Putin smenio Šojgua

Verovatno tvoja baba, jer teško da sam ja ikad spominjao vampire. Jesam nešto slično, hajde, potrudi se. Ali ne da je tamo kamunizam. :per:
Može biti jedino ako je moja baba hakovala tvoj nalog.

Dešava se i to.

Screenshot_20240514_200441_Adblock Browser.jpg
 
Imamo li na Krsti konačni zaključak: da li je Šojgu smenjen ili unapređen?

Ovaj naš Berić kaže degradiran za 2 mesta niže a ovaj
hrvatski profesor-analitičar kaže da se Šojgu popeo za
letvicu više (5:55).

 
26173_profimedia-0849013573_ig.webp


Predsednik Rusije Vladimir Putin predložio je imenovanje novog ministra odbrane umesto dosadašnjeg šefa resora Sergeja Šojgua.

https://www.b92.net/info/svet/21552/putin-smenio-sojgua/vest

Ne cveta cveće u Rusko preduzeće? :kafa:
Напокон!!!!
Када сам прошле године написао како треба сменити овог човека одмах на мене дрвље и камење свих оних који као фол воле Русију. Они или истински мрзе Русију (а фолирају се) или немају појма о чему причају. Написао сам да овог човека треба послати на преки суд. То што ово биће не да није осуђено него му је још дата и нова функција само показује стање у Русији и руској војсци. Јадна она војска која гине по терену.
Није овај зликовац једини има их бар још 50-ак који треба да буду ухапшени и бачени у најмрачније делове руских гулага за оно што су урадили Русији.
Да је запад бирао са којим људима ће да уништава Русију не би изабрао боље људе.
 
Poslednja izmena:
Што би исток нешто мењао, ако западу иде све лошије.

Не мења се стратегија, кад непријатељу не иде добро.

А је6еш демократију, ако неки пропадају због ње
Ово само показује колико је лоше у руској војсци и самој Русији а колико је још горе у неким деловима западне алијансе.
 
Ово само показује колико је лоше у руској војсци и самој Русији а колико је још горе у неким деловима западне алијансе.

Што се тиче целе Беле расе, тражи се неко да притисне дугме за самоуништење.
 
Напокон!!!!
Када сам прошле године написао како треба сменити овог човека одмах на мене дрвље и камење свих оних који као фол воле Русију. Они или истински мрзе Русију (а фолирају се) или немају појма о чему причају. Написао сам да овог човека треба послати на преки суд. То што ово биће не да није осуђено него му је још дата и нова функција само показује стање у Русији и руској војсци. Јадна она војска која гине по терену.
Није овај зликовац једини има их бар још 50-ак који треба да буду ухапшени и бачени у најмрачније делове руских гулага за оно што су урадили Русији.
Да је запад бирао са којим људима ће да уништава Русију не би изабрао боље људе.

Ја колко разумех основне ствари Владе РФ, да руски Министар одбране не води никакву стратегију, већ обезбеђује логистику, плате, ресурсе за производњу итд...
 
Што се тиче целе Беле расе, тражи се неко да притисне дугме за самоуништење.
Рат у Украјини изнео је на видело оно што сам чуо од неких људи још прилично давно. Бела раса је показала сву своју неспособност, глупост, кратковидост. Мали број људи види да она умире. не мислим на смањење броја становника, то је можда и мањи проблем, него по свему осталом.
Ко зна можда и треба да нестане јер очигледно више није ни за . . .
 
Ја колко разумех основне ствари Владе РФ, да руски Министар одбране не води никакву стратегију, већ обезбеђује логистику, плате, ресурсе за производњу итд...
Баш то. Он није одговран за стратегију на фронту него за све остало што директно, најдиректније, утиче на стање на фронту.
На првом месту војна привреда.
Каква је само понижења доживела војна индустрија Русије и сама војна организација па то је ретко виђено.
Америчка јесте у бољем стању али не много.
 
Рат у Украјини изнео је на видело оно што сам чуо од неких људи још прилично давно. Бела раса је показала сву своју неспособност, глупост, кратковидост. Мали број људи види да она умире. не мислим на смањење броја становника, то је можда и мањи проблем, него по свему осталом.
Ко зна можда и треба да нестане јер очигледно више није ни за . . .

То је написано још пре више од 100.г.

Ниче је био у тешком бедаку од тога, па није писао филозофију, него белетристику...
 
Баш то. Он није одговран за стратегију на фронту него за све остало што директно, најдиректније, утиче на стање на фронту.
На првом месту војна привреда.
Каква је само понижења доживела војна индустрија Русије па то је ретко виђено.

нисам упознат за понижења !
 
нисам упознат за понижења !
У првој фази рата, на Доњецком правцу Руска војска натрчи на много јако утврђење Украјинаца и класичним путем не могу да га униште, биће јако пуно жртава. Тада се користе балистички пројектили и узму Руси из складишта на југу ракетни систем 9K79 и то варијанту Ф да разбију утврђења. Извезу они цео дивизион на гађање када неће ракетни мотори да одраде, не могу да стартују ракете. Разлог неисправни ракетни мотори. Није проблем што су ти мотори неисправни него је проблем што су у војним документима и протоколу заведни као ремонтовани и замењени и спремни за уоптребу а они нису ни пипнути. То је коштало живота око 150 руских војника који су били на удару украјинских војника који нису били уништени ударима ових пројектила.
Нико није одговарао за то. Н И К О!!! требао је да буде стрељан неко због тога.
Оваквих примера могу до ујутру.
 
нисам упознат за понижења !
На самом почетку војног сукоба руска страна је била толико неорганизована да нису могли да обезбеде основну балистичку заштиту војника из Донбаса. Нису имали добар део основне војне опреме па су грађани сами куповали оно што се може купити у цивилним радњама и допремали на исток Украјине. Најлуђе у овој причи је то што су их цариници на руско-украјинској граници спречавали да прођу а ти исти цариници су иначе јако проруски настројени. Какав ужас. А господин Шојгу је тада опремао свој кабинет новим радним столовима и сликама и на то потрошио 96 000$. Момци гину и крваре опасно а његова ћерка сунча гузицу у Дубајиу и хвали се по друштвеним мрежама. А зет дотичног господина јавно прича против деловања руске војске у Украјини и ником ништа.Ма нису их ни усмено укорили.
 
нисам упознат за понижења !
Русија купује ракете кратког домета од Ирана и Северне Кореје а муницију од Северне Кореје.
Ја сам убеђен да се Свјатослав Игоревич, Суворов, Шујски, Рокосовски, Жуков...окрећу у гробу као вентилатор.
Шта је једна Русија себи дозволила да зависи од "неких тамо".
 
На самом почетку војног сукоба руска страна је била толико неорганизована да нису могли да обезбеде основну балистичку заштиту војника из Донбаса. Нису имали добар део основне војне опреме па су грађани сами куповали оно што се може купити у цивилним радњама и допремали на исток Украјине. Најлуђе у овој причи је то што су их цариници на руско-украјинској граници спречавали да прођу а ти исти цариници су иначе јако проруски настројени. Какав ужас. А господин Шојгу је тада опремао свој кабинет новим радним столовима и сликама и на то потрошио 96 000$. Момци гину и крваре опасно а његова ћерка сунча гузицу у Дубајиу и хвали се по друштвеним мрежама. А зет дотичног господина јавно прича против деловања руске војске у Украјини и ником ништа.Ма нису их ни усмено укорили.
Русија купује ракете кратког домета од Ирана и Северне Кореје а муницију од Северне Кореје.
Ја сам убеђен да се Свјатослав Игоревич, Суворов, Шујски, Рокосовски, Жуков...окрећу у гробу као вентилатор.
Шта је једна Русија себи дозволила да зависи од "неких тамо".

Али ми из ове небезбедности, неслободе и несуверенитета, не знамо шта је узрок тих чињеница и зашто је војна индустрија Русије негде напредна, а негде запуштена.

Руси имају изреку "маскировка", али и "лакировка"

Они могу да се играју рата, вежбају и коригују себе , јер су слободни.
 
Али ми из ове небезбедности, неслободе и несуверенитета, не знамо шта је узрок тих чињеница и зашто је војна индустрија Русије негде напредна, а негде запуштена.

Руси имају изреку "маскировка", али и "лакировка"

Они могу да се играју рата, вежбају и коригују себе , јер су слободни.
Ово што сам навео је скуп проблема са којима се среће Русија. Ови проблеми се решавају, неки мање неки више успешно али се решавају. Нису они сами по себи порблем, проблеми леже много дубље и везани су са непредупређивањем одређених појава у борби за опстанак руске цивилизације.
Ово је последица великог јавашлука али се тај јавашлук може средити , проблеми, по мени, су много дубљи а то је какво је стање руске нације у сваком другом погледу. Исто важи и за запад.
Бели човек, генерално, је пао на овом цивилизацијском тесту.
 
Ово што сам навео је скуп проблема са којима се среће Русија. Ови проблеми се решавају, неки мање неки више успешно али се решавају. Нису они сами по себи порблем, проблеми леже много дубље и везани су са непредупређивањем одређених појава у борби за опстанак руске цивилизације.
Ово је последица великог јавашлука али се тај јавашлук може средити , проблеми, по мени, су много дубљи а то је какво је стање руске нације у сваком другом погледу. Исто важи и за запад.
Бели човек, генерално, је пао на овом цивилизацијском тесту.

"Рат је отац свега" - Хераклит Мрачни

Декадентан, регресиран, онеспособљен, неморалан и искварен народ, лечи се катастрофама и ратовима.

То је прилика да се шљам очисти, а не да се још више зацари.
 

Back
Top