Ostavljam te

Bolje je odćutati, jer će sve drugo pokvariti,.. A, često i ne umem da objasnim,..
To je često i sukob .. pri raskidu. Jedna osoba pita ali zašto? Druga nešto priča, ali ništa posebno... i opet ova kaže ali kakav je to razlog? To nije bitno! I kopa dalje...
Meni to deluje loše, baš loše... ne treba se spuštati tako i tražiti neke odgovore, kada je jasno da ta osoba više neće sa nama. Neće. Tačka. Razlozi su samo povodi. Uzrok je to da iz nekih sabranih razloga ne želi više sa nama. U suštini, često se to i ne može objasniti. Reći: ne volim te više je surovo. A to je najčešće tako.

To je često i sukob .. pri raskidu. Jedna osoba pita ali zašto? Druga nešto priča, ali ništa posebno... i opet ova kaže ali kakav je to razlog? To nije bitno! I kopa dalje...
Meni to deluje loše, baš loše... ne treba se spuštati tako i tražiti neke odgovore, kada je jasno da ta osoba više neće sa nama. Neće. Tačka. Razlozi su samo povodi. Uzrok je to da iz nekih sabranih razloga ne želi više sa nama. U suštini, često se to i ne može objasniti. Reći: ne volim te više je surovo. A to je najčešće tako.
Onaj ko odćuti je u prednosti, jer ona(j) koji traži decidirano, jasno, razlog, ( jedan,.. a ima ih bar deset) je slabiji u odlasku,..
i u Egu,.. on je više voleoo,..
i vratiće se ako to želi Onaj koji ćuti.

ne treba se spuštati tako i tražiti neke odgovore, kada je jasno da ta osoba više neće sa nama.
Osobe, koje odlaze često ne znaju šta hoće, ( ali dobro znaju, - šta neće - ) :D
I rastanak na takav način, znači i nadu,.. pa i neki novi sastanak,..

A, moglo je bolje :)
Patetika je lepa pesma rastanka,.. :kafa:

Onaj ko odćuti je u prednosti, jer ona(j) koji traži decidirano, jasno, razlog, ( jedan,.. a ima ih bar deset) je slabiji u odlasku,..
i u Egu,.. on je više voleoo,..
i vratiće se ako to želi Onaj koji ćuti.
E to može biti pogrešna pretpostavka, neki ljudi ne mogu da se vrate..
Osobe, koje odlaze često ne znaju šta hoće, ( ali dobro znaju, - šta neće - ) :D
I rastanak na takav način, znači i nadu,.. pa i neki novi sastanak,..
znači, i ti si među njima ? :heart: :D
A, moglo je bolje :)
Patetika je lepa pesma rastanka,.. :kafa:
Ako nije bilo bolje, znači da nije ni moglo biti bolje :) - moja izreka.
"Sve će to o mila moja prekriti ruzmarin, snegovi i šaš" - nikad mi neće biti jasni ljudi koji odlaze da bi se nekada jednom javili ponovo... prekriće sve, ali "mila moja".. oh, kakvi zavodnici ! :lol:

E to može biti pogrešna pretpostavka, neki ljudi ne mogu da se vrate..
Ako si bila FER,.. mogu,.. Fer= iskrenost :)
znači, i ti si među njima ? :heart: :D
Pa šta :) ,..
Ako nije bilo bolje, znači da nije ni moglo biti bolje :) - moja logika.
"Sve će to o mila moja prekriti ruzmarin, snegovi i šaš" - nikad mi neće biti jasni ljudi koji odlaze da bi se nekada jednom javili ponovo...
Mlada si,.. skontaćeš,..
- Odlaze, jer ne znaju šta hoće, a hteli bi najbolje,..
...
Ima Meša o tome: "Izgubih - saznadoh",... a možda nismo znali, šta nam fali" ! - tako nekako,..

prekriće sve, ali "mila moja".. oh, kakvi zavodnici ! :lol:
hoće,.. iz tvoga oka, prhnuti na Jug,..
Mila moja

Da li vam je teško da nekoga ostavite?
Nekad da, nekad ne - zavisi od više faktora. U osnovi mi je najteže rastati se sa partnerkom sa kojom imam jaku emotivnu povezanost.
Kako to radite?
U težim situacijama postepeno pričom, ne baš hit the nail on the head više je da krećem da naglašavam šta mislim da je problem između nas, kako se osećam i onda kada su stvari "stabilne" kažem direktno da mislim da naša veza više nema nekog dobrog/smiklenog osnova za mene iz tog i tog razloga.
Da li se služite poluistinama?
Ne baš, više je da prećutkujem i čekam momenat sve stvari da iznesem na sto ako smatram da je situacija napeta. One by one until the whole picture is complete
Da li se samo prestanete javljati?
Nisam do sada tako nešto uradio, uglavnom sam u nekom vidokrugu sa bivšima zbog više razloga. Mahom jer delimo neki zajednički online prostor i sl.
Izbegavate bilo šta?
Trudim se da ne izbegavam, samo mi treba vremena da složim kockice u glavi i srcu.
Samo se udaljavate malo po malo?
Distanciram se malo po malo, sporije odgovaram, na neke stvari ne odgovaram...
A jel se desilo da ostavite nekoga koga volite?
...

Neki lični dodatak
Nekada mi baš teško pada taj rastanak zbog onog osećaja samoće koji posle njega sledi, racionalno znam da je to samo trenutno i da će se promeniti, no ipak me značajno potresa. Kao i onaj momenat kada mi se javi osećaj - ovo će kroz neko vreme pući, ali samog sebe teram da ostanem (i patim).
Najteže mi pada momenat kada shvatam da iako srećan u vezi zapravo nisam u vezi već smo u nekom addicted one on another stanju, nije bukvalno codependency ali jeste dovoljno da mi značajno poremeti unutrašnju stabilnost. Čim svađe postanu učestalije imam osećaj da se vraćam u detinjstvo i to je za mene glavni razlog zašto želim da raskinem sa drugom stranom iako je van toga sve idila... Nismo dobri/lekoviti jedno za drugo u ovom momentu, a znam da to ne može da se promeni jer smo oboje uglavnom tvrdoglavi/istraumirani i ne prepuštamo kontrolu drugima.

Kako to radite?
Izbegavate bilo šta?
Samo se udaljavate malo po malo?

Pogledajte prilog 1306331
Postepeno udaljavanje. To je uvek bila dobra opcija.
Osim sa one dve Slovakinje istovremeno :rumenko:
Tu smo raskinuli na manje konvencijalan način :malav:

Jes malo čupavo :confused:
Kako to radite?
Suptilno,
ali bez mrcvarenja tipa idi-mi-dođi-mi,
"kraj je, i neće biti nastavka , nije problem ako si utučen da razgovaramo dok ti ne bude bolje, al gotovo je" grubo rečeno ovako ukratko
Ne
To mi bzvz kako možeš da se samo ne javiš a bio si sa nekim ?
Da

Back