Šta dolazi poslije smrti?

Ja evo iz iskustva znam da niko od nas nikad neće napustiti ovaj trenutak, to je nemoguće. Ko želi da se uveri u postojanje posle smrti fizičkog tela neka proba Astralnu projekciju. Mi nismo fizička bića, tako da smrt ne postoji.

ajde molim te podeli sa nama svoja iskustva.
Delio sam više puta po forumu. Od regresije u prošle živote do iskustva sa duhovima. Odmah da napomenem, to su moja lična iskustva i objektivno ništa ne znače drugima.
Što se tiče nekih naučno nedokazivih stvari, a opet potpuno realnih za osobu koja ih doživljava, mogao bih pomenuti chi energiju. Bavim se qi gongim i taichijem već 23 godine. Za mene tu nema nikakve dileme. Radim sa tom energijom, osećam je, a sa druge strane nauka (jos uvek) nije u stanju da je detektuje.

meni nesto kazes?!

pre svega, moze da se objasni... nekoliko racionalnih objasnjenja sam napisao gore.
a da li se desilo ili nije... ne mogu da poverujem bas u sve sto neko ko je u stanju soka jer mu je trenutak pre toga umro neko blizak isprica da se navodno desilo. taj to isprica nekom, pa taj to napise na forumu i sad ja to treba slepo da prihvatim kao dokaz da "dusa postoji" jer se to negde navodno desilo.
ti ako hoces u to da verujes veruj, ja :nono3:
Sinhroniciteti ne mogu racionalno da se objasne, ali ne mogu da kažem da se
ne dešavaju. Imam pravo i da kažem da je to za mene čudo, jer ne znam kako
funkcioniše.

ja se nudio da ti pravim društvo u paklu....da ti ne bude previše teško a ti tako... :p

nije izbor na meni pa neću ni da razmišljam o situaciji....inače žrtvovanje za druge nije uvek dokaz prave ljubavi...nekad je izraz egoizma obično verskog....Isus je govorio da treba voleti druge jednako kao sebe a ne više ili manje nego sebe...a bližnji ti nisu samo porodica nego svi ljudi ili bar svi hrišćani...ako jednako voliš sebe i druge koga ćeš žrtvovati? možeš li uopšte da napraviš izbor?
Dzaba teorisanja na delu se poznaju junaci.
Mozda sad kazes ovako a mozda u delu i uradis ovo glavu svoju na panj zarad njih mene.Na jeziku ostavi me na cedilu haha

i sta se kaze u tom videu?
ne postoje definitivni dokazi, vec samo hipoteza.
istrazivanje daje tek neke naznake da bi svest mogla da nastavi da postoji nakon klinicke smrti, ali ovo nije potvrdjeno.
i sta cemo sad?
ne znam da li si uopste pogledao kratak snimak, ali ovo, uz bezbroj ljudi koji imaju near death experience nakon prestanka rada mozga i vide sta se desava oko tela bez koriscenja ociju, nasuprot tvrdnjama nil de gras tajsona, je za mene dovoljan dokaz da nasa svest nije ogranicena "smrcu".

ne znam da li si uopste pogledao kratak snimak, ali ovo, uz bezbroj ljudi koji imaju near death experience nakon prestanka rada mozga i vide sta se desava oko tela bez koriscenja ociju, nasuprot tvrdnjama nil de gras tajsona, je za mene dovoljan dokaz da nasa svest nije ogranicena "smrcu".
Ali near death i dalje nije death, postoji i standardna astralna projekcija, sto ne znaci da je osoba mrtva dok se projektuje
Da li je za to potrebno da telo i mozak ipak budu citavi...

Zasto su vampiri imali ocuvana tela kad ih iskopaju?

Ali near death i dalje nije death,
Ne verujem u smrt duse
postoji i standardna astralna projekcija, sto ne znaci da je osoba mrtva dok se projektuje
Astralna projekcija je malo problematicna sa obzirom da eksperimentom nije potvrdjena da je zaista vantelesna (osim za onog koji je to iskusio, a to nisam na primer ja), a ljudi koji se astralno projektuju, koliko sam shvatio, nemaju bas potpuno identicnu sliku realnosti kao sto bi se svet pod uobicajenim ljudskim okolnostima video
Da li je za to potrebno da telo i mozak ipak budu citavi...
To jeste sada pitanje, iako ljudi koji se astralno projektuju, po onome sto sam citao, imaju nekako drugacije iskustvo od near death. A koji je to aspekt duse u oba slucaja, veliko je pitanje
Zasto su vampiri imali ocuvana tela kad ih iskopaju?
U kojem kontekstu? :think:

Šta dolazi posle smrti ili možda šta ostaje ? Neki tvrde da ne ostaje ništa ja mislim da ipak nešta ostaje. To nešta neko bi nazvao duša neko bi nazvao duh što u principu nije ne tačno ali zbog razvodnjavanja tih termina mislim da bi trebalo pronaći novi i nazvati ga ...klica. Svi smo nekad bili jedna mala sićušna klica kao i sva flora i fauna. Sve se razvija iz klice pa zašto bi onda bilo teško poverovati da nekad možemo opet da proklijamo.

Vjerujem da smrt nije kraj i da ima nesto tamo iza. Vjerujem u vaskrsenje, imam neku svoju teoriju (mozda zvuci glupo ) ali mislim da ce sve dobre duse vaskrsnuti kada bude drugi Hristov dolazak i da nece percipirati pojam o vremenu, hocu da kazem da taj vremenski period od smrti do vaskrsenja - ljudi nece percipirati/ brojati u godinama vec ce biti kao kada se probudis posle dugog sna. Nezavisno od toga koliko si vremena muerto. To je neko moje razmisljanje ili mozda ono sto bih ja volio.

Back