Procitaj me

  • Začetnik teme Cica -maca
  • Datum pokretanja
Kralj se lako preruši u prosjaka, ali prosjak nikako u Kralja.
Opet kliziš po tankom ledu, pazi, proleće tek što nije. A onda kreću bujice, pa se i lavina lakše pokrene. Zračilice, dobro bi bilo da ih ima više kao što si ti, rashladile bi malo Planetu i sprečile topljenje ledenjaka.
 
djidjo:
Kralj se lako preruši u prosjaka, ali prosjak nikako u Kralja.
Opet kliziš po tankom ledu, pazi, proleće tek što nije. A onda kreću bujice, pa se i lavina lakše pokrene. Zračilice, dobro bi bilo da ih ima više kao što si ti, rashladile bi malo Planetu i sprečile topljenje ledenjaka.
Au, sto ne volim igre recima...
U redu - pobedio si, cestitam, odustajem... I tako je Snezna_kraljica stekla slobodu i bilo joj je dozvoljeno da ostane na suvom i jede sladoled.
 
Snezna_kraljica:
djidjo:
Kralj se lako preruši u prosjaka, ali prosjak nikako u Kralja.
Opet kliziš po tankom ledu, pazi, proleće tek što nije. A onda kreću bujice, pa se i lavina lakše pokrene. Zračilice, dobro bi bilo da ih ima više kao što si ti, rashladile bi malo Planetu i sprečile topljenje ledenjaka.
Au, sto ne volim igre recima...
U redu - pobedio si, cestitam, odustajem... I tako je Snezna_kraljica stekla slobodu i bilo joj je dozvoljeno da ostane na suvom i jede sladoled.
Šta? Kakvo odustajanje, ajde da vidimo koliko si ledena na tom svom polu. Sad će ona odustati. Prvo ne bi ona da joj on priđe, onda bi da ga otera, pa da ga leče neki psihijatori ili slični doktori za glavu.... A ne, teško bi se neka Kraljica tako olako predala. Ne pristajem ni na bezuslovnu predaju.
 
djidjo:
Snezna_kraljica:
djidjo:
Kralj se lako preruši u prosjaka, ali prosjak nikako u Kralja.
Opet kliziš po tankom ledu, pazi, proleće tek što nije. A onda kreću bujice, pa se i lavina lakše pokrene. Zračilice, dobro bi bilo da ih ima više kao što si ti, rashladile bi malo Planetu i sprečile topljenje ledenjaka.
Au, sto ne volim igre recima...
U redu - pobedio si, cestitam, odustajem... I tako je Snezna_kraljica stekla slobodu i bilo joj je dozvoljeno da ostane na suvom i jede sladoled.
Šta? Kakvo odustajanje, ajde da vidimo koliko si ledena na tom svom polu. Sad će ona odustati. Prvo ne bi ona da joj on priđe, onda bi da ga otera, pa da ga leče neki psihijatori ili slični doktori za glavu.... A ne, teško bi se neka Kraljica tako olako predala. Ne pristajem ni na bezuslovnu predaju.
Kako si otkrio…
Tacno tako – ja se nikad ne predajem – odnosno, i kad priznam poraz – to je toliko casno da se granici sa pobedom. A kad priznam poraz – znaci da kraljica bas i nije raspolozena za igru.
Zasto sam kraljica, pa onda ne smem da se predam kad pozelim, nego moram ostati nedodirljiva i daleka?
Radije bih jela sladoled nego bila primorana da razmisljam i svoje misli pretacem u reci, i to sve na nekom skoro lucidnom, dvosmislenom nivou .
Ali, zaista priznajem – reci nisu moje polje. Tu se klizam… Moj teren su misli. Teorije. Apstrakne stvari koje se ne mogu materijalizovati niti pretociti u reci. Zato i mogu da se igram recima i mislima samo sama sa sobom u svom ledenom svetu.

Koliko sam ledena? Spolja jesam ledena, a iznutra sam nezno bice. Ta disproporcija je kriva za sve moje nesavrsenosti.

Sto se tice Prosjaka i Kralja – kralj koji me stavlja pred iskusenja, kako bi proverio iskrenost moje naklonosti – nije me dostojan. Ja sam kraljica koja igra samo sa otvorenim kartama.
 
Hajde da igramo "Damin gambit"ili "Kraljicinu Indisku odbranu",jer za ove igre je potrebno malo vise umeca :!: :wink:
Da li ti uopste znas zasto ti je srce ledeno!
Da li ti uopste mozes da predpostavis sta je to ljubav :?: :idea:
Dobro pazi, gordost je prva na listi smrtnih grehova :!:
 
Snjeguljice, a zamisli šta ćeš još naći u sebi. Pa kad te zadesi da one fantazije, vlastite misli krenu da ti se ostvaruju, postanu stvarne i materijalne. Pa za čega će ti, onda, reči. Uostalom, komunikacija se može dešđavati na raznim nivoima. Na ovom mestu samo rečima i onim žućama, pa je to i ograničenje. Ostavlja te nedodirljivom.
Led i jeste krhak, koliko mi je poznata njegova struktura. Zato je bolje pretapati ga u istu materiju, vodu, umesto krljati i lomiti.
Otvorene karte, hm. Pa to i mogu samo oni kraljevske krvi. Zato se međusobno i prepoznaju. Kad krenu da se osvajaju nastaju ratovi, a meni rat smeta u svakom obliku i sa svakim mogućim opravdanjem. Rat je rat, đavolu brat. Pa bilo to i na šahovskoj tabli.
 
jurodivi:
Hajde da igramo "Damin gambit"ili "Kraljicinu Indisku odbranu",jer za ove igre je potrebno malo vise umeca :!: :wink:
Da li ti uopste znas zasto ti je srce ledeno!
Da li ti uopste mozes da predpostavis sta je to ljubav :?: :idea:
Dobro pazi, gordost je prva na listi smrtnih grehova :!:
HA! I ti si me ozbiljno shvatio… Pa, znas sta… Posto si nov na forumu, necu uzimati za ozbiljno tvoju izjavu. Jer sam ja ponosna – ali ne i gorda. Takodje – moje srce nije ledeno. I ja itekako znam sta je ljubav. Ali zivim u svetu hladnoce, i moram se stopiti sa okolinom, a kako cu drugacije to uciniti, osim da postanem najbolja od najboljih – kraljica ledenih srca? :roll:

Sah? Moze!
Ali mozda vise volim ‘igru daminog pesaka’? Da ne moram da se zamaram. I vise volim rusku, nego indijski odbranu.
 
djidjo:
Snjeguljice, a zamisli šta ćeš još naći u sebi. Pa kad te zadesi da one fantazije, vlastite misli krenu da ti se ostvaruju, postanu stvarne i materijalne. Pa za čega će ti, onda, reči. Uostalom, komunikacija se može dešđavati na raznim nivoima. Na ovom mestu samo rečima i onim žućama, pa je to i ograničenje. Ostavlja te nedodirljivom.
Led i jeste krhak, koliko mi je poznata njegova struktura. Zato je bolje pretapati ga u istu materiju, vodu, umesto krljati i lomiti.
Otvorene karte, hm. Pa to i mogu samo oni kraljevske krvi. Zato se međusobno i prepoznaju. Kad krenu da se osvajaju nastaju ratovi, a meni rat smeta u svakom obliku i sa svakim mogućim opravdanjem. Rat je rat, đavolu brat. Pa bilo to i na šahovskoj tabli.
Da znas… Mozda, kad pocnu da se ostvaruju te misli, i da se materijalizuju, mozda mi se ne dopadne… Srecu ne nalazim u stvarima. Zato cu uvek imati svoj svet misli, bez obzira na to sta se oko mene desavalo.
Ali, ne zaboravi… Led mozes istopiti, i pretvoriti u vodu. Takodje, sve sto je zivo, i voda – zamrzne se na niskoj temperaturi. To je beskrajan krug, ravnoteza u prirodi.
Sve je tako kao sto izgleda, i nista nije takvo kakvim se cini. Crno moze postati belo, a belo crno. Samo je sivo ravnodusno, bezlicno… Dvosmisleno.
Zato cu radije biti kraljica ledenog srca, nego obican covek. Jer ledeno srce dokazuje da moze goreti – samo ono sto je zaledjeno se moze potpuno istopiti - a ravnodusnost covekovog srca govori o nedostatku pravog, iskrenog osecanja. Bez nade da ikad oseti nesto uzviseno…
 
Snezna_kraljica:
djidjo:
Snjeguljice, a zamisli šta ćeš još naći u sebi. Pa kad te zadesi da one fantazije, vlastite misli krenu da ti se ostvaruju, postanu stvarne i materijalne. Pa za čega će ti, onda, reči. Uostalom, komunikacija se može dešđavati na raznim nivoima. Na ovom mestu samo rečima i onim žućama, pa je to i ograničenje. Ostavlja te nedodirljivom.
Led i jeste krhak, koliko mi je poznata njegova struktura. Zato je bolje pretapati ga u istu materiju, vodu, umesto krljati i lomiti.
Otvorene karte, hm. Pa to i mogu samo oni kraljevske krvi. Zato se međusobno i prepoznaju. Kad krenu da se osvajaju nastaju ratovi, a meni rat smeta u svakom obliku i sa svakim mogućim opravdanjem. Rat je rat, đavolu brat. Pa bilo to i na šahovskoj tabli.
Da znas… Mozda, kad pocnu da se ostvaruju te misli, i da se materijalizuju, mozda mi se ne dopadne… Srecu ne nalazim u stvarima. Zato cu uvek imati svoj svet misli, bez obzira na to sta se oko mene desavalo.
Ali, ne zaboravi… Led mozes istopiti, i pretvoriti u vodu. Takodje, sve sto je zivo, i voda – zamrzne se na niskoj temperaturi. To je beskrajan krug, ravnoteza u prirodi.
Sve je tako kao sto izgleda, i nista nije takvo kakvim se cini. Crno moze postati belo, a belo crno. Samo je sivo ravnodusno, bezlicno… Dvosmisleno.
Zato cu radije biti kraljica ledenog srca, nego obican covek. Jer ledeno srce dokazuje da moze goreti – samo ono sto je zaledjeno se moze potpuno istopiti - a ravnodusnost covekovog srca govori o nedostatku pravog, iskrenog osecanja. Bez nade da ikad oseti nesto uzviseno…
-e ovo si bash lepo rekla.....umesh ti kad hocesh :wink: :lol:
 
Kad je vec rec o tome:
Nedavno mi se desilo u kaficu da mi pridje jedan decko i kaze:"Ej mala, ti si bas slatka i bas sam te nocas sanjao i ceo dan razmisljao o tebi, ali ja ne smem da te pipnem....."
I sta sad....Meni licno sladak decko, taman da mu kazem nesto, a on pobeze.Ne znam gde je i tragam za njim. :roll: :cry:
 

Back
Top