Spremaju rezoluciju o genocidu u Srebrenici: Vučić - sponzori su zamislite Nemačka i Ruanda!

prijatelji AV, glasace protiv rezolucije...na primer Makron
Makron je:
1) phičkica
2) babojebac
3) Ali ipak pametan političar, hebe se njemu za nas, zašto bi kvario
odnose sa Amerikom i Nemačkom zbog jedne Srbije?

Samo boodaletine ne shvataju to...
 
Ти причаш о ентитетским границама као да су оне државне. Али да не би ни такве постојале, и да ви не бисте свако мало претили некаквим осамостаљењем на које немате право по Уставу БиХ, баш треба ексалирати сукоб, јер ће ентитет РС у том случају да буде укинут од стране Армије БиХ и НАТО-а, а томе ће свакако у политичком смислу да допринесе и Резолуција о геноциду у Сребреници коју ће, сада је то већ сасвим сигурно, да усвоји Генерална скупштина УН.
Svet je lep kada sanjamo. Inače Armija BiH ne postoji. Tako da...
 

НАСТАВАК​

Svi Srbi u jednoj državi

Da je historijski revizionizam postao sastavni dio visokog obrazovanja u Srbiji, dokazuje i Filozofski fakultet u Novom Sadu, u posljednje vrijeme posebno “popularan“ u režimskim i ruskim medijima u Srbiji zbog “slučaja Dinko Gruhonjić“, često uz pitanje: “ko nam uči decu“. Student prodekan ovog fakulteta Nemanja Vujić magistrirao je 2023. na temu: “General Ratko Mladić u ogledalu novosadskog Dnevnika 1992-1995“. Potvrđujući tezu profesorice Stojanović da je nakon smjene Miloševića “kontinuitet obezbjeđen“.

Prije nego što se ozbiljnije pozabavimo herojskim likom i djelom generala Mladića o kome nas u svom radu uči historičar Vujić, inače jedan od najistaknutijih u hajci i napadima na Gruhonjića, treba reći da je među prvim smijenjenim urednicima početkom devedesetih bio urednik u Dnevniku gdje je Milošević postavio svog čovjeka obezbjeđujući tako još jedno glasilo za propagandu. No, očito je, s obzirom na protok vremena, neophodno podsjetiti šta je to Miloševićeva propaganda koja je danas relevantan izvor za master studije u Srbiji.

Izvještaj “Politička propaganda i projekt ‘Svi Srbi u jednoj državi’: posledice instrumentalizacije medija za ultranacionalističke svrhe“, za MKSJ je uradio Renaud de La Brosse, redovni profesor na Univerzitetu Reims Champagne-Ardenne u Francuskoj. Ovaj profesor nema dilema da je Milošević “svjesno koristio i kontrolisao medije za nametanje lajtmotiva nacionalističke propagande kako bi u očima građana opravdao stvaranje države unutar čijih bi granica živeli svi Srbi, ali i ojačao sopstvenu vlast. Da bi propaganda širena putem štampe i audiovizuelnih medija dosegla punu efikasnost, Milošević se lično pobrinuo za kontrolu nad sredstvima javnog informisanja, ograničio slobodu riječi postojećim nezavisnim medijima – onemogućavajući ih na sve načine da informišu građane – i budno pazio na to da se novinari drže zvanične linije i prihvataju ideje i program vlasti.“

Po svjedočenju Borisava Jovića, koje se navodi u Izvještaju, Milošević je bio duboko ubijeđen da građani svoje gledanje na političku situaciju formiraju na osnovu onoga što im se servira. Po De La Brossu “koliko su mediji pripremali rat koji je izbio sa proglašenjem nezavisnosti Slovenije i Hrvatske 25. juna 1991, toliko su ga televizijske i radio stanice, kao i novine, jednako svjesno održavale stavljajući se u službu rata, pokrećući intenzivnu medijsku bitku koja se sastojala u širenju mržnje, tendencioznih i lažnih informacija.“

Jedna, srpska istina

E, na osnovu jednog takvog Miloševićevog glasila Vujić je napisao svoj rad, a novosadski Filozofski fakultet ga proizveo u magistra istorije. U radu se negiraju genocid u Srebrenici, opsada Sarajeva i masakri na Markalama, veličaju uspjesi Mladića u Posavini i Podrinju, problematiziraju Bihać i Goražde iz prostog razloga što ih VRS nikad nije porazila, veliča Vojska Republike Srpske koja je, kako se čita iz ovog rada u BiH ratovala ne s Armijom RBiH nego s NATO-om.

U radu se u potpunosti negira haško naslijeđe, dok se pisanje opskurnog Miloševićevog glasila nameće kao “naučna istina“. Svaki navod Vujićevog rada u potpunosti se može pobiti presudama suda Ujedinjenih nacija koje Vujić, njegov mentor i komisija koja je odobrila ovaj rad, očito ne priznaju. Ironija je da je rad urađen nakon okončanja mandata i MKSJ i njegovog nasljednika, odnosno presude Stanišiću i Simatoviću, no prema ovom radu Srbija nije imala nikakvu ulogu u ratu u BiH.

Kako je izvještavao Dnevnik otkriva sam Vujić pišući o Sarajevu na koje je, kako navodi, “svjetska javnost bila fokusirana“ sve vrijeme rata uz “forsiran i uprošćen narativ o opkoljenom gradu… Međutim, u Dnevniku nije praćena takva praksa, te je o borbama u Sarajevu i okolini izvještavano uglavnom na osnovu srpskih izvora, pa su i čitaoci mogli da steknu potpuno drugačiji utisak“. Niti jednom riječju u radu se ne spominje da je Mladić u Haagu, uz ostalo, presuđen i za opsadu Sarajeva uz hiljade dokaza i izjava svjedoka.

Vujić u svom radu piše i o ”najtragičnijim događajima rata” u Srebrenici. Ali, 1993. kada je na Božić ”započela muslimanska ofanziva iz Srebrenice ka Bratuncu”, te tvrdi kako je Drinski korpus VRS operacijom Udar povratio teritorij. Prema presudi Stanišiću i Simatoviću “Ratko Mladić, komandant VRS, zatim Panić, načelnik Generalštaba VJ, Ojdanić iz Užičkog korpusa VJ, Franko Simatović i dvojica neidentificiranih muškaraca iz MUP-a Srbije 28. februara 1993. prisustvovali su sastanku na planini Tari radi planiranja operacije Udar“. Iz ovoga je sasvim jasno da su u operaciji Udar učestvovale jedinice vojske i MUP-a Srbije koje su, kako je dokumentirano, u čamcima prešle Drinu, usput su po naređenjima skinuli sve oznake, dočekali su ih vodiči koji su odveli do jedinica VRS s kojima su zajedno izveli operaciju.

Vujićev rad je školski primjer historijskog revizionizma, ali i dokaz da se Miloševićeva propaganda, odnosno ideologija, na Filozofskom fakultetu uvodi kao “naučna istina“, općeprihvaćena u Srbiji.

Ova i ovakva “naučna istina“ savršeno se uklapa u političke diskurse zvaničnika Srbije čime, ne samo da je akademska zajednica sebe dovela u sluganski odnos prema vlasti, nego i nosi veliku odgovornost za budućnost, jer oni su ti koji ovako obrazuju generacije: na lažima, dezinformacijama, prevarama i podvalama, ugrađujući historijski revizionizam i u obrazovanje i u nauku, stvarajući time sve pretpostavke za mržnju prema drugima i drugačijima, odnosno svima onima koji ne podržavaju jednu, srpsku istinu.

Upravo zato smetaju Grohonjić i pojedinci koji su se javno deklarirali u njegovom “slučaju“ podržavajući ga.
Komso. koliko imas energije za pisanje na krstarici, mogao bi da pises romane...nemoj da ti energija prolazi nepotrebno..pisi nesto, pa makar to bile rokenrol pesme iz tvoje mladosti...tamo negde posle rata, posle 1945g...tada si bio omladinac
 
Inače Armija BiH ne postoji.
Постоје Оружане снаге БиХ.

Oružane snage BiH vježbale s američkom vojskom za ‘buduće operacije’
1714517085510.png


1714516966887.png


1714516919419.png


1714517344119.png


 
Poslednja izmena:

1714516646103.png


Predsjednica udruženja Majki Srebrenice: Rezolucija potrebna i BiH i Srbiji


"Taj dan bi bio poruka čitavom svijetu da se ne zaboravi i ne ponovi"


srebrenica-beta-ap-4-1024x682.jpg


29. АПР 2024.

„Preživjela sam genocid, ubijeno mi je 22 člana moje uže familije. Među njima je moj najmlađi sin, kojeg sam najviše na svijetu voljela i moj muž“, riječi su koje je uputila predsjednica Udruženja „Majke Srebrenice“ koja se obratila na panel diskusiji u Generalnoj skupštini UN-a u ponedjeljak, 29. aprila.
Panel diskusija se održava nakon što je prolongirano glasanje o rezoluciji o Srebrenici, koje je, kako je ranije najavljivano, trebalo biti održano 2. maja u Generalnoj skupštini UN-a.

U dokumentu rezolucije, u koji je Radio Slobodna Evropa ranije imao uvid, traži se, između ostalog, da se bez rezerve osudi svako poricanje genocida u Srebrenici, kao i radnje koje veličaju osuđene za ratne zločine, uključujući i one odgovorne za genocid u Srebrenici.

Munira Subašić je pozvala na usvajanje rezolucije, navodeći da je potrebna „i nama i Srbiji, RS i BiH i svim normalnim ljudima“.

„Nama je potrebna da imamo 11. juli Dan sjećanja. Zašto mi majke nemamo pravo da obilježavamo Dan sjećanja za Srebrenicu. Taj dan bi bio poruka čitavom svijetu da se ne zaboravi i ne ponovi. Ovom Rezolucijom ćemo biti zaštićene majke, da se ne veličaju ratni zločinci, da su oni srpski junaci. Djeca ne znaju istinu, a djeca su naša budućnost. Želim da sva djeca budu naša budućnost, da žive u miru i rahatluku. Da ne dožive ono što smo mi doživjeli“, poručila je Subašić.

Prisutnima se obratio i direktor Memorijalnog centra Srebrenica Emir Suljagić.

On je rekao da su oni koji su preživjeli genocid krenuli naprijed.

„Pronašli smo novu svrhu u životu, osnovali porodice, obnovili naše zajednice i njegovali njihov rast. Počinioci, s druge strane, ostaju zarobljeni u prošlosti, izjedani sopstvenom mržnjom. Oni se i dalje drže svojih mračnih, destruktivnih vrijednosti, odbijajući priznati našu ljudskost i karakterizirajući genocid nad nama kao čin oslobođenja. Učimo našu djecu važnosti sjećanja i opraštanja, da je spas u milosrđu i zajednici“, kazao je Suljagić.

U sjedištu Ujedinjenih nacija u New Yorku održavaju se neformalne konsultacije o Nacrtu rezolucije kojom se 11. juli proglašava Međunarodnim danom sjećanja na genocid u Srebrenice.

Kako je objavljeno na zvaničnoj stranici UN-a, konsultacije o nacrtu nazvanom „Međunarodni dan sjećanja na genocid u Srebrenici 1995.“ sazvale su stalne misije Njemačke i Ruande, zajedno sa misijama Albanije, Bosne i Hercegovine, Čilea, Finske, Francuske, Irske, Italije, Jordana, Holandije Lihtenštajna, Malezije, Novog Zelanda, Slovenije, Turske i Sjedinjenih Država.

Uprkos presudama međunarodnih sudova, službeni Beograd i vlasti Republike Srpske negiraju da je u Srebrenici u julu 1995. godine počinjen genocid.
Međunarodni sud pravde u Hagu je 2007. godine zločin u Srebrenici okarakterisao kao genocid, u kojem je u julu 1995. godine pobijeno više od 8.000 muškaraca i dječaka iz tadašnje enklave pod zaštitom Ujedinjenih nacija.

Za ove zločine, više od 50 osoba je osuđeno na oko 700 godina zatvora.

Bivši visoki predstavnik u Bosni i Hercegovini Valentin Inzko, koristeći Bonska ovlašenja, nametnuo je 23. jula 2021. dopune u Krivičnom zakonu BiH kojima se zabranjuje i propisuje kazna za negiranje genocida i veličanje ratnih zločinaca.

Podneseno je više desetaka krivičnih prijava, ali gotovo tri godine kasnije nema potvrđene optužnice.
 


Predsjednica udruženja Majki Srebrenice: Rezolucija potrebna i BiH i Srbiji


"Taj dan bi bio poruka čitavom svijetu da se ne zaboravi i ne ponovi"


srebrenica-beta-ap-4-1024x682.jpg


29. АПР 2024.

„Preživjela sam genocid, ubijeno mi je 22 člana moje uže familije. Među njima je moj najmlađi sin, kojeg sam najviše na svijetu voljela i moj muž“, riječi su koje je uputila predsjednica Udruženja „Majke Srebrenice“ koja se obratila na panel diskusiji u Generalnoj skupštini UN-a u ponedjeljak, 29. aprila.
Panel diskusija se održava nakon što je prolongirano glasanje o rezoluciji o Srebrenici, koje je, kako je ranije najavljivano, trebalo biti održano 2. maja u Generalnoj skupštini UN-a.

U dokumentu rezolucije, u koji je Radio Slobodna Evropa ranije imao uvid, traži se, između ostalog, da se bez rezerve osudi svako poricanje genocida u Srebrenici, kao i radnje koje veličaju osuđene za ratne zločine, uključujući i one odgovorne za genocid u Srebrenici.

Munira Subašić je pozvala na usvajanje rezolucije, navodeći da je potrebna „i nama i Srbiji, RS i BiH i svim normalnim ljudima“.

„Nama je potrebna da imamo 11. juli Dan sjećanja. Zašto mi majke nemamo pravo da obilježavamo Dan sjećanja za Srebrenicu. Taj dan bi bio poruka čitavom svijetu da se ne zaboravi i ne ponovi. Ovom Rezolucijom ćemo biti zaštićene majke, da se ne veličaju ratni zločinci, da su oni srpski junaci. Djeca ne znaju istinu, a djeca su naša budućnost. Želim da sva djeca budu naša budućnost, da žive u miru i rahatluku. Da ne dožive ono što smo mi doživjeli“, poručila je Subašić.

Prisutnima se obratio i direktor Memorijalnog centra Srebrenica Emir Suljagić.

On je rekao da su oni koji su preživjeli genocid krenuli naprijed.

„Pronašli smo novu svrhu u životu, osnovali porodice, obnovili naše zajednice i njegovali njihov rast. Počinioci, s druge strane, ostaju zarobljeni u prošlosti, izjedani sopstvenom mržnjom. Oni se i dalje drže svojih mračnih, destruktivnih vrijednosti, odbijajući priznati našu ljudskost i karakterizirajući genocid nad nama kao čin oslobođenja. Učimo našu djecu važnosti sjećanja i opraštanja, da je spas u milosrđu i zajednici“, kazao je Suljagić.

U sjedištu Ujedinjenih nacija u New Yorku održavaju se neformalne konsultacije o Nacrtu rezolucije kojom se 11. juli proglašava Međunarodnim danom sjećanja na genocid u Srebrenice.

Kako je objavljeno na zvaničnoj stranici UN-a, konsultacije o nacrtu nazvanom „Međunarodni dan sjećanja na genocid u Srebrenici 1995.“ sazvale su stalne misije Njemačke i Ruande, zajedno sa misijama Albanije, Bosne i Hercegovine, Čilea, Finske, Francuske, Irske, Italije, Jordana, Holandije Lihtenštajna, Malezije, Novog Zelanda, Slovenije, Turske i Sjedinjenih Država.

Uprkos presudama međunarodnih sudova, službeni Beograd i vlasti Republike Srpske negiraju da je u Srebrenici u julu 1995. godine počinjen genocid.
Međunarodni sud pravde u Hagu je 2007. godine zločin u Srebrenici okarakterisao kao genocid, u kojem je u julu 1995. godine pobijeno više od 8.000 muškaraca i dječaka iz tadašnje enklave pod zaštitom Ujedinjenih nacija.

Za ove zločine, više od 50 osoba je osuđeno na oko 700 godina zatvora.

Bivši visoki predstavnik u Bosni i Hercegovini Valentin Inzko, koristeći Bonska ovlašenja, nametnuo je 23. jula 2021. dopune u Krivičnom zakonu BiH kojima se zabranjuje i propisuje kazna za negiranje genocida i veličanje ratnih zločinaca.

Podneseno je više desetaka krivičnih prijava, ali gotovo tri godine kasnije nema potvrđene optužnice.
Muž i sin te Munire su bili vojnici. Kakav genocid je ako stradaju vojnici?
 
Haški sud je pronašao materijalne dokaze za oko 2000 ljudi. Ostalo su nagađali

"Veštaci sudske medicine ipak su mogli da utvrde minimalni mogući broj tela koji su sadržavale sve otkrivene grobnice. Taj broj je bio 2.028 žrtava.9 Kada su sudije u predmetu Krstić u avgustu 2001. donele presudu, uzeli su na znanje da je Tužilaštvo identifikovalo 18 dodatnih masovnih grobnica koje još nisu bile ekshumirane.10 Drugim rečima, sudije su u to vreme utvrdile da 2.028 ekshumiranih tela ne predstavlja ukupni broj muškaraca i mladića − bosanskih Muslimana koji su ubijeni u Srebrenice"

https://www.icty.org/x/file/Outreach/view_from_hague/bcs/jit_srebrenica_bcs.pdf
 
1714517725651.png




CHRISTIAN SCHMIDT SE OBRATIO U UN-u: "Dodik i zvaničnici napadaju Dejtonski sporazum"

Schmidt je kazao da postoje prijetnje po mirovni sporazum, te da iz entiteta Republika Srpska dolazi zapaljiva retorika.

1714517787547.png


Prije 2h

Visoki predstavnik u BiH Christian Schmidt obratio se na večerašnjoj sjednici UN-a nakon obraćanja članice Predsjedništva BiH Željke Cvijanović. Kako je kazao Schmidt, "predsjednik entiteta Republike Srpska i zvaničnici entiteta RS napadaju Dejton kroz zapaljivu retoriku o odvajanju države i otcjepljenju RS od BiH", prenosi N1.

“Hvala što se mi dali priliku da se obratim kao Visoki predstavnik u BiH. Moj mandat je da nadzirem implementaciju Djetonskog sporazuma, to je moja odgovornost i o tome izvještavam Vijeće sigurnosti UN-a koje je više puta ponovilo podršku mom mandatu. Radujem se godišnjoj raspravi kasnije narednog mjeseca. Već sam podnio svoj izvještaj, 65. za BIH za tu raspravu. Bit će mi čast da izvjestim ovo tijelo o ostvarenom”, kazao je Schmidt i nastavio:

“Pored toga, tema današnje vanredne sjednice zahtjeva da se dodatno obratim i cijenim priliku da kratko predstavim svoju procjene stanje. Nažalost, pismo gospođe Cvijanović koje smo mogli pročitati ne poštuje ispravno činjenice i pravni okvir BiH tako da se nadam da shvatate da neću odgovarati na riječi koje bih ja ocijenio ka uvrede. Ovo nije mjesto da na taj način govorimo jedni o drugima.


Pozivam na više tačnosti, nažalost jedino što vidim je zlonamjerno pogrešno tumačenje u odnosu na Dejtonski sporazum. Prema tom sporazumu, ja moram biti garant postojanja entiteta koji su i prema Ustavu dijelovi BiH koja ima međunarodni subjektivitet. Ti entiteti su FBiH i Republika Srpska i Brčko distrikt. Niko nema nikakvu namjeru da raspusti bilo koji od tih dijelova. Ne znam ko je profesor kojeg ste spomenuli, ali možemo se složiti da je u krivu. BiH je integralni dio BiH”, istakao je.

Schmidt je kazao da postoje prijetnje po mirovni sporazum, te da iz entiteta Republika Srpska dolazi zapaljiva retorika.

“Postoje li prijetnje po mirovni sporazum? Da. Predsjednik i zvaničnici entiteta RS napadaju Dejton kroz zapaljivu retoriku o odvajanju države i otcjepljenju RS od BiH. Dodik je nedavno izjavio da Bosanci mogu imati “25 posto teritorije, ostatak im ne pripada”. Neki su to protumačili kao poziv na etničke incidente. To je anti-dejtonski, neustavno i odbijanje sporazuma. Prijetnje po tetitorijalni integritet postoje, gospođa Cvijanović je sebe predstavila kao jednog od tri člana Predsjedništva, a u septembru se priključila pozivima da se blokira administrativna linija razgraničenja dva entiteta uspostavljena Dejtonskim sporazumom”.

“Postoje svjesni napori da se dovedu u pitanje mir i stabilnost, EUFOR i Visoki predstavnik su usaglašeni u ocjeni. Prema procjeni EUFOR-a sigurnosna situacija se stabilizirala, izazovi se pojavljuju zbog političkih tenzija. To se pokreće retorikom i djelovanjem predstavnika iz RS. Nešto od toga ste upravo i vidjeli. Srećom, tenzije iz RS još nisu prešle u nasilje. Nasilje protiv povratnika se jeste desilo i to nas zabrinjava. BiH može doći u situaciju ozbiljne političke nestabilnosti, ali to se može spriječiti u vremenu kada EU nudi put ka evropskim integracijama. Ovo je na prvom mjestu posljedica politike djelovanja političkog liderstva RS-a”, kazao je Schmidt.

“Garanti mirovnog sporazuma i ustavnog poretka su na meti retorike ovih dana. Ja bih se sada osvrnuo i na izazove historijskog revizionizma, poricanja genocida i stalnim prijetnjama o raspadu BIH. Imao sam priliku implementirati nakon dugo godina neaktivnosti parlamentarnih tijela za integritet izbora i da osuđeni i presuđeni ratni zločinci ne mogu biti kandidati.

Mirovni sporazum je neizostavni element mirne budućnosti u BiH i regiji. Vjerujem da trebamo ostati posvećeni tom putu. Podsjećam političke aktere na obavezu da se pridržavaju mirovnog sporazuma i sarađuju sa mojim uredom. Pismo kao ono od Cvijanović ne ispunjavaju dužnost onih na odgovornim pozicijama. Upravo suprotno”, zaključio je Schmidt u obraćanju.


Podsjećamo, večerašnja sjednica je vanredna sjednica koju je zatražila Rusija, nakon što je Željka Cvijanović, članica Predsjedništva BiH, poslala pismo ruskom ambasadoru Vasilu Nebenzji, u kojem je pitala može li ona predstaviti stanje u BiH.

Rusija je zahtjev proslijedila Malti, koja predsjedava Vijećem sigurnosti u aprilu i onda je sve stavljeno na dnevni red.

Podsjetimo, Srbija lobira da se Rezolucija o Srebrenici ne usvoji, a za to je lobirao i predsjednik Srbije tokom nedavnog boravka u New Yorku.

Nacrt Rezolucije su sponzorisale brojne države, među kojima su Njemačka, SAD, Velika Britanija, Italija, Francuska, Švedska, Sjeverna Makedonija i druge, a glasanje koje je trebalo biti održano 02. maja je odgođeno i čeka se revizija teskta.
 
1714517938322.png




POMOĆNIK GENERALNOG SEKRETARA UN-a: "Odgovornost je na političarima i institucijama da pokažu poštovanje žrtvama genocida i rata u BiH"

Jenča je podsjetio da se u julu prošle godine također, pred Vijećem sigurnosti UN-a, govorilo o situaciji u BiH. Naglasio je da su od tada primijećene i pozitivan, ali i zabrinjavajući razvoj događaja.

1714517949844.png


Prije 2h

Pomoćnik generalnog sekretara za Evropu, Centralnu Aziju i Ameriku Ujedinjenih nacija Miroslav Jenča govorio je na večerašnjoj hitnoj sjednici Vijeća sigurnosti o situaciji u Bosni i Hercegovini.

Jenča je podsjetio da se u julu prošle godine također, pred Vijećem sigurnosti UN-a, govorilo o situaciji u BiH. Naglasio je da su od tada primijećene i pozitivan, ali i zabrinjavajući razvoj događaja

Podsjetio je da je BiH u martu dobila pregovarački status za članstvo u EU.

Potom je govorio o tome kako je savjetnik za sprečavanje genocida vidio situaciju u BiH.

"Specijalni izaslanik za sprečavanje genocida posjetio je region i primjetio je određene zabrinutosti zbog govora o secesiji i promociji genocida te glorifikaciji zločina. Sve to može ostaviti dugotrajne posljedice na državu. Jedino ako se prihvati prošlost, može da se postigne mir", govori Jenča.

Zbog toga je, kako je dalje rekao Jenča, specijalni izaslanik pozvao sve u regionu Balkana da smanje zapaljivu retoriku.

"Sve države, svi dužnosnici, građani, čak i mediji, moraju smanjiti govor mržnje i zapaljivu retoriku. Naravno, odgovornost je na političarima i institucijama da pokažu poštovanje žrtvama genocida i rata u BiH", poručio je on.
 
"Босни одговара ..."
Не одговара Босни него хистеричним муслобошњама. Тј, они мисле да им одговара.
Не бих им саветовала да приђу граници Републике Српске јер ће у супротном кмечати још двеста година.
I to s Bliskog istoka!
 

Back
Top