Šta je čin stvaranja? - Žil Delez

Za početak me interesuje odgovor u materijalnom pogledu na čin stvaranja.
Uglavnom, ono što smatramo da je stvoreno, tačnije sklopljeno je od nečega što je več postojalo i postoji, te u našoj svijesti ima definiciju da je stvoreno nešto novo, kada se to nešto sastavi, promijeni oblik i sl. npr. neko je napravio, stvorio kulu od pijeska, ali kojem činu prethodi stvaranje samog pijeska i toga od čega je on sastavljen, u sušini bio bi esencijalni odgovor na sam čin stvaranja?
 
****** krz gusto granje.
U jednom jedinom eseju, ovaj poznati mislilac celokupno tvoje trabunjanje po ovom forumu svrstao je pod pojam 'informacija' kao opozit bilo kakvom činu, a kamoli onom otpora. Tačnije, podveo pod staru dobru "dela, a ne reči...". Uopšte nije fantomski što tako nešto ne prepoznaješ, štaviše, vrlo je eksplikatorno. ;)
 
U jednom jedinom eseju, ovaj poznati mislilac celokupno tvoje trabunjanje po ovom forumu svrstao je pod pojam 'informacija' kao opozit bilo kakvom činu, a kamoli onom otpora. Tačnije, podveo pod staru dobru "dela, a ne reči...". Uopšte nije fantomski što tako nešto ne prepoznaješ, štaviše, vrlo je eksplikatorno. ;)
E, moj Black, ništa ti nisi u stanju da razumeš! Nije nikakva filozofija i apsolutno ništa ne znači "celo moje trabunjanje svrstati pod pojam invormacija", ako niko do danas, ni naučno, ni filozofdki, tj. logički, nije ojasnio šta je informacija i kako je informacija uopšte moguća. Niko do danas nije objasni pojam "SVEST" i njenih sedam sposobnpsti, bez kojih nikakve informacoje ne može da bude. A "svo moje trabunjanje" se svodi upravo na iskustveno, naučno i logičko, tj. filozofdko objašnjenje postojanja Svesti. I tek kad imamo objašnjnje postojanja Svesti, možemo objasniti pojam "informacija", a ne obratno, a to je da se Svest može objasniti uz pomo pojma "informacija". Prouči malo bolje moje objašnjenje postojanja Svesti koje sam tpoliko puta ponudio na ovom forumu pod naslovom "Zakon postojanja, neće ti muhda otpasti. Ferschten*?
 
Poslednja izmena:
Za početak me interesuje odgovor u materijalnom pogledu na čin stvaranja.
Uglavnom, ono što smatramo da je stvoreno, tačnije sklopljeno je od nečega što je več postojalo i postoji, te u našoj svijesti ima definiciju da je stvoreno nešto novo, kada se to nešto sastavi, promijeni oblik i sl. npr. neko je napravio, stvorio kulu od pijeska, ali kojem činu prethodi stvaranje samog pijeska i toga od čega je on sastavljen, u sušini bio bi esencijalni odgovor na sam čin stvaranja?
Zavisi ko stvara...
Ako imas nekog ko je inteligentan ili genijalan, moze ispred ostalih da stoji vekovima, nece primetiti ispred nosa da im stoji i stalno da im ponavljas....

Tako da je ovo sto ovde radite filozofiranje ali ono prema svojim arsinima...
Ako je filozofija to, onda je prepuna netacnosti....

Ne bih bas da tvrdim, ali mi se cini da je delimicno prisutna supstitucija naucnika za naucne radnike, tj usla je u vas aproksimacija da se sve postize kolektivnim idejama, sto nije tacno , nego je posledica naocnog vlasnistva preko kapitala koji ih kontrolise...
Ali i organizuje u vecem broju, ali sustina je kontrolise, jer ako probaju da nekontrolisano razvijaju stvari dolazi do sukoba....ratova...
 
U zalosnom je stanju svest pa i filozofija mora da bude , u Srbiji..
Znaci kad citam ove nase filozofske zakljucke, kao da citam ono staro opisivanje da Srbi nista ne rade zbog para nego iz dobrote...
A onda ide primer da jedni drugima rade usluge, zaduzuju se...

A sta ako ti onaj ne vrati u istoj visini vrednosti, da se razduzi....?
E onda nismo vise prijatelji...
U prevodu zaduzivanje i razduzivanje je samo oblik naturalne privrede jer nemaju ili im je tesko da izvuku novac iz novcanika, bice premalo ili previse....
 
Sve je ok u eseju, sem Delezove tvrdnje da je stvaranje nešto vrlo usamljeno... U pravu je na određeni način, ali je nezgrapna formulacija.
Ja bih rekao: izričito osobito. ;)
Slično je... Suštinski aludira čovjek na to da stvaralac često provodi mnogo vremena sam, u svojoj sopstvenoj misli i mašti... I bog je isto bio sam prema teološkim dogmama, pa je morao stvoriti nešto sebe radi ili metafizičkim nagonom, narativom ideje, ako ćemo tačnije... Osim toga stvaranje nečega često zahtjeva istraživanje nepoznatog terena ili izražavanje ličnih emocija i ideja čak koje nijesu lako razumljive i prihvaćene od strane drugih ljudi.... Stoga, iako je inspirativno i ispunjavajuće, u toliko je i zahtjevno, a tako izazovno i emotivno uslovljeno dovodi do osjećaja usamljenost ili pak preobraženja u pravu usamljenost, tako da, što kažeš ti možemo reći izričito osobito i individualan je proces... Nekada možemo stvarati zajedno, kao što su radili Gatari i Delez, ali u suštini to je isto individualan proces, nešto van našeg domašaja saznanja kako to opisuje Delez, a ispoljavanjem toga individualnog služi kao most koji povezuje, što je naglašeno u nastavku citata... Rezultat je često razmjena...

A ovi poput ovoga Ljubo, što oće da pišaju po Delezu, a što ti kažeš, čovjek je pospremio sve njih u dvije rečenice, sad vide da je njihovo pisanje i bilo uzaludno... E kukala im majka
 
A ovi poput ovoga Ljubo, što oće da pišaju po Delezu, a što ti kažeš, čovjek je pospremio sve njih u dvije rečenice, sad vide da je njihovo pisanje i bilo uzaludno... E kukala im majka
Neka "kuka majka" onima koji ništa ne znaju i ne razumeju. A to su svi fizičari sveta koji pomoću materije žele sve da objasne, a materiju ne znaju. Neka kukaju svi bilozi sveta koji se bave izučavanjem života i još uvek ne znaju šta je život. Neka kukaju svi psiholozi, psihijatri i neurolozi sveta koji još uvek nisu u stanju da objasne postojanje Svesti. Naka kukaju svi vernici sveta koji pomoću Boga žele da objasne sve, a nemaju dokazz ni da Bog uopšte postoji. Neka kukaju svi filozofi sveta koji tragaju za Konačnom Istinom o postojanju sveta, a dalje od laprdanja nisu stigli. I neka kukaju svi ideolozi i političari sveta, koji, umesto da vode ljudsko društvo u duhovno i materijalno lagostanje, oni ga vode pravo u propast.

A ti Sapiens, od svih grupa kojima treba da "kuka majka", sam izaberi kojoj grupi pripadaš.

A što se Ljube tiče, on je rešio tajnu postojanja materije, životam Svemira, Svesti i Boga, sa značenjem Večite i konačne ISTINE, koja strogo temelji na naučnom iskustvu i logici, koju nitii jedan naučnik, filizif, teolog ideolog ili politilčar nikada neče moći da obori, već na tome samo zube polomi.

 
Poslednja izmena:
Zavisi ko stvara...
Ako imas nekog ko je inteligentan ili genijalan, moze ispred ostalih da stoji vekovima, nece primetiti ispred nosa da im stoji i stalno da im ponavljas....

Tako da je ovo sto ovde radite filozofiranje ali ono prema svojim arsinima...
Ako je filozofija to, onda je prepuna netacnosti....

Ne bih bas da tvrdim, ali mi se cini da je delimicno prisutna supstitucija naucnika za naucne radnike, tj usla je u vas aproksimacija da se sve postize kolektivnim idejama, sto nije tacno , nego je posledica naocnog vlasnistva preko kapitala koji ih kontrolise...
Ali i organizuje u vecem broju, ali sustina je kontrolise, jer ako probaju da nekontrolisano razvijaju stvari dolazi do sukoba....ratova...
Umri_muski, shvati ovo kao prijateljski feedback, pod uslovom da si ovde u cilju dobrovoljne konstruktivne rasprave sa ostalim članovima, po principu tvrdnja, argumentacija, kontraargumentacija i sl.
Ukoliko si ovde radi iznošenja ličnog ekspozea kojeg nećeš ni dovoditi u pitanje, iz nekog ego poriva, na šta imaš pravo, onda shvati kako god hoćeš..
Pišeš uglavnom opširno i na prosta pitanja uključuješ nekih pet šest digresivnih odgovora i konstatacija koji na kraju nemaju veze sa pitanjem.
Navlačiš maglu, da li sa predumišljajem ili je to prosto tvoj stil, kako god, nisi jasan sagovornicima te je to razlog ako primjećuješ da rijetko ko s tobom ulazi u dijaloge, nije to što si ti prepametan i znaš sve, a ostali glupi i ništa ne znaju, nemoj upasti u zamku gordosti da povjeruješ u to, iako prija egu, daje mu dozu dopamina.
 
Ukratko pisete filozofiju za poprilicno IQ ogranicene osobe, koje onda problem svog IQ resavaju apstrakcijom i mastarenjem..
To se vidi bas kod pitanja kreativnosti...pretpostavka da sve mora biti na tako malom koraku od asocijativnog.
Ja tvrdim iz prakse da nisu sva otkrica vezana za kolektivno muljanje ili ono sto zovemo naucni rad...
Ono sto je greska je ako se uzme pristup da je samo takav pristup tacan.
E sad bi dosle moje digresije da navedu zasto je sve lose ako se uzme da je pristup naucnog saradnika i kapitalistickog vlasnistva nad otkricem tacan....u smislu misli i u smislu filozofije..

U praksi otkrivajmo sve uz pomoc 3D printera...
Krace, a jos vise lici na licni ekspoze...
 
Ukratko pisete filozofiju za poprilicno IQ ogranicene osobe, koje onda problem svog IQ resavaju apstrakcijom i mastarenjem..
To se vidi bas kod pitanja kreativnosti...pretpostavka da sve mora biti na tako malom koraku od asocijativnog.
Ja tvrdim iz prakse da nisu sva otkrica vezana za kolektivno muljanje ili ono sto zovemo naucni rad...
Ono sto je greska je ako se uzme pristup da je samo takav pristup tacan.
E sad bi dosle moje digresije da navedu zasto je sve lose ako se uzme da je pristup naucnog saradnika i kapitalistickog vlasnistva nad otkricem tacan....u smislu misli i u smislu filozofije..

U praksi otkrivajmo sve uz pomoc 3D printera...
Krace, a jos vise lici na licni ekspoze...
Ti si izgleda na život ljut..
Život je sam po sebi izgleda kriv za sve.
Prvo što je stvorio bez njihove volje ljude sa malim aj kjuima i ubacio ih u društveni opticaj života, te se samim tim, paradoksalno, život samodegradira.
Nepošteni ovaj život.. trebao je sve ljude jednake pameti da stvori sa izvanrednom aj kju numeričkom vrijednošću.
Mada, sa druge strane, svi za sebe misle da su pametni.. a čovjek je kažu ono što misli, pa tako..
 
Slično je... Suštinski aludira čovjek na to da stvaralac često provodi mnogo vremena sam, u svojoj sopstvenoj misli i mašti... I bog je isto bio sam prema teološkim dogmama, pa je morao stvoriti nešto sebe radi ili metafizičkim nagonom, narativom ideje, ako ćemo tačnije... Osim toga stvaranje nečega često zahtjeva istraživanje nepoznatog terena ili izražavanje ličnih emocija i ideja čak koje nijesu lako razumljive i prihvaćene od strane drugih ljudi.... Stoga, iako je inspirativno i ispunjavajuće, u toliko je i zahtjevno, a tako izazovno i emotivno uslovljeno dovodi do osjećaja usamljenost ili pak preobraženja u pravu usamljenost, tako da, što kažeš ti možemo reći izričito osobito i individualan je proces... Nekada možemo stvarati zajedno, kao što su radili Gatari i Delez, ali u suštini to je isto individualan proces, nešto van našeg domašaja saznanja kako to opisuje Delez, a ispoljavanjem toga individualnog služi kao most koji povezuje, što je naglašeno u nastavku citata... Rezultat je često razmjena...

A ovi poput ovoga Ljubo, što oće da pišaju po Delezu, a što ti kažeš, čovjek je pospremio sve njih u dvije rečenice, sad vide da je njihovo pisanje i bilo uzaludno... E kukala im majka
Ok, u filozofiji vec postoji objasnjen pristup koji se zove zivotni ciklus otkrica...
Ne znam tacno ko je to opisao , ali tu spada ono kako sredina prvo negira, pa se onda ruga, pa ih smatra zaludnim, pa se stvara prvi prodor pa nastupa renesansa itd itd..

U vezi sa tim ima i slicna stvar, kako ide prihvatanje tudjeg misljenja...isto nekih 5 faza, ne znam tacno kako su se dogovorili ili ko je to opisivao...Eto filozofskog placenog posla...

Tvoja tvrdnja da u Delezu postoji vec sagledan taj proces borbe protiv Spoznajnog Sveta je ok.
Tvrdnja da je ta borba i antagonizam prema Spoznajnom Svetu bi takodje bila tacna, borba protiv novog i borba postojeceg rasporeda moci prema novostvarajucoj moci...
Treba li ignorisati uticaj kapitala kad on postaje vlasnik moci , dok kreator kreira razvlascen od moci, uz neki mali kolacic moci ili je to nebitna stvar za filozofiju?

Sa druge strane to nije princip otkrica, to je metoda i tehnologija otkrica, zato sto ga takvim cini savremeno drustvo...Banalizujmo jos vise, ako nije otkrice USA ili SNS kod nas, onda nece proci...bas zbog sukoba stare i nove moci koji ce biti sprecen pre nego sto se desi..

Da vidimo da li otkrice ima dovoljno motiva kod istrazivaca?
Markoni je raskinuo tu vezu postovanja izumitelja sa nekom lentom.
Pokazao u praksi da Spoznajni Svet , zvala se to Britanska akademija nauka ili patentni biro ili lokalni univerzitet, itekako postuje novac i moc novca i moc kapitala i potencijal istog.

E sad pauza....da natocimo gorivo na NIS pumpi...i ide reklama..

Sta da radi filozof koji je po prirodi samo emotivna geneza, tj zeljan filozofiranja?
Hoce li ostati na putanji istina ili ce ici na putanju sta mu je inspirativno njemu licno....
Veca verovatnoca je da ce ici na inspirativno njemu licno , a da ce ostaviti istinu da trazi nekog svog filozofa...
Jel to ja pisem da postoji neko filozofsko hedonisticko psihoopredeljenje koje ce biti sladje filozofu nego da se posveti istini?
Sasvim moguca situacija...ili smatrate da nije, da ce biti vise odgovornosti u odnosu na emotivno zadovoljstvo koje ce imati ako izabere ono sto voli da radi..

Gotovo tocenje na pumpi..Kupuje se cokoladica twix, jos jedno mesto za reklamu i nastavljamo dalje..

Pitanje je bilo da li izumitelj ima dovoljno motiva da obznani ili da ratuje sa Spoznajnim Svetom da bi postao izumitelj posle otkrica....inace je to otkrice zapisano u njegovim licnim spisima i obicno i obrisano...jer je previse kompromitujuce, a zakljucke pamti dok ne posenili...
Ja mislim da nema....

Dakle imamo jos vise produbljen jaz....zbog moci i kapitala...
 
Ti si izgleda na život ljut..
Život je sam po sebi izgleda kriv za sve.
Prvo što je stvorio bez njihove volje ljude sa malim aj kjuima i ubacio ih u društveni opticaj života, te se samim tim, paradoksalno, život samodegradira.
Nepošteni ovaj život.. trebao je sve ljude jednake pameti da stvori sa izvanrednom aj kju numeričkom vrijednošću.
Mada, sa druge strane, svi za sebe misle da su pametni.. a čovjek je kažu ono što misli, pa tako..
Jel mozes ti da se odmaknes od te feminaci ideologije, ako ti nesto ne valja onda imas losa iskustva....jel to moze malo dublje da se sagledava....?
Ili mora ta zenska filozofija, kauzalnost u jednom koraku..
Cak i taj spasonosni zadnji argument je takodje moderna tekovina feminaci ideologije..

Nije ti pala na pamet muska ideologija, a to je kad nesto ne valja mozda stvarno ne valja , a ja kao gledalac mogu da trpim , muski pristup, a ne zenski ako ne valja to je zato sto imam losa iskustva pa moram da namecem stvarnost a ne realnost...
 
Prouči malo bolje moje objašnjenje postojanja Svesti koje sam tpoliko puta ponudio na ovom forumu pod naslovom "Zakon postojanja, neće ti muhda otpasti. Ferschten*?
Ja sam ti već rekao da je to teza bez antiteze, ergo - sama informacija. Možeš je slobodno nazvati i apstrakcijom, jer je izvod iz supstance koja se ne može ekstarhovati. Napominjem, izvod, sinonimno, shema, nikako koren. ;) A to nas dovodi do...ta-daaa:
I tek kad imamo objašnjnje postojanja Svesti, možemo objasniti pojam "informacija", a ne obratno, a to je da se Svest može objasniti uz pomo pojma "informacija".
Platonizma... ;):cool: Najveći kusur moderne filozofije. :P Vuče se nekih 2000 i više leta, kao da je misao vegetirala sve vreme...:lol: Najveći, najmegalomanskiji koncept cele filozofije, šablon u koji je najlakše upasti kad se ne koristi ništa na mentalnoj trpezi. Verovao ili ne, sa tvojom skicom ili shemom, tako se uklapaš u taj šablon da ne treba više nijednu reč iskoristiti da bi (ti) se to predstavilo. ;) Io kapito. :cool:
 
Jel mozes ti da se odmaknes od te feminaci ideologije, ako ti nesto ne valja onda imas losa iskustva....jel to moze malo dublje da se sagledava....?
Ili mora ta zenska filozofija, kauzalnost u jednom koraku..
Cak i taj spasonosni zadnji argument je takodje moderna tekovina feminaci ideologije..

Nije ti pala na pamet muska ideologija, a to je kad nesto ne valja mozda stvarno ne valja , a ja kao gledalac mogu da trpim , muski pristup, a ne zenski ako ne valja to je zato sto imam losa iskustva pa moram da namecem stvarnost a ne realnost...
Ne bih se složio sa rezonom, muško ženska filozofija..
Još jedna digresija.
Filozofska pitanja su univerzalna, tako da pristup nije vezan za pol i rodne karakteristike.
To je nonsens isto kada bih rekao da se matematika može rješavati na muško ženski način.
Muška ideologija je vrlo neformalan pojam, i banalan, jer su i muškarci i žene različiti.
 
Ne bih se složio sa rezonom, muško ženska filozofija..
Još jedna digresija.
Filozofska pitanja su univerzalna, tako da pristup nije vezan za pol i rodne karakteristike.
To je nonsens isto kada bih rekao da se matematika može rješavati na muško ženski način.
Muška ideologija je vrlo neformalan pojam, i banalan, jer su i muškarci i žene različiti.
E sad , opet klasicni feminacizam, gde se vrte floskule i ma koliko ja dokazivao , ti ces da vrtis tih svojih 20 a ja imam 50, onda je to 2,5 kruga tvojih i niko ne mrda dalje..
Rodno muski..ne polno muski , ja cak ne uzimam pol kao merodavan, od kako sam video i upoznao muski pol koji ima zensko vaspitanje i psihu....ortodoksni feminacista, sta vredi sto je muski pol...

Postoji pridev muski , prihvati to muski , odradi to muski , mozda to treba zvati ratnicki , bas zbog pomeranja da muskarci sad imaju muski pol a feminini psihu i logiku , ajd psihu , to mi ne smeta toliko mada utice na razmisljanje, ebiga, nije svejedno ako prekidas razmisljanje da bi nalakirao nokte za veceras....nego logika...
U svakom slucaju , stisni zube pristup, ali da nije mazohisticki , jer kad zena kaze stisni zube to obicno ode u mazohizam a ne u analitiku...
Zasto , e pa mozemo i o tome, ali vec je puno o tome pisano...ali mozda nije dovoljno , sad je revizionizam u toku...
Jel treba razvijati i muske studije?
Kad postoje zenske studije, samo sto ja nemam negativno misljenje o zenskim studijama, tako da nije taj antagonisticki motiv, ali treba li razvijati i muske studije?
 
E sad , opet klasicni feminacizam, gde se vrte floskule i ma koliko ja dokazivao , ti ces da vrtis tih svojih 20 a ja imam 50, onda je to 2,5 kruga tvojih i niko ne mrda dalje..
Rodno muski..ne polno muski , ja cak ne uzimam pol kao merodavan, od kako sam video i upoznao muski pol koji ima zensko vaspitanje i psihu....ortodoksni feminacista, sta vredi sto je muski pol...

Postoji pridev muski , prihvati to muski , odradi to muski , mozda to treba zvati ratnicki , bas zbog pomeranja da muskarci sad imaju muski pol a feminini psihu i logiku , ajd psihu , to mi ne smeta toliko mada utice na razmisljanje, ebiga, nije svejedno ako prekidas razmisljanje da bi nalakirao nokte za veceras....nego logika...
U svakom slucaju , stisni zube pristup, ali da nije mazohisticki , jer kad zena kaze stisni zube to obicno ode u mazohizam a ne u analitiku...
Zasto , e pa mozemo i o tome, ali vec je puno o tome pisano...ali mozda nije dovoljno , sad je revizionizam u toku...
Jel treba razvijati i muske studije?
Kad postoje zenske studije, samo sto ja nemam negativno misljenje o zenskim studijama, tako da nije taj antagonisticki motiv, ali treba li razvijati i muske studije?
Polako, ne uzrujavaj se..
Sagledaj malo sled poruka odozgo na dole, shvatićeš da sam ti argumentovao moje zapažanje za tebe, najpre od mog pitanja "kule od pijeska" koje je imalo veze sa ovom temom, u ontološkom i esencijalnom pogledu, o materiji i o postojanju, stigao si do feminizma, muško ženske ideologije i ostalog digresivnog..
i to je činjenica..
Ne moraš se dokazivati ovde muškarcem na taj način.. ja npr. nemam problema u vezi s tim, i ne da mi se o tome, a tvoj sam nickname i potenciranje ove teme govori prisutnost dotičnog problema koji je u tebi, ali to nas sada ne zanima.
 
Poslednja izmena:
Da ja vratim na stvaranje...

Sad ide reklama, pepsi, ceka se putarina....

Ako prebacim proces stvaranja na firmu , onda imamo tim , ali imamo i pojedinca , inzenjera...imamo projekat....
Sve to nas ne interesuje trenutno , da ne bi odvuklo paznju , a to je problem.
Kako je paznja problem?
Pa problem je jer povuce percepciju , a posto malo ljudi drzi otvoren um, onda im je oblak percepcije, ta amorfna masa vodene pare, ipak malo gusca i nerastezljiva mnogo...

Dakle pretvorimo cin stvaranja koji je ovde nekako postavljen na postolje cina otkrica, nazad na cin stvaranja...
Sta nam treba, radno okruzenje, radni sto, radni ambijent, tehnologija kolektivnog procesa, bilo proizvodnog bilo stvaralackog, tehnologija individualnog procesa, bilo alat, bilo prototip masine, bilo komp, bilo papir, bilo software za produzenje kreativnog dohvata naseg uma...
Procedure....usaglasavanja, .....vazna je i formalizacija, tj pretakanje i raslojavanje trenutnog u potvrdjeno , razvojno nepotvrdjeno , razvojno idejno kominatorno , razvojno asocijativno , razvojno pravno....RD odelenje...

Jeste to nekima banalno ali nije...ima itekako koristi od tih razvijenih metoda, kao sto ima koristi u razmisljanju od razvijene statistike...apsurd na prvi pogled, ali ima...
Ne dok je statistika ali kad postane statisticka teorija telekomunikacija, jedan predmet u elektrotehnici, odjednom postaje izuzetno koristan skup modela, domena, kodomena, teorija, dokaza...

I za usamljeni gest stvaranja trebaju nam alati...treba nam struktura razvoja...treba nam cist sto......To je totalno drugi kraj grada u odnosu na ono sto je bilo receno do sada , tehnologija otkrica...koja je vec u vlasnistvu i moci kapitala...
Na zalost pitanje je koliko psihologika filozofa moze da se odbrani , ako uzmemo u obzir pomenutu percepciju i zatvorenost uma, pa i posledicne osobine na percepciju i svest...(digresija, uvek neke stvari moramo drzati u glavi ,npr pravilo samoposluge, to je bas iz filozofije, mentalna i logicka higijena...itd itd i tu pucaju svi koji razmisljaju linearno , kauzalno...)

Sta je otvoren um?
Kauzalni linearan um?
Uzrok posledica, uzrok posledica?
Ne, ocas posla postane , tri uzroka posledica...ako nista drugo fizika proradi..
A odlicno to je razvoj i istorija filozofije...
A sta je bilo sledece....7 uzroka....pa plus pa jos 12 uzroka... pa plus...hmmm da, imamo vise propratnih pojava grupisanih u setove formula..
Sta je sledece bilo?
Kvantna....wow....dualnost sveta, malo planarno real malo planarno talas...malo plivamo malo ronimo...
Sta je sledece...hm....jel metafizika sledeca....trebalo bi....
Jedan ishod, ne totalno siguran, to smo vec prihvatili iz kvantne, ali izvestan, novi termin, pa jos zavisi od hiljadu , dve hiljade uzroka....wow...
Ali daje odlicne rezultate...samo stalno moramo u glavi da drzimo tabelu tih 2000 plus jos radi higijene jos 1000 mogucih smetala uzroka...koji su ljudske prirode..

Jel nekog to interesuje?
Ili da smanjimo path na 3 ,4,5...path je dubina sagledavanja i ulazenja u materiju...kao kod saha...

Skoro sam imao osobu kojoj moram da pomognem da izadje iz profesionalne krize....i sta sam uradio...prvo..
Pitao je sta voli da radi....drugo sta odlicno radi , trece sta moze da radi...
Svi mi imamo te tri razlicite kategorije...jedno volimo , to nas uzbudjuje, podize, mozda ne za sledecih 20 godina, ali trenutno i za 5 meseci sigurno..
A imamo i ono sto nam ide od ruke, ko budalu k...jednostavno nam lezi a nesto nas ne uzbudjuje..i imamo ono sto mozemo da monetarizujemo , sto je komercijalizovano vec...(razlika dva pojma !!!!).
Sve su to trikovi koji deluju kod ljudi...
 
Polako, ne uzrujavaj se..
Sagledaj malo sled poruka odozgo na dole, shvatićeš da sam ti argumentovao moje zapažanje za tebe, najpre od mog pitanja "kule od pijeska" koje je imalo veze sa ovom temom, u ontološkom i esencijalnom pogledu, o materiji i o postojanju, stigao si do feminizma, muško ženske ideologije i ostalog digresivnog..
i to je činjenica..
Ne moraš se dokazivati ovde muškarcem na taj način.. ja npr. nemam problema u vezi s tim, i ne da mi se o tome, a tvoj sam nickname i potenciranje ove teme govori prisutnost dotičnog problema koji je u tebi, ali to nas sada ne zanima.
Sad cu kratko zato sto me teras u ad hominem vode..a ja ne volim tu da boravim.
Ti imas problem sa tim.
Ja imam problem zbog tebe..
Ja odbijam da prihvatim ad hominem kauzalnost....tj prosto receno kad vidim problem u obojenju , nije zbog mog problema sa osobom koja je obojena, nego sa obojenjem, plus sto imam ili nemam problem sa osobom, to je manje bitno...Zasto je manje bitno, zato sto je to real...
Kakve veze ima real...pa ima...
Nema ako si stalno vezan za idealizovanje pa tako postavis ceo svoj zivot...ali ima ako imas razliku ideal i real...
Ako ne resis taj problem onda ces metodu koja je za real, nasilje npr , primeniti na ideal....pa ces vrsiti nasilje ovde, na forumu , na idejnom nivou...
 

Back
Top