Operacija srca

Kad se mama pripremala za operaciju iz ovo foruma sam izvukla najvaznije , prepisala u jednu datoteku , i mnogo mi je pomoglo-
Pre operacije osisati se i uraditi pedikir- jer oko 2 meseca niste bas za odlaske kod frizera.
Evo ovo kopiram:

"U torbu spakuj: peškire, papuče, pidžamu koja se kopča celom dužinom (za posle opercije), soknice, veš, mantil, džemper, četkicu, pastu, sapun, dezodorans, kremu (ako koristi neku).
Mnogo vlažnih maramica, naočare, mobilni, punjač, razne časopise, neku knjigu, njene lekove (za svaki slučaj).
Neseser za ličnu higijenu, kese za prljav veš."
Trebace joj i dan pre operacije sampon i fen , koji joj posle nece trebati.
Mantil ce znaciti dok je jos u onim sobicama sa njihovom pidzamom , koja se nekako otvara pozadi , a treba da seta , s sve infuzijom ponekad , u pratnji sestrice ili brata , nekako pokrije tu pozadinu da ne sevne ;)
A kasnije kada ode u sobe se manjom kontrolom , znacice neki prsluk , jer ako je lepo vreme otvore samo pacijeni prozore , pa nije na odmet imati nesto preko ramena -mami je prijao prsluk -flis , mekani , obukla ga je preko pidjzame i sa tim je i spavala. Ali ona je zimogrozljiva.
Ja sam kupila tecni sapun za kupatilo , da ga svi koriste , samo sto su je non stop premestali iz sobe u sobu ,pa sapun ostane tamo gde je bila , nema veze za sapun , nego ga onda ona nema ...
Svi su predivni i ljubazni , ali ulazi se tacno u minut kad je vreme za posete , svi cekaju dole , dok nas ne puste da udjemo.
Ukoliko sestre traze da doneses neki lek ( mami su trazili neki kalijum , jer joj nije bio dobar a ja sam vec dosla u posetu -bez kalijuma , ) onda te puste da udjes i kasnije , samo da doneses lek ili to sto su ti trazili.
 
:rotf: Ajd da ovo prebacimo na veselje- ne daj boze da ne obavljam tu prirodnu potrebu koju ste pomenuli , imala bih zdravstvenih problema :zper:
Inace -ovo nije tema za caskanje - vezana za operaciju srca , zamenu i rekonstrukciju zalizaka i ostale operacije na otvorenom srcu . Tako necu nastaviti ovo " ćaskanje "
:) sa vama , bez ignorisanja , jednostavno- nema veze sa temom , i ne priliči ni mojim godinama .
 
Ne zaboravite da spakujete i toalet papir - nikad se ne zna.
A osim frizure i pedikira koji je spomenula Pepa, vrlo je korisno otići i kod zubara. Popraviti ili povaditi sve što treba, jer ako posle operacije bude na antikoagulantima odlazak kod zubara će biti prava noćna mora.
 
Poslednja izmena od moderatora:
Bravo Peppa Prase !
Spisak je kompletan???? Mozda neki suvi keks,jer vecera se servira ranije,pa nije lose imati nesto tako.
Moram da kazem da je hrana na Dedinju besprekorna. Ja sam iz Beograda i zaista nije bilo potrebe da mi donose,a mogli su.
Sigurno je neko vec napisao,ali evo,da napisem i ja da su sobe mesovite.
U svakoj sobi je tv,kupatilo sa tus kabinom.
Uvek ima nesto da se doda,nesto sto smo zaboravili da spomenemo,zato je ovaj forum zlata vredan.
Puno pozdrava za drugare po srcu ????
 
Draga Ružo, jeste da mi ovde ne možemo nikoga izlečiti ali bar možemo popričati kao ljudi. A svi znamo kako je nama bilo pred operacijom.

Ima jedan citat kojeg se ja uvek setim:

"Lepa reč je kao lepo drvo;
koren joj je duboko u zemlji
a grane joj sežu pod oblake"
 
Poslednja izmena:
Kajooo :)
Samo da javim,moja mama
Sto se tice nje,operisala srce prije godinu dana,oci prije pet mjeseci,drugo oko prije mjesec dana,i sad sljedi zadnja operacija u Junu,u vezi ociju.Vidi 100% sve je super,nista je ne boli
Slijedi ljeto,samo nek je zdravlja
 
Evo panika pocinje,a sa njom i problemi. Rezultati krvi nisu bas u referentnim vrednostima. Sad se brinem da ce zbog toga biti vracena. Da li su toliko rigorozni?
Taman se psihicki pripremila, samo joj sad to fali. Preveliki je stres i strah, svaki dan mi je sve veci nemir. ????
 
Draga Ruza 8,sve zavisi sta nije u redu. Ja sam ( pripremajuci se za operaciju), morala da primam gvozdje( venski) ,jer nije bilo vremena da se na drugi nacin poravi gvozdje koje je bilo izuzetno nisko.
Primala sam gvozdje i po prijemu u bolnicu.
Ako se ne varam,mami je zakazan prijem 2.juna.
Ako je sve drugo u redu i ako smatraju da mogu da saniraju to sto nije kako treba,primice je.
Znam da je tesko. Ali bez operacije,oporavka nece biti. Znam da se ponavljam,ali ja sam se time vodila i to mi je davalo snagu da izdrzim.
Veliki pozdrav !
 
Pa ovako, secer 6,4 urea 17,5 kreatinin149 trigliceridi 4,48
Te vrednosti su joj uvecane, ostale su ok. Znam, operacija je neizbezna. Zato i strahujem da je ne vrate, i onako vec ceka duze od tri godine.
A je l tebi sve osim gvozdja bilo u redu? Hvala ti na razumevanju.
 
Pozdrav svim clanovima foruma. Vec neko vreme pratim vase diskusije i puno je korisnih stvari koje sam ovde procitao. Tacnije, procitao sam sve od A-S a sada je doslo vreme da se i ja ukljucim jer delimo istu muku. Naime, posle kako doktori rekose lakseg dijafragmalnog infarkta u januaru ove godine, uradili su mi koronarografiju i posto nije bilo moguce to resiti stentovima, zakazali mi operaciju po nekoj ubrzanoj proceduri (90 dana). Treba da mi ugrade cetri bajpasa. Sutra je termin kada teba da se javim na IKVB Dedinje. Problem je sto imam uvecane vrednosti leukocita (na prvoj analizi pre dve nedelje 12 a posle 5 dana tretmana antibiotikom jos vise - 14, 2. I pred koronarografiju sam imao isto uvecane ali su to pripisali upali zuba i primili me. Posle sam sve kvarne zube povadio ali, ocigledno je nesto drugo u pitanju. Eto, idem sutra pa sta bude :)
 
Hvalaaa, trebace dosta srece i pre svega vere. Samo da oni ostanu, posle ce strucnjaci odraditi svoje. Ja sam mamu vec spakovala, ujutru krece. Nazalost ja cu morati da radim pa cu ici u nedelju da vidim gde je. Do tad sigurno nece biti operisana, jer je hvata vikend.
 
Evo da se javim, primili su me na Dedinje, dobro je da sam uradio dodatne analize za CRP i još jednu, neznam sada kako se zove (dokumentacija je kod njih). Dolazio je prof. Đjukanović da se upoznamo i rekli su mi da sam u planu početkom naredne nedelje. Inače, svi su veoma profesionalni i ljubazni.
 
Sjajno Alexa 57 ! Na Dedinju je zaista tako. Sve besprekorno. Osim sto su lideri u regionu,krasi ih i to sto je kompletno osoblje Vama na usluzi.
Ja zaista na takav tretman nigde nisam naisla. A nije tesko biti fin i osmeh nista ne kosta.
Tu smo za sve sto budemo mogli da pomognemo ????
 
Moze lli mala pomoc? Mama ima urinarnu infekciju i prema antibiogramu dali su joj CEFALEXIN . E sad - da li je neko od vas na Farinu pito taj antibiotik i kako mu se odrazilo na INR ? Malo smo zabrinute , jer bi trebala da prve dve doze uzme duplo , ali ako bas deluje na INR ne bi smela to da popije. Lekar joj radi sutra prepodne ...ne sme toliko da ceka , vestacki zalizak ne voli infekcije :(
 
Draga Pepa Prase,mozda se javi neko ko ima vise iskustva. Ja sam antibiotike uzimala kada sam radila resekciju zuba. Tada sam primala Clexan,a veliku dozu antibiotika ( amoksicilin) sam popila 24 sata pre same intervencije. Meni je clexan spustio INR ispod 2,ali to je tako moralo,zbog krvarenja.
Sad to nije tema,ali po nekoj logici,bolje da je mama zasticena antibioticima,pa ce se lako proveriti INR i promeniti sema farina.
 
Samo da vam javim da je mama ostala u bolnici. Alexa 57 kakvo je stanje kod tebe, jesu li se sredili leukociti?
Peppa Prase, sta je rekao dr mami, sme li piti Cefalexin uporedo sa Faronom? Valja nam svima da znamo. ????
 
Odlicno Ruza 8,vazno je da su mamu primili. Neka bude strpljiva,nekad se ,vi ste na programu sledece nedelje, pretvori u cekanje na drugu nedelju. Ali vazno je da je na sigurnom.
Koliko ja znam,antibiotici se mogu piti uporedo sa farinom.
Nama,koji smo na dozivotnoj terapiji farinom,vazno je da se pije redovno,a da se INR svakako proveri vanredno.
O svemu cete dobiti obavestenje na otpusnoj listi. A ja sam u prethodnom postu pisala sta se desava ako nam prethodi intervencija u kojoj ima krvi. Ali sve to u dogovoru sa lekarom.
Mene kopka nesto danima. Nedavno sam cula da oni koji puju farin,moraju zastititi zeludac ranisanom. Moj kardiolog me na to nije upozorio,a nista ne pise ni u otpusnoj listi.
 

Back
Top