Putin se izvinio!!!bilo je i vrijeme

Sloboda? Pa sto onda polovina samostalno hrli u okove EU i NATO ako mu je toliko stalo do slobode? A druga bi da zivi u Sibiru samo da je pod ruskom cizmom?

E pa vidis , jedni su videli nekoliko izloga u Trstu , a uz to su jeftini pomodari sa jakim provinciskim kompleksom , a drugi bi i u pakao , samo ne u 4ti Rajh. Samo sto dalje od Albansko -Hrvatske koalicije , koja nas maltretira kako stigne .
 
Sloboda? Pa sto onda polovina samostalno hrli u okove EU i NATO ako mu je toliko stalo do slobode? A druga bi da zivi u Sibiru samo da je pod ruskom cizmom?
Аууууу које ти резоне имаш, одакле ти статистички подаци ко где жели да иде , јел у Србији био референдум или је нека државна институција спровела анкету о жељама грађана Србије ?
Ко је изгубио слободу ако је ушао у ЕУ, па већина крупног капитала и банака у Србији су из земаља ЕУ .
 
Аууууу које ти резоне имаш, одакле ти статистички подаци ко где жели да иде , јел у Србији био референдум или је нека државна институција спровела анкету о жељама грађана Србије ?
Ко је изгубио слободу ако је ушао у ЕУ, па већина крупног капитала и банака у Србији су из земаља ЕУ .

Da i sto je vise tog kapitala zapadnjackog potpadamo u sve tezi ropski polozaj. Neverovatno je da zapadni kapitalizam smatras za slobodan sistem??? :eek:
 
Da i sto je vise tog kapitala zapadnjackog potpadamo u sve tezi ropski polozaj. Neverovatno je da zapadni kapitalizam smatras za slobodan sistem??? :eek:

liberalni kapitalizam koji bi ti da nazoves zapdnjacki kapitalizam nije isto sto i imperijalni kapitalizam koji je otvoreno nekad demonstrirala britanska imperija a sad americka prikriveno kroz svoje korporacije i banke.

tesko da one, kad udju u zemlju/zrtvu dozvole konkurenciju kakav bi liberalni kapitalizam dozvolio.
 
Па и ти можеш да инвестираш и да купујеш код њих то је слободан проток капитала, а и не мораш да продаш добро предузеће ако нећеш.

stvar je u tome, da kad korporacija uleti ciju radnu snagu cine indonezanski siromasi koji rade za 2 centi po satu, tvoja kompanije vise nece biti uspesna pa ces morati da je prodas ili da se spojis sa korporacijom, nema ti druge.

i na kraju, bice jedna firma za net, jedna za hranu, jedna za telefoniju, jedna za energetiku i tako dalje.
 
Доста се отишло од теме. Путин се извинио, вероватно је то у реду. Ипак је Руска федерација наследник СССР-а. Али неке ствари не би смели да сметнемо са ума.
Тај СССР је водио Стаљин, који није био Рус, доста кључних места у руководству СССР су држали неруси. Ако је неко страдао од њега, то су били Руси. Не само зато јер су били већински народ, већ су од Стаљина страдали најистакнутији предстваници Руса ( елита, модерно речено ): уметници, најспособније војсковође пред 2. рат. А понашање Стаљина у том рату, грешке које су довеле до масовних страдања војске и становништва су прича за себе.
Царевина Русија је била мултиетничка империја, где су припадници свих народа имали своја права: племство је било на власти без обзира на веру и нацију, обичан народ је свуда живео исто.
Насиља Стаљина и комуниста не би требало приписивати Русији.
 
Ne . Ne znaci .... Kako ti samo zakljucujes , sunce ti poljubim .
Mada su me zvali u ribolov tamo , ja ipak ne bu u Sibir, kao sto ne bi ni u neki magacin u Rukmuniji , to jest u EU .

Zao mi je , nista nisi razumeo .

ma ti ni sam ne znas sta ces...

A sto se tice zapadnog liberalnog ili imperijalnog kapitalizma .. sve ti se to svodi na isto... na raslojenost drustva u kojem vecina rinta a kajmak ubire manjina.. elita... dakle taj sistem uopste nije dobar.

Mnogo je bolji sistem radnickog samoupravljanja i dogovorne ekonomije, sa drzavnim telima koja kontrolisu standard.

vecina proizvoda SFRJ je boljeg kvaliteta nego sto je danas u srbiji.
 
ma ti ni sam ne znas sta ces...

A sto se tice zapadnog liberalnog ili imperijalnog kapitalizma .. sve ti se to svodi na isto... na raslojenost drustva u kojem vecina rinta a kajmak ubire manjina.. elita... dakle taj sistem uopste nije dobar.

Mnogo je bolji sistem radnickog samoupravljanja i dogovorne ekonomije, sa drzavnim telima koja kontrolisu standard.

vecina proizvoda SFRJ je boljeg kvaliteta nego sto je danas u srbiji.

Ja sam Srbin . Tacno znam sta hocu . Nego , ti si pitao zasto ovi hoce jedno , a drugi drugo , pa sam ti objasnio . Nisi ni pitao sta ja hocu .

Radnicko samouopravljanje je isto sto i upravljanje zivotinja u Zooloskom vrtu . Drustvo treba da vodi elita ... ali ona prava elita , a ne lazna . Zapravo , mislim da su kod nas politikom bavi samo drustveni talog . Ljudi bez ikakvih vrednosti. A eto , kod nas i te kako ima pametnog sveta , koji se u obvakvom sastavu i medijskom mraku , u ovakvoj diktaturi Amewricke i Britanske ambasaade nikad i ne bi bavio politikom .

Sto se tice SFRJ .... samo ovo

http://forum.krstarica.com/blog.php?b=1512
 
Па и ти можеш да инвестираш и да купујеш код њих то је слободан проток капитала, а и не мораш да продаш добро предузеће ако нећеш.

Можеш мало прекосутра. И то ако си развијен и конкурентан као што ми нисмо.
 
ma ti ni sam ne znas sta ces...

A sto se tice zapadnog liberalnog ili imperijalnog kapitalizma .. sve ti se to svodi na isto... na raslojenost drustva u kojem vecina rinta a kajmak ubire manjina.. elita... dakle taj sistem uopste nije dobar.

Mnogo je bolji sistem radnickog samoupravljanja i dogovorne ekonomije, sa drzavnim telima koja kontrolisu standard.

vecina proizvoda SFRJ je boljeg kvaliteta nego sto je danas u srbiji.

sistem, instrukcija dogma, korupcija, teror institucija

liberalni kapitalizam je mogao da zazivi, pojala ga je korupcija.

to jest, sam se pojeo, liberalni kapitalizam neizostavno dovodi do imperijalnog kapitalizma, a iznura do oligarhijskog sistema vladavine.

krivi onog iz "beautiful mind" i njegove teorije o ljudskoj grabezi kao dobrobiti za covecanstvo.
 
Руско-Пољско непријатељство датира још из средњег века. Пољски католички фанатици су уз помоћ Немачке и папе покушавали да покатоличе православне Русе. Историја сукоба се наставила. Ништа необично, јачи је измлатио слабијег. Кад би од свакве овакве ситуације правили драму, пола ситорије би претворили у злочин и геноцид.
 
Руско-Пољско непријатељство датира још из средњег века. Пољски католички фанатици су уз помоћ Немачке и папе покушавали да покатоличе православне Русе. Историја сукоба се наставила. Ништа необично, јачи је измлатио слабијег. Кад би од свакве овакве ситуације правили драму, пола ситорије би претворили у злочин и геноцид.

A sto onda mi kukamo na Nemce i ustase zbog Jasenovca?!:dontunderstand:
 

Back
Top