Pravljenje figurica za torte - cake toppers

Evo ga i moj BEN10-drugi prvi je malo vise licio na majmuna:zcepanje:
picture.php
 
Koliko divnih figura. Tanja takve musterije ces najlakse odkaciti cenom. Samo im odrezi neku povecu cenu pa ako prihvate barem ti nece biti zao sto se mucis i mocices malo da zazmuris, a ako ne pristanu daleko im lepa kuca. Ja kada ocenim da je neko takav odmah pocnem kako sam u stravicnoj guzvi, kako je masa od koje pravim figurice iz uvoza pa je zbog skoka evra dosta poskupela,kao imas veliku narudzbu za jednu poslasticarnicu u Hrvatskoj, te da neznas da li ce im se isplatiti da im pravis bas tako veliku i zahtevnu figuricu. Neka stalno imaju na umu da moraju da te ljube ako prihvatis bilo kakvu njihovu narudzbu a ne obrnuto., jer onda mogu da izvoljevaju i ucenjuju. Mora se nekad malo i slagati pa da vidis kako ce posle da te vise cene. Nije velika steta ni da izgubis nekog baksuza koji ti samo pili zivce.
 
Lepa torta bez pogovora.A jel Fifi cela od fondana ili je presvučena tortica. Ja imam jednu ženu(dal samo ja imam takve pacijente) koja mi naručuje pola kila neke figure.Ko da radim u mesari.Samo jedan dan kad bude tražila Snežanu bez kostiju,par Nindža kornjačinih nogica i 300gr Vini Pua, al od butkice-da bude krtina.:histericna:

:zcepanje::zcepanje::zcepanje::zcepanje::zcepanje::zcepanje: Al' se nasmejah :zcepanje::zcepanje:
Devojke figurice su vam profi....pogotovu "muske" ,te mi ne idu od ruke ali "će naučim" ;)
 
A evo i sledecih 5. Imam dosta tog sto sam skinula sa nekih sajtova. Ako te jos nesto interesuje javi pa cu t poslati na mail. Ovo je malo nezgodno jer dozvoljava odjednom samo kacenje 5 slicica:bye:
Hvala ti puno na trudu :kiss:
Ovo mi je isto poslala 1212 i već mi je mnogo pomoglo u pravljenju tigrića i Vini Pua.
Probaću ovih dana ponovo da pravim Mikija i Mini :D
Da nemaš možda postupak kako se pravi Zvončica ?

Cure,divne figurice :super:
Bela Rado kakva je to šećerna tabla ? Slatko izgleda :D
 
Poslednja izmena:
Ja snoc do 3 radila mog Ben 10 i Spidermana i uopste nisam zadovoljna.:(Radila sam rojal masom na papiru,na pocetku ove teme mammamaja opisuje u slici i reci kako se pravi winks vila.I ja sve tako radila,kad ono ,medjutim.............:eek::dontunderstand:Ben 10 je skroz musav i nikakav.Doduse mm je doprineo tome,jer je papir skoro gotovim likom stavio na ringlu ukljucenu i sve se razlilo,ali i pre toga nije bilo puno bolje:dash::dash:Spajderman je za nijansu bolji,ali ni to nije to:dash:Sve mi je talasasto.Do koje mere da mutim rojal masu da bi sve lepo "leglo"?Ili da koristim peglu:roll:?
I jos mi recite,koju crvenu da koristim da bi ispala crvena?Ja koristila one spm boje u prahu i dobila tamno rozeg pauka
 
Za rojal masu ne znam da te posavetujem što se tiče pravljenja tih slika.Jer dok gledaš kako se to radi,izgleda lako,a kada uzmeš da radiš...:(

Ali zato za boju mogu da ti kažem da crvena bude crvena samo ako koristiš "milkom inženjering" boje u prahu koje se kupe u "Euroviltu".Njihova mana je ta što su pakovane po 200g,pa moraš da daš 11-12 evra za kutiju.A kada ih koristiš kao npr. ja,onda komotno mogu da ti traju 5 godina.

Ja mislim da crnu koju sam kupila,neću potrošiti dok sam živa!

Ali su stvarno najbolje.Ima da se kupe u prodavnicama zdrave hrane njihove boje u flašicama, znači tečne,ali nisu ovima u prahu ni prineti.
 
Hvala ti puno na trudu :kiss:
Ovo mi je isto poslala 1212 i već mi je mnogo pomoglo u pravljenju tigrića i Vini Pua.
Probaću ovih dana ponovo da pravim Mikija i Mini :D
Da nemaš možda postupak kako se pravi Zvončica ?

Cure,divne figurice :super:
Bela Rado kakva je to šećerna tabla ? Slatko izgleda :D


Minja, nema na cemu. Sve smo tu da se pomazemo medjusobno. Ja sam mnogo toga naucila od tebe i redovno posecujem tvoju Kuhinjicu.

Sto se tice Zvoncice, ovo je ono sto sam uspela da pronadjem u svom kompjuteru. Jedva je nadjoh. Imam ja dosta toga skinutog sa Interneta, pa ako ti nesto jos zatreba slobodno `vici`.
 

Prilozi

  • 31.jpg
    31.jpg
    35 KB · Pregleda: 73
  • 32.jpg
    32.jpg
    34,9 KB · Pregleda: 65
  • 33.jpg
    33.jpg
    32,1 KB · Pregleda: 50
  • 34.jpg
    34.jpg
    36,6 KB · Pregleda: 48
  • 35.jpg
    35.jpg
    45,5 KB · Pregleda: 43
Ja snoc do 3 radila mog Ben 10 i Spidermana i uopste nisam zadovoljna.:(Radila sam rojal masom na papiru,na pocetku ove teme mammamaja opisuje u slici i reci kako se pravi winks vila.I ja sve tako radila,kad ono ,medjutim.............:eek::dontunderstand:Ben 10 je skroz musav i nikakav.Doduse mm je doprineo tome,jer je papir skoro gotovim likom stavio na ringlu ukljucenu i sve se razlilo,ali i pre toga nije bilo puno bolje:dash::dash:Spajderman je za nijansu bolji,ali ni to nije to:dash:Sve mi je talasasto.Do koje mere da mutim rojal masu da bi sve lepo "leglo"?Ili da koristim peglu:roll:?
I jos mi recite,koju crvenu da koristim da bi ispala crvena?Ja koristila one spm boje u prahu i dobila tamno rozeg pauka

Istu dilemu sam imala pre nekoliko dana.Devojke su me savetovale da uzmem od barvala već obojen fondan.I zbog toga sam im beskrajno zahvalna.kako dobila savet, tako ga dalje prosledjujem.Divna crvena boja, crnu sam takodje naručila, pa bež.Neko je naručivao i braon, tj. boja čokolada.Pun pogodak.
 

Back
Top