Ostavljam te

Da, teško mi je da nekog ostavim ko mi znači na bilo koji način.
Ostavila sam nekoga do koga mi je bilo jako stalo, i dalje je i neću da lažem, bilo je vraški teško i dalje me stegne nešto kad pomislim na sve to, ali to je moralo da se uradi. Razlog je što on mene nije voleo onako kako meni treba da me neko voli. Nisam bila srećna u tome. A na duže staze sigurno ne bi bio ni on, zato je moralo tako.

Ljudi vole detalje, vole da znaju zašto ih neko ostavlja... to je pomalo mazohistički, ali te vuče da znaš.
Mada, nikada ne možemo znati da li je baš to što nam je rečeno, i da li je ta osoba uopšte svesna zašto neće, moćda jednostavno ne voli i nalazi izgovore.

Najčešći uzrok raskida je nije ti/mu stalo.
A onda se nalaze opravdanja da se to lepo upakuje da se druga osoba ne povredi mnogo
"nije mi stalo kao tebi", možda je to dovoljno?

Jer ako ti je stalo, sve ćeš učiniti, ne?

Vuče ih da saznaju zašto odlaziš da bi ti rekli da grešiš jer oni znaju šta je za tebe dobro bolje neg ti sam. Zato lepo odeš do trafike da kupiš novine i ne vratiš se, nema objašnjavanja, nema trošenja vremena/reči/živaca na nešto što je gotovo :/

Vuče ih da saznaju zašto odlaziš da bi ti rekli da grešiš jer oni znaju šta je za tebe dobro bolje neg ti sam. Zato lepo odeš do trafike da kupiš novine i ne vratiš se, nema objašnjavanja, nema trošenja vremena/reči/živaca an nešto što je gotovo :/
A šta ako pitaju ne to da bi rekli, već ih vuče to da shvate, zašto? misle da će imati mirniji san, da će možda saznati nešto kao utehu? ili kao razboj? da mogu još da te vole ili da te zamrze? Nešto hoće... nešto hoću?

Vuče ih da saznaju zašto odlaziš da bi ti rekli da grešiš jer oni znaju šta je za tebe dobro bolje neg ti sam. Zato lepo odeš do trafike da kupiš novine i ne vratiš se, nema objašnjavanja, nema trošenja vremena/reči/živaca na nešto što je gotovo :/
:heart:
nikad nisam to uradila, ali privlači me pomisao...

Imam više iskustava oko toga da su me ostavljali...

U poslednje vreme bio je tip koji mi samo nije odgovorio na moje poruke. To sad zovu kao duh, nešto ghost-ovanje, nebitno. I to mi se svidelo. Bolje to neg da mi objašnjava. Lakše i meni i njemu. No to i nije bila ljubavna veza, nema žala ni za čim.
Takođe, neko pokušava da mi da do znanja da je druga u opticaju... to je bezveznije, ali ok.
Ima i ono kao volim te i dalje, ali nisi mi više u fokusu zbog toga i toga... hm.

Nekada je sve jasno, prosto se mnogo puta ponovilo da nam nije dobro kad smo zajedno, tu nema šta ni da se pita ni da se kaže. Al ima mazohista koji bi ostajali u takvom odnosu i koji nije dobar, i još pitaju o čemu se radi? Pa o tome eto.

Ljudi vole detalje, vole da znaju zašto ih neko ostavlja... to je pomalo mazohistički, ali te vuče da znaš.
Mada, nikada ne možemo znati da li je baš to što nam je rečeno, i da li je ta osoba uopšte svesna zašto neće, moćda jednostavno ne voli i nalazi izgovore.
Nije isto biti ostavljen ako si u dugogodišnjoj vezi/ braku ili nekoj usputnoj kratkotrajnoj avanturi.

Naravno da dugogodišnji partner želi da zna zašto je ostavljen/ ostavljena. Reći razlog raskida je stvar kulture, vaspitanja, poštovanja partnera.

Ovi usputni nemaju nikakvu obavezu, oboje znaju kakve niti ih vežu i koliko su čvrste.

Nije isto biti ostavljen ako si u dugogodišnjoj vezi/ braku ili nekoj usputnoj kratkotrajnoj avanturi.
da
Naravno da dugogodišnji partner želi da zna zašto je ostavljen/ ostavljena. Reći razlog raskida je stvar kulture, vaspitanja, poštovanja partnera.
Razlog je često nestala ljubav, zar ne? Jer kada ima ljubavi sve se može prevazići. Obostrane. Ali često ljubav nestane i onda se govore samo izgovori, povodi, a preskače suština?
Ovi usputni nemaju nikakvu obavezu, oboje znaju kakve niti ih vežu i koliko su čvrste.
Ali opet, bilo ti je lepo pored nekoga.. Nije isto kao prava veza, posebno dugogodišnja, ali opet pitaš se što sad.

Nije,.. mada ja ovo drugo i ne znam,. nisam sklon 'avanturama' :kafa:
Bolje je odćutati, jer će sve drugo pokvariti,.. A, često i ne umem da objasnim,..
:ok:

Dovoljno je : Nikad neću te zaboravit'

Back