nemoj da baris pirinac, ostace ti moca od przenja pa nemas s cim da mocnes ;)
 
Mogu i takve višnje, bar ja mislim. Ne vidim razlog zašto ne bi mogle. Evo recepta, pisala sam ga pre nekoliko dana. :D

http://forum.krstarica.com/showthre...ANAS-2.deo?p=18260514&viewfull=1#post18260514

Za varijantu sa višnjama, kupiš neki crveni puding. Malinu, ili jagodu.

Izvini, nova sam ovde:)
Super, hvala ti mnogo, koliko veceras pravim taj kolac...Inace te visnje iz dunsta su socne neverovatno i ukusne, jednostavne za upotrebu (sok nikad ne bacam po potrebi ga razblazim i dosecerim)...

Ako koga interesuje kako se pravi, pokusacu kratko (mera je 5.kg, ja uzmem i do 2o posto imam svoje visnje), oberem, operem, povadim kospe i ociscene stavim u jednu posudu (dublju kantu), na 2o kg (lako je oduzeti ili dodati) odmah stavim samo 2. kg. secera, promesam blago (da "meso" visanja ne bi ispalo pa ostala oljustina) pokrijem krpom i to stoji 24. sata. Posle toga dadam samo 2 kesice konzervansa, promesam blago, pokrijem i sto stoji jos 24. sata) ...Doboro operem tegle s POKLOPCEM, sipam visnje, kad naspem kutlacom dodajem sok dok ne pokrije, zavrnem dobro, i stoje kao tek ubrane, nista im ne fali. Sopstvena kiselina ih stiti...
Eto, a ovo se zove "kratko":)
:hvala:
 
isprzi hleb, napravi mrzenice, jesi to, pij dosta caja, al se ne nalivaj, vec ga postepeno pijuckaj tokom dana
zbog dehidratacije od povracanja
a plus, sada je 40 stepeni, bice pametno da skuvas caj i isprzis hleb, napravis kao tost
stavi alu foliju preko ringle i na njoj mozes fino isprziti koje parce hleba ;)
 
a šta su to višnje iz dunsta i kako se prave?
recept, Biljo....molim....lepo...

Nisi videla, ostavila sam nize, evo samo sam kopirala:

Ako koga interesuje kako se pravi, pokusacu kratko (mera je 5.kg, ja uzmem i do 2o posto imam svoje visnje), oberem, operem, povadim kospe i ociscene stavim u jednu posudu (dublju kantu), na 2o kg (lako je oduzeti ili dodati) odmah stavim samo 2. kg. secera, promesam blago (da "meso" visanja ne bi ispalo pa ostala oljustina) pokrijem krpom i to stoji 24. sata. Posle toga dadam samo 2 kesice konzervansa, promesam blago, pokrijem i sto stoji jos 24. sata) ...Doboro operem tegle s POKLOPCEM, sipam visnje, kad naspem kutlacom dodajem sok dok ne pokrije, zavrnem dobro, i stoje kao tek ubrane, nista im ne fali. Sopstvena kiselina ih stiti...

Da dodam, ja kad otvorim teglu, ja pola pojedem, neverovatno su ukusne:)

Sama pravim kompote, s tim sto njih blansiram u teglama (pripremim sve, zatvorim teglu, uzmem najsiru serpu koju imam, poredjam tegle, naspem vodu i kako se zagreva voda tako i tegle i na kraju provre, skinem, gotovo, zimi da prste polizes, eto:))
 
Danas mojoj sestri bio rođendan, pa ručak bio kod nje, a ona i mama se baš potrudile da spreme sve posno zbog nas,
iako njih dve ne poste :heart: moje:

Paradajz supica bistra sa posnim rezancima,
pa onda kolutići lignji panirani i pohovane Surimi (krabe) i razne posne salate uz to:
salata od rendane šargarepe, kelerabe i jabuka sa limunovim sokom,
salata od barene boranije sa belim lukom,
klasična posna krompir salata sa crnim lukom,
Posne pohovane paprike

A posle toga voćni kolać sa kajsijama i posnim keksom i posnim šlagom (pitala ja za recept):

U 1l vode kuva se 500g sečera ca. 10 minuta, pa se dodaju oljuštene zrele kajsije (a može i drugo voće po želji) i kuva još 10-15 min.
Onda se u malo vode umuti 4 kesice pudinga od vanile (a ako je neko crveno voče onda od maline ili jagode) i doda u kuvano voće.

Za to vreme poređate posni keks (onaj kao petit beure) na tacnu i poprskate sokom od pomorandže, a kad se voćni fil malo prohladi prelijete preko keksa, pa odozgo ponovo ređate keks koji potapate ovlaš u sok od pomorandže, na kraju kad se sve dobro ohladi i rashaldi u frižideru, umutite posni šlag i premažete kolač.
Ja sam se ubila od ovog kolača, em slatko em osvežava, jer nije otužno...
 
Ceci, pa to je isti kolač za koji je ZD juče stavljala recept i sliku, )od višanja) samo umesto patišpanja ide posni keks i dobro, posni šlag. Ja često to pravim s keksom, ali ne zbog posta, nego mi brže da poređam keks, a i da ne uključujem, rernu po vrućini. A da je super - jeste


Danas ćerka "kuvala"

 
Poslednja izmena:
Ceci, pa to je isti kolač za koji je ZD juče stavljala recept i sliku, )od višanja) samo umesto patišpanja ide posni keks i dobro, posni šlag. Ja često to pravim s keksom, ali ne zbog posta, nego mi brže da poređam keks, a i da ne uključujem, rernu po vrućini. A da je super - jeste


Danas ćerka "kuvala"

http://www.dodaj.rs/?1/E/3uo4HiRQ/sendvici.jpg

Ćera ima talenta za kuvanje :)
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top