O ovome smo već pričali; postoji i cela tema posvećena Gideonu Grajfu. Nema to toliko veze sa istorijom, pa niti sa Jasenovcem, koliko sa izbornim rejtingom koalicije Socijalističke partije Srbije Ivice Dačića i Jedinstvene Srbije Dragana Markovića Palme, u okviru borbe da se zaustavi prekrivanje biračkog tela od strane Vučićeve Srpske napredne stranke.

Grajf nije ništa novo doneo, nikakvu novu informaciju; on je unajmljen vrlo striktno kao lobista u jeku cele one afere oko izložbe u Ujedinjenim Nacijama, kada su se Hrvati i Srbi svađali oko Jasenovca. To ne spada u ozbiljnu istoriografiju i kao takvo se ne priznaje ni od Muzeja žrtava genocida u Beogradu.

Gideon Grajf i tobožnja nova „istraživanja” Jasenovca, iliti politizovana propaganda u predizborne svrhe

Dakle, to je jedno pre svega političko pitanje, a ne istorijsko.
 
O ovome smo već pričali; postoji i cela tema posvećena Gideonu Grajfu. Nema to toliko veze sa istorijom, pa niti sa Jasenovcem, koliko sa izbornim rejtingom koalicije Socijalističke partije Srbije Ivice Dačića i Jedinstvene Srbije Dragana Markovića Palme, u okviru borbe da se zaustavi prekrivanje biračkog tela od strane Vučićeve Srpske napredne stranke.

Grajf nije ništa novo doneo, nikakvu novu informaciju; on je unajmljen vrlo striktno kao lobista u jeku cele one afere oko izložbe u Ujedinjenim Nacijama, kada su se Hrvati i Srbi svađali oko Jasenovca. To ne spada u ozbiljnu istoriografiju i kao takvo se ne priznaje ni od Muzeja žrtava genocida u Beogradu.

Gideon Grajf i tobožnja nova „istraživanja” Jasenovca, iliti politizovana propaganda u predizborne svrhe

Dakle, to je jedno pre svega političko pitanje, a ne istorijsko.

Ја тебе не разумем ти тврдиш да нико ништа не зна ни Јевреји ни преживели ни Дедијер само ти који ниси још ни у јајима био кад се то догађало?
И мислиш да једино ти имаш право да пишеш шта је историја шта није?
Пошто се бавиш историјом породица из 15. и 16. века и можда си пронашао неког племенитог претка рекао бих ти ону фразу из " Game of trones"
"Ако убијеш 10 -100 људи ти си убица.
Ако побијеш 10000 људи ти си племенит.
Тако је исто твој славни предак побио 10000 људи и сад си племенит."

Мене савршено боли уво за твоју верзију историје и твоју перцепцију.
Овде су писали људи далеко признатији и остваренији од тебе који да нема актуелне политике не би ни испуњавао услове редовног професора који је студирао скоро 10 година.

Стављаш неке ликове који пишу нешто не зна им се ни име ни семе ни племе ни порекло кога боли уво за тог лика.

Дакле по твојој верзији приче ми бисмо требали да се извинимо у име Живановића Хрватима за интелектуални контрагеноцид због њихових душевних патњи због преувеличавања броја масакрираних у Јасеновцу ?



"To ne spada u ozbiljnu istoriografiju i kao takvo se ne priznaje ni od Muzeja žrtava genocida u Beogradu."

Дејан Ристић и музеј жртава геноцида у Београду на води спада у озбиљну историографију?

Па кога боли уво он не признаје ни Олују ни Бљесак ни културоцид ни геноцид на Косову али признаје независно Косово.

Не постоји озбиљна историографија у непостојећој фиктивној држави подсећаш ме на Великог Брата са Пинка.
Који мантра нешто што више не може пити ни воду код ђака из основне школе руши ти се зграда пријатељу.
 
Стављаш неке ликове који пишу нешто не зна им се ни име ни семе ни племе ни порекло кога боли уво за тог лика.

Ako nisi čuo za čoveka koji je toliko puta do sada bio pominjan, imaš i gugl da se informišeš.

https://standard.rs/2022/12/28/o-delu-vladimira-umeljica/
https://jadovno.com/arhiva/eng-lat-...enovac-se-koristi-za-politicke-interese-.html

Decenijama se bavi razmatranjem i sa teorijskog aspekta pojma genocida kao takvog, a onda specifično i stradanja Srba u NDH, između ostalog i Jasenovcem. Bio je član negdašnje Međunarodne komisije za istraživanje za utvrđivanje istine o Jasenovcu, kojom je jedno vreme Živanović i predsedavao, a članak koji sam citirao (!) je doslovno iz jednog od zbornika te komisije (koju je izašao i pod upravo Umeljićevom recenzijom).


Mislim da je on patentirao termin „srbocid“ za ono što se desilo Srbima pod ustašama.

Vrlo interesantno da za čoveka koji je istoričar, teolog i rodoljub koji se bavi i filozofskom stranom i koji popularizuje istorijske teme tako što ih pretopljava u formu proze, čiju je odbranu disertacije Vatikan blokirao i koji nije deo istoriografskog mejnstrima ili establišmenta i koji je bio lično (!) saradnik Srboljuba Živanovića i zajedno sa njim proučavao Jasenovac i vrlo specifično Živanoviećevw teorije...i koji je rad nije napisao kao kritiku, već kao apologiju Živanovića...ti ovde predstavljaš kao nekoga za koga sve zabole i o kome se ništa ne zna. :lol:
 
Poslednja izmena:
Дејан Ристић и музеј жртава геноцида у Београду на води спада у озбиљну историографију?

Па кога боли уво он не признаје ни Олују ни Бљесак ни културоцид ни геноцид на Косову али признаје независно Косово.

A o kom Dejanu Ristiću ti pričaš, tačno? :lol:

Direktor Muzeja žrtava genocida : „Oluja“ nije bila vojno-policijska akcija, već agresija na Republiku Srpsku Krajinu


"Oluja i Bljesak nastavak onoga što je hrvatska država započela u Drugom svetskom ratu"

Ristić: Opasni pokušaji diplomata u Prištini da srpsko kulturno nasleđe predstave kao kosovsko


Je li tebi uopšte poznato da je on bio dobrovoljac na ratištu u Hrvatskoj 1990-ih godina? :D
 
Poslednja izmena:
Какве то везе има да ли је неко био добровољац у рату?
Можемо рећи да има утолико ако се бави историјом и има основна војна знања зна да су извештаји неких историјских битака и догађаја не знам који израз да употребим да не увредим жртве и породице најблаже речено романтичарски.

Он ајде је иступао јавно против албанске псеудоисторије кад нико од вас није.
Више имаш тема о разним историјским сплачинама него ли о Косову на пример и уништењу сакралне и духовне културе али си душебрижник преувеличавања жртава Јасеновца.

Нико од тих људи није написао да је Живановић доказани лажов!
Ми знамо ко је Дејана Ристића поставио на то место и ко је преко ових структура људи који нам данас обликују историју и стварност основао неке институције и икебане попут музеј жртава геноцида у Београду и да не помињем друге доћиће време за то.
Као што Холокауст није само здружени геноцид Немаца него и савезника који су пружили логистичку подршку за тако нешто исто је и са Јасеновцем исте структуре људи се баве лицитацијом жртава који су некад омогућили да се он догоди и учествовали у формирању НДХ данас већина њих је у Београду и њихова деца.

Већина њих нема никакве везе са Србима осим теритотије , имена и презимена и кад се загребе 100-200 година у назад некад и мање видиш немају ништа српско нити деле скруполе ,моралне ,вредности ,осећај за истину ,темперамент немају никскве везе са Србима.
Не критикујем ја њега лично именом и презименом али на жалост ради за те структуре људи и мора радити по њиховом налогу.

Ово се такође односи на тебе знам да ниси Србин и то је већ толико видљиво да је непотребно доказивати сем методом. Павле Бихали ја знам да имам јеврејске корене али знам да сам Србин јер су моји ту од 17. века.


Друго да ли се неко бави или га уопште боли уво за број жртава или је само у питању максимално смањити.
Ти се проверено тиме не бавиш нити поседујеш образовање и компетентност за то нити те боли уво зс број сем да није онај који се званично држи да јесте

И служиш се свим могућим личностима и људима који покушавају дезавуисати овај злочин.
А уопште те не занима што на хрватском филозофском факултету нико од ученика не зна да су највише страдали Срби већ миселе да су то били Јевреји и Хрвати

То уопшзе није битно колико је битно да у Србији сви раде на умањењу броја жртава.

Ти људи који са баве Живановићем кроз статистичке податке нису никакви научници већ анкетари.

Ако би се упустио у њихов начин сагледавања ствари математички да на спрам 450000 пописаних Јевреја у Холокаусту број жртава се процењује
на 1000000.

Она би дошли код Јасемовца на пример на око 80-100000 пописаних проценимо цифру на ко 250000 што је страшно и не мења ништа.
Исто колико не мења ништа то да ли је у Сребреници страдало 1000 - 5000 и то је тренутно највећи злочин у Европи и геноцид док на руско -укрсинском фронту такве цифре су на дневном нивоу и нико о томе ништа не пише нити га занима.
300000 ирачких војника који су се предали и побијени за 1 дан од америчких снага такође нико не пише нити га занима.
Нити Хирошима и Нагасаки у једном дану.

Све се своди на то да неко ко има легитимно прво да убија не може направити геноцод онај који нема може направити геноцид и са малим бројем жртава за тај термин.
 
Poslednja izmena:
Какве то везе има да ли је неко био добровољац у рату?
Можемо рећи да има утолико ако се бави историјом и има основна војна знања зна да су извештаји неких историјских битака и догађаја не знам који израз да употребим да не увредим жртве и породице најблаже речено романтичарски.

Он ајде је иступао јавно против албанске псеудоисторије кад нико од вас није.
Више имаш тема о разним историјским сплачинама него ли о Косову на пример и уништењу сакралне и духовне културе али си душебрижник преувеличавања жртава Јасеновца.

Нико од тих људи није написао да је Живановић доказани лажов!
Ми знамо ко је Дејана Ристића поставио на то место и ко је преко ових структура људи који нам данас обликују историју и стварност основао неке институције и икебане попут музеј жртава геноцида у Београду и да не помињем друге доћиће време за то.
Као што Холокауст није само здружени геноцид Немаца него и савезника који су пружили логистичку подршку за тако нешто исто је и са Јасеновцем исте структуре људи се баве лицитацијом жртава који су некад омогућили да се он догоди и учествовали у формирању НДХ данас већина њих је у Београду и њихова деца.

Већина њих нема никакве везе са Србима осим теритотије , имена и презимена и кад се загребе 100-200 година у назад некад и мање видиш немају ништа српско нити деле скруполе ,моралне ,вредности ,осећај за истину ,темперамент немају никскве везе са Србима.
Не критикујем ја њега лично именом и презименом али на жалост ради за те структуре људи и мора радити по њиховом налогу.

Ово се такође односи на тебе знам да ниси Србин и то је већ толико видљиво да је непотребно доказивати сем методом. Павле Бихали ја знам да имам јеврејске корене али знам да сам Србин јер су моји ту од 17. века.


Друго да ли се неко бави или га уопште боли уво за број жртава или је само у питању максимално смањити.
Ти се проверено тиме не бавиш нити поседујеш образовање и компетентност за то нити те боли уво зс број сем да није онај који се званично држи да јесте

И служиш се свим могућим личностима и људима који покушавају дезавуисати овај злочин.
А уопште те не занима што на хрватском филозофском факултету нико од ученика не зна да су највише страдали Срби већ миселе да су то били Јевреји и Хрвати

То уопшзе није битно колико је битно да у Србији сви раде на умањењу броја жртава.

Ти људи који са баве Живановићем кроз статистичке податке нису никакви научници већ анкетари.

Ако би се упустио у њихов начин сагледавања ствари математички да на спрам 450000 пописаних Јевреја у Холокаусту број жртава се процењује
на 1000000.

Она би дошли код Јасемовца на пример на око 80-100000 пописаних проценимо цифру на ко 250000 што је страшно и не мења ништа.
Исто колико не мења ништа то да ли је у Сребреници страдало 1000 - 5000 и то је тренутно највећи злочин у Европи и геноцид док на руско -укрсинском фронту такве цифре су на дневном нивоу и нико о томе ништа не пише нити га занима.
300000 ирачких војника који су се предали и побијени за 1 дан од америчких снага такође нико не пише нити га занима.
Нити Хирошима и Нагасаки у једном дану.

Све се своди на то да неко ко има легитимно прво да убија не може направити геноцод онај који нема може направити геноцид и са малим бројем жртава за тај термин.

Ne znam šta ti znači to pitanje da li je neko bio dobrovoljac ili ne, niti kako da ti pojasnim ako ti stvarno misliš da je to totalno nebitno, s obzirom da si ga okarakterisao doslovno kao apologetu Hrvatske. :lol:

Pa pogledaj šta si ti napisao, pa onda vidi šta je, zapravo, istina. Stvari koje si napisao, doslovno, nemaju ama baš nikakve veze sa stvarnošću.
 
Ako nisi čuo za čoveka koji je toliko puta do sada bio pominjan, imaš i gugl da se informišeš.

https://standard.rs/2022/12/28/o-delu-vladimira-umeljica/
https://jadovno.com/arhiva/eng-lat-...enovac-se-koristi-za-politicke-interese-.html

Decenijama se bavi razmatranjem i sa teorijskog aspekta pojma genocida kao takvog, a onda specifično i stradanja Srba u NDH, između ostalog i Jasenovcem. Bio je član negdašnje Međunarodne komisije za istraživanje za utvrđivanje istine o Jasenovcu, kojom je jedno vreme Živanović i predsedavao, a članak koji sam citirao (!) je doslovno iz jednog od zbornika te komisije (koju je izašao i pod upravo Umeljićevom recenzijom).


Mislim da je on patentirao termin „srbocid“ za ono što se desilo Srbima pod ustašama.

Vrlo interesantno da za čoveka koji je istoričar, teolog i rodoljub koji se bavi i filozofskom stranom i koji popularizuje istorijske teme tako što ih pretopljava u formu proze, čiju je odbranu disertacije Vatikan blokirao i koji nije deo istoriografskog mejnstrima ili establišmenta i koji je bio lično (!) saradnik Srboljuba Živanovića i zajedno sa njim proučavao Jasenovac i vrlo specifično Živanoviećevw teorije...i koji je rad nije napisao kao kritiku, već kao apologiju Živanovića...ti ovde predstavljaš kao nekoga za koga sve zabole i o kome se ništa ne zna. :lol:
Човече да ли си реалан колико ме боли уво за тебе и то што пишеш толило и за њега.
Па није ово Холивуда да ја мотам знати све биографије водећих глумаца на сцени ја видим на примеру шта пише и чиме се бави и уопште немсм времена за такве њуде не занимају ме нити интересују у животу

Специфично није написао да је Жибановић доказани лажов нити ништа слично теби нити користе твој подли змијски језик.
Мене си оптужио за безобразлук због спрдачине на твој рачун.

Дејан Ристић је ситна риба за тебе неки људи су и несвесно увучени у све ово али ти си свесни измет који свесно врши опдтрукцију и културоцид према Србима.
Ти си своје место добровољно прихватио и чак уживаш ј њему.

Прво се ваљда уради нешто на расветљавању самог злочина после утврђивања чињеница које имамо на располагању евентуално да се бавимо лицитацијама

Међутим тебе уопште то ни не занима ксо и структуре којима припсдаш кога боли пимпек да се бави скупим истраживањем и губљењем времена кад може даседи на нету 00:24 и скупља податке и напишава се у браду људима који су се потрудили да нешто ураде.

Чему служе теме повељ Бана Нинослава и слично да покажемо јавно дасе сви знају да нисам Есад Рахић.
Ајде сад да купим мало поверења код наивних глупих Срба да добијем легитимитет за своје злочиначко деловање против Срба на овом форуму глумећи неког душебрижника коме је стало до истине и непреувеличавања а доказани преварант и лажовчина.

Како може човек који је добио приступ архиви направи прдавање од речи до речи скинутог доктората и рећи да му је било потребно неколико дана за исстраживања а јави се власник доктората који тврди да му је за исто истраживање било потребно неколико година.

Шта је то него лажовчина , плагијатор и преварант.

У језику његове дипломатије практичан и сналсжљив човек.
 
Ne znam šta ti znači to pitanje da li je neko bio dobrovoljac ili ne, niti kako da ti pojasnim ako ti stvarno misliš da je to totalno nebitno, s obzirom da si ga okarakterisao doslovno kao apologetu Hrvatske. :lol:

Pa pogledaj šta si ti napisao, pa onda vidi šta je, zapravo, istina. Stvari koje si napisao, doslovno, nemaju ama baš nikakve veze sa stvarnošću.
Јесам ти рексо да ме боли курбла за твоја глуоа ретардирана питања која постављаш као аутистични човек?
Ниси одговорио ни на једно постављено од мене а мени постављаш ксо да сам у твојој полицијској станици!
Сјаши бре мало и гуглај га мало како си рекао.
 
Moram priznati da mi je i citiranje Umeljića bio jedna vrsta malenog eksperimenta. Namerno sam u celosti zaobišao šta kaže (zvanična) srpska istoriografija, nisam citirao autoritete za pitanje Drugog svetskog rata, ono šta tvrde istoričari u Muzeju žrtava genocida i drugi koji su se stručno bavili problemom jasenovačkog logora...dakle, vrlo specifično sam zaobišao sve što bi se moglo ovde po već dobro poznatoj mantri popljuvati ili nekritički odbaciti, pa da se to prolasi nekakvim nebitnim soroševcima, SANU, Filozofskim fakultetom i slično.

Zaobišao sam sve to i vrlo specifično odabrao da citiram nekoga ko je autsajder, izvan tog establišmenta i ko je i bio blizak saradnik Srboljuba Živanovića, i sam član Živanovićeve komisije za proučavanje Jasenovca, te koji je dotičan rad napisao i doslovno kao odbranu Živanovića, a ne kao atak na njegov rad. Baš da vidim kakva će biti reakcija.

I, čuda li čuda — reakcija je tačno ona kakvu sam i savršeno predvideo. Identična. :mrgreen:

Jedini zaključak koji se može izvući jeste da je potpuno nebino ko uopšte šta i kaže, već je jedino ključno da se ovde neke stvari prihvataju kao aksiom. Dogmatski stav, u prevodu, u kojem se oko jedne osobe gradi kult ličnosti i koja bi stoga trebalo da bude nedodirljiva (iako se radi o pripadniku ni manje ni više no doslovno škole Jovana I. Deretića, što bi svakome samo po sebi čak trebalo da bude dovoljno svedočanstvo kontroverznosti) i zauzima se a priori vrlo neprijateljski stav prema bilo kakvom pokušaju suprotstavljanja dotičnoj personalnoj idealizaciji.

U procesu izgradnje pomenutog kulta ličnosti, kako bi se on i lakše branio, vrši se i izvesna translacija sa ličnosti same, na događaj iz prošlosti koji priziva velike emocije, kako bi se oko nje lakše izgradio nekakav nepremostivi zid. Tj. u ovom konkretnom slučaju govorimo o nekakvoj „projekciji“ sa Živanovića na Jasenovac kao stratište, kako bi ispalo da osoba koja ima kritički stav prema Živanoviću zapravo, tobože, ima kritički stav prema samom Jasenovcu. Na taj način se vežu žrtve u Jasenovcu za lic i delo Živanovića i koriste kao „mrtvi zid“, da se tako izrazim, koji se koristi kao kec u rukavu radi izvesne „deifikacije“, usudimo li se tako reći, dotične kontroverzne ličnosti.
 
Poslednja izmena:
Ako nekoga zanima u celosti izveštaj Živanovićeve komisije sa terenskog rada iz 1964. godine, evo ga:

IMG-20180525-102802.jpg

https://forum.krstarica.com/threads/jasenovac-istine-i-lazi.53964/post-35843824
IMG_20180525_103051.jpg


U 24 onde, 9 je bilo prazno, a u ostalih 15, iskopali su 193 skeleta:
* 96 žena,
* 69 muškaraca,
* 6 dece
* 22 ostatka za koje se nisu mogli utvrditi starosna dob ili pol

Zaključak komisije bio je da se na osnovu rezultata istraživanja nije mogla dati čak ni neka približna procena brojnosti žrtava.
 
Ono što deluje jeste da Živanović nije očekivao da će izveštaj baš ugledati svetlo dana, zato što nije bio objavljen u vreme kada je počeo da iznosi kontroverzne tvrdnje u javnost, kao npr. na gostovanju u emisiji Porota u novembru 1989. godine, ne razmišljajući o tome da će njihov izveštaj jednog dana konačno biti dostupan svima i javno poznat. Premijerno je objavljen bio zahvaljujući zalaganju Matice Srba i iseljenika Srbije 1992. godine u zborniku Catena mundi. Srpska hronika na svetskim verigama, čiji je urednik bio Predrag Dragić Kijuk (odatle i fotografije iznad).

Takođe se stče utisak da Živanović nije bio svestan da je Vida Brodar i dalje bila živa. Anton Pogačnik, treći član komisije, koji je bio odavno mrtav. To što Pogačnik nije mogao da svedoči koristilo je Živanoviću prilikom iznošenja navodnih reči pokojnog čoveka, ali se nije strpio da prvo umre i Vida Brodar, koja je Živanovićeve tvrdnje demantovala, povodom tvrdnji u veza iskopavanja na Gradini:

Ovim izjavljujem da je ekipa antropologa u sastavu dr. Vida Brodar, dr. Anton Pogačnik i dr. Srboljub Zivanović, koja je vršila iskopavanja na Gradini kod Jasenovca od 22. do 27. juna 1964. godine, u svom izvještaju na 32 stranice opisala sve što je bilo od značaja u izvođenju ovih radova. Posebno izjavljujem da izvan sadržaja navedenog izvještaja naša ekipa nije raspravljala ni izračunavala ukupan broj žrtava bivšeg logora Gradina odnosno Jasenovac.
 
Да ли је израелски центар за истеаживање узео податке од Живановића?
Јасеновац и логори смрти су шира тема од српско-хрватских размирица. Као и Аушвиц.
Треба видети шта су неки израелски истраживачи писали.
Дечије логоре нису имали нацисти.

 
Tema je Srboljub Živanović, a ne to.
Колико видим тема је умрлица поменутог. Ти си отворио тему у теми да је ',лажовчина" иако то нико није рекао од поменутих супротстсвљених.
Шта год било ликови попут тебе и осталог смећа се тако чисте.
Терет доказивања остаје на њима.
Пошто се не баве српским жртавма већ српским границама у историјском наслеђу ово је згодна коска за њих јер ће бити ажурнији и много већи допринос дати у српском претеривању или преувеличавању него ли расветлити српску истину.

Јер их заболе она ствар да ли је страдао Србин и колико је страдало већ су душебрижници за број жртава и смањење и за контрагеноцид према Хрватима и дишевну бол коју су претрпели преувеличавањем жртава.

Мислим да им дугујемо стварно извињење за Јасеновац и жртве јер је НОРМАЛНО већи злочин погрешити или преувеличати број страдалих него ИЗВРШИТИ ЗЛОЧИН!
Злочин је небитан битан је само ако се ПРЕУВЕЛИЧАВА!
Ако се не ПРЕУВЕЛИЧАВА онда се ЗАБОРАВЉА!
Нема ТЕЛА нема ДЕЛА нема ЗЛОЧИНА.
Злочин су измислили српски роматичари и зевереници против ИСТИНЕ.

Саге!
Один Алберику!
"Бедни шупљоглавче могао си ме то прво питати него ми постављати хрпу глупих питања".
мало испарафразирано али контекст остаје.
 
Ти си отворио тему у теми да је ',лажовчина"

O čemu pričaš? To je tema koju si ti otvorio i ovde nametnuo.

Zašto sad nešto što je isključivo tvoje delo, pokušavaš volšebno da pripišeš meni?

Ne bi se o tome ovde doslovno ni reči govorilo da nije tebe.

Ja sam već navikao od tebe da svako malo umeš još dalje da pomeriš granicu u nanovo načisto frapiraš, ali sad su i vrlo specifično nametnuo nešto kao diskusiju u temi, i onda sad odjednom pokušao da dotično prebaciš (!!!) na mene, ironije li najveće. :roll:
 
O čemu pričaš? To je tema koju si ti otvorio i ovde nametnuo.

Zašto sad nešto što je isključivo tvoje delo, pokušavaš volšebno da pripišeš meni?

Ne bi se o tome ovde doslovno ni reči govorilo da nije tebe.

Ja sam već navikao od tebe da svako malo umeš još dalje da pomeriš granicu u nanovo načisto frapiraš, ali sad su i vrlo specifično nametnuo nešto kao diskusiju u temi, i onda sad odjednom pokušao da dotično prebaciš (!!!) na mene, ironije li najveće. :roll:
Kada god si sateran u ćorsokak uvek nastupaš sa obaveštenjem o promeni teme ili svojom verzijom šta je "zapravo" tema kamufliranom u kategoričnu laž opštepoznatog i opšteprihvaćenog. To je Hrobi prestao da radi pre 10 godina.

Tvoje je delo, kao i uvek.
 
Kada god si sateran u ćorsokak uvek nastupaš sa obaveštenjem o promeni teme ili svojom verzijom šta je "zapravo" tema kamufliranom u kategoričnu laž opštepoznatog i opšteprihvaćenog. To je Hrobi prestao da radi pre 10 godina.

Tvoje je delo, kao i uvek.

Ovo su samo opet neke tvoje dobro poznate konstrukcije koje redovno praviš svaki put kad sam ja u pitanju, a vidi se da temu uopšte nisi ni pratio, inače ti ne bi ni na kraj pameti bilo uopšte da ovo napišeš. :roll:

A osim toga, nije ni uopšte čak ni elementarno činjenično tačno, zato što nisam nikakvo ona eštenje o promeni teme, niti usvajanje nikakve druge verzije. Naprotiv, ono što je @NickFreak učinio jeste da je, bukvalno, izvršio projekciju sopstvenih poteza na mene i onda kritikovao zbog nečega što je isključivo njegovih ruku delo.

O kontroverzama i Živanovićevom liku i delu nisam ništa napisao, niti bih. Kao što sam i napisao na prethodnoj temi, ako nekome smeta što sam baš ja otvorio pomen, šta se nije setio da sam to uradi? Nik je sam nametnuo diskusiju o ovome, bez ikakvog povoda ili potrebe. I onda pokušao sopstveni potez (!!!) da prebaci na mene.

Dobro je da je barem prošlo 40 dana žalosti, inače da je to napisao i tako insistirao jako bih kritikovao Nika jer mislim da je ova diskusija čak i pomalo neukusna, s obzirom na to da govorimo o pokojniku kome pre svega treba odati počast, jer je otišao na onaj svet.

P. S. Inače je ovde vrlo neobično koliko postoji čangrizavosti i sujete. Svako normalan bi otvaranje teme u čast pokojnika, pa makar on bio i najstrašniji suparnik, tako nešto dočekali čak i sa pohvalama. Posebno pored toga što je ovde toliko česta pojava da ljudi praktičnk liniju kad neko umre (Scott Isle je par puta to učinio, npr. povodom smrti Miroslave Mirković, onda na temi o smrti Jovana I. Deretića je bilo baš stravičnog iživljavanja). Međutim, po nekima deluje da su ovde stvari čak do te mere toliko izopačene da neki u ovome ne vide ništa afirmativno, nego im čak i to povod za ne samo kritiku — već i podsticanje svađe. Mislim, ne znam uopšte ni šta je Nick želeo, ako mu cilj nije bila isključivo svađa; da podnesem zahtev da se tema obriše, pa da je onda on otvori umesto mene, zato što je, eto, njemu bizarno što sam je ja otvorio?
 
Poslednja izmena:
Namerno sam upotrebio hiperbolu da bi lakše razumeo. Čovek koji utrči u požar da spasi malo dete koje vrišti i zbog toga ostane sa trajnim ožiljcima po celom telu i npr. bez nekoliko prstiju, a sa druge strane ubije neko tefe u nekom teškom zločinu, nije jedno od te sve stvari. Već oba.

Ti stalno posmatraš stvari crno-belo, pa te tako zanima samo da li je Živanović zločinac ili heroj. Pa ne daj bože da pričamo o negativnim stvarima ako je heroj, to je, eto, (!) staljinistički progon ličnosti, a ako pričamo o pozitivnim stvarima ako je zločinac, opet se vrši tabu tema.

Pretpostavljam da ti je zato i bilo teško da prihvatiš kako je Živanović u jednoj fazi svog života bio dokazani lažov.
Пројекција?
Прочитај шта си писао "доказани лажов".

Да губимо време да цитирам шта си писао сам свако може да прочита.
А ти се брани смешном демагогијом.
 

Back
Top