"Samo ti planiraj, nek' ti se Bog smeje"

Da li to znači da je sve unapred zapisano? Da ne kažem: sudbina.

Mnogo smo puta pominjali sudbinu i slobodnu volju, ali danas čuh ovo, što nas vraća na početak.
Ne, to znaci da se planovi uvek izjalove... sudbina kao unapred odredjen sled okolnosti, ne postoji, zato sto ono sto nam se desava, zavisi od sleda
slucajnih okolnosti. Mi mozemo da se trudimo, al ako ti padne saksija na glavu ili se desi rat, to ne zavisi od naseg upliva...
 
Da li to znači da je sve unapred zapisano? Da ne kažem: sudbina.

Mnogo smo puta pominjali sudbinu i slobodnu volju, ali danas čuh ovo, što nas vraća na početak.
Руска пословица каже - "Моли се Богу али настави да пливаш према обали".
Дакле план имаш, али се не уздаш само у своје снаге. Да не би пукао са живцима када схватиш да је "сигурица" пропала ствар.
 
Sve je isplanirano i predodredjeno do najsitnijih detalja,samo onaj gore ima mogucnost da koriguje i menja tokove dogadjaja.
Delim vase misljenje da je sve predodredjeno do najjsitnijih detalja al mislim da ni taj gore nema mogucnost da koriguje tokove dogadjaja da je ima spasio bi svog sina sa krsta i nebi dozvolio tolike patnje ljudi i tek rodjene dece :( .I naravno nebi dozvolio da smazu onu jabuku i nebi stvorio djavola ako je vec znao tokove dogadjaja.
Cuo sam za mnoge ljude koji su znali za slet dogadjaja unapred ali jos nisam cuo da je iko ista izmenio posto sve ide nekim svojim tokom na koji mi nemamo aman bas nikakvog uticaja.Shvatam ja da mnogima ovo sto pricam izgleda kao naucna fantastika al sta cu to je moje misljenje za sada.
 
Da li to znači da je sve unapred zapisano? Da ne kažem: sudbina.

Mnogo smo puta pominjali sudbinu i slobodnu volju, ali danas čuh ovo, što nas vraća na početak.
Ne mislim da se Bog smeje našim planovima, pre se hvata za glavu i daje nam medalje za hrabrost/ludost u isto vreme, ali koliko god da dobro isplaniramo stvari, dešavaju se neke potpuno neplanirane, one na koje ne računamo i ne možemo da utičemo, i one mogu da nas oteraju na sasvim drugi kolosek na kom prvobitno stanje nije ni nalik novonastalom. Dakle... uslovi i vreme nas oblikuju, hteli mi to ili ne, a mi nekad i ne primećujemo da smo odstupili od svog plana.
Najmanje što želim je da vizualizujem svog Boga kako se smeje onda kad shvatim da ništa što sam planirala do sad nije ispalo kako sam zamišljala.
Ima ponešto što je ispalo mnogo bolje... Ima planova koje sam zaboravila... a ima i onih na kojima još radim! :)
 
Da li to znači da je sve unapred zapisano? Da ne kažem: sudbina.

Mnogo smo puta pominjali sudbinu i slobodnu volju, ali danas čuh ovo, što nas vraća na početak.
misli se na planove i dali to ispunjava čoveka što on misli da je dobro za njega
dali čovekovo mišljenje utiče na događaje u njegovom životu,jer realno zavisi od svega drugog,pa ispada da je potrebno jedinstvo ljudi međusobno i boga sa njima
 

Back
Top