Sada na ponovljenim izborima laz je da je bilo izlaznosti

Glasalo je 60% a bez bojkota glasa preko 70%. Birački spisak je pun iseljenih.
:hahaha::hahaha::rotf::rotf:
A ko je to utvrdio i kojom metodom?
Verovatno su se svi oni uredno odjavili na granici?
U Srbiji je u 2022. godini, prema procenama, bilo 6.664 449 stanovnika objavio je Republički zavod za statistiku.
Republička izborna komisija donela je odluku da je ukupan broja birača u Srbiji za parlamentarne izbore 17. decembra bio 6.500.165.
Iz prve recenice je jasno da u Srbiji nikako nema vise od oko 5,4 miliona punoletnih stanovnika KOJI SU BIRACI (posto je od onih ukupnih 6,7 miliona bar 1,3 miliona maloletnih - koji ne mogu nikako da budu na spisku biraca).
Medjutim, u zvanicnom birackom spisku je, ipak, 6,5 miliona *biraca* - znaci PREKO MILION koji ne postoje u Srbiji. Oba KONTRADIKTORNA podatka iz prve 2 recenice je potpisao ISTI covek - pokojni M. Kovacevic (verni poslusnik rezima) - prvi u ulozi direktora RZS a drugi u ulozi clana RIK (kao *strucnjak* za statistiku).

To vam je danasnja sibicarska Srbija, to su ves.bole i sl. podanici koji lazu, varaju, iznose jednu za drugom tvrdnje koje ne mogu nikako istovremeno biti istinite i ne trepnu dok to rade. Sve je tako - NEPOSTOJECI BIRACI, nepostojece odluke vlade... ali koje se sprovode i uticu na stvarni zivot.
Sve je cirkus, iluzija i prodaja magle

Poslednja izmena:
To vam je danasnja sibicarska Srbija, to su ves.bole i sl. podanici koji lazu, varaju, iznose jednu za drugom tvrdnje koje ne mogu nikako istovremeno biti istinite i ne trepnu dok to rade.
Jes vala, samo si zaboravio one koji loopetaju i ponavljaju idiotizme svojih idola
i gazdi, bez da trepnu i bez da razumeju razliku.

Kad naučiš razliku između broja popisanih stanovnika i stvarnog broja stanovnika
neke države, onda se javi ponovo, dotle bih ti preporučio da se ne blamiraš bespotrebno.

Birački spiskovi se prave na osnovu izdatih dokumenata i JMBG-a, ne na osnovu popisa.
Zvanični podaci kažu da se preko milion Srba nalazi u dijaspori, ako je verovati vašim
gazdama, taj broj je još veći, jer oni tvrde da svake godine skoro 100.000 Srba ode u inostranstvo.

A gazda vam nije objasnio da svaki građanin Srbije ima pravo na uvid u birački spisak? :mazi:

Čovek se nalupetao. Težak bulšit.
Matoro prdekalo.
Rekoh ajd da odslušam al kad je čičojle počeo sa Vuči, Dači, Gaši odmah posle uvoda kako i njemu bilo prazno glasačko mesto bilo mi žao da maltretiram servere YouTube-a i domaćeg provajdera. Najviše mi bilo žao moje visokoskupe tehnologije da arčim za ovu dijareju zasnovanu na netrpeljivosti uz gomilu proizvoljnih premisa na koje donosi egzaktne zaključke...

Dilea matora

Kod mene je bilo prazno kada smo glasali ulazio neko svakih 15-20 min. Centar bg.
I kod mene prazno,glasao sam oko 18h. Milion analiticara a svi govore u procentima. Meni su bitni apsolutni brojevi,neko je izneo podatak da je SNS uzeo 380 000 glasova. Sto predstavlja 52%,znaci da je u BGD izaslo manje od 760 000 gradjana od 1 600 000.Sto je dosta manje od pola. Izlaznost je bila oko 45% ako i toliko.
Manje za opoziciju koja je delom bojkotovala ali manje i za celu koaliciju oko Sns,380 000 za SNS,SPS,radikale,Vulinove,Krkobabiceve,SPO i mnoge druge.

I kod mene prazno,glasao sam oko 18h. Milion analiticara a svi govore u procentima. Meni su bitni apsolutni brojevi,neko je izneo podatak da je SNS uzeo 380 000 glasova. Sto predstavlja 52%,znaci da je u BGD izaslo manje od 760 000 gradjana od 1 600 000.Sto je dosta manje od pola. Izlaznost je bila oko 45% ako i toliko.
Manje za opoziciju koja je delom bojkotovala ali manje i za celu koaliciju oko Sns,380 000 za SNS,SPS,radikale,Vulinove,Krkobabiceve,SPO i mnoge druge.
Beograd ti ima 1.300.000 birača kad oduzmeš iseljene. Srbija je tu oko pet miliona.

Poslednja izmena:
Kad naučiš razliku između broja popisanih stanovnika i stvarnog broja stanovnika
neke države, onda se javi ponovo, dotle bih ti preporučio da se ne blamiraš bespotrebno.

Birački spiskovi se prave na osnovu izdatih dokumenata i JMBG-a, ne na osnovu popisa.
Zvanični podaci kažu da se preko milion Srba nalazi u dijaspori, ako je verovati vašim
gazdama, taj broj je još veći, jer oni tvrde da svake godine skoro 100.000 Srba ode u inostranstvo.

:mazi:
Jedini koji se blamira si, kao i obicno, ti. Zato i jesi bole - predmet podsmeha i ignorisanja forumasa.

*... naucis razliku između broja popisanih stanovnika i stvarnog broja stanovnika...* - Kolika je ta razlika -15% (kao u slucaju SNS sibicarske Srbije???) Cemu onda uopste takav *popis* stanovnistva??? - kao i obicno nacuo si nesto ali ti *misaoni* aparat ne dozvoljava uvidjanje da ti termini kojima se frljas uopste ne znace to sto ti pojusavas da njima *dokazes*.
Za ljude sa minimalno razvijenim intelekt. sposobnostima ce biti dovoljno da postavim citat iz popisnog formulara da bi bilo jasno koliko je, kao i obicno, komican tvoj pokusaj racionalizacije neodbranjivog i po ovom pitanju -

*SPISAK LICA, stanje 30. septembra 2022. u 24 časa (krični momenat popisa)
Pod rednim brojem 1 upisuje se lice na koje se vodi domaćinstvo (bilo koji punoletan član domaćinstva, bez obzira na pol), potom se upisuju članovi porodice tog lica, zatim članovi druge, treće itd. porodice u okviru domaćinstva.
Nakon toga, upisuju se ostali članovi domaćinstva koji ne pripadaju nijednoj porodici. Na kraju Spiska se upisuju privremeno prisutna lica.
U Spisak lica
upisuju se svi članovi domaćinstva bez obzira na to da li su u kritičnom momentu popisa svi bili prisutni ili su neki od njih boravili u drugom mestu u zemlјi ili u inostranstvu, zbog rada, školovanja ili iz drugih razloga...*
DakleM, popis upisuje i ubraja SVE stanovnike Srbije u UKUPAN broj stanovnika (onih 6,7 miliona) - ne ostavlja tih milion i nesto gastarbajtera neubrojanim (kako ti komicno prikazujes) da bi to, kobjagi, *objasnjavalo* PRENADUVEN biracki spisak... Nema nikavih *STVARNIH* (a navodno nepopisanih) CAK 15% stanovnika (takvih zivucih a stvarno neobuhvacenih popisom ima u minornom broju i to statisticke metode obrade rezultata znaju i uzimaju u obzir za konacne rezultate).

Tako da, sem kod pokojnog M. Kovacevica, tebe i sl. podanika NE BI SMELA DA POSTOJI mogucnost razlike od cak 15% (vise od milion ljudi na 6 miliona) izmedju upisanih u biracki spisak lica i broja punoletnih ljudi koji su fizicki prisutni/zive u Srbiji... Zato sto se, kao sto vidimo iz popisnog materijala, u stanovnike Srbije upisuju i oni koji nisu prisutni u zemlji kad se vrsi popis i to NEMA NIKAKVE VEZE sa laznim/PREVARANTSKIM Birackim spiskom POSTO BI TAKVA LICA (koja godinama borave u inostranstvu a u Srbiju dodju samo povremeno) morala da budu IZBRISANA iz birackog spiska u Srbiji (da se odjave iz srpskog mesta prebivalista u MUP kad idu u inostranstvo) i da se prijave za glasanje na srpskim izborima u stranoj zemlji gde zapravo stalno borave... A NE DA IH DRZITE U laznom/PREVARANTSKOM birackom spisku u Srbiji decenijama jer vam to pruza kontingent od preko milion glasova za izborne kradje. Naravno, vi kao kriminalno udruzenje radite suprotno i onda ih vasi *policijski* sluzbenici (koji su vam jataci u kriminalu) savetuju potpuno suprotno - da se ne odjavljuju iz mesta boravka u Srbiji i prijavljuju ponovo kad dodju jer je *to komplikovano i niko to ne radi* IAKO JE TO ZAKONSKA OBAVEZA.

To je jedino objasnjenje zasto u Srbiji biracki spisak ima preko milion ljudi vise u sebe upisanih nego sto ima punoletnih ljudi koji zive u Srbiji a ne tvoji komicni pokusaji objasnjenja sa *stvarnim i popisanim stanovnicima* Srbije ... Posto, kao sto sam pokazao - popis popisuje SVE a ne samo fizicki prisutne u casu popisa

Poslednja izmena:
To je jedino objasnjenje zasto u Srbiji biracki spisak ima preko milion ljudi vise u sebe upisanih nego sto ima punoletnih ljudi koji zive u Srbiji a ne tvoji komicni pokusaji objasnjenja sa *stvarnim i popisanim stanovnicima* Srbije ...
Suviše je to komplikovano za tvoj mali mozgić, ne napreži se uzalud... :mazi:

Posto, kao sto sam pokazao - popis popisuje SVE a ne samo fizicki prisutne u casu popisa
Pokazao si ti moj qurac, nemaš bre pojma o čemu pišeš, ponavljaš mantre koje si
načuo ispred zadruge.
Da tvoje gazde mogu da dokažu da ima milion više upisanih glasača, dokazali bi
oni to odavno, makar bi kmečali i kukali pred Evropskim Parlamentom o tome.
Ali pošto su pametniji od nekih ovde na krsti, oni čak i ne pominju to.
Šta misliš zašto, jadniče? :mazi:

Kako ces da popises porodicu koja je komplet u inostranstvu? A izvadila je dokumenta u MUPu? Kako je mala CG,mogla dovuce 20 000ljudi iz dijaspore da glasaju na referendumu? Sta s tim ako rade preko? nasi su gradjani ,mozda se vrate .mozda ne.
Jel znate kolika je izlaznost bila pre neki dan u Hrvatskoj za EU parlament. 20%. Otisli da rade u Irsku ili bilo gde,niko ih ne brise.

U hrvatskoj se sami brišu itekako pre par godina im hr poreska poslala da plate porez na platu u irskoj - jer su imali ličnu kartu. Šta briga hrvatsku štosi ti tamo prijavljen kada u hr imaš lk - plati porez. Plakali svi redom i brže bolje se odjavili. E onda nema više glasanja na lokalnom nivou.
Ja poslednja dva popisa nisam bio u zemlji u suštini stalno nisam tu koliko god mogu. Ali nemam dve lk.

U hrvatskoj se sami brišu itekako pre par godina im hr poreska poslala da plate porez na platu u irskoj - jer su imali ličnu kartu. Šta briga hrvatsku štosi ti tamo prijavljen kada u hr imaš lk - plati porez. Plakali svi redom i brže bolje se odjavili.
Ne loopetaj.
Hrvatska i Irska imaju Ugovor o izbegavanju dvostrukog oporezivanja
još od 2003.

Da probam da te malo edukujem (prvi čas je besplatan):
Po tom Ugovoru porez plaćaš u zemlji u kojoj ostvaruješ legalne prihode.

Back