Padaju ptice s neba mrtve, ginu ribe sirom svijeta

Onda je neki vanzemaljski leteci tanjir, drugo ne vidim sta bi moglo da bude.
:)))))))))))
Dobro bre, jesi ti cuo pre da su padale i ribe i zabe i sta sve nije padalo sa neba? Pre deset godina, pre sto godina, celu ljudsku istoriju tu i tamo nesto pada sa neba a nije ni kisa ni grad.
Jedno od mogucih naucnih objasnjenja je tornado - zavrti se, odnese u nebo i onde negde to ispusti da se cude katolici i da vatikan plasi narod.
 
Evo ti pa citaj malo od pre 150 godina neki clanak i ne lupaj vise
http://www.prairieghosts.com/falls_sky.html

Pricali su mi ocevidci da su pred II svj. rat po listovima drveca bile islikane zmije. I desilo se stradanje svjetskih razmjera.
Pred ovaj zadnji YU-rat zemlja se u srednjoj Bosni ucrvala. Nije bilo trave po livadama, izdavalo je zito po njivama jer velicine malog prsta ljudske ruke larve gundelja sve pojedose.Zemlja se bila ucrvala.

A kad se larve preobraze u gundelje pojedose lisce po vocu, a najvise su napadali hrastove, ono drvo koje je Srbinu sveto i koje upotrebljava za badnjake.Odnekud se stvorilo mnostvo gavranova i hranili su se onim larvama. Stari ljudi govorili su da za Srbe dobro biti nece. I to je trajalo 0d 1983 do samog rata.

Pred sami rat nestalo je po selima vrana. Nigdje vrane, samo svrake krijeste oko kuca.I sta se desilo. Poceo rat, Srbi pred zlocinima i terorom nmoradose napustiti svoja sela koja su ubrzo od komsija muslimana sravnjena sa zemljom.
I tako dok sam i ja bjezao iz centralne Bosne, bjezanija me navede preko planine Perun kod Varesa. Tu su bila dva srbska sela: Slavin i Planinica, vec opustila odlaskom Srba, samo nekoliko staraca i starica ostalo. To su oni koji nisu imali nikog i nisu imali s kime u bjezaniju.

Mene i mog prijatelja-sapatnika na Planinici svrati jedna usamljena starica rodom iz Hercegovine, koja je kao mlada djevojka prezivjela sva ustaska divljanja po Hercegovini.Udajom u Bosnu nije imala rodjenje djece, a pastorak ko pastorak nije mario za nju, pa je ostala na Planinici predana svojoj sudbini i volji Bozijoj.Svrati ona nas na rucak i iznese nam taze krompirusu pitu iz sporeta. I dok sam izgladnio jeo, zastao mi je zalogaj u grlu: kaze milostiva baba ovako: "Srbi su vrane, a muslimani svrake." I rijesih ja enigmu nestanka vrana po selima i poljima oko rijeke Bosne.

I tako ti je, moj junace, i sa cudnim znacima sa neba: nikad nisu slucaj, nego Boziji znaci ljudima na zemlji.A sto niko, ili vecina, te znakove ne prati bas kao ni ti, to je druga stvar!
 
Poslednja izmena:
Pricali su mi ocevidci da su pred II svj. rat po listovima drveca bile islikane zmije. I desilo se stradanje svjetskih razmjera.
Pred ovaj zadnji YU-rat zemlja se u srednjoj Bosni ucrvala. Nije bilo trave po livadama, izdavalo je zito po njivama jer velicine malog prsta ljudske ruke larve gundelja sve pojedose.Zemlja se bila ucrvala.

A kad se larve preobraze u gundelje pojedose lisce po vocu, a najvise su napadali hrastove, ono drvo koje je Srbinu sveto i koje upotrebljava za badnjake.Odnekud se stvorilo mnostvo gavranova i hranili su se onim larvama. Stari ljudi govorili su da za Srbe dobro biti nece. I to je trajalo 0d 1983 do samog rata.

Pred sami rat nestalo je po selima vrana. Nigdje vrane, samo svrake krijeste oko kuca.I sta se desilo. Poceo rat, Srbi pred zlocinima i terorom nmoradose napustiti svoja sela koja su ubrzo od komsija muslimana sravnjena sa zemljom.
I tako dok sam i ja bjezao iz centralne Bosne, bjezanija me navede preko planine Perun kod Varesa. Tu su bila dva srbska sela: Slavin i Planinica, vec opustila odlaskom Srba, samo nekoliko staraca i starica ostalo. To su oni koji nisu imali nikog i nisu imali s kime u bjezaniju.

Mene i mog prijatelja-sapatnika na Planinici svrati jedna usamljena starica rodom iz Hercegovine, koja je kao mlada djevojka prezivjela sva ustaska divljanja po Hercegovini.Udajom u Bosnu nije imala rodjenje djece, a pastorak ko pastorak nije mario za nju, pa je ostala na Planinici predana svojoj sudbini i volji Bozijoj.Svrati ona nas na rucak i iznese nam taze krompirusu pitu iz sporeta. I dok sam izgladnio jeo, zastao mi je zalogaj u grlu: kaze milostiva baba ovako: "Srbi su vrane, a muslimani svrake." I rijesih ja enigmu nestanka vrana po selima i poljima oko rijeke Bosne.

I tako ti je, moj junace, i sa cudnim znacima sa neba: nikad nisu slucaj, nego Boziji znaci ljudima na zemlji.A sto niko, ili vecina, te znakove ne prati bas kao ni ti, to je druga stvar!

Gde nam je brate ta planina Perun? Stvarno pitam, ne zajebavam.

Ti si hrastovnik cini mi se bio protivnik moje teorije o srbima kao mnogoboscima i zastupao si teoriju da smo hriscani, a iznosio argumente mnogobostvu u prilog.

Ako nisi procitao tamo, evo ti opet na brzaka:

Vuk karadzic nam je ubacio slovo H na pocetak mnogih reci, u hrast takodje. Znaci nije hrast nego je rast. To je sveto drvo srba, smatralo se da svi bogovi zive u hrastovoj krosnji. Perun je bio bog neba, oluje, gadjao je gromovima. Rast citano sa desna na levo znaci tsar, kasnije postalo car.
http://en.wikipedia.org/wiki/Tsar
Hrast se drugacije zove u srpskom narodu GRM (Perun je gromovima najvise u njega udarao, zbog grom se nazvao grm). To sto si ti ispricao ako je tacno je samo zato jer su srbi zaboravili svoje prave bogove. ;)
http://sh.wikipedia.org/wiki/Hrast
 
Gde nam je brate ta planina Perun? Stvarno pitam, ne zajebavam.

Ti si hrastovnik cini mi se bio protivnik moje teorije o srbima kao mnogoboscima i zastupao si teoriju da smo hriscani, a iznosio argumente mnogobostvu u prilog.

Ako nisi procitao tamo, evo ti opet na brzaka:

Vuk karadzic nam je ubacio slovo H na pocetak mnogih reci, u hrast takodje. Znaci nije hrast nego je rast. To je sveto drvo srba, smatralo se da svi bogovi zive u hrastovoj krosnji. Perun je bio bog neba, oluje, gadjao je gromovima. Rast citano sa desna na levo znaci tsar, kasnije postalo car.
http://en.wikipedia.org/wiki/Tsar
Hrast se drugacije zove u srpskom narodu GRM (Perun je gromovima najvise u njega udarao, zbog grom se nazvao grm). To sto si ti ispricao ako je tacno je samo zato jer su srbi zaboravili svoje prave bogove. ;)
http://sh.wikipedia.org/wiki/Hrast

Sve ja to znam i srbsku pagansku vjeru ne sporim, a nebeska spasonosna kruna srbske paganske vjere je Gospod Isus Ristos ili kako nas grcki popovi i jezuitski ucitelji naucise Isus Hristos.




Uploaded with ImageShack.us

Evo ti planine Perun (plavi krug). Ispod je gradic Vares (podvuceno crvenom linijom).Sa vrha Peruna vide se hercegovacke planine npr. Velez kod Mostara.
Ne cudi se sto nije obiljezen na ovoj karti. Muslimani rade svoj posao na zatiranju srbskog pomena i imena, komunisti su bili fleksibilniji pa su obiljezavali.
 
Poslednja izmena:
E pa vidis, to rist pokusavam da nadjem sta je, a ne mogu. Riscani cu mozda da prihvatim, ali hriscani i krscani jok, samo moram prvo da nadjem sta to u nasem jeziku znaci rist. Mislio sam da je od hrast, rast, rist, al mi posle to nije pilo vodu.

A za ovu mapu hvala, nisam imo pojma da je imamo, na planinu-brdo mislim. Ima neki Perun u bugarskoj tamo, cini mi se blizu nase stare planine, to malo pre nadjoh na netu.
 
Pa to je tu bre covece. Znas sta burazeru, imam jos jednu teoriju, ovaj Semir ima da kopa celu ovu i sledecu godinu, a kad bude doslo pred kraj sledece, 20.12.2012 ima tu nesto da iskoci.
Ono sto sam procitao o njegovoj tezi me je uznemirilo mogu da ti kazem. Kaze nije tu bila jedna civilizacija, nego dve. Jedna je sve to napravila, a druga dosta posle njih je zatrpavala temeljno one tunele da bi sakrila nesto. Gledao sam one hodnike unutra i za one vortekse isto, nisu tu cista posla.
Najvise sta mi se zasvidjalo je teorija kalema koju sam davno citao, a koja je izronila sad opet na povrsinu.
Evo ti za vortekse u bosanskoj piramidi, na 09:12 pocinje snimak toga, opening pandoras box je naslovljeno

Ono sto sam odavno citao o toj teoriji je da iz piramida vodi put u taj svet ispod, zato sam ja to odmah povezao.
 
E pa vidis, to rist pokusavam da nadjem sta je, a ne mogu. Riscani cu mozda da prihvatim, ali hriscani i krscani jok, samo moram prvo da nadjem sta to u nasem jeziku znaci rist. Mislio sam da je od hrast, rast, rist, al mi posle to nije pilo vodu.

A za ovu mapu hvala, nisam imo pojma da je imamo, na planinu-brdo mislim. Ima neki Perun u bugarskoj tamo, cini mi se blizu nase stare planine, to malo pre nadjoh na netu.

Perun je oko 1400 m nadm. visine.
 
Poslednja izmena:
Ljudi koji zastupaju tu teoriju kalema kazu da severni pol nikad nije slikan iz satelita, tj da ne moze da se slika zbog polarne svetlosti. Nesto sam bio ceprkao po netu i naso sam snimke gde su severni i juzni pol zamaskirani, mozete to i sami da guglate i da vidite da nema mape tih podrucja. Ni jedan avion nije nikad otiso tamo, objasnjenje jednostavno, polude instrumenti za navodjenje kad se priblizi polovima. Hitler je slao tamo ekspedicije, nikad nije objavljeno do kojih su saznanja dosli.

A teorija kalema se zove cini mi se jer je zemlja jedno veliko elektromagnetno polje, da vi tako funkcionisala, mora da bude suplja kroz sredinu, isto kao kalem za struju sto je.

Eto hrastovnik, lepsa tema nego ovo tvoje. ;)
 
btw
sveti sava - rastko = carević (sa desna na levo, secas se ;) )

Opet ima veze sa hrastom, tj. sa rastom jer raste.
U vrijeme Hristovog rodnjenja prvi dan zime padao je na 25. decembar julijanskog kalendara (7. januar gregorijanskog). I pazi sad ovo: od tog dana dan pocinje da raste, Sunce pocinje da se dize prema zenitu, tj. pocinje da raste. Eto smo vrlo blizu rjesenja zagonetke badnjaka: badnjak je (H)RAST.

(H)rast raste
samo u suncanim mjestima.

Sveti Jovan Krstitelj rece za Hrista : "On treba da RASTE..."
 
Poslednja izmena:
Gde nam je brate ta planina Perun? Stvarno pitam, ne zajebavam.

Ti si hrastovnik cini mi se bio protivnik moje teorije o srbima kao mnogoboscima i zastupao si teoriju da smo hriscani, a iznosio argumente mnogobostvu u prilog.

Ako nisi procitao tamo, evo ti opet na brzaka:

Vuk karadzic nam je ubacio slovo H na pocetak mnogih reci, u hrast takodje. Znaci nije hrast nego je rast. To je sveto drvo srba, smatralo se da svi bogovi zive u hrastovoj krosnji. Perun je bio bog neba, oluje, gadjao je gromovima. Rast citano sa desna na levo znaci tsar, kasnije postalo car.
http://en.wikipedia.org/wiki/Tsar
Hrast se drugacije zove u srpskom narodu GRM (Perun je gromovima najvise u njega udarao, zbog grom se nazvao grm). To sto si ti ispricao ako je tacno je samo zato jer su srbi zaboravili svoje prave bogove. ;)
http://sh.wikipedia.org/wiki/Hrast

Ne vjeruj svemu sto procitas.

Car je od ZAR, sjaj, svjetlo.

A za rjesenje imena RIST (Hrist) evo ti pripomoc:

"I iziđoše fariseji, i počeše se prepirati s njim, i kušajući ga iskahu od njega znak s neba.
I uzdahnuvši duhom svojijem reče: Za što rod ovaj znak traži? Zaista vam kažem: ne će se dati rodu ovome znak
."

a) slovo = razum, um = Logos

b) slovo = znak za glas

šara = znak

zivotinja sa puno šara (znakova) = ris

govoriti šaretom (sarom) = govoriti znakovima

risati = pisati (crtati znakove)

Ris-to = Risto = onaj sto ima znake = (H)risto = Hristos (grcki)

Sve biva u znakovima, pa i padanje ptica s neba (element vazduh) i uginuce riba (element voda). Ostaju da padnu jos dva elementa: zemlja i vatra!
 
Poslednja izmena:

Back
Top