Putin smenio Šojgua

Али ми из ове небезбедности, неслободе и несуверенитета, не знамо шта је узрок тих чињеница и зашто је војна индустрија Русије негде напредна, а негде запуштена.

Руси имају изреку "маскировка", али и "лакировка"

Они могу да се играју рата, вежбају и коригују себе , јер су слободни.
Плашим се да ће судбина белог човека, првенствено мислим на Европљане, Русе и Амере бити као када су шпански коквистадори стизали до забити јужноамеричких прашума и видели невероватне грађевине неке јако напредне цивилизације зарасле у коров а међу њима живи неки примитивни свет обучен у одрану животињску кожу. Не мислим буквално али ми је та симболика.

"Рат је отац свега" - Хераклит Мрачни

Декадентан, регресиран, онеспособљен, неморалан и искварен народ, лечи се катастрофама и ратовима.

То је прилика да се шљам очисти, а не да се још више зацари.
Подржавам - АЛИ - мислим да ће надолезићи ратови и катастрофе бити на умирање а не васкресење цивилизације белог човека.

Плашим се да ће судбина белог човека, првенствено мислим на Европљане, Русе и Амере бити као када су шпански коквистадори стизали до забити јужноамеричких прашума и видели невероватне грађевине неке јако напредне цивилизације зарасле у коров а међу њима живи неки примитивни свет обучен у одрану животињску кожу. Не мислим буквално али ми је та симболика.

Бела раса треба да ратује, али како, јер технологија је отишла предалеко, па може бити самоубиствена - рационална уместо ирационална начела

Бела раса када би ратовала у мери врлина и храбрости пре рационализма, прогресивизма и просветитељства 1789.г., на спортски и витешки начин, постајала би онтолошки и метафизички све боља, а не гора од што доноси цивилно друштво - ратне неолибералне економије

Међутим трик и јесте да се прогресивизмом рат као витешка дисциплина избаци из белих друштава, како не би била предоминантна у односу на друге расе!

Метафизика рата је ту све рекла од традиционалисте Еволе, који је презирао модерну, па чак и постодерну која је настајала у време писања његових дела!

ШТА РУСИ ПОКУШАВАЈУ СА СВОЈОМ НАЈПЕРИФЕРНИЈОМ УЛОГОМ У БЕЛОЈ РАСИ !?!?

Аутор

---

Налетео сам на Хрватски превод !
Не смета...

---

Metafizika rata u misli Juliusa Evole​

piše Mario Tomas | 09 Prosinac 2019.

metafizik rata tomasAutor: Mario Tomas
Sažetak

Članak obrađuje pristup talijanskoga filozofa Juliusa Evole prema ratu kao ideji i njegovom odnosu prema dualizmu rata kao materijalne i duhovne manifestacije. Središnji koncepti kojima se Evola bavio u svojim osvrtima rata bili su sakralnost rata, tradicionalističke forme ranijih sukoba poput rimskoga sakralnoga rata, križarstva i džihada te osvrt na suvremene forme ratova dominiranih tehnologijom kroz prizmu vlastite teorije tradicionalizma.
Ključne riječi: Julius Evola, tradicionalizam, antimodernost, rat, sakralni rat
  1. Uvod
Rat je otac svih stvari
(Heraklit)
Fragmentarno u mnogim radovima talijanskoga filozofa Juliusa Evole rat se spominje kao središnji motiv koji dominira u mnogim aspektima njegovoga tradicionalizma. Rat u tradicionalističkoj misli Evola nije predstavljao kao puko sredstvo ostvarivanja određenih ciljeva, posebno onih materijalističkih, već kao metodu ostvarivanja i samosvladavanja u kojoj pojedinac ili skupina ostvaraju i nadilaze same sebe u borbi kao jedinstvenom metafizičkom iskustvu.
  1. Dva arhetipa i dilema moderne: vojnik ili ratnik
Unutar svoje druge knjige u trilogiji tradicionalizma, „Ljudi među ruševinama“ (Gli uomine e le rovine) koja je objavljena 1953., Evola posvećuje čitavo jednog poglavlje interpretaciji vojnoga stila i ratništva. Njegovo viđenje, rata, militarizma ili arhetipa ratnika predstavlja neraskidiv dio njegove tradicionalističke doktrine u kojoj spomenuti pojmovi nerijetko zauzimaju središnje mjesto. Takvo gledanje sa sobom nosi i osvrte na suvremenu liberalnu demokraciju za koju kaže da zazire od militarizma i kojoj isti predstavlja „crnu zvijer“ te kako je borba protiv militarizma jedan od temeljnih postulata toga sustava vezana uz „licemjerni“ pacifizam i pojam „pravednoga rata“ ili „humanitarnom rata“ kojega detektira dosta ranije od mnogih intelektualaca koji će to učiniti tek početkom 21. stoljeća.[1] Kroz prvu polovicu 20. stoljeća „trn u oku“ zapadnih demokracija predstavljao je pruski militarizam koji se prikazivao kao prototip negativnoga uređenja društva.

1715764761065.png

Poslednja izmena:

Александар Дугин, МЕТАФИЗИКА ИНФОРМАЦИОНОГ РАТА​

18 ОКТОБРА, 2023SRODSTVOPOIZBORU

Светски информациони рат је у пуном јеку. Све је отворенији сукоб између неколико верзија реалности. И друштва и људи бирају у коју ће реалност веровати. А онда настављају у њој да живе.
Ако гледамо ствари на „стари начин“ у духу класичног материјализма, реалност је једна. Само се њени описи и интерпретације разликују. Зато једни лажу, а други говоре истину. При чему се улоге могу мењати. И једино је питање када коме веровати.
Међутим, све је другачије. Сама реалност – како су показали феноменолози и стурктуралисти – производ је људске свести. Ван ње реалности нема, оно што јесте није оптерећено ни постојањем, ни смислом. Зато се у информационом рату не сукобљавају просто интерпретације, већ и сами факти.
Реалност није само једна – колико је структура свести (колективне, разуме се), толико је и реалности. Међу собом се боре не само оцене чињеница, већ и саме чињенице. Материјалисти и људи којима је философија далека, нису спремни то да прихвате. Њихова вера у реалност која не зависи од свести је непоколебљива. И док је тако, они ће бити жртве информационог рата, а не његови субјекти.
Свест твори реалност
У једнополарном глобалистичком свету прећутно се признаје само једна свест – либерална и западна. Она конструише реалност – не само шта је добро а шта лоше, већ и шта постоји а чега нема. Многополарност је акт јачања суверенитета другачијих свести, различитих од Запада. Што значи, сама реалност постаје полицентрична. Информација конструише оно што перципирамо као постојање. Ето зашто у центру информационог рата морају бити, пре свега – философи, а не војници или журналисти. Суверенитет је, пре свега, питање ума. Суверен је онај ко је самосталан и последњи субјект конструисања реалности.

Истина директно зависи од идеологије. Ако сте за једнополарни свет и глобализам, онда су Палестинци сами дигли у ваздух своје жене, децу и старце. А Зеленски је борац за слободу, против руских империјалиста који масовно убијају невине Украјинце. И ти, наравно, имаш необориве доказе – јер ЦНН, Бела кућа и ИДФ увек говоре само истину. Ако си против америчке хегемоније и њених нацистичких проксија, онда је болницу уништио Израел уз подршку САД, а за догађаје у Украјини сву одговорност сносе украјински терористи, које је на Русију нахушкао амерички режим. И ти, такође, имаш чврсту основу – факте, документа, сведочанства, знања.
Објективни свет више не постоји.

Александар Дугин
Превео: Александар Мирковић

Русија купује ракете кратког домета од Ирана и Северне Кореје а муницију од Северне Кореје.
Ја сам убеђен да се Свјатослав Игоревич, Суворов, Шујски, Рокосовски, Жуков...окрећу у гробу као вентилатор.
Шта је једна Русија себи дозволила да зависи од "неких тамо".
Zašto misliš da "zavisi" od njih?

Ta municija je iz skladišta i verovatno dosta povoljnije cene nego novoproizvedena municija u Rusiji.

Poslovno pametna odluka je da održavaš popunjenost svojih skladišta proizvodnjom nove uz to trošeći jeftiniju municiju iz uvoza.

Da ne pominjem da je Zapad u višestruko lošijoj situaciji, oni zajedno ne mogu da proizvedu ni pola onoga što Rusija sama napravi, skladišta im prazna a municija koju nabavljaju sa strane mnogo skuplja.

Ta municija je iz skladišta i verovatno dosta povoljnije cene nego novoproizvedena municija u Rusiji.

Poslovno pametna odluka je da održavaš popunjenost svojih skladišta proizvodnjom nove uz to trošeći jeftiniju municiju iz uvoza.

Da ne pominjem da je Zapad u višestruko lošijoj situaciji, oni zajedno ne mogu da proizvedu ni pola onoga što Rusija sama napravi, skladišta im prazna a municija koju nabavljaju sa strane mnogo skuplja.
У једном временском периоду је зависила од њих што је за Русију, по мени, недоспустиво.
Када имаш сопствену енергију у бесконачним количинама и лако доступну, када имаш природне ресурсе (руде првенствено) у неограниченим количинама, када имаш фабрике за прераду и производњу тога огромних капацитета, када имаш невероватно искуство и традицију као можда нико други, када имаш одлично развијен транспорт никада ти не може бити јефтинији производ из неке далеке земље, поготову не оне која зависи од свега наведеног.

Европа је у војном смислу одсвирала своју песму у потпуности шта год ко причао и мислио.

У једном временском периоду је зависила од њих што је за Русију, по мени, недоспустиво.
Када имаш сопствену енергију у бесконачним количинама и лако доступну, када имаш природне ресурсе (руде првенствено) у неограниченим количинама, када имаш фабрике за прераду и производњу тога огромних капацитета, када имаш невероватно искуство и традицију као можда нико други, када имаш одлично развијен транспорт никада ти не може бити јефтинији производ из неке далеке земље, поготову не оне која зависи од свега наведеног.
Ne znam kad je zavisila jer sam siguran da kada bi sada prestali da proizvode imali bi da ratuju bar još dve godine.

Ne zaboravi da ratuju protiv 50+ zemalja, pa nisu vanzemaljci...

Ne znam kad je zavisila jer sam siguran da kada bi sada prestali da proizvode imali bi da ratuju bar još dve godine.

Ne zaboravi da ratuju protiv 50+ zemalja, pa nisu vanzemaljci...
Пре 20-ак година гледао сам једну јако лепу репортажу о складиштима наоружања и опреме која се још налазила у магацинима који су прављени у време СССР-а. Улаз у магацин као и тачна локација нису прецизно наведени, што и не треба, али унутра су снимали. Ја сам остао без текста. Видео сам магацине који унутар себе имају реке и водени саобраћај. То су грађевине невероватних размера. Пустили су ту, први и једини пут, једног западног новинара, одузета му је била комплетна техника и везали су му очи док није ушао унутра. Човек је снимао шта су му дозволили али се сећам његовог коментара после. Он је био запрепашћен. Сам је рекао да је цела западноевропска војна индустрија неколико пута мањег капацитета од само једног овог магацина.
Највише ме шокирала изјава једног од комаданата једног таквог магацина који је рекао дословце " овде се тренутно налази 400 000 000 граната калибра 122 мм за хаубице. То је велика бројка али је то мања количина него што је била јер део продат." Новинар је ћутао једно 10 секунди. Човек није знао шта да каже. Открили су само то да се тај магацин налази негде у јужним деловима европског дела Русије и да по величини није улазио у првих 10 у СССР-у.
Да ли земља која има капацитете да овако и оволико нешто производи треба да увози било шта од муниције и од било кога?

Да ли земља која има капацитете да овако и оволико нешто производи треба да увози било шта од муниције и од било кога?
Mislim da je u pitanju organizovana priprema za mogući sukob sa zapadom, jer džaba si ti jak ako su ti saveznici metiljavi.

Siguran sam da je Ukrajina poligon za uvežbavanje mnogih jedinica, testiranje savezničkog oružja i municije itd.

Напокон!!!!
Када сам прошле године написао како треба сменити овог човека одмах на мене дрвље и камење свих оних који као фол воле Русију. Они или истински мрзе Русију (а фолирају се) или немају појма о чему причају. Написао сам да овог човека треба послати на преки суд. То што ово биће не да није осуђено него му је још дата и нова функција само показује стање у Русији и руској војсци. Јадна она војска која гине по терену.
Није овај зликовац једини има их бар још 50-ак који треба да буду ухапшени и бачени у најмрачније делове руских гулага за оно што су урадили Русији.
Да је запад бирао са којим људима ће да уништава Русију не би изабрао боље људе.
јако добро речено
увијек добра комбинација

Напокон!!!!
Када сам прошле године написао како треба сменити овог човека одмах на мене дрвље и камење свих оних који као фол воле Русију. Они или истински мрзе Русију (а фолирају се) или немају појма о чему причају. Написао сам да овог човека треба послати на преки суд. То што ово биће не да није осуђено него му је још дата и нова функција само показује стање у Русији и руској војсци. Јадна она војска која гине по терену.
Није овај зликовац једини има их бар још 50-ак који треба да буду ухапшени и бачени у најмрачније делове руских гулага за оно што су урадили Русији.
Да је запад бирао са којим људима ће да уништава Русију не би изабрао боље људе.
X....

općilišni Njegoše.

RF je Mordor, tamnica naroda.

У првој фази рата, на Доњецком правцу Руска војска натрчи на много јако утврђење Украјинаца и класичним путем не могу да га униште, биће јако пуно жртава. Тада се користе балистички пројектили и узму Руси из складишта на југу ракетни систем 9K79 и то варијанту Ф да разбију утврђења. Извезу они цео дивизион на гађање када неће ракетни мотори да одраде, не могу да стартују ракете. Разлог неисправни ракетни мотори. Није проблем што су ти мотори неисправни него је проблем што су у војним документима и протоколу заведни као ремонтовани и замењени и спремни за уоптребу а они нису ни пипнути. То је коштало живота око 150 руских војника који су били на удару украјинских војника који нису били уништени ударима ових пројектила.
Нико није одговарао за то. Н И К О!!! требао је да буде стрељан неко због тога.
Оваквих примера могу до ујутру.
X....mafijaška prćija, koja se raspada

На самом почетку војног сукоба руска страна је била толико неорганизована да нису могли да обезбеде основну балистичку заштиту војника из Донбаса. Нису имали добар део основне војне опреме па су грађани сами куповали оно што се може купити у цивилним радњама и допремали на исток Украјине. Најлуђе у овој причи је то што су их цариници на руско-украјинској граници спречавали да прођу а ти исти цариници су иначе јако проруски настројени.

Какав ужас.

А господин Шојгу је тада опремао свој кабинет новим радним столовима и сликама и на то потрошио 96 000$.

Момци гину и крваре опасно а његова ћерка сунча гузицу у Дубајиу и хвали се по друштвеним мрежама.

А зет дотичног господина јавно прича против деловања руске војске у Украјини и ником ништа.Ма нису их ни усмено укорили.
Zato će se u krvi i obješeni raspasti

Рат у Украјини изнео је на видело оно што сам чуо од неких људи још прилично давно. Бела раса је показала сву своју неспособност, глупост, кратковидост. Мали број људи види да она умире. не мислим на смањење броја становника, то је можда и мањи проблем, него по свему осталом.
Ко зна можда и треба да нестане јер очигледно више није ни за . . .
ко не ваља нека пропане
ко себи не жели добра нека иде у пм

Sad je mnogo lakše, vojska ispekla zanat, ostvarena je i nadmoć na terenu. Treba vremena i iskustva za to.

Svakako nije bio posao Šojgua da smišlja strategiju i taktiku na terenu, njegov posao je bio da vojsci obezbedi sve što joj treba.
то није проблем, то се деси и овако и онако
него цијена у људским животима

Back