Muku mucim sa odabirom polovnog automobila.

Ja gledam da uzmem jedan od ova dva

8efee7efb082dd04c35f038484ebf99e.jpg

Screenshot_2024-03-10-20-32-15-847-edit_com.miui.gallery.jpg
 
To me zanima, ja na 307 imam 90ks i ide ok ali kad sam vozio sad kroz one planine u Albaniji sa nas cetvoro jedva je izvukao na najvisoj tacki. Zato me i plasi ta konjaza kod 1,5 . A 308 mi je mali, ozbiljno sam zainteresovan za 508 i to za onaj model iz 2013 a i za ovaj iz 2017. Mislim da nema mnogo razlike osim facelifta
Imao sam ja taj 1.5 dci koji gledaš. Ide sasvim dobro i mali je potrošač. Samo tu treba biti pažljiv oko turbine i karika. Naime, često se dešava da se "zalijepe" karike, vjerojatno usljed pregrijavanja pa počne da jede ulje.
Sad, jbg to ne možeš znati, ali polovan motor za njega je oko 800 eura, znači nije strašno.

Dobro, otišao sam predaleko, ali mi je poznat taj motor, pa rekoh da podijelim.
 
Sta uzeti ljudi, razbijam glavu vec par meseci a auto mi treba.
Srce kaze Audi a5 2013 a razum neki Megane, Talisman ili 508 iz 2018 god. Nikako da prelomim, cene su tu negde.
Ovi su noviji ali audi je kvalitetniji i bolji za voznju, kod renaulta me plasi ta 1,5 kubikaza, posto mi treba nesto startnije. Molim vas za savete i iskustva.
За шта ти треба ауто?
 
Sta uzeti ljudi, razbijam glavu vec par meseci a auto mi treba.
Srce kaze Audi a5 2013 a razum neki Megane, Talisman ili 508 iz 2018 god. Nikako da prelomim, cene su tu negde.
Ovi su noviji ali audi je kvalitetniji i bolji za voznju, kod renaulta me plasi ta 1,5 kubikaza, posto mi treba nesto startnije. Molim vas za savete i iskustva.
ne razmisljaj. Uzmi A5. To je jedini Audi koji je bar lepo dizajniran. Jeste da su svi nemacki automobili djubre al ni francuski nisu bolji.
Od 3 zla izaberi najmanje zlo.
 
Audi je super auto za voznju, ali nisu jefini za odrzavanje, a i kvare se. Sto je noviji model to su sve skuplji za poravke, a i manje je servisa koji na njima mogu da rade. Sa Francuzima imam pomesano iskustvo. Imao sa 205 koji je bio odlican, isao na loz ulje i sta sve u njega nisam sipao, sam Bog zna koliko je presao, jer je kilometraza sigurno vracana, opet, osim sitnih popravki nikakvih problema. Matori je imao Reno 19 Chamade, stalno se kvario, mislim da je barem 5 puta menjao pumpu za gorivo. Ako hoces pouzdan auto onda Honda i Tojota.
 
Audi je super auto za voznju, ali nisu jefini za odrzavanje, a i kvare se. Sto je noviji model to su sve skuplji za poravke, a i manje je servisa koji na njima mogu da rade. Sa Francuzima imam pomesano iskustvo. Imao sa 205 koji je bio odlican, isao na loz ulje i sta sve u njega nisam sipao, sam Bog zna koliko je presao, jer je kilometraza sigurno vracana, opet, osim sitnih popravki nikakvih problema. Matori je imao Reno 19 Chamade, stalno se kvario, mislim da je barem 5 puta menjao pumpu za gorivo. Ako hoces pouzdan auto onda Honda i Tojota.
Meni je to no1 kad uporedjujem s plastikanerima,provozao me ortak 10ak km u pasatu 2015 sta je ono majko mila,to nesto cima,seta,odvratan osecaj napred kao golf 2
 
Benzinci imaju probleme sa motorima, moze da ti se zalomi onaj koji je dobar, ali ima jako puno motora koji pocinju da gutaju ulje posle 100K. "Prljavi" GDI motori, zapekne im karika za ulje i u UK preporucuju dekarbonizaciju motora svakih 60K, medjutim posto se placa iz dzepa to vecina ne radi. U drugim zemljama i nema preporuka , tako da je do vlasnika. Pogotovo treba izbegavati turbo benzince. Auto radi kako treba, nema dima na auspuhu, ali trosi ulje.
 
Sta uzeti ljudi, razbijam glavu vec par meseci a auto mi treba.
Srce kaze Audi a5 2013 a razum neki Megane, Talisman ili 508 iz 2018 god. Nikako da prelomim, cene su tu negde.
Ovi su noviji ali audi je kvalitetniji i bolji za voznju, kod renaulta me plasi ta 1,5 kubikaza, posto mi treba nesto startnije. Molim vas za savete i iskustva.
Uzmi nesto iz VW grupacije....

Japanci i Korejanci su top po kvalitetu, ali izgled im je jako neutralan, sterlian, kao za tetke neke.
Francuze muci elektronika i kvalitet generalno.
Nemci nisu kao sto su bili, ali su i dalje jako dobri.
Ostalo nemoj ni da razmatras.

VW je praktican auto, jeftino odrzavanje, svi zivi znaju da ga rade, ima delova koliko hoces, ima servisa, a opet kvalitetan je, pa nece ni crkavati puno.

Ja imam VW Golf 7 1.4 TSI, kupio sam ga pre 4 godine, jos nijednom mi apsolutno nista crklo nije. Nijedna sijalica nije crkla. Samo sam mu uradio 3 mala servisa i to je sve sto sam svracao kod majstora.
 
Uzmi nesto iz VW grupacije....

Japanci i Korejanci su top po kvalitetu, ali izgled im je jako neutralan, sterlian, kao za tetke neke.
Francuze muci elektronika i kvalitet generalno.
Nemci nisu kao sto su bili, ali su i dalje jako dobri.
Ostalo nemoj ni da razmatras.

VW je praktican auto, jeftino odrzavanje, svi zivi znaju da ga rade, ima delova koliko hoces, ima servisa, a opet kvalitetan je, pa nece ni crkavati puno.

Ja imam VW Golf 7 1.4 TSI, kupio sam ga pre 4 godine, jos nijednom mi apsolutno nista crklo nije. Nijedna sijalica nije crkla. Samo sam mu uradio 3 mala servisa i to je sve sto sam svracao kod majstora.
Al i vw grupacija za cenu od 13 k izgleda kao da je iz devedesetih. Francuzi tu najvise predniace. Gledam juce A 5 i pezo 508 , nebo i zemlja. Uverio sam se da su nemci samo jaki na glasu.
 

Back
Top