Moramo li svojim ustima priznati Isusa kao Boga?

koliko ljubavi ima neko ko drugog trpa u kazan?
ti ces sam d'uskocis, ej napadas apostola, kazes svi umiru, a njih bacali lavovima, gladijatorima i sta sve ne dok hriscanstvo nije postala drzavna religija

posle kazes ja tebe bacam, samo zamenis teze, a sta mislis sta ce biti posle nuklearnog armagedona? to ti je kao kazan, ili rostilj, budes res pecen, divljim zverima nece smetati da te takvog pojedu, priznavao ti ili ne sz proroka
 
ti ces sam d'uskocis, ej napadas apostola, kazes svi umiru, a njih bacali lavovima, gladijatorima i sta sve ne
mnogo je gore ljudima koji umiru od raka mesecima ili nekome ko ima težak invaliditet nego nekome ko strada u amfiteatru....taj u amfiteatru je umro za par minuta a ovaj prvi se muči ceo život....čak i Isus je imao 33 godine lepog života i par sati mučenja na krstu...a neko ko se rodi u porodici sa pogrešnim obrascima razmišljanja se pati ceo život....
 
mnogo je gore ljudima koji umiru od raka mesecima ili nekome ko ima težak invaliditet nego nekome ko strada u amfiteatru....taj u amfiteatru je umro za par minuta a ovaj prvi se muči ceo život....čak i Isus je imao 33 godine lepog života i par sati mučenja na krstu...a neko ko se rodi u porodici sa pogrešnim obrazcima razmišljanja se pati ceo život....
ajde razmisli opet, sta je apostol kriv, i ko koga onda baca u kazan?
od cega smo posli, a do cega stigli, halo?
 
ajde razmisli opet, sta je apostol kriv, i ko koga onda baca u kazan?
od cega smo posli, a do cega stigli, halo?
nije bacanje u kazan to što lažnog apostola razotkrivam kao ti lažno Otkrivenje.....ja mu ne sudim...čovek je bio gord i duhovno slep da ispravno razume Isusovo učenje i izokrenuo je Isusovo učenje u kult ličnosti i obožavanje,..bio je samo običan čovek a ne nepogrešiv i nadahnutom ispravnim duhom.....inače.ja ne verujem u kazan...to je za strašenje plašljivih vernika da bi se manipulisalo njima
 
nije bacanje u kazan to što lažnog apostola razotkrivam kao ti lažno Otkrivenje
ma ti i ja ne mozemo da se poredimo, jer gde ti i za ciji racun raskrinkavas? sve si izgresio!
a ja lepo kazem, lazno otkrivenje, plus tumacenje kesarijskog kaze lepo da ce trecina sveta da izgine, i zapadnjaci kazu da ce poraziti rusiju na sta rusija kaze u redu, ali necete biti zivi dovoljno dugo da uzivate u nasem porazu, sprzice vas nasa tzv. "mrtva ruka" u uzvratnom nuklearnom udaru iz svih nasih, a najvise ih imamo na svetu, nukl. bojevih glava!
nego vi hrišćani pod uticajem sektaša Savla niste shvatili Isusa...nije poenta u mučeničkoj smrti nego u životu ispunjenom ljubavlju
ma ti samo mantras "ljubav", a nemas pojma ni o cemu
ako smo MI hriscani, sta nam se petljas u nauku ti koji nisi?
kako si ti shvatio, ako te ja non-stop podsecam na jevandjelje?
ti bre si se samo zalepio za ona maloumna gnosticka
 
ma ti i ja ne mozemo da se poredimo, jer gde ti i za ciji racun raskrinkavas? sve si izgresio!
a ja lepo kazem, lazno otkrivenje, plus tumacenje kesarijskog kaze lepo da ce trecina sveta da izgine, i zapadnjaci kazu da ce poraziti rusiju na sta rusija kaze u redu, ali necete biti zivi dovoljno dugo da uzivate u nasem porazu, sprzice vas nasa tzv. "mrtva ruka" u uzvratnom nuklearnom udaru iz svih nasih, a najvise ih imamo na svetu, nukl. bojevih glava!

ma ti samo mantras "ljubav", a nemas pojma ni o cemu
što se sekiraš što ćeš stradati od ruskih raketa kad te posle čeka večni život? smrt je samo epizoda ....ili ne veruješ da te čeka večni život?....rani hrišćani su drage volje išli u smrt jer su verovali da tako kupuju večni život...a ja ti opet kažem nije poenta u mučeničkoj smrti nego u životu ispunjenom ljubavlju...ne kupuje se raj žrtvovanjem nego je raj stanje svesti kad živiš u ljubavi a ne u strahovima
 
što se sekiraš što ćeš stradati od ruskih raketa kad te posle čeka večni život? smrt je samo epizoda ....ili ne veruješ da te čeka večni život?....rani hrišćani su drage volje išli u smrt jer su verovali da tako kupuju večni život...a ja ti opet kažem nije poenta u mučeničkoj smrti nego u životu ispunjenom ljubavlju...ne kupuje se raj žrtvovanjem nego je raj stanje svesti kad živiš u ljubavi a ne u strahovima
pa ne sekiram se ja za sebe, ali ti se rugas; hriscanstvo je za decu, ko se ne obrati u dete nece uci y carstvo nebesko!
Hristos je dosao da se ima zivot, a djavo je covekoubica od iskoni, zato ja raskrinkavam ovog sto kaze da ce se trecina svih zivih pobiti, jer radi za djavola

lako je mantrati ljubav, i ti samo mantras, a konkretno nista ne kazes, osim malo na politici za MI, ovde na religiji si tropa, nudis samo gluposti kada ne mantras

gde ja kazem da je poenta u mucenickoj smrti? tu moze samo poenta da bude da se ne proda vera za veceru, a ne da se umire, od smrti samo ad biva sit, bolje da vas izjedu divlje zveri nego ad


niko ne ide drage volje u smrt, niko, ni Hristos nije isao, OCE OCE ZASTO ME OSTAVI?, ali ako je alternativa da se prodamo djavolu, onda ne bezimo od smrti, to je poenta, a ne sto ti imputiras - ama sve bas pogresno ucis, s tvojom naukom niko pred dete ne moze da izadje, ili nije normalan!
 
Poslednja izmena:
8. Али шта говори писмо? Близу ти је реч у устима твојим и у срцу твом, то јест реч вере коју проповедамо.

9. Јер, ако признајеш устима својим да је Исус Господ, и верујеш у срцу свом да Га Бог подиже из мртвих, бићеш спасен.

10. Јер се срцем верује за правду, а устима се признаје за спасење.

11. Јер писмо говори: Који Га год верује неће се постидети.
Bog poznaje nasa srca tako da nema muljanja.i trikova.
Pitanje
Ako osoba veruje u svom.srcu ali nije ustima ispovedila isusa kao boga moze li se spasti?
Rimljanima 10

Ako svojim ustima obznanjuješ da je Isus Gospod i ako u svom srcu veruješ da ga je Bog uskrsnuo iz mrtvih, bićeš spasen.
10 Jer srcem se veruje i tako se stiče pravednost, a ustima se obznanjuje vera i tako se dobija spasenje.

jasno pise Isus Gospod a ne Bog
i da je Isusa Bog uskrsnuo iz mrtvih.

Bog ga je uskrsao - ne moze Bog sam sebe uskrsnuti

Dakle iz Biblije znamo da je Isus Bozji Sin i da ga je Bog vaskrsao.

I to je istina koju propovedamo radi spasenja
 
nego vi hrišćani pod uticajem sektaša Savla niste shvatili Isusa...nije poenta u mučeničkoj smrti nego u životu ispunjenom ljubavlju
Suštinski si dobro rezimirao upravo to je i krscanska gnosticka kritika bila ortodoksnih krscana u prvom stoljecu koji su ko muve bez glave srljale u mucenistvo umjesto da su radili na boljoj komunikaciji unutar ljudske zajednice.
To vidimo i ovde kronican nedostatak krscana kojih samo zanima njihovo spasenje jesu li uhvatili pravu pamet itd
Ali drzi taj kurs ne mjenjaj kako vjetar puše ne podilazi krivoslavcima preko onog šajkače razrokog.
Ne mozes na obe stolice !
 
Bog ga je uskrsao - ne moze Bog sam sebe uskrsnuti
moze, ti lazes protivu jevandjelja Gospodnjeg
Jovan 5,21Jer kako što otac podiže mrtve i oživljuje, tako i sin koje hoće oživljuje.
Zbog toga me i ljubi Otac što polažem život svoj da ga opet uzmem. Nitko mi ga ne oduzima, nego ja ga sam od sebe polažem. Vlast imam položiti ga, vlast imam opet uzeti ga. Tu zapovijed primih od Oca svoga."
Iv 10,11-18
Dakle iz Biblije znamo da je Isus Bozji Sin i da ga je Bog vaskrsao.

I to je istina koju propovedamo radi spasenja
propovedate kao demoni, isti ste pa zato
  • MARKO 3,11 I nečisti duhovi kad god bi ga videli, pripadahu k njemu i vikahu govoreći: Ti si Sin Božiji.
  • LUKA 4,41 A i demoni izlažahu iz mnogih vičući i govoreći: Ti si Hristos Sin Božiji...
po cemu se vi razlikujete od demona? ni po cemu.
 
А ја вам кажем, сваки који призна мене пред људима, признаће га и Син човечји пред анђелима Божијим. (НАСБ) Лука 12:8
pa eto, badava im sto kopiraju demone koji Ga priznaju kao Sina Bozijeg, jehovini svedoci su dakle demonska skupina, dokazasmo!
  • MARKO 3,11 I nečisti duhovi kad god bi ga videli, pripadahu k njemu i vikahu govoreći: Ti si Sin Božiji.
  • LUKA 4,41 A i demoni izlažahu iz mnogih vičući i govoreći: Ti si Hristos Sin Božiji...
po cemu se jehovini svedoci razlikuju od ovih demona? ni po cemu, to vam je to, isto ponavljaju i demoni i jehovini sveedoci, a za nas ostale je Isus Hristos Gospod Bog.
Samo ako ovo crvenim priznate, priznace i vas Sin Coveciji, a u suprotnom nece, nego vam sleduje sto i demonima koji priznase da je Sin Boziji.

Morate da ispovedite veru da je Bog, nema vam druge

ajde da vas cujem, jel priznajete, otvaram anketu, molim moderatore da dodaju u temu anketu ovu, ako se postavljacica teme slaze
 
Poslednja izmena:
Ma i da covek spasava a ne bog ja bi ga nazvala bogom.pa nek se onaj gore ljuti kolko oce
tako je, mi smo uzeli ime hriscani zbog toga Isusa Hrista, a jehova nije Svevisnji Otac nas nebeski i Hristov

taj Isus je imao vlast da podize iz mrtvih, i sam da preda svoj zivot i sam ga uzme natrag, a "svedoci" kazu da nije, da je morao Otac da ga vaskrsne, sto znaci da lazu:
em lazu da je otac jehova [mozda njihov, nas nije], em lazu da Isus nije imao vlast sam da vaskrsne.
Jovan 10,17Zato me otac ljubi, jer ja dušu svoju polažem da je opet uzmem.
Jovan 10,18Niko je ne otima od mene, nego je ja sam od sebe polažem. Vlast imam položiti je i vlast imam uzeti je opet. Ovu sam zapovijest primio od oca svojega.
 
Poslednja izmena:
tako je, mi smo uzeli ime hriscani zbog toga Isusa Hrista, a jehova nije Svevisnji Otac nas nebeski i Hristov
Hrist znači pomazanik, Mesija a ne Bog...to su dve sasvim različite stvari u judaizmu odakle je termin preuzet...
pošto smatrate da je Isus Bog, promenite naziv Hrist u Bog, a svoj naziv od hrišćani u Božijani...
nego ja se slažem da Jehova nije Otac o kome Isus priča, ali se ne slaže sa nama nijedna hrišćanska denominacija....
taj Isus je imao vlast da podize iz mrtvih, i sam da preda svoj zivot i sam ga uzme natrag, a "svedoci" kazu da nije, da je morao Otac da ga vaskrsne, sto znaci da lazu:
em lazu da je otac jehova [mozda njihov, nas nije], em lazu da Isus nije imao vlast sam da vaskrsne.
Jovan 10,17Zato me otac ljubi, jer ja dušu svoju polažem da je opet uzmem.
Jovan 10,18Niko je ne otima od mene, nego je ja sam od sebe polažem. Vlast imam položiti je i vlast imam uzeti je opet. Ovu sam zapovijest primio od oca svojega.
ako je Isus Bog jednako kao i Otac otkud onda Bog Otac izdaje zapovest svom drugom licu Bogu Sinu? nešto tu ne štima....
 
Hrist znači pomazanik, Mesija a ne Bog
Isus znaci drugo, Gospod znaci trece, a BOG je tek cetvrto u te 4 reci
pošto smatrate da je Isus Bog, promenite naziv Hrist u Bog, a svoj naziv od hrišćani u Božijani...
nemam nista protiv, ali ti i dalje ne shvatas da sam naveo 4 [cetiri] reci ovde, jer je tako najbolje, jer jedino tako nema zabune:
za nas ostale je Isus Hristos Gospod Bog.

nego ja se slažem da Jehova nije Otac o kome Isus priča, ali se ne slaže sa nama nijedna hrišćanska denominacija....
odeljacemo jednu po jednu, ja sam samo naveo moju bibliju u izdanju svetog arhijerejskog sinoda spc kao argument da se jhvh ne pominje, a znamo ko je nepomjanik - to mi je polazisni argument, a spreman sam da idemo dalje u argumentaciji - dakle stari zavet je valjda danicic preveo, a on je koristio:

Daničić se latio posla prevođenja Starog zaveta. Ni on nije prevodio sa izvornog pisma na kojem je sačinjen Stari zavet, već je, kao i Vuk, prvobitno koristio već postojeći nemački prevod https://www.vesti-online.com/vek-i-po-od-svetog-pisma-na-srpskom-1-biblijske-muke-vuka-i-danicica/
ako je Isus Bog jednako kao i Otac otkud onda Bog Otac izdaje zapovest svom drugom licu Bogu Sinu? nešto tu ne štima....
ne stima ni mojoj deci ni zeni, 'teli bi da oni meni zapovedaju, i zato imamo probleme, a ja sam kao i Bog Otac popustljiv, gledam dokle bi da idu u svojoj ludosti
 
pa eto, badava im sto kopiraju demone koji Ga priznaju kao Sina Bozijeg, jehovini svedoci su dakle demonska skupina, dokazasmo!

po cemu se jehovini svedoci razlikuju od ovih demona? ni po cemu, to vam je to, isto ponavljaju i demoni i jehovini sveedoci, a za nas ostale je Isus Hristos Gospod Bog.
Samo ako ovo crvenim priznate, priznace i vas Sin Coveciji, a u suprotnom nece, nego vam sleduje sto i demonima koji priznase da je Sin Boziji.

Morate da ispovedite veru da je Bog, nema vam druge

ajde da vas cujem, jel priznajete, otvaram anketu, molim moderatore da dodaju u temu anketu ovu, ako se postavljacica teme slaze
Hajde otvori Sveto Pismo knjigu od istine pa u njoj pokaži sledbenike Hristove šta i kako veruju, pa da vidimo ko je na strani demona a ko na strani istine.
Pošto si toliko samouveren, daj samo jedno mesto gde stoji ''Hrist Bog''!
Ako toga nema u problemu si sa istinom i umesto nje veruješ u laž!
A iza svake laži zna se ko stoji.

U međuvremenu ja ću tebi pokazati šta veruju oni koji slušaju glas ISTINE...


MARTA
Jovan 11,27Reče mu: da, Gospode! ja vjerovah da si ti Hristos sin Božij koji je trebalo da dođe na svijet

FILIP
Djela apostolska 8,37A Filip mu reče: ako vjeruješ od svega srca svojega, možeš. A on odgovarajući reče: vjerujem da je Isus Hristos sin Božij

SIMON PETAR
Matej 16,16A Simon Petar odgovori i reče: ti si Hristos, sin Boga živoga.

NATANAILO
Jovan 1,49Odgovori Natanailo i reče mu: Ravi! ti si sin Božij, ti si car Izrailjev.

PAVLE, SILVAN I TIMOTEJ
2. Korincanima 1,19Jer sin Božij Isus Hristos, kojega mi vama pripovijedasmo ja i Silvan i Timotije, ne bi da i ne, nego u njemu bi da.

JOVAN KRSTITELJ
Jovan 1,34I ja vidjeh i zasvjedočih da je ovaj sin Božij.

JEVANĐELIST MARKO
Marko 1,1Početak jevanđelja Isusa Hrista sina Božijega.

NAROD
Matej 14,33A koji bijahu u lađi pristupiše i pokloniše mu se govoreći: vaistinu ti si sin Božij.

JEVREJI
Jovan 19,7Odgovoriše mu Jevreji: mi imamo zakon i po zakonu našemu valja da umre, jer načini sebe sinom Božijim.

BOG OTAC
Marko 1,11I glas dođe s neba: ti si sin moj ljubazni koji je po mojoj volji.

SAM ISUS
Jovan 9,35Ču Isus da ga istjeraše napolje; i našavši ga reče mu: vjeruješ li ti sina Božijega?
 
U međuvremenu ja ću tebi pokazati šta veruju oni koji slušaju glas ISTINE...


MARTA
Jovan 11,27Reče mu: da, Gospode! ja vjerovah da si ti Hristos sin Božij koji je trebalo da dođe na svijet

FILIP
Djela apostolska 8,37A Filip mu reče: ako vjeruješ od svega srca svojega, možeš. A on odgovarajući reče: vjerujem da je Isus Hristos sin Božij

SIMON PETAR
Matej 16,16A Simon Petar odgovori i reče: ti si Hristos, sin Boga živoga.

NATANAILO
Jovan 1,49Odgovori Natanailo i reče mu: Ravi! ti si sin Božij, ti si car Izrailjev.

PAVLE, SILVAN I TIMOTEJ
2. Korincanima 1,19Jer sin Božij Isus Hristos, kojega mi vama pripovijedasmo ja i Silvan i Timotije, ne bi da i ne, nego u njemu bi da.

JOVAN KRSTITELJ
Jovan 1,34I ja vidjeh i zasvjedočih da je ovaj sin Božij.

JEVANĐELIST MARKO
Marko 1,1Početak jevanđelja Isusa Hrista sina Božijega.

NAROD
Matej 14,33A koji bijahu u lađi pristupiše i pokloniše mu se govoreći: vaistinu ti si sin Božij.

JEVREJI
Jovan 19,7Odgovoriše mu Jevreji: mi imamo zakon i po zakonu našemu valja da umre, jer načini sebe sinom Božijim.

BOG OTAC
Marko 1,11I glas dođe s neba: ti si sin moj ljubazni koji je po mojoj volji.

SAM ISUS
Jovan 9,35Ču Isus da ga istjeraše napolje; i našavši ga reče mu: vjeruješ li ti sina Božijega?
sve to stoji, ali stoji i da demoni veruju isto da je Boziji Sin i jos i drhte - i oni su ga priznali pred ljudima!
znaci, niko ne dovodi u pitanje da je Hristos Boziji Sin,
vec se postavlja pitanje zasto On ne odlucuje ko ce da bude priznat vec Sin Coveciji odlucuje ko ce da bude priznat:
А ја вам кажем, сваки који призна мене пред људима, признаће га и Син човечји пред анђелима Божијим. (НАСБ) Лука 12:8
po logici jehovinih svedoka on bi trebao i demone da prizna
  • MARKO 3,11 I nečisti duhovi kad god bi ga videli, pripadahu k njemu i vikahu govoreći: Ti si Sin Božiji.
  • LUKA 4,41 A i demoni izlažahu iz mnogih vičući i govoreći: Ti si Hristos Sin Božiji...
dakle, opet:
ne dovodi niko u pitanje da je Boziji Sin, vec vi dovodite u pitanje da je Gospod Bog, a sto kao i demoni priznajete da je Boziji Sin, to nije kriterijum da budete priznati pred ANDJELIMA BOZIJIM, od Sina COVECIJEGA
 
Poslednja izmena:
Niko ga nikad u svojoj ličnoj komunikaciji sa njim nije oslovio sa Bože moj Isuse Hriste.
a Toma?

Prinesi ruku i stavi je u moj bok i ne budi nevjeran nego vjeran! Odgovori mu Toma: Gospode moj i Bože moj! Reče mu na to Isus: Budući da si ...

Gospode i Boze moj, kljucna rec je GOSPOD, ali zapadnjaci je prevode sa "gospodin", u smislu gospoda i seljaci, a to nije smisao nigde u bibliji
 

Back
Top