raj

Kako zamišljate raj?
voleo bi (ako je ikako moguće) da "čujem" isključivo vaš neki lični doživljaj, šta očekujete, čemu se nadate.
Dobro je da si otvorio zasebnu temu.
Raj nije mesto, kao prvo, već skup energija, ne postoji "strašni sud" već se energije same po sebi privlače.

Tako nekako. Kao kad voda pređe u led, mada je takvo poređenje isuviše prosto; ako ikakvo postojanje posle smrti postoji (hvatamo se za slamku), onda samo da dodam i ovo što reče kolega forumaš iznad.
Ovo:

Spoznati sebe prvo, pa tek onda se može razumeti šta raj donosi, bez zamišljanja.
 
Ja se izbinjavam, ali istina se mora reci.
Po biblijo ne postoji raj gde navodno ljudi odlaze posle smrti.
Vec zivot na novoj zemlji.
Na ovoj, ali skroz j novo stvorenoj zemlji posle hristovog drugog dolaska.

To je ono sto su apostoli i prva crkva ucili
2. Petrova 3,13Ali čekamo po obećanju njegovu novo nebo i novu zemlju, gdje pravda živi.
Otkrivenje 21,1I vidjeh nebo novo i zemlju novu; jer prvo nebo i prva zemlja prođoše, i mora više nema.
Price o raju posle smrti, nije apostolska i biblijska nauka.
Rec je o novom ne hriscanskom ucenje koje su prekrstili.
Novo jevandjelje bi to apostoli nazvali.
 
Raj ne postoji, uostalom kao ni pakao, to su čisto ljudske tvorevine, ne verujem u takve dihotomije.

Ali pod pretpostavkom da raj postoji, tamo mora da je smrtno dosadno. :D
Zašto većina ljudi to misli? 😂😂😂
Raj je...smirenost, mir, plutanje, ništa...
Pakao je ovo sad na Zemlji. Ni TV od ovolike količine nasilja ne gledam.
Kurave, bolesne i zaražene, narkomani koji se kaju što su se rodili, ..."Pogledaj dom svoj andjele", blizu smo pakla.
 
Zašto većina ljudi to misli? 😂😂😂
Raj je...smirenost, mir, plutanje, ništa...
Pakao je ovo sad na Zemlji. Ni TV od ovolike količine nasilja ne gledam.
Kurave, bolesne i zaražene, narkomani koji se kaju što su se rodili, ..."Pogledaj dom svoj andjele", blizu smo pakla.
Mislio sam u smislu da tamo nema zanimljivih ljudi, jer takvi obično ne idu u raj.
 
Postoji jis nesto sto ljudi zovu raj.
Medjutum tamo ne zivi niko osim Boga i andjela.
To je po Bibliji trece nebo.
Mesto Bozjeg prrbivalista.
Dok je svemir mesto prebivanja njegovih stvorenja i dergih svetova.
Apostol Pavle je samo u viziji vidio trece nebo, izvan svemira Bozje prebivaliste..
 
Ja se izbinjavam, ali istina se mora reci.
Po biblijo ne postoji raj gde navodno ljudi odlaze posle smrti.
Vec zivot na novoj zemlji.
Na ovoj, ali skroz j novo stvorenoj zemlji posle hristovog drugog dolaska.

To je ono sto su apostoli i prva crkva ucili
2. Petrova 3,13Ali čekamo po obećanju njegovu novo nebo i novu zemlju, gdje pravda živi.
Otkrivenje 21,1I vidjeh nebo novo i zemlju novu; jer prvo nebo i prva zemlja prođoše, i mora više nema.
Price o raju posle smrti, nije apostolska i biblijska nauka.
Rec je o novom ne hriscanskom ucenje koje su prekrstili.
Novo jevandjelje bi to apostoli nazvali.
Da prema Bibliji ne postoji koncept raja pakla
i da je raj mesto na nebu gde odlaze ljudi nakon smrti

Ljudi ce naslediti Zemlju i raj su rajski uslovi na Zemlji
gde ce ljudi vaskrsavati i ziveti vecno...
Moze se reci da je raj stanje savrsenstva
 
Не замишљам га. У то верују само бабетине које се боје смрти.
I čičekanje 😂
Nego, zašto se ljudi boje smrti, zapitao sam se.
Ja se bojim procesa umiranja. Platio bih nekome da me ubije snajperom u potiljak ali kad bude totalno neočekivana situacija, tipa sedim sa društvom, pijemo "Zaječarsko", i u sred "živeli" boom!
Stvarno bih voleo tako nešto.
 
I čičekanje 😂
Nego, zašto se ljudi boje smrti, zapitao sam se.
Ja se bojim procesa umiranja. Platio bih nekome da me ubije snajperom u potiljak ali kad bude totalno neočekivana situacija, tipa sedim sa društvom, pijemo "Zaječarsko", i u sred "živeli" boom!
Stvarno bih voleo tako nešto.
Шта ја знам, мени је једино да се не патим. Буде ли морао неко око мене ако паднем с ногу пресудићу сам себи и ћао. 😁
 
u valhallu su verovali neustrašivi ratnici koji se nisu plašili smrti.
nije ti neki argument, dovoljno je bilo da napišeš "ne zamišljam jer ne verujem"
Шта валхала? Веровали су они пријатељу у овоземаљски живот, ишли су у ратове да не би били робови или убијани на правди Бога без отпора. У те бајке како су као ишли верујући у неки тобоже загробни или не знам какав живот су глупости. Махом глорификоване кроз филмове и серије.
 
Шта ја знам, мени је једино да се не патим. Буде ли морао неко око мене ако паднем снови пресудићу сам себи и ћао. 😁
E i ja sam to pričao. Ako taj Bog postoji i u tom slučaju ne opravdava samoubistvo, onda jednostavno nema logike, savršeno biće, čista ljubav a ne može da oprosti što si mu prekršio zakon. Pa saobraćajna policija ponekad oprosti 😂
 
Шта валхала? Веровали су они пријатељу у овоземаљски живот, ишли су у ратове да не би били робови или убијани на правди Бога без отпора. У те бајке како су као ишли верујући у неки тобоже загробни или не знам какав живот су глупости. Махом глорификоване кроз филмове и серије.
svaka religija ili mitologija propoveda raj. a ovaj deo foruma je namenjen prvenstveno za verujuće i oni koji bi želeli da veruju.
i nije koncept teme "da li ili ne postoji raj".
 

Back
Top