Šta je iskreno pokajanje?

Или су протестанти генерално на Балкану миноран фактор па нема тог "братимљења".
Sa ovim se potpuno slazem,na ovim prostorima su protestanti definitivno manjina.
Medjutim,Hristos je indirektno jasno dao znanja da biti deo mnozine nije uvek najbolja opcija ili jos preciznije da je carstvo nebesko namenjeno upravo takvoj,vernoj manjini.
Evo ti dokaza

Luka 12,32:
"...Ne boj se, malo stado! jer bi volja vašega oca da vam da carstvo..."
 
Sa ovim se potpuno slazem,na ovim prostorima su protestanti definitivno manjina.
Medjutim,Hristos je indirektno jasno dao znanja da biti deo mnozine nije uvek najbolja opcija ili jos preciznije da je carstvo nebesko namenjeno upravo takvoj,vernoj manjini.
Evo ti dokaza

Luka 12,32:
"...Ne boj se, malo stado! jer bi volja vašega oca da vam da carstvo..."
Nisi ti malo stado, nego izgubljena ofčica. Aj sad nazad na temu.
 
Sa ovim se potpuno slazem,na ovim prostorima su protestanti definitivno manjina.
Medjutim,Hristos je indirektno jasno dao znanja da biti deo mnozine nije uvek najbolja opcija ili jos preciznije da je carstvo nebesko namenjeno upravo takvoj,vernoj manjini.
Evo ti dokaza

Luka 12,32:
"...Ne boj se, malo stado! jer bi volja vašega oca da vam da carstvo..."
Nisam na to ciljao uopšte ali dobro.
 
Zato što se pokajanje potvrđuje delom. Ti možeš misliti da ćeš sledeći put
uraditi drugačije i da više nećeš praviti istu grešku, ali dok to delom ne
potvrdiš, to je samo ideja.

Jednog velikog teologa na temi sam pitala šta to znači ostaviti greh i nije
umeo da objasni. :kokice:
 
Kod katolika se moze i posle smrti.Ziv svestan znas da si u paklu i naravno da se pokajes ko ne bi..I naravno da bi bog oprostio da je to tako.Ali posto nije pravoslavlje je u pravu.
Овај живот је одређен за покајање. То нема везе са свјесности душе послије смрти. Могу и ја поставити питање па зар се неће сви грешници покајати кад васкрсну на Страшном Суду и схвате да им Бог суди и да ће бити осуђени. Сигурно да ће схватити тада своје гријехове али тада је већ касно.
 
Овај живот је одређен за покајање. То нема везе са свјесности душе послије смрти. Могу и ја поставити питање па зар се неће сви грешници покајати кад васкрсну на Страшном Суду и схвате да им Бог суди и да ће бити осуђени. Сигурно да ће схватити тада своје гријехове али тада је већ касно.
Katolici iskreni.Cim ima scesnosti po njima ima i mesta za pokajanje.Naravno svesna sebe svoje prislosti ima se vremena kolko hoces znam gde sam i cistim svoje grehe jer znam da dolazi strasni sud.
 
Iskreno pokajanje je u stvari krštenje kako je rekao..glas onoga koji viče iz pustinje, pokajte se približi se Carsvo Nebesko ! Taj je simbolički krštavao u vodi narod u znak pokajanja. Pitam se kako vajni teolozi ni jednom ne povezaše krštenje sa iskrenim pokajanjem.
 
Rat hrišćana, rat vernika, rat neistomišljenika. Obojica ste toliki vernici i zaluđenici bilbije i obojicu je ista zavadila da ste negde uživo bilo bi krvi. Bog vaš vas gleda i biće vam suđeno zbog ovog, ja se molim za obojicu tako da ne sekirajte se ublažiće vam kazne. Ja koji sam nevernik u bilbijskog boga i hrišćanski operisan, ja koji sam samo čovek i biće koje voli sve podjednako, našao sam svoj mir i blaži sam od vašeg boga bilbiskoga, ako ništa makar mi je "body count" nula za razliku od boga.
 
svi vi samo nagadjate, retki tek priznaju kao kolega south sto meni priznade
jeste, mrtvi se kaju, kao i ti sto priznade da si se kajao, ali nikad i pokajao! e, 'oces da trazim tu tvoju repliku, kada priznade? Ja sam jedini koji se ovde pokajao, jel si zaboravio? Zemo, necemo da se lazemo, jer odma' ide vredjanje. Znamo sta je ko pisao, nemoj da te ubrajam u mrtve, bice mi zao, plakacu.
nema mi zeme southa, a onda sam i druge prozivao
vidi molim te sa southom oko ovog IZMICANJA pokajanja, to bih da naucim najradije od vas, kako to IZMICE

Zanima me to delimicno pokajanje sto south ''naucava'' -

vama sve na pola, poluverje/dvoverje umesto laznih bogumila
pola vaskrsenja jednom, pa pola za 1000 god.
pola pokajanja
pola...
kad ce da napravite nesto CELO?
 

Back
Top