Muku mucim sa odabirom polovnog automobila.

Sta uzeti ljudi, razbijam glavu vec par meseci a auto mi treba.
Srce kaze Audi a5 2013 a razum neki Megane, Talisman ili 508 iz 2018 god. Nikako da prelomim, cene su tu negde.
Ovi su noviji ali audi je kvalitetniji i bolji za voznju, kod renaulta me plasi ta 1,5 kubikaza, posto mi treba nesto startnije. Molim vas za savete i iskustva.
A za šta ti treba startnije?
 
Ne znam šta te plaši kad je 1,5 Dci jedan od najboljih dizel motora. Kod njih je najviše problem elektronika, ali to otkazuje i drugima.
Jača verzija u Meganu sasvim lepo startuje. Talisman ne bih. malo ih je i održavanje može biti skupo.
Plasi me to sto ima 90ks i onaj od 95ks, jer mi mi moj 1.6 sa 90 ks deluje lenjo za 307 a tek kakav ce ovaj da bude za limuzinu kao sto je megan.
 
Srce kaze Audi a5 2013 a razum neki Megane, Talisman ili 508 iz 2018 god.
audija to godište bi verovatno našao nekih sa min. 200.000km, a Renoa sa 100-150.000.
dakle i jedan i drugi prilično rabljeni.
Francuske automobile bi uzeo u obzir samo nove ili sa evtl. max. 30-40.000 km i to bi vozio do 100k i onda prodaja jer ako se otvori "pandorina kutija" troškovi popravki su beskraji.
godište ne bi uzimao za tako bitan faktor koliko kilometarazu, ako bi bio siguran da je stvarna.
audija to godište ne bi uzimao sa više od 100k km a Renaulta sa više od 50k. znam da je teško naći takve automobile, ali ne znam šta bi ti drugo rekao za tvoju dilemu... izbor između dve loše opcije. šta god da uzmeš, verovatno ćeš se pre ili kasnije pokajati.
 
Sta uzeti ljudi, razbijam glavu vec par meseci a auto mi treba.
Srce kaze Audi a5 2013 a razum neki Megane, Talisman ili 508 iz 2018 god. Nikako da prelomim, cene su tu negde.
Ovi su noviji ali audi je kvalitetniji i bolji za voznju, kod renaulta me plasi ta 1,5 kubikaza, posto mi treba nesto startnije. Molim vas za savete i iskustva.
Nzn sta audi peugeot megane .. valjda izbaciš i motore koje gledaš..Svi oni imaju i dobrih i loših modela ..
 
Sta uzeti ljudi, razbijam glavu vec par meseci a auto mi treba.
Srce kaze Audi a5 2013 a razum neki Megane, Talisman ili 508 iz 2018 god. Nikako da prelomim, cene su tu negde.
Ovi su noviji ali audi je kvalitetniji i bolji za voznju, kod renaulta me plasi ta 1,5 kubikaza, posto mi treba nesto startnije. Molim vas za savete i iskustva.
Kupis tojotu ili hondu. Sve ostalo ti je mačka u džaku.
 
Za taj kesh imas opcije:
1. izraubovanog audija/ww-a/bmw-a (sa 200K+ kilometara), u kojem ces izgledati cool, ali ces morati jos 500-1000 godisnje da dajes na servise i opravke.
2. korejanca, sa 130K, koji ce sasvim solidno da te sluzi i kosta 200 godisnje za odrzavanje
3. francuza, koji je u slicnom stanju kao i korejanac, ali je macka u dzaku - moze te kostati 100 evra godisnje, a moze da ispadne slicno ko audi/ww/bmw
4. dodas jos 3K i uzmes japanca, koji ce da te kosta 100 evra godisnje za odrzavanje, a kvarove neces imati.
5. daciu, ali to nije auto :D
 
Za taj kesh imas opcije:
1. izraubovanog audija/ww-a/bmw-a (sa 200K+ kilometara), u kojem ces izgledati cool, ali ces morati jos 500-1000 godisnje da dajes na servise i opravke.
2. korejanca, sa 130K, koji ce sasvim solidno da te sluzi i kosta 200 godisnje za odrzavanje
3. francuza, koji je u slicnom stanju kao i korejanac, ali je macka u dzaku - moze te kostati 100 evra godisnje, a moze da ispadne slicno ko audi/ww/bmw
4. dodas jos 3K i uzmes japanca, koji ce da te kosta 100 evra godisnje za odrzavanje, a kvarove neces imati.
5. daciu, ali to nije auto :D
Na nasim oglasima 90 posto auta je preslo vise od 300k, nemoguce je naci nekog sa 130k a da nije benzinac.
Toliko oprecnih misljenja sam cuo, pricao sa raznim majstorima, i na kraju izgleda necu ni kupiti nista, posto svaki ima neku manu.
Korejci su uzasno staromodni unutra( za cenu do 13k)
Nemci su super izgleda ali skupi za odrzavanje i previse vozeni
Francuzi su izgleda najbolji izbor, posto su i atraktivni i moderni, jeftiniji za odrzavanje ali opet imaju problema sa elektronikom, dok motoru 2.0 hdi ne moze da pridje nijedan tdi niti dizelski koreac.
I aj sad ti izaberi, velike su to pare da bi se bacile.
 
Za te pare neces da nadjes dobar A5 facelift, a i Talisman tesko.

Inace, Talisman je sasvim solidan auto, ali solidno skup za odrzavanje. Npr. noso neku ruznu dimenziju guma, a ni A5 nije bolji po tom pitanju.

Moj ti je savet da gledas ono sto mozes kvalitetno da odrzavas, pa makar dao i manje para i kupio stariji auto.
 
Na nasim oglasima 90 posto auta je preslo vise od 300k, nemoguce je naci nekog sa 130k a da nije benzinac.
Toliko oprecnih misljenja sam cuo, pricao sa raznim majstorima, i na kraju izgleda necu ni kupiti nista, posto svaki ima neku manu.
Korejci su uzasno staromodni unutra( za cenu do 13k)
Nemci su super izgleda ali skupi za odrzavanje i previse vozeni
Francuzi su izgleda najbolji izbor, posto su i atraktivni i moderni, jeftiniji za odrzavanje ali opet imaju problema sa elektronikom, dok motoru 2.0 hdi ne moze da pridje nijedan tdi niti dizelski koreac.
I aj sad ti izaberi, velike su to pare da bi se bacile.
Zašto bjeziš od benzinaca?
Ako ne prelaziš mnogo, uzmi nekog atmosferskog benzinca. Jest da ne ide nešto ali je mnogo jeftiniji za održavanje.
 
Audi 2.0 177ks dizel
Peugeot 2.0 hdi 140 ks
I Megane 1,5 dci 90ks
Znaci dizele gledas ok ,,Taj Megane IV ide sasvim solidno a troskovi ne moraju da budu veliki ,, Jako malo trosi ako je za utehu ,,imas tu i 308 II sa 1,6hdi motoricem koji kad ugasis Addblue nebi trebao da pravi probleme ,,,, Ja ovde ne smem gasiti Addblue pa mi se pojavljivao sa tom stavkom cesto a tank me kosta oko 800€ nov ali racunam da vi to dole gasite ,,Od Koreje u klasi ja bi gledao i30 II 2011- sa 1,6 dizel motorom to isto moze da bude dobar auto Mislim da se previse fokusiras na brend kao da AUdi nema primeraka koji su odrzavani lose ili su u losem stanju ,,Izaberes tih 4-5 i trazis dobar primerak medu njima to je po meni bitnije od toga koji je brend ..Peugeot Renault Huyndai Kia Skoda Seat Nissan i sl sve je to u 2g gore dole i vise zavisi od toga kako je odrzavan i kako vozen nego bilo sta drugo
 
Na nasim oglasima 90 posto auta je preslo vise od 300k, nemoguce je naci nekog sa 130k a da nije benzinac.
Toliko oprecnih misljenja sam cuo, pricao sa raznim majstorima, i na kraju izgleda necu ni kupiti nista, posto svaki ima neku manu.
Korejci su uzasno staromodni unutra( za cenu do 13k)
Nemci su super izgleda ali skupi za odrzavanje i previse vozeni
Francuzi su izgleda najbolji izbor, posto su i atraktivni i moderni, jeftiniji za odrzavanje ali opet imaju problema sa elektronikom, dok motoru 2.0 hdi ne moze da pridje nijedan tdi niti dizelski koreac.
I aj sad ti izaberi, velike su to pare da bi se bacile.
Evo ti ga avensis za 13K

https://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/22904369/toyota-avensis-srb?attp=p0_pv0_pc0_pl1_plv0
 
Zašto bjeziš od benzinaca?
Ako ne prelaziš mnogo, uzmi nekog atmosferskog benzinca. Jest da ne ide nešto ali je mnogo jeftiniji za održavanje.
ne bezim, vec mi auto treba za dalje puteve. Bukvalno ga po gradu necu voziti zato sto imam 307. Nego cesto putujem do mora, skoro sam bio sa 307 2500km u jednom pravcu, pa mi zao da ga vise maltretiram i zato sam resio da uzmem nesto novije i vece. Benzinca bih uzeo ako se odlucim mozda za neku A3.
 
Znaci dizele gledas ok ,,Taj Megane IV ide sasvim solidno a troskovi ne moraju da budu veliki ,, Jako malo trosi ako je za utehu ,,imas tu i 308 II sa 1,6hdi motoricem koji kad ugasis Addblue nebi trebao da pravi probleme ,,,, Ja ovde ne smem gasiti Addblue pa mi se pojavljivao sa tom stavkom cesto a tank me kosta oko 800€ nov ali racunam da vi to dole gasite ,,Od Koreje u klasi ja bi gledao i30 II 2011- sa 1,6 dizel motorom to isto moze da bude dobar auto Mislim da se previse fokusiras na brend kao da AUdi nema primeraka koji su odrzavani lose ili su u losem stanju ,,Izaberes tih 4-5 i trazis dobar primerak medu njima to je po meni bitnije od toga koji je brend ..Peugeot Renault Huyndai Kia Skoda Seat Nissan i sl sve je to u 2g gore dole i vise zavisi od toga kako je odrzavan i kako vozen nego bilo sta drugo
To me zanima, ja na 307 imam 90ks i ide ok ali kad sam vozio sad kroz one planine u Albaniji sa nas cetvoro jedva je izvukao na najvisoj tacki. Zato me i plasi ta konjaza kod 1,5 . A 308 mi je mali, ozbiljno sam zainteresovan za 508 i to za onaj model iz 2013 a i za ovaj iz 2017. Mislim da nema mnogo razlike osim facelifta
 

Back
Top