raj

raj je ovde na zemlji , samo kako se ko snađe, ona izreka , ko umije njemu dvije
To može trenutno ili neko vreme.
Njegoš: (pošto je prošao "sito i rešeto") je zaključio da "Niko srećan, a niko dovoljan
Niko miran i niko spokojan".
Raj je prvenstveno mir u duši i osećanje spokoja, sweet sleepy euphoria ili samo euforija.

Ne želim da mi se briše post jer pišem o drogama a to je valjda zabranjeno, samo kad već pomenuh, mnoge biljke koje su lekovite, naročito psihički su zabranjene. Farmakomafija.

I onda te sa heroina prebace na metadon i 6 vrsta lekova odnosno ne "lekova" nego otrova u obliku tableta.

Zbog svih tih posledica najbolje je nikad i ne probati nikakve droge. A ubitačna kombinacija je je nadrogirani seljak koji ne shvata šta mu se događa. Neću više o tome.

raj je ovde na zemlji , samo kako se ko snađe, ona izreka , ko umije njemu dvije
Zar ti ne dosadi na duže staze?
 
To može trenutno ili neko vreme.
Njegoš: (pošto je prošao "sito i rešeto") je zaključio da "Niko srećan, a niko dovoljan
Niko miran i niko spokojan".
Raj je prvenstveno mir u duši i osećanje spokoja, sweet sleepy euphoria ili samo euforija.

Ne želim da mi se briše post jer pišem o drogama a to je valjda zabranjeno, samo kad već pomenuh, mnoge biljke koje su lekovite, naročito psihički su zabranjene. Farmakomafija.

I onda te sa heroina prebace na metadon i 6 vrsta lekova odnosno ne "lekova" nego otrova u obliku tableta.

Zbog svih tih posledica najbolje je nikad i ne probati nikakve droge. A ubitačna kombinacija je je nadrogirani seljak koji ne shvata šta mu se događa. Neću više o tome.


Zar ti ne dosadi na duže staze?
ono o drogama bih ti obrisao bez trunke savesti
nego , šta je to što bi mi dosadilo na duge staze
 
nego , šta je to što bi mi dosadilo na duge staze
Ne znam koliko imaš godina, kakve potrebe imaš, koje su želje koje si ispunjavaš itd.
Zato sam te i pitao, u čemu to može da se uživa toliko dugo, pa čak večno?
Ili sam ja rođen sa hemijskim disbalansom u mozgu pa imam manjak serotonina, što jeste moguće, ali ipak da ti nikad nešto ne dosadi ne shvatam.

raj se ne vidi , on se živi
Ovo mi se sviđa.
 
Ne znam koliko imaš godina, kakve potrebe imaš, koje su želje koje si ispunjavaš itd.
Zato sam te i pitao, u čemu to može da se uživa toliko dugo, pa čak večno?
Ili sam ja rođen sa hemijskim disbalansom u mozgu pa imam manjak serotonina, što jeste moguće, ali ipak da ti nikad nešto ne dosadi ne shvatam.


Ovo mi se sviđa.
nisu bitni brojke i statistika, stvar je u tome što imaš pravo promeniti sebe i stvari koje ti stvaraju raj
 
nisu bitni brojke i statistika, stvar je u tome što imaš pravo promeniti sebe i stvari koje ti stvaraju raj
Ali kada jednostavno ono što je nekad bio "raj" više nije?
Na primer, more kad sam bio klinac.
Ma ne mora ni more, samo nek je letnji raspust.
Sad od kad mi je muka od leta, jedva čekam da se završe meseci koje sam nekad najviše voleo.

Seksualne perverzije? Bilo zanimljivo
 
Ali kada jednostavno ono što je nekad bio "raj" više nije?
Na primer, more kad sam bio klinac.
Ma ne mora ni more, samo nek je letnji raspust.
Sad od kad mi je muka od leta, jedva čekam da se završe meseci koje sam nekad najviše voleo.

Seksualne perverzije? Bilo zanimljivo
greška
ni tada ništa nije bilo jednostavno, samo je tada neko drugi preuzeo deo stvari da rešava , a sada mora čovek sve sam da rešava , sudbina je u njegove ruke , uvek kad nešto krene naopako uzrok leži u nama , tako i ako krene da ide u smeru ka raju , to je uspeh individue
 
greška
ni tada ništa nije bilo jednostavno, samo je tada neko drugi preuzeo deo stvari da rešava , a sada mora čovek sve sam da rešava , sudbina je u njegove ruke , uvek kad nešto krene naopako uzrok leži u nama , tako i ako krene da ide u smeru ka raju , to je uspeh individue
Ivo Andrić (kad moram da "potegnem" citat).je rekao da skoro ništa ne zavisi od nas, da možemo malo ili nimalo da utičemo na događaje i njihov sled.
Uspeh (individue) je šta?
To sam te pitao.
Ono što je uspeh za tebe ili nekoga nije i za mene.
Ako nešto krene naopako, onda počinje ili pakao ili avantura. Zavisi kako na to gledaš. Možemo da promenimo stav, valjda si o tome pričao.
 
Напредовати према добру.
Врлине ће наставити да се развијају и ту нема краја. За оне у рају.
bićeš u materiji ili ne, pretpostavljam da vreme teče pošto ćeš napredovati.
i da li je taj raj ovde na zemlji ili nekom paralelnom univerzumu.
 
proces obnove
ljudi stradaju zbog izbora
raj se ne vidi , on se živi
Чекај, људи седну у кола и изгубе живот због туђе грешке, не због своје.
Где си ти видео ту избор ?
Како рај може да се живи када ћемо ми сви једног дана завршити под земљом ? То није рај.

Ili sam ja rođen sa hemijskim disbalansom u mozgu pa imam manjak serotonina, što jeste moguće, ali ipak da ti nikad nešto ne dosadi ne shvatam
Ниси, само се не причешћујеш па тако размишљаш.
 
bićeš u materiji ili ne, pretpostavljam da vreme teče pošto ćeš napredovati.
i da li je taj raj ovde na zemlji ili nekom paralelnom univerzumu.
Све ће да стане осим напредовања према врлини. То је једино што ће се кретати. То је рај који ће се десити после другог Христовог доласка.
До тада рај постоји али као предукус будућег раја, јер сви чекамо васкрсење мртвих.
Доћи ће до трансформације тела.

Нећемо имати оваква тела. Биће васкрсење мртвих и суд, и креће вечност.
 
Све ће да стане осим напредовања према врлини. То је једино што ће се кретати. То је рај који ће се десити после другог Христовог доласка.
До тада рај постоји али као предукус будућег раја, јер сви чекамо васкрсење мртвих.
Доћи ће до трансформације тела.

Нећемо имати оваква тела. Биће васкрсење мртвих и суд, и креће вечност.
budi određeniji
vreme: teče ili ne?
telo: materijalno ili ne?
lokacija: zemlja ili paralelni univerzum koji sada ne možemo da vidimo?
 
Kako zamišljate raj?
voleo bi (ako je ikako moguće) da "čujem" isključivo vaš neki lični doživljaj, šta očekujete, čemu se nadate.
"raj" (mislim na onaj biblijski) je idealna anestezija i preventiva za porobljene narodne mase ........da izdrze svu torturu, robovanje, eksploataciju........ovog sveta, jer ce kad umru biti nagradjeni RAJOM. Jos potenciraju narod da, sto vise trpe, "nagrada " ce biti veca.
Sto znaci, da onaj koji najvise radi za gazdu i umire u bedi i od gladi, taj ima najvece sanse za raj ...............al zato, jao onima koji poseduju jahte i vile.
 
...lepo mesto gde je svako tamo gde treba da bude sa svojim mogucnostima a ne kako sebe ceni u odnosu na druge.
Harmonija u kojoj na prvom mestu kada neko udje na vrata kaze "dobar dan"
gde su izvolite, hvala, molim reci koje se najvise koriste ... nesto kao planeta zemlja dok su se ljudi bavili ljudima a ne glupostima.

I ne koristi se sirena u saobracaju samo osmeh ...
 
ne verujem u raj koji se dobija jednim životom...tek kad se čovek izbrusi kao dijamant kroz hiljade života onda može da napreduje u neke bolje svetove ili da se na kraju svoje evolucije vrati Bogu to jest sjedini sa njim..to je raj kakav bi mogao da zamislim...a ove religijske bajke koje služe kao štap i šargarepa za malu decu to mi ne pije vodu...
 
Шта ако умреш и видиш да нема реинкарнације ?
pa ništa...čak i da postoji suđenje i raj i pakao neće mi niko suditi po tome da li sam verovao u raj i pakao ili u reinkaranaciju nego po tome kako sam se ponašao prema drugima...sama ideja o raju i paklu budi kao motivaciju koristoljublje, sujetu i strah i time ometa iskrenu ljubav prema bližnjima i zato je treba eliminisati..
 
Често нам приговарају материјалисти и атеисти да ми свештеници проповедамо смрт и да говорећи о страху од смрти, да нас смрт чека, држимо вернике у страху, као оно милиција што у страху од казне држи грађане у једном односу пристојном. Ево шта каже Свети Василије Велики: У духовном узрастању углавном су три ступња. Први ступањ је степен роба. У оно доба кад је живео Свети Василије био је робовски систем. Роб је био човек ухваћен у рату или човек купљен на пијаци, односно продан јер није могао да врати зајам који је неком узео и тај зајмодавац је имао право да га прода, и њега и његову породицу да би наплатио свој дуг. И онај који би купио тог роба био је власник тог човека, његовог живота и смрти; могао је да га убије и никоме не би одговарао. На духовном плану, вели Свети Василије Велики, на томе је степену роба онај хришћанин који из страха од пакла врши оно што Бог наређује. Не исплати му се да чини ма какве грехе хиљаду година, а после целу бесмртност да се мучи. То је тај први степен где човек ипак врши заповести, али мотив је тај.
Други је ступањ степен најамника. И у оно доба било је слободних људи који су за свој рад примали плату (ако имаш да ми платиш да ти радим, а ако немаш, нисам ја роб, тражи ко ће!) На духовном плану на том је нивоу онај хришћанин који жели да и у рају буде на вишем нивоу (нису ни у рају сви једнаки: зависи колико су се трудили и колико су доспели). То је други степен: тај је виши од онога првога, али није највиши.
Трећи је ступањ степен сина или кћери. Син извршује вољу очеву, не из страха од казне да ће га отац убити –није он роб, не из жеље да му отац плати – није он најамник, него из жеље да отац буде задовољан. Док она двојица стављају себе у центар (да ја не будем кажњен, да мени буде плаћено), овај не ставља себе него оца у центар. На духовном плану на том је нивоу онај хришћанин који из љубави према Богу извршује његове заповести, да Бог буде задовољан, такорећи. Нико не може доћи на тај степен док не пређе прва два. Колико ће се он бавити на оном првом, па на оном другом док доспе до трећег, зависи од њега.
Видите, ти материјалисти су приписали целом хришћанству да, уствари, ми заступамо робовски став (из страха од пакла), што, дабоме, апсолутно не стоји. Они свесно превиђају односно неће да схвате постојање трећег степена до ког треба сви да дођемо и онда ћемо вршити оно што Бог наређује, не из страха од казне ни из жеље за наградом.
Патријарх српски Павле
 
Патријарх српски Павле
Ne verujem da se prva dva stepena ne mogu preskočiti...ta dva stepena još nisu pravo hrišćanstvo nego zamke...na prvom stepenu motivacija je strah, na drugom sujeta i koristoljublje...treba ih što pre preskočiti i stići na treći stepen...jer na prvom i drugom stepenu ljubav prema bližnjima nije iskrena, dok na trećem stepenu jeste i izvodi se prirodno iz zahvalnosti i ljubavi prema Bogu, iz shvatanja da smo svi jednakopravna Božija deca...verovanjem u reinkarnaciju preskaču se prva dva stepena...
 
Промакло ми је, ко је рекао да могу ?
u tekstu koji si citirao patrijarh Pavle kaže
Нико не може доћи на тај степен док не пређе прва два.
Ja kažem da mogu da se preskoče ako umesto u raj i pakao veruješ u reinkarnaciju.vera u raj i pakao direktno izaziva ta dva oblika prelesti (mislim da su to prelesti a ne stupnjevi hrišćanstva, mislim da je tek treći stepen pravo hrišćanstvo)....patrijarh Pavle živeći u duhu hrišćanske tradicije mora da veruje u raj i pakao pa zato ne može da preskoči ta dva stepena..ja kao običan smrtnik koji nije ograničen sistemom prihvatanja neke religije po sistemu verujem u sve ili ništa ne moram da verujem u raj i pakao pa ni da prođem kroz ta dva stepena......prvi stepen je samo strah od pakla...kad veruješ da pakao postoji onda je taj strah životni instikt da sačuvaš život...drugi stepen je samo sujeta i koristoljublje kad poveruješ da ćeš ići u raj...u treći stepen stižu tako samo retki koji pobede strah, sujetu i koristoljublje...mnogo je bolje kad čovek ne veruje u raj i pakao jer onda nema svih tih problema nego može direktno u treći stepen gde sve bližnje vidi kao sebi jednakopravnu i jednaku decu Boga te može prirodno da ima iskrenu ljubav za bližnje..
 
Poslednja izmena:
ne verujem u raj koji se dobija jednim životom...tek kad se čovek izbrusi kao dijamant kroz hiljade života onda može da napreduje u neke bolje svetove ili da se na kraju svoje evolucije vrati Bogu to jest sjedini sa njim..to je raj kakav bi mogao da zamislim...a ove religijske bajke koje služe kao štap i šargarepa za malu decu to mi ne pije vodu...
ustvari ti si u stalnom ponavljanju u stalnom paklu dok ne shvatiš u čemu grešiš a pri tom nemaš sećanje na prethodne živote.
u prevodu nema nam spasa.
da postoji reinkarnacija populacije bi bilo sve manje a ne sve više i više jer neko bi i dosegao raj.
više verujem da naše duše odlaze u nama nevidljivu dimenziju. nešto kao uspeće. mislim da je do raja dug put.
nemam neku sliku kakav bi bio (ako ga uopšte ima). za života smo željni tog raja, te nirvane jer nas život umori i zato bi taj raj trebao biti bezvremena večnost pošto bog ništa ne odbacuje.
 

Back
Top