Da li su novije generacije sve nežnije i sve veći mekušci?

Mlađi.

Ovde imamo primer da oni rođeni negde do 1980. pljuju mlađe od sebe i misle da su bolji. Reč je o generacijama s kojima niko iz bivše Jugoslavije nije hteo da živi u istoj državi. Generacije koje su započele besmislene ratove, zaratile s čitavim svetom i vratile zemlju u kameno doba.

I najfora mi je što misle da su bolji, između ostalog, i zato što su služili vojsku, koja je od njih "napravila muškarce". Jedino što su tamo naučili od iskompleksiranih starešina je iživljavanje, pa su to primenjivali na slabijim od sebe (ženama, deci, životinjama).

I tako dalje i tako dalje.

Генерације 1980-тих нису започеле ратове

Што морате сви да се искењате лажима. Докле ћете да се посипате другосрбијанским изговорима и то су слабости услед неспособности.

Лаж је такође слабост.

Sine ti si bas samouveren covek, ekstremno samouveren, odakle znas da Sizif ne bi to mogao iscitati? Mozda je covek za razliku od tebe diplomirao na Filozofiji, na Matematici ili na ETF-u... sto je za tebe bilo van tvojih mogucnosti, napominjem: bilo, sad si vec u tim godinama ne da nema sanse nego deluje kao vic godine. Eh, da, kako se vratismo na temu, nekad si bio pametniji, sposobniji, izdrzljiviji... i to je sustina po kojoj svi oni koji pricaju da su nekadasnje generacije bile bolje, jesu sami oni bili u tim godinama bolji od sadasnjih samih sebe ali ne mora da znaci da je cela tadasnja generacija bolja od danasnje cele generacije.

Ти блебећеш појмове и зато не причамо истим језиком.

Непрецизан си, а навијен. Не говоримо на теми о бољим генерацијама. Не изврћи

Mogu da kazem da je jedna od stvari koju najvise zalim u zivotu tih 11,5 meseci koje mi je uzela JNA. Zamisli kad si kao 19-to godisnjak pun snage i elana, pa kad te gurnu da radis idiotske stvari koje si radio tamo umesto da odmah posle gimnazije nastavis studije i razbijes I godinu...

Не вреди ти образовање, ни три доктората, без васпитања.

Не може регресирани декадент то укапирати.

Malkice starije generacije, ipak su oni rodjeni npr. 1975. imali svega 15 godina kada je krenulo ludilo devedesetih.
To je trajalo čitavu deceniju, tako da ni njih ne bih potpuno abolirao.

Pretpostavljam da si ti iz te generacijske kohorte, ništa lično. Znam da si razuman lik, a i naravno da se ne odnosi na sve.

I verujem da se možemo složiti da su dosta kurcoglavaca tih godina po svemu sličniji starijima nego mlađima od sebe.

Генерације 1980-тих нису започеле ратове

Што морате сви да се искењате лажима. Докле ћете да се посипате другосрбијанским изговорима и то су слабости услед неспособности.

Лаж је такође слабост.
A ja sam napisao šta?

Klasik bumerčina, možda zna da čita, da razume pročitano već teže.

Moguće da je to razlog ali i djeca su sad nekako više svilena, mi smo padali pa se dizali bez plača jer nismo smjeli se kući pojaviti sa odranim koljenima to bi bio kraj igre nego nalijepiš bokvice i ranjenika pa kao šlag na tortu još dobiješ degenek navečer kad dođeš kući zašto nisi pazio nego si se tako slomio. Možda je to moj subjektivni osjećaj jer sam poprilično Jugonostalgičarka 🤷‍♀️
Naravno da je jedan od glavnih razloga sto se vecina nas bojala narodne milicije i UDBE bio sveopsti strah u drustvu od tih oraganizacija socijalistickog drustva. Od najranijeg detinjstva su te ucili da ne "lajes" van kuce, u skoli, na ulici ili drugde jer ce doci narodna milicija da te vodi u zatvor odnosno da ti vodi tatu u zatvor. I zato je bilo neke zadrske u nasilju, strah od posledica. Sto se naravno sve raspalo '90-tih.

Ти блебећеш појмове и зато не причамо истим језиком.

Непрецизан си, а навијен. Не говоримо на теми о бољим генерацијама. Не изврћи
Neprecizan si ti jer nista konkretno ne pises, pises neko uopsteno sranje i krijes se iza floskula.
Da, pisemo o boljim generacijama ako nisi primetio.

Не вреди ти образовање, ни три доктората, без васпитања.

Не може регресирани декадент то укапирати.
Naravno da obrazovanje i diplome ne vrede kad ih nemas. Sindrom kiselog grozdja.
Dakle, imamo posla sa neobrazovanim covekom, bez zanimanja, bez dostignuca, bez karijere...

Edit.
Zasto bih dalje gubio vreme na takvu osobu? Posto me progonis po forumu ides na ignore. Adio.

Opaaa, ogolio se "intelekt"!

Знају овде људи колико сам књига написао, баш о таквима површнима као што си ти. Твоје незадовољство у губитку 11.5 месеци у војсци јесте твоје неваспитање и недостојно кукање.

Некада у краљевини је постојало "васпитање укуса".

Прочитај мало о томе, како би тебе преваспитали пре 100 и више година, за добро твоје способности и врлина.

Pa, mlađa sam, ali ne krivim decu koja nisu mogla da me prihvate, koja su me većinski izbegavala, ismejavala i imitirala sa prezirom. Nije bilo do njih, već do mene.
Fizički sam samo par puta bila napastvovana, ali sam oba puta odgovorila istom i jačom merom jer nisam nikad bila ovca iako nisam bahata i glasna.
Nisu mi zagorčali život jer me je bilo baš briga za njih. Više su marili oni nego ja za bilo kakav kontakt. Danas se sa tim ljudima pozdravljam na ulici kao da ništa nije bilo, jer za mene je lako da poništim sve.
Solidarnost među decom? Pa, samo ako su super-inteligentna, a mnogo faktora to može da odvede ipak u neku devijaciju.
Nisam tražila nikad od svojih "drugara" da se solidarišu u vezi mene, ali u vezi učenika koji su zaista bili u teškoj materijalnoj i socijalnoj poziciji... za njih sam se zalagala koliko mogu. Ćorava sam tražila od nastavnika da sedim u pretposlednjoj klupi da budem odmah iza "miša crkvenjaka", kako su jednog dečaka nazvali, i jedne mentalno zaostale devojčice koju su voleli da buškaju olovkama između časova.
Mlađe sam uvek štitila na autobuskim stanicama, okupljala na suncokret da proćaskamo.
Šta je to meni trebalo? Pa, izgleda da je i meni trebala "grupa", a ne da sam sama izložena lošem uticaju.

Pa sad i ja sam znao da odgovorim ali mi je ipak trebalo malo vremena i kroz neki unutrašnji proces da prodjem dok nisam došao u tu fazu, mislim posle sam malo stasao, opustio se skroz i radio sam šta sam hteo ali mi je ipak trebalo vremena kao i nekakav unutrašnji proces da dodjem u tu fazu, u početku sam bio samo ono nesnadjen, neprilagodjen, u šoku, uplašen i u fazonu jbt gde sam ovo ja, ne piše mi se dobro, ovi će me pojesti za doručak.

Inače nisam ni ja tražio nikakvu solidarnost, empatiju, razumevanje ili šta ja znam već samo ono da me ostave na miru, eto nek me ignorišu, nek se ponašaju kao da ne postojim ali samo da ne moram da trpim taj njihov teror.
Nego sećam se i ja recimo što su maltretirali i podjebavali jednog sirotog dečka što je kao izbeglica došao ovamo iz Hrvatske i što je nešto sav jadan bio nesto pogubljen i sa dušom u nosu i umesto da tako nekom gledas malo da mu olakšaš situaciju i da malo pokažeš empatije i ljudskosti oni ga još zajebavaju i dodatno mu zagorčavaju život, ono jezivo.
Tako da kad se setim bilo je baš onako hard core i onako u skladu sa tim vremenom.

A sad što se tiče njih danas, mislim mnogo vremena je prošlo od tad (ono kao da je to sve bilo u nekom drugom životu već) pa i ono tokom same škole i tog perioda odnosi sa njima su evoluirali, menjali se, imali uspona i padova i bivali i ovakvi i onakvi i ti neki sa kojima sam bio dobar onda dobar sam i dan danas, ono čujemo se, vidimo i ono drago mi je kad ih sretnem, itd dok sa nekima drugima uglavnom nemam nikakav kontakt ali ne zato što su bili onakvi ili ovakvi jer mislim da bi bilo idiotski da sam ja sad ljut na nekog zbog nečeg što je bilo u 1. razredu osnovne, osnovnoj školi ili čak u predškolskom uzrastu nego ono prosto nemamo ništa zajedničko i to je to.

Neprecizan si ti jer nista konkretno ne pises, pises neko uopsteno sranje i krijes se iza floskula.
Da, pisemo o boljim generacijama ako nisi primetio.

Не пишемо о томе. Ти не препознајеш основне појмове , остао си заглављен у 90-тим, без напретка и ту нема комуникације после 30.г. Уопште не можеш да ухватиш основне појмове у пропасти народа, расе, културе и цивилизације.

nek se ponašaju kao da ne postojim
Nikad nisam htela da se ponašaju kao da ne postojim. Bog me je stvorio sa razlogom.
što su maltretirali i podjebavali jednog sirotog dečka što je kao izbeglica
Šta si radio ti? Jesi li sa njim pričao, jesi li se približio? Ja bih, taj sam tip osobe.
Ima u mom gradu i danas ljudi koje svi nešto izbegavaju, a meni je prosto da ih sretnem i porazgovaram sa njima. To su čestiti i dragi ljudi, treba im pažnje.
Hoće li mi pasti kruna s'glave?
Ma, kakvi. Njima lep dan, razvedrih malo, a i meni je lepo.
Ne bavim se "zmijama" u svom gradu. Drag mi je forumaš koji je to nazvao "zmijama".

Знају овде људи колико сам књига написао, баш о таквима површнима као што си ти. Твоје незадовољство у губитку 11.5 месеци у војсци јесте твоје неваспитање и недостојно кукање.

Некада у краљевини је постојало "васпитање укуса".

Прочитај мало о томе, како би тебе преваспитали пре 100 и више година, за добро твоје способности и врлина.

Ali sada nije pre 100 godina

Duh istorije nezaustavljivo hita napred, dok vi nostalgično cvilite

Naravno da obrazovanje i diplome ne vrede kad ih nemas. Sindrom kiselog grozdja.
Dakle, imamo posla sa neobrazovanim covekom, bez zanimanja, bez dostignuca, bez karijere...

Edit.
Zasto bih dalje gubio vreme na takvu osobu? Posto me progonis po forumu ides na ignore. Adio.

Бавиш се кенселовањем.

Ти си ДругоСрбијанерски кепец и то закржљао из 90-тих. Размажено дериште комунизма.

Не можеш замислити, са каквим се ја ДругоСрбијанерским дивовима борим овде у Србији.

Остао си на истом нивоу када си напустио Србију.

Много тога је овде инволуирало

To je trajalo čitavu deceniju, tako da ni njih ne bih potpuno abolirao.

Pretpostavljam da si ti iz te generacijske kohorte, ništa lično. Znam da si razuman lik, a i naravno da se ne odnosi na sve.

I verujem da se možemo složiti da su dosta kurcoglavaca tih godina po svemu sličniji starijima nego mlađima od sebe.

50-50, iz nekog mog iskustva.

Ipak je ekipa koja je zakuvala sva srannja generacija Seselja, Milosevica, uz podmladak poput Vucica i Dacica, a oni su svi, ukljucujuci i "podmladak", ipak stariji.

Mene, recimo, fascinira broj onih koji nisu ni rodeni bili devedesetih (ili su bili tad jako mali) a loze se na rezim Milosevica.
Uzas.

Ali sada nije pre 100 godina

Duh istorije nezaustavljivo hita napred, dok vi nostalgično cvilite

Дарлинг

Каже се дух времена

Кварљивост народа и расе јесте незаустављив процес.

Што би рекао Макијавели, ако је то неминовност, онда да ту кварљивост што више успоримо.

И то су основне ствари које морају да се знају

Ко не зна, нека заћути

Дарлинг

Каже се дух времена

Што би рекао Макијавели, ако је то неминовност, онда да ту кварљивост што више успоримо.

Ко не зна, нека заћути

Darling, nisi čito Hegela da misliš da se kaže duh vremena

Дарлинг

Каже се дух времена

Ко не зна, нека заћути
let me guess, ti pretpostavljam smatras da su ljudi u pocetku ziveli u savrsenom poretku Agarte i Atlantide, pa su vremenom propadali kako su gubili kontakt sa metafizikom i onostranoscu

let me guess, ti pretpostavljam smatras da su ljudi u pocetku ziveli u savrsenom poretku Agarte i Atlantide, pa su vremenom propadali kako su gubili kontakt sa metafizikom i onostranoscu
hocu reci, od Evolucije prihvatas jedino Evolu itd

Рецимо, не потпуно, најприближније од свих осталих, јер не могу пуно да куцам преко мобилног.

Нема еволуције, (само скокови,) већ само кварљивост кроз инволуцију, пад врсте, пад расе унутар врсте и пад поткласе народа/нације, кроз анациклозис и ничеовог спиралног "вечно враћање истог", итд...

Рецимо, не потпуно, најприближније од свих осталих, јер не могу пуно да куцам преко мобилног.

Нема еволуције, (само скокови,) већ само кварљивост кроз инволуцију, пад врсте, пад расе унутар врсте и пад поткласе народа/нације, кроз анациклозис и ничеовог спиралног "вечно враћање истог", итд...
U realnom svetu, civilizacije padaju zbog vise centralizacije, birokratije, i svega onog sto ti volis, a napreduju zbog svega onoga sto ne volis.

Znaci, sve ono sto mislis, okreni za 180%, i to ti je tacna analiza nekih drustvenih pojava.

Back