Pezo 206 problemi sa paljenjem

Ne znam kako na 206 ali kod mene je isto torzija i nisam primetio neke udare pozadi cak mi je zadnja osovina udobnija nego prednja ali napred imam stare gume, kad to budem zamenio bice bolje.
Nokian gume,podmazana torzija,sveza glava,ostale sitnice sredjene, lepo ide ne lupa nista ali po gradu loce 9 litara benzola sto jes jes.I niko ga ne obija sto mi je bitno.
Ne da mi se golf vozati i placati ratu 200 eur mesecno i da ne spavam nocu.Radije te pare odvalim na skadarliji i krs vozam koji dodje na lokaciju B uvek a i volem da mi komsije nisu ljubomorne gde ces bre to.

Sinoć gledam jedan 207 na plin, je da nije 206 i da nije 8v nego 16v ali može poslužiti kao primjer. Prvo jedno barem 20 sec trebalo da sastavi, čim sastavi hoće da se gasi, vozačica spriječava gašenje gasira ga na mistu barem minut. Pustila gas, ne gasi se ali čudno zvuči, nestabilan, stalno mijenja zvuk. Kreće uz veliki trzaj, hoće opet da se gasi, daje opet veliki gas prilikom lagane vožnje na parkingu. Bože sačuvaj i ko zna jeli uopće stigla na cilj?!? Ti benzinci u 207 i jesu lošiji od onih u 206 ali nije baš ni Jukin " kripan". Plin u ne baš dobar motor može uzrokovati samo probleme, a još od mora treba platiti i ugradnju uz atest.

Da ne otvaram novu temu o pežou da se malo nadovezemo ima li smisla katlizator promeniti zamenskim i da li će da zuji i podrhtava auto od njega?Jeftiniji je a pojma nemam na šta to liči?Ili neki polovan ili saće drugo stavljat?Svasta se radi.
Hoce da mi podrhtava malo i nemiran rad od njega.

Baci bre to francusko vnago u đubre i kupi nemački polovan auto.
Podsećaš đe na prijateljicu ima 10 godina star lg tv. Crklo pozadinsko ona plati 12.000 din popravku. Posle par meseci nešto eksplodira u televizoru. Pukla ploča. Sad će da plati 6000 din popravku. A ekran ima neke tačkice njoj to ne smeta.

Imam i nemca sve ok.Svaki se kvari kada je 20 god star.Ne moze nijedan katalizator izdrzat da ne dismr za tolike godine.Nije rikno već treperi hahha.
Ma i da uzmeš polo isti k.... imaš ulaganja 2500 eur ako ga hoćeš u red dovesti.Ko još prodaje ispravan auto?

Nisu me naložili već meni deluje da katalizator pravi vibraciju.Auto dobro ide i ne miriše mi da radi na 3 cilindra.Da se to proveriti da li je na 3 cilindra.Ostavljam i to kao mogućnost.Ide lepo po ravnom ali uzbrdo kada skrecem u drugoj mora se u 1 roknut.Da li zbog 8 ventilskog motora ili to tako mora videt ćemo.Ne bavim se mehanikom da moram znati ali evo zato se konsultujemo.

Nisu me naložili već meni deluje da katalizator pravi vibraciju.Auto dobro ide i ne miriše mi da radi na 3 cilindra.Da se to proveriti da li je na 3 cilindra.Ostavljam i to kao mogućnost.Ide lepo po ravnom ali uzbrdo kada skrecem u drugoj mora se u 1 roknut.Da li zbog 8 ventilskog motora ili to tako mora videt ćemo.Ne bavim se mehanikom da moram znati ali evo zato se konsultujemo.
Lako se to provjeri, iznenada zadrhti, ali ne dugo( barem na početku), I pali se žuta lampica.

Ništa iznenada, meni to drhti uvek isto u leru i to baš kad dobro osluhnem rad motora.Imam osecaj da je iz katalizatora i da nije zbog dizni.Ne pale mi se lampice.Nosači motora su mi ok.Bio hladan ili topao auto kad je u leru isti intezitet podrhtavanja ima.A kad odvedeš auto auspuh majstoru kažu sve ok.Hebe im se nije njihov i olako daju dijagnoze.

Ništa iznenada, meni to drhti uvek isto u leru i to baš kad dobro osluhnem rad motora.Imam osecaj da je iz katalizatora i da nije zbog dizni.Ne pale mi se lampice.Nosači motora su mi ok.Bio hladan ili topao auto kad je u leru isti intezitet podrhtavanja ima.A kad odvedeš auto auspuh majstoru kažu sve ok.Hebe im se nije njihov i olako daju dijagnoze.
Mislim da ne radi na tri cilindra jer ti onda drhte i u leru i u vožnji. Vozi pa šta bude...

Što se tiče mehaničari, ja sam isto doživio. Moraš se natezati s njima da bi prihvatili popravak, kad bi ga vidili, pa šta ćeš to popravljati, ne isplati se i sl. Najgore što ne bi bilo ništa strašno...

Poslednja izmena:
Mislim da ne radi na tri cilindra jer ti onda drhte i u leru i u vožnji. Vozi pa šta bude...

Što se tiče mehaničari, ja sam isto doživio. Moraš se natezati s njima da bi prihvatili popravak, kad bi ga vidili, pa šta ćeš to popravljati, ne isplati se i sl. Najgore što ne bi bilo ništa strašno...
Svi su isti čim vide da nema zarade neće da rade...Problem je kod mene jer me zanima max ispravan auto iako je auto star 2005 godina.
Čim počneš sitničariti ispitivati šta je kvar odma te odjebu.Vole kad im ostaviš auto danima da stoji kod njih.Prošo sam te škole ne da mi se.
Na pasatu npr hoće dizne malo ujutro da trzaju ali kad se ugreju sve bude ok.Kod pezoa nebitno hladan,topao istim intezitetom podrhtava.
Uvek tesko sa majstorima moras ih moliti da te prime.Imaju puno posla i zajebano i popraviti auto.

Back