Moramo li svojim ustima priznati Isusa kao Boga?

anajade

Elita
Poruka
15.551
8. Али шта говори писмо? Близу ти је реч у устима твојим и у срцу твом, то јест реч вере коју проповедамо.

9. Јер, ако признајеш устима својим да је Исус Господ, и верујеш у срцу свом да Га Бог подиже из мртвих, бићеш спасен.

10. Јер се срцем верује за правду, а устима се признаје за спасење.

11. Јер писмо говори: Који Га год верује неће се постидети.
Bog poznaje nasa srca tako da nema muljanja.i trikova.
Pitanje
Ako osoba veruje u svom.srcu ali nije ustima ispovedila isusa kao boga moze li se spasti?
 
8. Али шта говори писмо? Близу ти је реч у устима твојим и у срцу твом, то јест реч вере коју проповедамо.

9. Јер, ако признајеш устима својим да је Исус Господ, и верујеш у срцу свом да Га Бог подиже из мртвих, бићеш спасен.

10. Јер се срцем верује за правду, а устима се признаје за спасење.

11. Јер писмо говори: Који Га год верује неће се постидети.
Bog poznaje nasa srca tako da nema muljanja.i trikova.
Pitanje
Ako osoba veruje u svom.srcu ali nije ustima ispovedila isusa kao boga moze li se spasti?
Da, može se spasti.

Niko ga nikad u svojoj ličnoj komunikaciji sa njim nije oslovio sa Bože moj Isuse Hriste.

Svakako, kada uzmemo u obzir da je Sveto Pismo knjiga O i od Boga Hrista, moralo bi se jednom omaći bar jednom sledbeniku i piscu najvažnije knjige o Bogu Hristu da ga Tako oslovi...
Ali nije Nikad.

Imaš poslanice Imaš Boga Hrista na Nebesima ali ni jedan pisac poslanica ne zapisa ni jednom...Bože moj Isuse Hriste.
Ako grešim ispravi me.
 
Da, može se spasti.

Niko ga nikad u svojoj ličnoj komunikaciji sa njim nije oslovio sa Bože moj Isuse Hriste.

Svakako, kada uzmemo u obzir da je Sveto Pismo knjiga O i od Boga Hrista, moralo bi se jednom omaći bar jednom sledbeniku i piscu najvažnije knjige o Bogu Hristu da ga Tako oslovi...
Ali nije Nikad.

Imaš poslanice Imaš Boga Hrista na Nebesima ali ni jedan pisac poslanica ne zapisa ni jednom...Bože moj Isuse Hriste.
Ako grešim ispravi me.
Cico posteno od tebe
Moguce je da neko moxe izgovoriti reci, ali samo pravi hriscanin ve imati duboko licno uverenje da je Isus Gospod.

Зато вам дајем на знање да нико ко духом Божијим говори неће рећи: Анатемате Исуса; и нико не може Исуса Господом назвати осим Духом Светим
 
Ako osoba veruje u svom.srcu ali nije ustima ispovedila isusa kao boga moze li se spasti?
ne postoji takva osoba, ili nece postojati, pa jel ti vidis da oce da nam uvale jahvu/jehovu, a ne priznaju:
  • da smo ga, JHVH-u izbacili iz biblije, u mojoj ga nema, a prevod komisije sv. arh. sinoda SPC, Hristos zove EL-a, a On je skr. od EL ELYON, TJ. Svevisnji
  • da smo izbacili lazno otkrivenje iz nase pravoslavne samo liturgije, a drugi nisu, vec ga citaju na njihovim misama
 
ne postoji takva osoba, ili nece postojati, pa jel ti vidis da oce da nam uvale jahvu/jehovu, a ne priznaju:
  • da smo ga, JHVH izbacili iz biblije, u mojoj ga nema, a prevod komisije sv. arh. sinoda spc, Hristos zove EL-a, a On je skr. od EL ELYON
  • da smo izbacili lazno otkrivenje iz nase pravoslavne samo liturgije, a drugi nisum vec ga citaju na njihovim misama
Stari zavet sic otkrivenje sic sta jos ostaje.Dok on stigne i ime ce mu zaboraviti.
 
Jedanog dana proglase je genocidnom.Eto ovaj rat u izraelu dobro im doso da ukinu sve biblijske religije.Imaju to na umu al nece im uspeti da proture antihrista.
ma sta je moja religija hriscantvo kriva sto jehova genocidise, ili lazno otkrivenje, isto trecina da se pobije? i kako ce da zabrane, da se downloaduje?
pa imamo na papiru, napisane biblije, stampana izdanja - na svim jezicima, nema sansi, rekoh, ne mastaj.

neka izbace jehovu i lazno otkrivenje, oni zagovaraju genocid, i mirna backa. posteno.
 
ma sta je moja religija hriscantvo kriva sto jehova genocidise, ili lazno otkrivenje, isto trecina da se pobije? i kako ce da zabrane, da se downloaduje?
pa imamo na papiru, napisane biblije, stampana izdanja - na svim jezicima, nema sansi, rekoh, ne mastaj.

neka izbace jehovu i lazno otkrivenje, oni zagovaraju genocid, i mirna backa. posteno.
Oni mastaju sta mogu kad znam sta mastaju haha
 
Cico posteno od tebe
Moguce je da neko moxe izgovoriti reci, ali samo pravi hriscanin ve imati duboko licno uverenje da je Isus Gospod.

Зато вам дајем на знање да нико ко духом Божијим говори неће рећи: Анатемате Исуса; и нико не може Исуса Господом назвати осим Духом Светим
Ko se osim Apostola može nazvati pravim Hristovim sledbenikom?!
Za njih sigurno znamo da su na pravom putu.

Pa opet ni jedan ne kaže niti piše u svim poslanicama: Gospode Bože Isuse Hriste...
NIKAD...

Ali, ne smemo zaboraviti da imaju Boga kome se obraćaju tim rečima i služe mu prema prvoj zapovesti, a taj Bog NIJE Isus Hrist.
Zasigurno znamo da je to Hristov Otac.
 
Ko se osim Apostola može nazvati pravim Hristovim sledbenikom?!
Za njih sigurno znamo da su na pravom putu.

Pa opet ni jedan ne kaže niti piše u svim poslanicama: Gospode Bože Isuse Hriste...
NIKAD...

Ali, ne smemo zaboraviti da imaju Boga kome se obraćaju tim rečima i služe mu prema prvoj zapovesti, a taj Bog NIJE Isus Hrist.
Zasigurno znamo da je to Hristov Otac.
Mozes li ti to ono iz srca duhom reci to je pitanje a stihovi su iz biblije
 
"Срцу су потребна уста. Каква је корист ако се верује у души, али се то не исповеда и пред људима? Иако вера оправдава у уму, савршено (потпуно) спасење зависи од исповедања. Вера тада блиста и многима користи. И устима је, међутим, потребно срце. Многи лицемерно исповедају Христа, иако су њихова срца далеко од Њега." (св. Теофилакт Охридски).
 
Niko nije pametniji od Boga.

Nama ljudima dat je samo JEDAN posrednik i ja ovako glup duhom neću ići preko toga ni milimetar.
Наравно али има и продуховљених људи који износе поруке божанске истине. То су свакако били пророци и апостоли али и њихови ученици и тако даље до данас. Дух Свети није напустио Цркву.
 
Zaista ne znam šta si razumela?
Isusovo uskrsnucu je to koje te nadahnjuje da verujes verujes slusas i obozavas ga. Ko bi verovao u mrtvog Spasitelja? Kako bismo mogli sami sebe uveriti da Isusova smrt ista cini za nas da on nije ziv? U tom smislu, Isusovo vaskrsnuce je izvor vere koja je osnova tog opravdanja:Ako otvoreno izjavis da je Isus bog i verujes u svom srcu da ga je Bog digo iz iz mrtvih, bit
ces spasen.Eto ukratko kako sam raxumela ove stihove Aj sad ti.
 
Наравно али има и продуховљених људи који износе поруке божанске истине. То су свакако били пророци и апостоли али и њихови ученици и тако даље до данас. Дух Свети није напустио Цркву.
Pokušaj u situaciji gde je između Tebe i Boga samo jedan posrednik Isus Hrist, da pronađeš odgovore na važna pitanja....bez uticaja drugih ljudi, čak i Apostola.
 
Isusovo uskrsnucu je to koje te nadahnjuje da verujes verujes slusas i obozavas ga. Ko bi verovao u mrtvog Spasitelja? Kako bismo mogli sami sebe uveriti da Isusova smrt ista cini za nas da on nije ziv? U tom smislu, Isusovo vaskrsnuce je izvor vere koja je osnova tog opravdanja:Ako otvoreno izjavis da je Isus bog i verujes u svom srcu da ga je Bog digo iz iz mrtvih, bit
ces spasen.Eto ukratko kako sam raxumela ove stihove Aj sad ti.
Naravno da je Hrist živ, ko to osporava?!

Ja mu samo ne bi davao veći autoritet nego što je sam sebi dao. Jer ne učim ja, već slušam učitelja.
Apostoli su ovako radili, zato i nemaš u njihovim rečima kao što je imamo u tvojim ''Isus Bog''...

Neko nešto domaće, preko Hrista i preko Apostola.
A ja rekoh na čijoj sam strani.
 
8. Али шта говори писмо? Близу ти је реч у устима твојим и у срцу твом, то јест реч вере коју проповедамо.

9. Јер, ако признајеш устима својим да је Исус Господ, и верујеш у срцу свом да Га Бог подиже из мртвих, бићеш спасен.

10. Јер се срцем верује за правду, а устима се признаје за спасење.

11. Јер писмо говори: Који Га год верује неће се постидети.
Bog poznaje nasa srca tako da nema muljanja.i trikova.
Pitanje
Ako osoba veruje u svom.srcu ali nije ustima ispovedila isusa kao boga moze li se spasti?
budalaština. je uverenje da spasenje zavisi od toga šta priznaješ ustima i u šta veruješ a ne od toga šta činiš...to bi bio jako nepravedan Bog kad bi tako bilo....tako samo formalista kakav je farisej Savle može da pogrešno uči...
 

Back
Top