Koliko treba da traje?

Koliko treba da traje jedan seksualni odnos da bi bili zadovoljni,i zadovoljeni?Da je sadrzajan.
Duze,krace,koliko tacno? 5min,20min,sat,2 sata..........?????

Da li vam je bitan,kvalitet svakog odnosa,ne samo kvanititet?

Iskustva molim..........:lol:

Priznajem da je bilo situacija kada mi nije bilo do kvaliteta, vec samo do odnosa. Desava se i dan danas, mozda bas zato sto sam starija, pa prema tome i manje romanticna, nekada ocekujem samo sex, ne mora biti tu ljubavi. Koliko treba da traje? Onoliko koliko oboje zelimo, nekada je dovoljno i 5 minuta, a nekada je 3 sata pravo mucenje.
 
bez veze je diskutovati o tome ko je u pravu, a ko ne... razliciti smo i stoga smo svi u pravu. neki vole da se tucaju dugo, neki ne bas...

koliko dugo treba da traje sex da bih bila zadovolj(e)na? u proseku, 15-ak minuta mi je sasvim dovoljno.
suludo je sad razvijati pricu o tome koliko dugo volim da traje i koliko puta i sve ostalo... jer mnogo zavisi od trenutka, od partnera... ja rekoh koliko je dovoljno.
 
Koliko treba da traje jedan seksualni odnos da bi bili zadovoljni,i zadovoljeni?Da je sadrzajan.
Duze,krace,koliko tacno? 5min,20min,sat,2 sata..........?????

Da li vam je bitan,kvalitet svakog odnosa,ne samo kvanititet?

Iskustva molim..........:lol:

Cilj svakog seksa je svrsavanje ili dozivljavanje ako traje previse dugo bez vrhunca pocinje da bude mucenje,Zato je recept sledeci:
5-6 puta po 15 minuta za noc sa pauzama naravno ali za to treba dobra hemija ali ako vas partner posle prvog ili drugog puta nebi vise MENJAJTE ga:snesko5:
 
Koliko treba da traje jedan seksualni odnos da bi bili zadovoljni,i zadovoljeni?Da je sadrzajan.
Duze,krace,koliko tacno? 5min,20min,sat,2 sata..........?????

Da li vam je bitan,kvalitet svakog odnosa,ne samo kvanititet?

Iskustva molim..........:lol:
Evo je moja tema.
Dakle... hmmm...
Ajd da počnem uopšteno, mada se ovde traže iskustva.
Za partnere je bitno da "leže" jedno drugom.
To znači po više osnova:
- dužina odnosa
- veličina polnog organa
- želje koje imate u sexu (poze, analno, oralno, vezivanje...)
- način pristupa (grubo, nežno, komunikacija)
- odziv partnera, reakcije u toku sexa
i na kraju, vaši potsvesni impulsi će odrediti šta će vam i ko odgovarati i vrlo lako se može desiti da budete iznenađeni sami sobom.
Da se vratim preciznije na temu i pitanje "Koliko treba da traje jedan seksualni odnos da bi bili zadovoljni,i zadovoljeni?"
Ovo pitanje ima smisla. Ali ovo:
"Duze,krace,koliko tacno? 5min,20min,sat,2 sata..........????? "
već nema smisla, a ne bih da uvredim postavljača teme.
Zašto nema smisla i šta je odgovor?
Seksualni odnos nije samo koitus. To je odnos vezan za seksualne nagone čak i kada nema koitusa. Prvo treba svako za sebe da sazna šta je za njega seks i kako treba da izgleda. Kako da saznate? Tako što ćete da oslušnete sebe bez predrasuda i ne pravite se gluvi na odgovor koji dobijete. Dve osobe mogu izuzetno da se slažu i vole a da u seksu nisu jedna za drugu. Koliko je za nekoga sex važan je individualno. Sex može ali i ne mora da bude presudan u odnosu dvoje osoba bez obzira što nije zadovoljavajući. Vremenom seksualne potrebe mogu da se menjaju i kvantitativno i kvalitativno, tako da ono što se osobi nije sviđalo počne da se veoma sviđa, pa recimo posle ponovo prestane. Prilično složeno.
Erotski odnos dve osobe ne podrazumeva samo seksualni čin ma kakav bio, ali može se svesti i samo na to.
Može trajati 5 min. a može i 2 sata ili više. Može u okviru njega biti uključeno i gledanje erotskog filma, pa i to može da utiče na vreme. Ko misli da je koitus jedini smisao seksa i jedini cilj produženje vrste, onda je za žaljenje to što ne zna šta propušta. Ali nekome je seksualni nagon taman takav i toliki da ga od seksa zanima jedino koitus i to je jedino što može da podnese.
Nije zahvalno iznositi u ovoj situaciji svoj lični primer jer je on jedino merodavan za mene.
Ako vam treba statistika onda koitus u proseku traje 15 min.
Ovo ne treba ništa da vam govori.
Sve je individualno i dobro je kada se partneri uklope.
Kod mene je odstupanje od ove statističke veličine ogromno i ne bih o tome. Preveliki seksuali zahtev za partnera koji nema toliki seksualni nagon može biti mučenje. Ali, najvažnije je da postoji ljubav, razumevanje i prijateljski odnos. E ovo je kod nas teško shvatiti i razumeti. A inače ljubav nije isto što i zaljubljenost. Ali ovo već nije tema.
 
Svaka čast, svaka čast...
Ali možda nemaju svi ista iskustva z:)
Mada, verovaću ti.
Znam, šalim se (a ti kao to nisi znala). z:)
sve sto pisem , pisem iz svog iskustva..cak i ono sto sam procitala, negde, filtrirano je kroz dozivljeno.sto ne znaci da je univerzalno ispravno, vec samo da je moje iskustvo takvo.
z:)
a kad imas sto godina, onda imas i iskustvo..masalaz:lol:z:lol:z:lol:
 
a kad imas sto godina, onda imas i iskustvo..masalaz:lol:z:lol:z:lol:
A sto godina samoće, a kama sutra, a Srbija na dlanu, a baba gori a selo se češlja (ili tako nekako).
Aaa, pa i mi smo svašta pročitali.
Pa i ovde poštar dolazi... jednom nedeljno.
Zdrav život, zdrava hrana, zdrav seks...
Gajimo stoku, radimo ko stoka, živimo ko stoka, gledamo šta stoka radi pa i mi to isto. z:shock:
Doduše i ja serem za poštara. Zimi dolazi malo ređe. :sanke:
 

Back
Top