SPC propoveda da zena treba da se pokorava muzu, a Srbiji sve manje sklopljenih brakova, a broj razvoda raste

Pa zasto ni jedna ne konkurise kad vec traze ravnopravnost sa muskrcima :think:
Zakon je jedno a sustina zivota je drugo.
Nek moja zena visi na skeli na +40 c a a cu da spremim rucak :super:
E pa nije bas tako bato moj
A SPC nek laprda, posao im je da prodaju suplju pricu
Zato što ima to pravo, ali ne i obavezu. Da me ne shvatiš pogrešno, ja nisam ni za ravnopravnost među ljudima. Ne može lopov, ubica ili silovatelj da ima ista prava kao i pošten čovek. Ali jbg, tako je kako je.

Zato što ima to pravo, ali ne i obavezu. Da me ne shvatiš pogrešno, ja nisam ni za ravnopravnost među ljudima. Ne može lopov, ubica ili silovatelj da ima ista prava kao i pošten čovek. Ali jbg, tako je kako je.
41982675_166872887556780_1182865973644886016_n.jpg

Дакле, ствар је 100% јасна.
Жене су интелигентне и виде неправилности коју мушкарци спроводе а такође и мушкарци.
У том случају жена није "луда" па да се покорава некоме ко је лицемеран (на дан венчања је рекао једно а током заједничког живота својим делеима говори друго). Исто је тако и са мушкарцима. Наравно, пошто жене знају да ни један мушкарац није савршен опраштају до неке границе па брак настваља даље да тече. Када се граница пређе онда дође до распада. Онда жена каже "Шта ја тебе да слушам и да ти се покоравам кад ти идеш и радиш свашта". Да би се особа покорила ауторитету потребно је и да се ауторитет понаша у складу са очекивањима.
Наравно требам да напоменем да многе жене нису "светице" и да се придржавају завета датих на дан венчања.
Кад тад мора доћи до распада.

Овим путем стављам до знања да и у другим религијама (католизицам, мормонизам, петнтакостализам, адвентизам, баптизам, итд...) има развода бракова.
Ако одете у нпр у неку протестантску цркву чућете да је варање брачног пара забрањено а ипак има тога. Ни једна религија није 100% савршена па су разводи саставни део живота.

Back