Niski ljudi...

Nisam neki šovinista,ali muški kojima mogu jesti sendvič s glave zaista moraju da zablistaju
da bi me impresionirali nečim!
Visokima je dovoljno da su samo uspešni da bi zaslužili moj respekt!z:lol:
 
Poznajem nekoliko niskih muškaraca.
Za dvojicu mogu reći da su među psihički najstabilnijim ljudima koje poznajem.
A kod žena tek nisam primetila kompleks zbog male visine.

- - - - - - - - - -


Peter Dinklage
iliti
Tyrion Lannister

220px-Tyrion_Lannister-Peter_Dinklage.jpg

Fora je samo što je Piter Dinklage u realnosti i dan danas ogorčen i iskompleksiran zbog svoje visine. On je sjajan lik i ne treba ga po tome suditi, ali ljudi su nažalost djubrad što se i vidi iz njegovih intervjua...

Inače ovo u vezi psihičke stabilnosti - nekad i navodna apsolutna psihička stabilnost može da bude odgovor na kompleks. Poznajem dosta ljudi koji savršeno glume psihičku stabilnost, što su usvojili kao način nošenja sa problemima i kompleksima. Tipa poznajem jednu devojku koja je ovako baš lošeg izgleda i svesna toga zahvaljujući okolini, a koja je uvek smirena, nikad ne reaguje naglo, trpeljivo podnosi sve što joj život servira... ali tome je naučila sebe kao odgovor na očigledne fizičke nedostatke, niko ne zna šta je stvarno u njenoj duši. Pa ti najstabilniji vrlo često prvi puknu, po meni su mnogo zdraviji kolerici koji se odmah impulsivno istresu kad im se nešto ne dopada, to je normalna i zdrava reakcija, nego ljudi koji smireno sve prihvataju i pobijaju u sebi, pa to dobije odraz u nekim drugim stvarima i eksplodira kad se najmanje nadaš. Ne kažem da su ta dvojica koje poznaješ takva - ali ja recimo znam za jednog koji je jako uspešan, psihički stabilan, a opet duboko iskompleksiran, samo što je razvio psihičku stabilnost, smirenost, uračunljivost po svaku cenu kao način prolaska kroz život, i to mu je pomoglo, jer je mogao da proguta i istrpi svašta, a da ne izgubi razum i smirenost. I to je po meni vid bolesti jer nije spontano nego naučeno, zdrava ličnost je spontana i nesputano izražava svoje nezadovoljstvo i mišljenje.

Drugo ako neko ima kompleks ne znači automatski da je psihički nestabilan ili psihički bolestan, kompleks ako ništa nije sam po sebi bolest, ali može da bude inicijalna kapisla za psihičku bolest ako se genetski i sociološki faktori poklope, i ako osoba ne nadje ventil da se ispolji. Postoji masa iskompleksiranih ljudi pa nisu psihički nestabilni, samo prosto imaju taj problem koji im često nabiju roditelji, rodbina i okolina.

Inače što bi rekao jedan moj prijatelj: "kako da prepoznaš čoveka koji je na pragu duševne bolesti? Po tome što nema otvorenu reakciju na pritisak, nego glumi da je uvek stabilan i smiren i da ga ništa ne dotiče. Zdraviji je onaj koji poludi, polomi sve oko sebe i tako se istrese, nego onaj što ceo život, šta god mu neko kaže ili šta god mu se desi, taloži to u sebi i vežba smirenost." Tako se i dešavaju nervni slomovi po meni, treba recimo pogledati sjajan film sa Majklom Daglasom "Falling down". Čovek čitav život radi, ide na posao, mirno reaguje na probleme, nije impulsivan, deo je bezdušnog kapitalističkog sistema, i onda samo odjednom u kolima, u zakrčenom saobraćaju, na velikoj vrućini, dok muve obleću oko njega, on poludi i izgubi razum, izadje iz kola i krene da hoda gradom i pravi haos, tuče, pljačka i ubija. Iritabilnost, niska tolerancija na frustracije i ekstremne reakcije kad život to zahteva su znak zdravlja, a ne bolesti, ako ih nema kad tad dolazi do pičvajza.

Po meni lek za komplekse je da čovek shvati da ništa u ovom životu nije zaista vredno ni bitno, da skapira da ćemo svi ionako da završimo na groblju kad-tad i da baš sve prolazi, da prestane da život doživljava ozbiljno, da se nikom ne dokazuje i ne polaže račune jer nije dužan, i da radi ono što voli i živi kako želi, i da se sklanja ljudi koji mu se gade i koji mu smetaju. Znači svako ima pravo na život kakav njemu odgovara, ako se mešaš u to i treba da dobiješ pesnicu, ništa drugo.

 
Poslednja izmena:
Ona je mala žena. Po prirodi vrlo vitka, ipak je čvrsto utegnuta. Uvek je vidim u istoj haljini od žućkastosive tkanine, čija boja donekle podseća na boju drveta i koja je pomalo ukrašena rojtama ili dugmetastim našivcima iste boje; stalno je bez šešira, njena mutnoplava kosa je glatka i nije neuredna, ali se labavo drži. Lako je utegnuta, veoma je pokretljiva, samo što preteruje s tom pokretljivošću. Voli da se podboči, pa da jednim trzajem iznenađujuće brzo iskosi gornji deo tela. Utisak koji njena ruka ostavlja na mene mogu preneti samo ako kažem da nisam video još nijednu ruku kod koje bi pojedini prsti bili odeljeni jedan od drugog tako oštro kao kod nje. Ali njena ruka nipošto nema neke anatomske osobitosti, sasvim je normalna.

I eto, ta mala žena je mnome veoma nezadovoljna, neprestano nalazi nešto da mi zameri, večito joj ja nanosim nepravdu, ljutim je na svakom koraku! Kad bi se život mogao podeliti u najsitnije deliće i kad bi se o svakom deliću posebno mogao donositi sud, nema sumnje da bi nju jedio svaki delić mog života. Često sam razmišljao o tome zašto li je toliko ljutim; možda sve na meni protivreči njenom smislu za lepotu, njenom osećanju pravičnosti, njenim navikama, njenim tradicijama, njenim nadama; postoje takve prirode koje protivreče jedna drugoj, ali zašto ona toliko pati usled toga? Pa između nas ne postoji nikakva veza koja bi je primorala da pati zbog mene. Morala bi samo odlučiti da me smatra za potpunog stranca, a to ja i jesam, i ne bih se bunio protiv takve odluke, nego bih je veoma pozdravio; morala bi se samo odlučiti da zaboravi moje postojanje, koje joj ja nikad nisam i ne bih nametao - i sva patnja bi očigledno prošla.
http://hiperboreja.blogspot.rs/2014/09/jedna-mala-zena-franc-kafka.html
 
Što se tiče istorijskih ličnosti često se priča da je Hitler bio nizak ali je u stvari bio prosečne visine za to doba kada se radi o muškarcima, Čerčil je bio malo niži od toga Napoleon, takođe nešto niži od proseka...
 
Samo sam primetio da male zene vole previse velike zastitnike,

tacnije, sredina im ne odgovara, samo ekstremi.:)

- - - - - - - - - -

A da, i visoke potpetice...sto vislje...:)
Ne znam šta si primetio, lepo je da si nas obavestio, a pre toga sam primetila da si mi odmah neku etiketu prišljamčio, što više govori o nečemu drugom...
Inače, gledam i čudom se čudim, tema nije o patuljastim ljudima iliti kepecima, a takav je u uvodnom postu i vidim još neku fotku...Meni to nikako nije jasno, no nebitno.
 
Ne znam šta si primetio, lepo je da si nas obavestio, a pre toga sam primetila da si mi odmah neku etiketu prišljamčio, što više govori o nečemu drugom...
Inače, gledam i čudom se čudim, tema nije o patuljastim ljudima iliti kepecima, a takav je u uvodnom postu i vidim još neku fotku...Meni to nikako nije jasno, no nebitno.

Etikete su pocele od male zene... a zasto?

Mala zena se poziva na velikog medu...sto govori dovoljno da i drugi razumeju.
 
Etikete su pocele od male zene... a zasto?

Mala zena se poziva na velikog medu...sto govori dovoljno da i drugi razumeju.

Nemam pojma o čemu ti...Samo sam došla i pitala da li su svi 2,05? Proveri.
Očigledno si me pomešao sa nekim, a možda i nisi, jer gde god pišeš vazda se svađaš...Ti si onaj što ti moderatori kvare ruter i kradu net, je l? :zcepanje:

- - - - - - - - - -

Pogodi baš moju visinu z:mrgreen: Takvi smo ti mi z:mrgreen:

Malo ko zna naše muke. z:cry:

Ako, ako valja to ponekad :)
<3
 
Nemam pojma o čemu ti...Samo sam došla i pitala da li su svi 2,05? Proveri.
Očigledno si me pomešao sa nekim, a možda i nisi, jer gde god pišeš vazda se svađaš...Ti si onaj što ti moderatori kvare ruter i kradu net, je l? :zcepanje:

- - - - - - - - - -

Naravfski potvrdjujes i ovim postom ono " samo sam pitala", pa eto ja sam samo odgovorio zasto su male zene zlurade.:)
 

Back
Top