Moramo li svojim ustima priznati Isusa kao Boga?

Pokušaj u situaciji gde je između Tebe i Boga samo jedan posrednik Isus Hrist, da pronađeš odgovore na važna pitanja....bez uticaja drugih ljudi, čak i Apostola.
sad i apostoli smetaju
Ja mu samo ne bi davao veći autoritet nego što je sam sebi dao. Jer ne učim ja, već slušam učitelja.
pa onda i Hristos
To je u teoriji lijepo ali praksa kaže drugačije.
lepo vama koji imate neke druge autoritete - ali zanimljivo, simptomaticno kako se ti brzo sa js slozis da zamenite zaista autoritete sa vasim nazovi autoritetima
 
budalaština. je uverenje da spasenje zavisi od toga šta priznaješ ustima i u šta veruješ a ne od toga šta činiš...to bi bio jako nepravedan Bog kad bi tako bilo....tako samo formalista kakav je farisej Savle može da pogrešno uči...
nisi ti to dobro razumeo, evo da ti nacrtam

prvo cete svi da priznate, a posle cemo da vidimo ko od vas laze, ne moze pravednije, ne napadaj vise moga apostola, da ti ne bude gore, sam se pozivas na pravdu, svojim recima ces se osuditi jer ti jezik bese brzi od pameti
 
to i maki kaze, ali onda podmece neke svoje autoritete, evo ovaj hm se nadovezuje huli na apostola, a vi mu nista ne kazete, ni nemoj ni moj, kao ja
Pa ne vredi.
Maki gura svoje, čas priča jedno čas drugo...a oci su amin kada se nešto po pismu ne uklapa.

A HM traži istinu negde između. Sve je odbacio osim Hrista, ali kada mu pokažeš Hristove jasne reči o ognju kao konačnoj presudi nad neposlušnima, onda i tu filuje po svom..
 
Pa ne vredi.
Maki gura svoje, čas priča jedno čas drugo...a oci su amin kada se nešto po pismu ne uklapa.

A HM traži istinu negde između. Sve je odbacio osim Hrista, ali kada mu pokažeš Hristove jasne reči o ognju kao konačnoj presudi nad neposlušnima, onda i tu filuje po svom..
и нико не може Исуса Господом назвати осим Духом Светим.
Prosto priznas da ga nemas ali to ne znaci da ga nece biti
 
nisi ti to dobro razumeo, evo da ti nacrtam

prvo cete svi da priznate, a posle cemo da vidimo ko od vas laze, ne moze pravednije, ne napadaj vise moga apostola, da ti ne bude gore, sam se pozivas na pravdu, svojim recima ces se osuditi jer ti jezik bese brzi od pameti
šta znači to da ti ne bude gore? meni je sasvim dobro bez vere u lažnog apostola.a pravog fariseja..kakav je on apostol kad Isusa ni video nije a kamoli da ga je Isus postavio za apostola?
 
и нико не може Исуса Господом назвати осим Духом Светим.
taj jovan je bio teski posprdac, pazi:

4,15 Koji prizna da je Isus Sin Božiji, Bog u njemu prebiva i on u Bogu.

jel to rekao jeste. jel jehovini svedoci isto mantraju? mantraju.
a zasto je posprdac? evo zasto:>

  • MARKO 3,11 I nečisti duhovi kad god bi ga videli, pripadahu k njemu i vikahu govoreći: Ti si Sin Božiji.
  • LUKA 4,41 A i demoni izlažahu iz mnogih vičući i govoreći: Ti si Hristos Sin Božiji...
 
da...verovatno nesvesno....i sam je mislim bio prevaren od demona koji su se odmah po Isusovoj smrti bacili na uništavanje i banalizovanje Isusovog učenja kroz dejstvo na njegove sledbenike.......mislim da fokus treba da bude na pravilnom razumevanju Isusa a ne na njegovim sledbenicima
ma, tebi smeta i Isus, a i drugi mogu da kazu nesvesno, ili ti za njih, ali nema gledanja kroz prste, nego cete svi u kazan, i bice gozba za divlje Zveri, ako se ne obratite, to vam je starozavetni prorok prorokovao, a ja vam samo prenosim, samo vas solim
 
bolje nemoj da sudiš...jer kako sudiš tako će ti biti suđeno....ja ti opraštam za ovo što si napisao ali neki drugi koje trpaš u kazan ti možda neće oprostiti....
Jer mislim da Bog nas apostole najstražnje postavi[103], kao one koji su na smrt osuđeni; jer bismo gledanje[104] i svetu i anđelima i ljudima.
https://biblija-uci.com/komentar-prve-korincanima-poslanice/
U ovom stihu Pavle slikovito prikazuje apostole kao da su poslednji uvedeni u
amfiteatar i osuđeni da se biju sa gladijatorima ili da ih rastrgnu divlje zveri. Ni jedan ne može da izbegne svoju sudbinu.

Ove igre su se priređivale u celoj Rimskoj imperiji i svi su ih poznavali. Apostol često navodi ove igre kao primer. Ovde on apostole predstavlja kao one koji su osuđeni da zabavljaju surove gledaoce svojom smrću. Tako su oni postali “gledanje” (grč. theatron = gledanje, prizor) svima. Božje sluge koje verno svedoče o Njemu, postali su centar pažnje stanovnika ovog sveta, ali i neba.
 
Sve vam je haotično. Manite se zapisanog. Samo su srce i dusa u skladu kod pravih vernika. Usta su misao. Misao je energija koja kruzi i ziva je. Nista usta ne treba da izgovore, misli su te koje nam daju pozitivnost.
Ustima se iskazuje potvrda. Verovatno se misli na delo.
Ne verujem da se treba doslovno shvatiti, jer bi onda gluvonemi nastradali
bez razloga.

Kao kada nekoga voliš. Ako to ne kažeš ili ne uradiš nešto čime to potvrđuješ,
taj neko ništa od tvoje ljubavi nema.
 
vidiš koliko je gord lik...on je uzor tj. gledanje anđelima i svom svetu...inače svako ko je živ je osuđen na smrt....
samo hulis i onda prosto zamenis teze

ides u kazan i bices za gozbu divljim zverima, jer tako starozavetni prorok rece
Ezekiel 39,18Jedite mesa junaka, pijte krvi knezova zemaljskih; ovnova, janjaca, jaraca i bikova, sve ugojene stoke bašanske!
Ezekiel 39,19Jedite pretiline, dok se nasitite, pijte krvi, dok se opijete na žrtvenoj gozbi mojoj, koju sam ugotovio vama!
Ezekiel 39,20Nasitite se za mojim stolom konja i konjanika, junaka i ratnika svake vrste, govori svemogući Gospod.
  1. I vidjeh jednoga anđela gdje stoji na suncu i povika glasom velikijem govoreći svima pticama koje lete ispod neba: dođite i skupite se na veliku večeru Božiju, Jezek. 39, 17.
  2. Da jedete mesa od careva, i mesa od vojvoda, i mesa od junaka, i mesa od konja i od onijeh koji sjede na njima, i mesa od sviju slobodnjaka i robova, i od malijeh i od velikijeh. Jezek. 39, 17. Otkr. 19, 21.
  3. I vidjeh zvijer i careve zemaljske i vojnike njihove skupljene da se pobiju s onijem što sjedi na konju i s vojskama njegovijem. Otkr. 16, 14.
 
samo hulis i onda prosto zamenis teze

ides u kazan i bices za gozbu divljim zverima, jer tako starozavetni prorok rece
Ezekiel 39,18Jedite mesa junaka, pijte krvi knezova zemaljskih; ovnova, janjaca, jaraca i bikova, sve ugojene stoke bašanske!
Ezekiel 39,19Jedite pretiline, dok se nasitite, pijte krvi, dok se opijete na žrtvenoj gozbi mojoj, koju sam ugotovio vama!
Ezekiel 39,20Nasitite se za mojim stolom konja i konjanika, junaka i ratnika svake vrste, govori svemogući Gospod.
  1. I vidjeh jednoga anđela gdje stoji na suncu i povika glasom velikijem govoreći svima pticama koje lete ispod neba: dođite i skupite se na veliku večeru Božiju, Jezek. 39, 17.
  2. Da jedete mesa od careva, i mesa od vojvoda, i mesa od junaka, i mesa od konja i od onijeh koji sjede na njima, i mesa od sviju slobodnjaka i robova, i od malijeh i od velikijeh. Jezek. 39, 17. Otkr. 19, 21.
  3. I vidjeh zvijer i careve zemaljske i vojnike njihove skupljene da se pobiju s onijem što sjedi na konju i s vojskama njegovijem. Otkr. 16, 14.
žao mi je ali ne priznajem Stari Zavet....to je štivo za vas koji bi da trpate ljude u kazane a kao smeta vam genocid u Otkrivenju
 
žao mi je ali ne priznajem Stari Zavet....to je štivo za vas koji bi da trpate ljude u kazane
zato sam ti citirao i novi, lazno otkrivenje, adventisticki sajt posluzice https://www.hacbg.org/biblijahac4/biblija.php?K=66&G=19
  1. I vidjeh jednoga anđela gdje stoji na suncu i povika glasom velikijem govoreći svima pticama koje lete ispod neba: dođite i skupite se na veliku večeru Božiju, Jezek. 39, 17.
  2. Da jedete mesa od careva, i mesa od vojvoda, i mesa od junaka, i mesa od konja i od onijeh koji sjede na njima, i mesa od sviju slobodnjaka i robova, i od malijeh i od velikijeh. Jezek. 39, 17. Otkr. 19, 21.
  3. I vidjeh zvijer i careve zemaljske i vojnike njihove skupljene da se pobiju s onijem što sjedi na konju i s vojskama njegovijem. Otkr. 16, 14.
 

Back
Top