Pravljenje figurica za torte - cake toppers

Evo jos nesto.....Ljiljane koje pravim trenutno pravim uz pomoc sekaca iz zelenog kompleta a imam i neke stare sekace koji su dobri ali ih redje koristim.....
Oni izgledaju ovako:

SNV89672.JPG


Ljiljan koji sam radila sa ovim sekacima nalazi se ovde:

http://forum.krstarica.com/album.php?albumid=3433&pictureid=36848

Veliki pozz od mene! :heart:
 
Ko je ovde kome uciteljica meni nije jasno?A sta mislite drage moje Sose da obe budete meje uciteljice? Ja bukvalno ,,gutam,, svaku vasu rec ,malopre sam i muza dovukla ispred monitora da gleda sa mnom.Njemu je to naravno malo dosadno pa pobeze.Pola se zezam a pola i ne opasno dobro radite , sto kaze moj Jovan,,MOCNO,,Jaco pa ti si se dobro umorila ali se isplatilo tortice su bombona bas sve.E,sad mi drago sto zivim u ZR.LJubim vas obe......:zag::zag::zag::zag::zag::zag::zag::zag::zag:
 
Evo i mene i moje postavke kako sam pravila one andjele na crvenoj torti.....

S obzirom na to da su bili novogodisnji i bozicnji praznici i da sam imala malo vremena za setnju, posetila sam CIN-CIN robnu kucu (kinesku) i tamo pronasla ukrase za jelku u obliku andjela koji su u meni probudili malo maste....
Oni ovako izgledaju:

Pogledajte prilog 71215 cetiri kom ( 2 i 2 su ista)

Pogledajte prilog 71216 dva kom razlicita iz tog kompleta.

Od mase koje pravim i cvetove( gum pasta) - recept je Jaca postavila u arhivi - napravila sam kalup i to tako sto sam tog andjela utisnula u masu( deblju). To izgleda ovako:

Pogledajte prilog 71217

Kada se kalup osusio prskala sam ga za bezbojnim autolakom kako bi se konture sto vise zadrzale i da se ne bi pokvario otisak.Posle toga sam ostavila da se to osusi.

Kada mi je trebalo masu fondana sam utisnula u kalup i izvadila i dobila andjela.

Pogledajte prilog 71218

Nakon sto se ovaj andjeo osusio uzela sam kompresor i zlatnu boju i isprskala.

Pogledajte prilog 71219

Pogledajte prilog 71220 konacna verzija andjela...

Tako gotove andjele sam na tortu lepila uz pomoc belanca...
Primeri sa slikama su razlicitih oblika jer sam nesto slikala od jednog modela a nesto od drugog.
Nadam se da sam uspela da pomognem.Pozdrav!

Zorice, ideja ti je fantastična.Andjelčiću su me ostavili bez daha.Divni su.
 
Imam i ja bas takve andjele, ali kao sto sam vec negde rekla, meni to niko ne trazi, pa stoje u nekom zapecku :(
Sada imam i malecne, oko 4cm, super su za sa strane torte da se nalepe...

Igraju se Mimi i Jana pravljenja torte za tatin rodjenda a da bude kao kad pravi mama-Dacika, "Busko-bubusko sa salgalepicama".
Ja im objasnim da tata nece tortu, on je veliki i tako to... razmisli Jana i posle pola sata eto je sa resenjem "naplavicu onu toltu sto plavi mama-Dacika, Vini Pua sa salgalepicama".:hahaha:
Eto resenja!!!!!!!!! :rotf:
 

Back
Top