Malwarebytes и Winows Repair 10

Trandaiflko

Aktivan član
Poruka
1.382
Пре свега да питам: Да ли ми се чини или је овде донедавно, у оквиру "Компјутери" био и пд-форум ЗАШТИТА? Чини ми се да јесте.
*
Већ сам писао о том Ленову са легалном десетком, која се пречесто апдејтовала. Сада то ради ретко. Бар ја мислим. Јер, када се апдејтује, све иконице сложи у црту на леву страну екрана.
Пре неколико недеља почео да успорава. Треба му минут да отвори обични Ворд фајл, Рал Плејер и по 3 минуте, а занимљиво, Интернет још најмање успоравао.
И онда ми искочи нека понуда од Windows са да скинем Windows Repair . И урадим тако. Нашао неких ствари, и доста решио, мада рецимо МП3 и даље споро отвара.
Онда тај Repair почео да ми доле десно избацује поруку како имам слабих лозинки, у смислу нису довољно тешке за провалити Није него. За махера нема тешке, ако реши.
Него тај Repair , почео да зеза, када гасим комп, искочи ми обавештење да има отворена апликација.
И ја велим да га деиснталирам. Кад оно - нема иконице. Одем на Add-remove programs - нема га ни тамо. Изгледа видео шта му спремам, па се сам склонио.
*
Једном када сам власника питао да пречешљам комп уз mailwarebytes, ASW Cleaner итд, каже да не би требало, да не смета лагалномКссперком.. Чак је рекао да је CC Cleaner непожељан. Само Каспер и повремено оно чишћење Disc Cleanup на Properties, да отресе tempooray files.

Неки савет?
 
Пре свега да питам: Да ли ми се чини или је овде донедавно, у оквиру "Компјутери" био и пд-форум ЗАШТИТА? Чини ми се да јесте.
*
Већ сам писао о том Ленову са легалном десетком, која се пречесто апдејтовала. Сада то ради ретко. Бар ја мислим. Јер, када се апдејтује, све иконице сложи у црту на леву страну екрана.
Пре неколико недеља почео да успорава. Треба му минут да отвори обични Ворд фајл, Рал Плејер и по 3 минуте, а занимљиво, Интернет још најмање успоравао.
И онда ми искочи нека понуда од Windows са да скинем Windows Repair . И урадим тако. Нашао неких ствари, и доста решио, мада рецимо МП3 и даље споро отвара.
Онда тај Repair почео да ми доле десно избацује поруку како имам слабих лозинки, у смислу нису довољно тешке за провалити Није него. За махера нема тешке, ако реши.
Него тај Repair , почео да зеза, када гасим комп, искочи ми обавештење да има отворена апликација.
И ја велим да га деиснталирам. Кад оно - нема иконице. Одем на Add-remove programs - нема га ни тамо. Изгледа видео шта му спремам, па се сам склонио.
*
Једном када сам власника питао да пречешљам комп уз mailwarebytes, ASW Cleaner итд, каже да не би требало, да не смета лагалномКссперком.. Чак је рекао да је CC Cleaner непожељан. Само Каспер и повремено оно чишћење Disc Cleanup на Properties, да отресе tempooray files.

Неки савет?
A vlasnik je neki informatički stručnjak? Ili ti trebaš njemu reći šta treba da se napravi? Ako nikada nije čišćeno od 'sistem files' smeća, mogu misliti koliko je SMEĆA na toj mašini! :super:
 
Procesljaj racunar Malwarebyte-om.
Anti-malware (kao npr Malwarebytes i sl.) programi su "pozeljni" jer uklanjaju nepozeljne "Junk" (tzv. PUP) programcice koji se definisu kao legitiman softver, najcesce AdWare i cesto usporavaju racunar iako zaista nisu pretnja za "bezbednost". Pa se moze desiti da ih AV jednostavno preskoci, jer te ne ugrozavaju.

CCleaner ima fin alat za ciscenje registara pogotovo ako sistem nije reinstaliran duzi niz godina.
Proveri zauzetost hard diska, trebalo bi da ima minimum 20-ak % slobodnog prostora na particijama pogotovo u c kako bi sistem komotno koristio virtuelnu memoriju i nesmetano koristio "temporary" fajlove, u suprotnom ce sistem poceti da se gusi.

Takodje deinstaliraj sve programe koji ti nisu potrebni.

U task manageru idi na StartUp Tab i disable sve nepotrebne programe koji se automatski startuju nakon podizanja sistema. Takodje u Tab-u Processes proveri da li ti neki programi uzimaju neobicno veliku kolicinu resursa dok je racunar u mirovanju.
 
Poslednja izmena:
A vlasnik je neki informatički stručnjak? Ili ti trebaš njemu reći šta treba da se napravi? Ako nikada nije čišćeno od 'sistem files' smeća, mogu misliti koliko je SMEĆA na toj mašini! :super:
Јесте стричњак, али не баш за IT него за електротехнику, системе... Када урадим тај Disk Cleanup не буде пар десетина Мб.
 
Procesljaj racunar Malwarebyte-om.
Proveri zauzetost hard diska, trebalo bi da ima minimum 20-ak % slobodnog prostora na particijama pogotovo u c kako bi sistem komotno koristio virtuelnu memoriju i nesmetano koristio "temporary" fajlove, u suprotnom ce sistem poceti da se gusi.
Takodje deinstaliraj sve programe koji ti nisu potrebni.
U task manageru idi na StartUp Tab i disable sve nepotrebne programe koji se automatski startuju nakon podizanja sistema. Takodje u Tab-u Processes proveri da li ti neki programi uzimaju neobicno veliku kolicinu resursa dok je racunar u mirovanju.

Што се тиче меморије, не може бити проблем, јер сви фајлови на компу немају укупно 20-ак ГБ а он има 500.
Иначе, чудно што овај Леново са десeтком нeма патриције, оно Ц,Д, Е, него се иде по дубини. Кад кликнеш на Lenovo C изађе као на слици, па када кликнеш на Users добијеш:
*
Власник каже да оно што снимим у Users, остаје заштићену у случају краха.
Windoes C.jpg
Кад одем ан Users добијем
Default migrates
User
- са именом власника, ту ја отворио свој фолдер
Public
Али ме зеза. Ако хоћу да изменим неки фајл тамо, не дозвољава ми. Него морам да га исечем одатле, пребацим на десктоп, па кад завршим, да га поново тамо снимам. A тамо ми искаче овај прозорчић
Contine2020-03-27_171153.jpg
*
A немам ни превише програма. Оно основно. Имао сам тај Акробат, па се деинсталирао. Сада Aobe Reader и пар неких са сајта Беспалтни програми. Aby Fine Reader нека бесплатна портабле верзија, на талијанском, и то је то. Три плејера, реал VLC и његов, Wndows Media
Mozilu, Chrome, Operu, Micorosoft Edge. Има на списку још неких који ми личе на системске, и да не чачкам. Има неколико ставки NVIDIA graphic, video... То се само појавило. Да не дирам. Био са уз Adobe Fash Plyer утрпао и Mc Afee па сам га склонио

Citat: task manageru idi na StartUp Tab - Ја идем на Control Panel, или Start Winsow Add Remova programs ваљда је то исто?
*
Ово ти је када одеш код лекара, он ти забрани пушење, пиће, кафу, а ти ионако ништа од тога ,и човек не зна шта ће са тобом.
*:p

Значи, да га ја мало третирам са Mailwarebytes---
 
Poslednja izmena:
Citat: task manageru idi na StartUp Tab - Ја идем на Control Panel, или Start Winsow Add Remova programs ваљда је то исто?
*

Значи, да га ја мало третирам са Mailwarebytes---
Na tastaturi istovremeno kombinacija tastera CTRL+SHIFT+ESC ili CTRL+ALT+ DELETE- pa klik na Task Manager - pa Startup tab. Startup su programi koji se automatski sami aktiviraju i rade u pozadini cim upalis racunar, kada ih deaktiviras neces da ih deinstaliras ili izbrises vec ce prestati da budu aktivni u memoriji sve dok ih ti "rucno" ne ukljucis.
Y1VcUQm.jpg
Skeniraj, nadam se da ce u medjuvemenu jos neko dati po jos koji koristan savet, posto nisam bas razumeo onaj deo u kojem kazes da ide po "dubini" pretpostavljam da imas samo jednu particiju.
 
Пре свега да питам: Да ли ми се чини или је овде донедавно, у оквиру "Компјутери" био и пд-форум ЗАШТИТА? Чини ми се да јесте.
*
Већ сам писао о том Ленову са легалном десетком, која се пречесто апдејтовала. Сада то ради ретко. Бар ја мислим. Јер, када се апдејтује, све иконице сложи у црту на леву страну екрана.
Пре неколико недеља почео да успорава. Треба му минут да отвори обични Ворд фајл, Рал Плејер и по 3 минуте, а занимљиво, Интернет још најмање успоравао.
И онда ми искочи нека понуда од Windows са да скинем Windows Repair . И урадим тако. Нашао неких ствари, и доста решио, мада рецимо МП3 и даље споро отвара.
Онда тај Repair почео да ми доле десно избацује поруку како имам слабих лозинки, у смислу нису довољно тешке за провалити Није него. За махера нема тешке, ако реши.
Него тај Repair , почео да зеза, када гасим комп, искочи ми обавештење да има отворена апликација.
И ја велим да га деиснталирам. Кад оно - нема иконице. Одем на Add-remove programs - нема га ни тамо. Изгледа видео шта му спремам, па се сам склонио.
*
Једном када сам власника питао да пречешљам комп уз mailwarebytes, ASW Cleaner итд, каже да не би требало, да не смета лагалномКссперком.. Чак је рекао да је CC Cleaner непожељан. Само Каспер и повремено оно чишћење Disc Cleanup на Properties, да отресе tempooray files.

Неки савет?
https://www.hitmanpro.com/en-us.aspx trial 30 dana
 
Na tastaturi istovremeno kombinacija tastera CTRL+SHIFT+ESC ili CTRL+ALT+ DELETE- pa klik na Task Manager - pa Startup tab. Startup su programi koji se automatski sami aktiviraju i rade u pozadini cim upalis racunar, kada ih deaktiviras neces da ih deinstaliras ili izbrises vec ce prestati da budu aktivni u memoriji sve dok ih ti "rucno" ne ukljucis.
Y1VcUQm.jpg
Skeniraj, nadam se da ce u medjuvemenu jos neko dati po jos koji koristan savet, posto nisam bas razumeo onaj deo u kojem kazes da ide po "dubini" pretpostavljam da imas samo jednu particiju.
Тачно, само једну, и када сам питао зар не би све пропало ако крахира, речено ми де не би, то што је у дубини, остало би. Није ми баш јасно, али нема везе...
 
Што се тиче меморије, не може бити проблем, јер сви фајлови на компу немају укупно 20-ак ГБ а он има 500.
Иначе, чудно што овај Леново са десeтком нeма патриције, оно Ц,Д, Е, него се иде по дубини. Кад кликнеш на Lenovo C изађе као на слици, па када кликнеш на Users добијеш:
*
Власник каже да оно што снимим у Users, остаје заштићену у случају краха.
Pogledajte prilog 671130
Кад одем ан Users добијем
Default migrates
User
- са именом власника, ту ја отворио свој фолдер
Public
Али ме зеза. Ако хоћу да изменим неки фајл тамо, не дозвољава ми. Него морам да га исечем одатле, пребацим на десктоп, па кад завршим, да га поново тамо снимам. A тамо ми искаче овај прозорчић
Pogledajte prilog 671131
*
A немам ни превише програма. Оно основно. Имао сам тај Акробат, па се деинсталирао. Сада Aobe Reader и пар неких са сајта Беспалтни програми. Aby Fine Reader нека бесплатна портабле верзија, на талијанском, и то је то. Три плејера, реал VLC и његов, Wndows Media
Mozilu, Chrome, Operu, Micorosoft Edge. Има на списку још неких који ми личе на системске, и да не чачкам. Има неколико ставки NVIDIA graphic, video... То се само појавило. Да не дирам. Био са уз Adobe Fash Plyer утрпао и Mc Afee па сам га склонио

Citat: task manageru idi na StartUp Tab - Ја идем на Control Panel, или Start Winsow Add Remova programs ваљда је то исто?
*
Ово ти је када одеш код лекара, он ти забрани пушење, пиће, кафу, а ти ионако ништа од тога ,и човек не зна шта ће са тобом.
*:p

Значи, да га ја мало третирам са Mailwarebytes---
Windows.old!? Znači, bila je neka nadogradnja sa Win7 na Win10 ili slično? Sa kasnijim 'neophodnim i revolucionarnim' nadogradnjama, tamo imaš barem 30 GB SMEĆA!
 
Eво списка на мом startUpu. Много више ставки него на твојој слици. Не знам шта овде смем да disable. Знам за:
- Kies који сам уградио јер није могао да препозна мобилни Самсунг 5830, а стари добри Windows XP све препозна из прве,
- Real Daownoader јер је непотребан од када сам пронашао savefrom.net за "даунлодовање" свега живог.
Не знам овај Microsft Office One Note да ли њега. Остали ми сви непознати, и ја рачунам да су системски.
Ако те не мрзи, можеш да на овој слици офарбаш оно што се сме, па је опет поставиш.
Или напишеш почетак имена оних ставки које могу да "умртвим".

Мада, сада комп ради сасвим пристојно.
startup..jpg


Није ми јасан овај Delayed launcher ..
 
Eво списка на мом startUpu. Много више ставки него на твојој слици. Не знам шта овде смем да disable. Знам за:
- Kies који сам уградио јер није могао да препозна мобилни Самсунг 5830, а стари добри Windows XP све препозна из прве,
- Real Daownoader јер је непотребан од када сам пронашао savefrom.net за "даунлодовање" свега живог.
Не знам овај Microsft Office One Note да ли њега. Остали ми сви непознати, и ја рачунам да су системски.
Ако те не мрзи, можеш да на овој слици офарбаш оно што се сме, па је опет поставиш.
Или напишеш почетак имена оних ставки које могу да "умртвим".

Мада, сада комп ради сасвим пристојно. Pogledajte prilog 671263

Није ми јасан овај Delayed launcher ..
Pajser tehnika: Disable sve osim Kaspersky i Audio! :super:
 
Eво списка на мом startUpu. Много више ставки него на твојој слици. Не знам шта овде смем да disable. Знам за:
- Kies који сам уградио јер није могао да препозна мобилни Самсунг 5830, а стари добри Windows XP све препозна из прве,
- Real Daownoader јер је непотребан од када сам пронашао savefrom.net за "даунлодовање" свега живог.
Не знам овај Microsft Office One Note да ли њега. Остали ми сви непознати, и ја рачунам да су системски.
Ако те не мрзи, можеш да на овој слици офарбаш оно што се сме, па је опет поставиш.
Или напишеш почетак имена оних ставки које могу да "умртвим".

Мада, сада комп ради сасвим пристојно. Pogledajte prilog 671263

Није ми јасан овај Delayed launcher ..
Delayed laucher - sta znam, ostavi ga, to je intelov proizvod, on kao "poboljsava performanse" laptopa mada cisto sumnjam i ima neku zastitu od virusa i malware-a, u sustini ne utice toliko na performanse/


Ova 3 servisa imaju veze sa audiom, moraces da eksperimentises sa njima, posto nisam siguran kojeg od njih bi trebao da ostavis, ugasis jednog restartujes laptop, ako je audio ok ides dalje, ako nije vratis ga (Enable)
IDT PC Audio
IGFxTray.exe
RealNetworksscheduler

-------------------------------------------------------------------------------------------------
Zatim:
Lenovo Onkey Theater App
Synaptics TouchPad


Ova dva imaju veze sa fizickim tasterima na laptopu.. nisam siguran za ovo/
-------------------------------------------------------------------------------------------------
Vm331 StMint ima neke veze sa kamerom, mislim da mozes slobodno da ga disable.
-------------------------------------------------------------------------------------------------
Program ovo je sumnjvo disable ga.
-------------------------------------------------------------------------------------------------
Eventualno mozes da ostavis kasperskog i Windows Defender notification servise
-------------------------------------------------------------------------------------------------
Ostalo sve na DISABLE
Ukljucujuci i KIES, ti ga ovim ne brises, samo ga uspavljujes jer nema potrebe da ti radi u pozadini dok ga ne koristis
 
Хвала! Оставио сам за сваки случај ово везано за аудио и камеру, ионако ме нешто зеза Скајп. Али, да сам склонио и само трећину, био би помак.
Наравно, на десктопу држим само иконице, јер ми је речено да фајлови на десктопу успоравају. И даље ела Плејер спорије отвара када се први пут стартује, али није до компа, јер VLC отвори брже.
Такође, саветовано ми да не држим 3 претраживача, али ми требају. Мозила има најбољи мени, команде, мада јој не ради Флеш плејер. То сам већ давно писао: на неком сајту има прилог видео или слика, често неће да отвори. За слике напише. рецимо Види на Инстаграму и онда тамо само по једна лика.
А треба ми и Гугл Хром. Пошто сваки дан куцкам неке текстове, прекуцавам неке песме из књига, много грешим (живео аутокорект у Ворду!) ако брзо куцам, пермутујем слова, па одем на Гугл Хром и диктирам му. Преко Gmail адресе, али ми на Мозили или Опери неће да укључи микрофон, само на Хроме. Јесте да не разуме баш најбоље, али нема везе. Ако му диктирам нешто везано за намештај рецимо, морам да кажем астал, јер ако кажем сто, он куца 100 итд. И брате превише пуританац. Куцам рецимо реч караван, а он избаци овако к****** Али ипак, много вреди.
Ко год чешће куца неке текстове, нека га користи, збиља вреди.
А добро је што и овде ради Spell checking иначе ми не би нико помогао од вас. напросто, не бисте знали шта сам хтео да кажем.
А за овај кикс са MAILwarebytes још ме држи жеља да сам себе ошамарим. Које брукање. хајде да не знам инглиш, па да опростим себи, али.. Тотална деконцентрација...

Позз
Узгред буди речено, овде мамо савршен форматинг текста. А на фамозном Фб - ништа под милим Богом.
 
Windows.old obriši! Jesi radio Clean Up System Files?
Тек сад, нисам смео раније, где видим нешто везано за систем не дирам. Ево сад и то обавих. Има да м буде захвалан овај лаптоп.
него, види ово, смем ли, Програм фајлове'? Знаш како је. двосмислено: неко каже чисти коров а неко чисти поврће
Smem li ovo_3.jpg
 
Poslednja izmena:
Eво списка на мом startUpu. Много више ставки него на твојој слици. Не знам шта овде смем да disable. Знам за:
- Kies који сам уградио јер није могао да препозна мобилни Самсунг 5830, а стари добри Windows XP све препозна из прве,
- Real Daownoader јер је непотребан од када сам пронашао savefrom.net за "даунлодовање" свега живог.
Не знам овај Microsft Office One Note да ли њега. Остали ми сви непознати, и ја рачунам да су системски.
Ако те не мрзи, можеш да на овој слици офарбаш оно што се сме, па је опет поставиш.
Или напишеш почетак имена оних ставки које могу да "умртвим".

Мада, сада комп ради сасвим пристојно. Pogledajte prilog 671263

Није ми јасан овај Delayed launcher ..
Ala si ga natrpao djubristem...jel si se nekad pitao da li ti sve to treba uopšte da se diže pri startovanju wina.. 😆
 
Ala si ga natrpao djubristem...jel si se nekad pitao da li ti sve to treba uopšte da se diže pri startovanju wina.. 😆
Нисам се питао, јер нисам ни залазио у ово прозорче нити сам знао шта он све мора да упрти на нејака плећа када се покреће...
 

Back
Top