Nekadašnji forum B92

Bio je uredjen forum, jedna tema o na primer snsu ili vucicu i sve se piše tu...

ovde se za jedan dogadjaj otvori 26 tema istovremeno, cirkus totalni
ne bi se slozio...nesto sto je mnogo uredjeno ima ispod maske te uredjenosti neki nemusti red koji je psihijatrijski sumnjiv jer je unificiran jedinstvenim stavom vecine, red tipa nemacke armade pod hitlerom ako bas zelis. ako nemas takvu uredjenost, vec disharmoniju stavova, mozes naslutiti veci pojam sloboda bez obzira sto su one i na jednom i na drugom mestu skoro pa identicno ogranicavane u oba slucaja. ali u ovom drugom, kroz pricu mozes i do necega konstruktivno doci makar i na momenat..... u prvom si zaglibljen ko u vojvodjanskom blatu jedne trule liberalne ideologije koja je gora od najcrnjeg komunizma.

"Златно доба" форума б92 је било време владавине Коштунице.Не знам зашто, али на помен његовог имена су кидали ланац.После су се смирили, а већ за време Вучићеве власти су били умиљате пудлице.
za vreme voje si mogao na ulici videti nasmejana lica sugradjana.

danas je dovoljno pogledati samo crnu hroniku da i debilu bude jasno sta je u srbiji na delu.

Nemo je menjao nikove. Poslednji je Lobotomija. Verovatno je učestvovao na b92 forumu, ali ja sam ga virtualno srela na vox-u 92.

Ne slažemo se po pitanju politike, i ne moramo..ali je zaista dobar čovek. Takav je utisak ostavio na mene. Otišao je sa vox-a posle jedne svađe.. Pogrešila sam što nisam tada i ja otišla..nevažno sada..

Možda je registrovan i kod Vase i na PPP-u. Verovatno zbog nedostatka slobodnog vremena nije otvorio svoj forum..želela sam da ga otvori i da se razlikuje od PPP i od vox-a.

Kuku, kuku..molim te.. Ova tema mi se smučila, čitala sam tek poneki post..
ima kod nas ovde jos bolja tema koja je za te debilane sa 92ojke cista filozofija...

https://forum.krstarica.com/threads/da-li-je-beograd-karcinom-srbije-i-srba.58060/

Dobra stara vremena legalizovanog autošovinizma. Čim ga vidiš, znaš ko je. Ovi danas opet idu u drugu krajnost. Čim ga vidiš - ne znaš ko je. Tako izgleda da ih ima više.
Др Воја је волео да одржава аутошовинисте свих боја, јер је онда он изгледао као неки државник и Србин.
za vreme voje si mogao na ulici videti nasmejana lica sugradjana.

danas je dovoljno pogledati samo crnu hroniku da i debilu bude jasno sta je u srbiji na delu.
Па тада је транзиција трајала свега 3-4 године и још није избрисала осмех са лица људи.

Тамо је нове теме отварало 4-5 људи, све остале су временом бановали.
Naveo si glavni razlog njegovog napustanja, prvo su se odvojili Mirzan i njegovi istomisljenici i osnovali PPP, po njihovom tvrdenju zeleli su osnovati elitni forum. Pored navedenog elitizma, ili zelje za njom postao je tolerantan iako su se na njemu okupljali uglavnom "istomisljenici" bilo je zestokih rasprava, nikom nisu zabranili pristup niti ga banovali osim ako nije narusavao pravila foruma, ostao mi je upecatljiv korisnik kome sam zaboravio ime secam se samo da ga je preuzeo iz spageti vesterna kao i avatar sa likom iz istog sa omcom vesala oko vrata bio je deklarisani radikal.
Tvoji levicari su osnovali Burundiju za koju se ne moze reci da nisu pokretali interesantne teme, ali su se uglavnom potvrdivali.
Pred kraj na B92 je uglavnom pisao kinik pogotovo u zadnje vreme iznoseci odredene price iz licnog zivota kao autenticne od kojih po licnom misljenju verujem da je velika vecina bila izmisljena, prilikom otvaranja istog skoro na svim temama je bio prilepljen njegov avatar poput nekog postera.
Njegov uticaj na koji su podlegli mnogi ukljucujuci i moderatore je doveo do gore navedenog napustanja.
Slican pokusaj je postojao na Krstarici sa strane korisnika koji je njegova bleda kopija, na srecu njegov uticaj je minoran.

Niko ne spominje cini mi se prvi srpski forum Serbian Cafe, jedan njihov clan sa karakteristicnim nacinom pisanja kojim ih je dovodio do ludila sada je clan Krstarice na kojoj je prihvacen.

Има и међу Србима наивних људи који верују да је Земља равна плоча, али не и толико наивних да верују у твоје капиталистичке бајке.
Tacno, u Srbiji ima vise ljudi koji veruju da je zemlja ravna ploca, nego onih koji misle da je kapitalizam nesto dobro.

Mislim, kazem ovo bez ironije, to tvoje je tacno.

I samo to je dovoljno da opises Srbiju, apsolunto nikakva druga recenica nije potrebna, nikakvi jezici/vere/istorije.

Samo to, i znas sve o Srbiji.

Tacno, u Srbiji ima vise ljudi koji veruju da je zemlja ravna ploca, nego onih koji misle da je kapitalizam nesto dobro.

Mislim, kazem ovo bez ironije, to tvoje je tacno.

I samo to je dovoljno da opises Srbiju, apsolunto nikakva druga recenica nije potrebna, nikakvi jezici/vere/istorije.

Samo to, i znas sve o Srbiji.
Србија је таква каква је, и можеш имати према њој два приступа.Први је да "мењаш свест", што заговара Друга Србија(у најширем смислу), што аутоматски значи да себе доживљаваш као неку "елиту" која треба да "цивилизује" неке полуписмене сељаке који су ружни, прљави и зли, и које треба суочити са њиховом гадном прошлошћу и садашњошћу .Уз то обавезно иде кукњава како Срби не воле прогресивне реформаторе, како су убили Ђинђића, а друге малтретирали и слично.
Други приступ је да не живиш у свету фантазија већ да прихватиш ствари такве какве јесу.Народ не воли капитализам и тачка, могуће да народ има врло лоша искуства са тим системом.

Србија је таква каква је, и можеш имати према њој два приступа.Први је да "мењаш свест", што заговара Друга Србија(у најширем смислу), што аутоматски значи да себе доживљаваш као неку "елиту" која треба да "цивилизује" неке полуписмене сељаке који су ружни, прљави и зли, и које треба суочити са њиховом гадном прошлошћу и садашњошћу .Уз то обавезно иде кукњава како Срби не воле прогресивне реформаторе, како су убили Ђинђића, а друге малтретирали и слично.
Други приступ је да не живиш у свету фантазија већ да прихватиш ствари такве какве јесу.Народ не воли капитализам и тачка, могуће да народ има врло лоша искуства са тим системом.
Vecina Druge Srbije su isto potpune komunjare.
Isto kao i ovi nacionalisti.

Ja prve mogu da slusam kada pricaju dobre izdajnicke fore, koje su prepune duha i zanimljive, ili kada pljuju srpske seljake. Kada pocnu da tupe o levicarenju, ne mogu da izdrzim ni minut da ih slusam. Pescanik sam prestao da citam, iako su dobro poceli kao izdajnici, posle su zatrpavali etar takvim levicarskim glupostima, da ja kada procitam prvu recenicu tamo od likovo kao sto je onaJ Dejan Ilic, ili kako se vec zove, dobijem zelju da odmah odem do obdanista i cujem intelektualnije rasprave. Ti ljudi blage veze sa zivotom nemaju.

A sto se tice tih fora sa postenim i obrazovanim srpskim seljacima, dali ste mi ideju za novu temu, samo mi treba vreme da je napisem, ne mogu za 10 minuta- Kancelarijski srpski nacionalisti iz kruga Dvojke. Najlegendarnija kulturoloska pojava medj' Srbijma.

Др Воја је волео да одржава аутошовинисте свих боја, јер је онда он изгледао као неки државник и Србин.

Па тада је транзиција трајала свега 3-4 године и још није избрисала осмех са лица људи.
voja nije svasta dopustao iz tog razloga ali to je nebitno za ovu temu.

meni su uvek bili smesni likovi sa ppp ili 92 jer su mislili da u njihovoj jednoumnoj porodici nema db kontrole a znam nekoliko nikova koji su bas bili db provokatori... i to bas ne bezazleni. toga ima na svim forumima u srbiji bas kao i ovde. ne rade oni to radi stalkinga nekog posebnog anarhiste jer takvi ne lupetaju po nasim pomenutim forumima vec radi testiranja kako grupacija razmislja i izvestaji se sa mnogim drugim salju nekome ko stvara manje visu tacnu ili pogresnu sliku o stanju svesti ljudi koji egzistiraju na politickom delu neta.

mi jos nismo dosegli varijantu da razbijanjem jednog foruma nasledimo njegov najbolji deo i ne pravimo makar u pocetku greske koje su bile evidentne na proslom..nesto tipa 4chana pa 8chana il kuna svejedno, pa se zavrsi na darkwebu sa 16chan....ta vrsta anonimnosti na netu za koju misle da je imaju napolju je debilna iako neki paze na zastitu privatnosti da lupaju svasta il rade kriminalne aktivnosti, al fbi il vec ko to prati vrlo lako otkrije ko i odakle pise.

ovde je na delu ono o cemu mistik pise, da je sistem takav da se nista ne menja i ostaje sustina od 1945. pa do danas skoro pa identicna samo sa drugom formom, drugim ljudima, ali istom kolicinom sistemske kontrole koja nikad nece dati nista pozitivno vec ce postati sama sebi kontraproduktivna, sto bi se reklo farmaceutskim recnikom kontraindikovana.

autosovinisti ne mogu uspesno odbraniti nijedan stav, cak ako o njemu raspravljaju i sa ekstremnim nacionalistom. i tu nije pitanje ciji je veci, jer ako polazis od osnovnog principa pljuvanja po sopstvenom narodu i drzavi a ne samo vlasti, ti si jos gori od nje jer uzansi od kojih polazis da bi ista utemeljio kao neku esencijalnu ljudsku vrednost, kose se samom doktrinom nastupa ko takve vrednosti na zapadu ima u svom drustvu, posto je svaki od njih uvek pre svega patriota i nacionalista pa tek onda demokrata, liberal ili nesto deseto.

autosovinizam je infantilnost i odraz duhovne nezrelosti jedinke ma koliko ona bila obrazovana. promeni drustvo iznutra, ako je sns na lose promenio svest naroda za samo jednu deceniju, onda uslovno receno "pozitivizam" vladavine ljudskih prava nekog autosoviniste, to moze uraditi za upola manje vremena. problem je sto taj diskurs nikada ne nadmasi nebo sustine neke lose drustvene pojave, vec se uvek svodi na cinicne doskocice vezane za dekadentnost nekog uvrezenog obicaja na koje se ukazuje prstom kao zatucanost.

a gde cemo vece zatucanosti od autosovinizma.
Sećaš li se lika Eraserhead?

Sećaš li se lika Eraserhead?
kolko sam cuo, ne drzi me za rec, dobio stan od cede i prestao da pise vise, barem ovde :lol:

meni je bio simpatican jer me je cesto zamisljao sa kokardom i nozem u zubima, al najveci gust mi je bio kada se picckarao sa duhom sekire.... :lol:

trebaju takvi sagovornici koji manje vise brzo misle i ucestvuju u diskusijama...

kolko sam cuo, ne drzi me za rec, dobio stan od cede i prestao da pise vise, barem ovde :lol:

meni je bio simpatican jer me je cesto zamisljao sa kokardom i nozem u zubima, al najveci gust mi je bio kada se picckarao sa duhom sekire.... :lol:

trebaju takvi sagovornici koji manje vise brzo misle i ucestvuju u diskusijama...
Nisam učestvovao na B92 forumu, ali čitao jesam povremeno.
A još sam tad bio žestoki DSSovac (zato sam, između ostalog i uzeo ime "De SiSti"), pa su mi ti Čedini Svedoci bili egzotični likovi.
Svakako, slažem se, trebaju takvi sagovornici, naročito zbog toga što je Politika na Krstarici dobila tu neku dominantnu bosansko-radikalsku rusku crtu.
I rasterala brojne ljude.

U tom smislu, baš mi je drago što nam se vratio legenda Kami

eo sta ti je net...znaci mislimo da pisemo u vetar pa ako neko procita procita. pre 2 minuta posle napisanog posta o eraserheadu mi stize sms od coveka koji dosta zna i gde doslovno pise... nije dobio stan, pogresan ti info, dobio je posao od cede u opstini stari grad :lol:

to je i meni bilo sumnjivo za stan, jer znam kakav je ceda :rotf:

Nisam učestvovao na B92 forumu, ali čitao jesam povremeno.
A još sam tad bio žestoki DSSovac (zato sam, između ostalog i uzeo ime "De SiSti"), pa su mi ti Čedini Svedoci bili egzotični likovi.
Svakako, slažem se, trebaju takvi sagovornici, naročito zbog toga što je Politika na Krstarici dobila tu neku dominantnu bosansko-radikalsku rusku crtu.
I rasterala brojne ljude.

U tom smislu, baš mi je drago što nam se vratio legenda Kami
bio u glavnom odboru...nikako javno, vec ono pocasno. a nas genije stojko, alias iron lord mudro otvorio temu da li je marlon nebojsa bakarec. :lol:

tad sam opalio mali tatu na ramenu, jedna mandarinska poslovica, da mu debilna tema ima makar neki osnov :hahaha:

eo sta ti je net...znaci mislimo da pisemo u vetar pa ako neko procita procita. pre 2 minuta posle napisanog posta o eraserheadu mi stize sms od coveka koji dosta zna i gde doslovno pise... nije dobio stan, pogresan ti info, dobio je posao od cede u opstini stari grad :lol:

to je i meni bilo sumnjivo za stan, jer znam kakav je ceda :rotf:
Da je Eraser bio uz Danicu, nešto bi se i ovajdio :mrgreen:

Spojili 2 najgluplje ideje u istoriji ideja, nacionalizam i komunizam. Takvi smo mi Srbi.

Ali ima cak i gore od toga.

Ove srpske komunjare koje ni sami nisu svesni da su komunjare, nego lupaju nesto protiv komunizma, a identitet im marksisticki.

To je vec tu negde i na granici sizofrenije.
Srbokomunizam je najidealniji spoj,komunizma i patriotizma.
Ekonomski levo, društveno desno

Ne mozes tako usko sagledavati stanje u Srbiji.
Apsurdna je cinjenica po kojoj neko ko ne voli kapitalizam glasa za vladajuci rezim.
Ociglednu pljacku bogacenje pojedinaca na ustrb ostatka drustva i njenog urusavanja da ne spominjem poluge delovanja i njene posledice poput kriminizacije, pravdaju na bicu slobodan napisati na najgluplji moguci nacin uz njihove opaske da je to uvek tako bilo, to je normalno ponasanje Srba i slicne nebuloze poput moram da glasam za vucica da ne bi pobedio taj i taj.
Navedene cinjenice postavljaju i odgovaraju na pitanje ko zivi u svetu fantazije kako si naveo.

Poslednja izmena:

Back