Koliko imam vremena za tebe?

Bukvalno je u svakom segmentu licnosti i ostvarenosti svetlosnu godinu ispred tebe :D
U emotivnom i seksualnom smislu, ostvaren je onaj ko je slobodan. Slobodan
da emocije iznese, pokaže i o njima otvoreno razgovara.

Kao, neću da ga nazovem, da mu ne budem dosadna - nesigurnost, da ne
primeti da sam ljubomorna - nesigurnost, da ne pomisli da mi nedostaje -
nesigurnost. I da ne nabrajam dalje. Najbolje je da me vidi kao ozbiljnu
ostvarenu ženu koja je sigurna u sebe. A to što ne zna šta se u mom unutrašnjem
svetu dešava, nema veze. Nije ni bitno, to je samo moje. Pa onda to nije deljenje
ni veza, ni povezanost, ni bliskost.

Vidi, ružno je da ja komentarišem tvoj brak, jer niti znam tebe, niti gospoju.
A i da vas znam, nije lepo. Al ti si krenuo svoj slučaj da iznosiš. Mogao si
pisati i uopšteno.
Mogao si napisati i u kojim situacijama ti nju ne smaraš, a ne tako jednostrano
gde si ti bitan i neke tvoje slobodne aktivnosti. Onda bi to zvučalo kao deljenje
stava. Eto dogovorili ste se da imate neki polu brak i ok..

Ukratko rečeno, ako nećeš ti ženu da zabavljaš, ima ko hoće. Pa ti slobodno
budi mnogo bitan. Ljubavni odnos mora biti emotivan, zabavan, razigran, inače
nije ljubavni odnos, nego nešto drugo. A zabave nema tamo gde su postavljene
takve granice kakve si naveo.

To nisu granice. To likovi koji su navikli da budu na lancu, postavljaju granice.

Mi tako funkcionisemo, nezavisno da li smo sami ili u vezi.

To je ono sto ti ne mozes da ukapiras.

A kad nesto nisi u stanju da ukapiras, ne treba ni da komentarises, ispadas smesna :D

Znam :)
Ali...ne treba menjati sebe. Samo svoje ponasanje.

Mislim da ljudi naprave zaieb kada pokusaju da promene sebe. Umesto toga, treba promeniti svoje ponasanje, pa ce nase ponasanje, nizom povratnih sprega, promeniti i kako se osecamo.

Управо то, навике су променљива категорија, док је карактер теже променити. Оно што се мени не једнм десило, да кад укажем на погрешне навике, друга особа то доживи као атак на личност.

To nisu granice. To likovi koji su navikli da budu na lancu, postavljaju granice.

Mi tako funkcionisemo, nezavisno da li smo sami ili u vezi.

To je ono sto ti ne mozes da ukapiras.

A kad nesto nisi u stanju da ukapiras, ne treba ni da komentarises, ispadas smesna :D
Nisi ni prvi ni jedini koji je priveo ženu kući, napravio joj dete i shvatio
je zdravo za gotovo. Nema tu šta da se posebno kapira, osim da ćeš
se ženiti ponovo, pre ili kasnije.

Kakve su ovo gluposti sad? Ako se ja setim da nemamo hleb, a on je sa drugarom ili šta ja znam, ja da ga ne zovem? Sto puta sam sela u auto i odvezla decu kod dr bez da mu javim ako je na poslu, javim se kad završimo uglavnom. Ali da ne smem da pozovem, jer je on na Mesecu, pa nisam ja baba Vanga da gatam kad mu odgovara. Pozovem, ako može javi se, ako je zauzet javi se kad je oduzet, a ne da glumi ludilo.

Kakve su ovo gluposti sad? Ako se ja setim da nemamo hleb, a on je sa drugarom ili šta ja znam, ja da ga ne zovem?
Umesi i ispeci :D
Sto puta sam sela u auto i odvezla decu kod dr bez da mu javim ako je na poslu, javim se kad završimo uglavnom. Ali da ne smem da pozovem, jer je on na Mesecu, pa nisam ja baba Vanga da gatam kad mu odgovara. Pozovem, ako može javi se, ako je zauzet javi se kad je oduzet, a ne da glumi ludilo.
I on se javi kad je oduzet od rakije, i posle vices na njega sto pije.
I on zna da ces da vices na njega, pa se zato i ne javlja :D

Cim ovako odgovaras znaci da si se pronasla u tipu osobe koja smara partnera i koja je control freak.

Dzaba da ti se objasnjava :)

A nazivati moju zenu naivnom.....hahahaha, pa em je ruzno, em je jako jako smesno :D

Bukvalno je u svakom segmentu licnosti i ostvarenosti svetlosnu godinu ispred tebe :D

I da - potpuno delimo stav prema tom cimanju i smaranju telefonom.

Al ne mozes ti to da ukapiras, dzaba :D
Ne volim da brinem. Kada neko putuje zamolim da se javi kad stigne. Mislim da je to prilično normalno.

Upravo tako normalni parovi funkcionisu.
Boldovano je kljucna stvar.

Ta cimanja bez potrebe su mi znak da imam posla ili sa nezrelom osobom, ili sa osobom koja ima tu neku cudnu naviku da zivka svaki cas, ili sa nekim control freak-om.
Ali ne znamo da li je u pitanju zivkanje iz dosade.
S druge strane ebem ti taj odnos kad se neko usteže i nema slobodu da pozove, nije ni to prirodno

Ne volim da brinem. Kada neko putuje zamolim da se javi kad stigne. Mislim da je to prilično normalno.
To jeste normalno.
Ja kad odem da vozim motor, kazem "vracam se za 3 sata". Ako vidim da cu da se zadrzim duze, posaljem poruku i javim, da ne brine.
Ali ne znamo da li je u pitanju zivkanje iz dosade.
S druge strane ebem ti taj odnos kad se neko usteže i nema slobodu da pozove, nije ni to prirodno
Zajedno smo dvocifren broj godina. Ako se do sad odnos nije izkristalisao, onda... :D
I sloboda postoji da pozovemo jedno drugo uvek, ali smo dovoljno normalni da necemo da zivkamo ako ne treba.

Nisu to ogranicenja, mi prirodno tako funkcionisemo. Tako funkcionise vecina ljudi koji se odlicno secaju kada se zvalo na fiksni, pa se predstavis, pa pitas lepo jel devojka kuci, pa se znalo da se posle 20h ne zove osim ako nije smrtni slucaj, itd, itd.

Ljudi su totalno pogresno shvatili koncept mobilnog telefona i komunikacije.

To jeste normalno.
Ja kad odem da vozim motor, kazem "vracam se za 3 sata". Ako vidim da cu da se zadrzim duze, posaljem poruku i javim, da ne brine.

Zajedno smo dvocifren broj godina. Ako se do sad odnos nije izkristalisao, onda... :D
I sloboda postoji da pozovemo jedno drugo uvek, ali smo dovoljno normalni da necemo da zivkamo ako ne treba.

Nisu to ogranicenja, mi prirodno tako funkcionisemo. Tako funkcionise vecina ljudi koji se odlicno secaju kada se zvalo na fiksni, pa se predstavis, pa pitas lepo jel devojka kuci, pa se znalo da se posle 20h ne zove osim ako nije smrtni slucaj, itd, itd.

Ljudi su totalno pogresno shvatili koncept mobilnog telefona i komunikacije.
Tu se potpuno slažem.
Tužno je ako dvoje ne dele isto viđenje stvari.
Tužno je i ograničavati i primoravati javljanje.Podjednako.

Upravo danas čujem iz svoje kancelarije u dva navrata komunikaciju između jednog para. Ne mogu a da ne čujem.

I sad u prepodnevnim satima ona je izašla i pričala na telefonu nešto ovako "ne možeš to da mi radiš, razumeš li, ne možeš to da mi radiš. Ne javljaš mi se po više sati. Ja to više ne mogu. Majke mi nek ide sve, jesi li me čuo? Jesi li čuo?"
Imao sam ovo iskustvo sa jednom devojkom, mada možda nije baš isto. Konkretna situacija je bila da je po meni cura bila control freak/zlostavljana u mladosti i da je imala problem da bude ostavljena sama, dok sa druge strane kada bih bio sa njom ili je samo sreća sreća radost ili bude mizandrična prema meni. Lično su mi takve devojke odbojne, a daleko bilo da još ima i situacija sa zove momka preko Vibera/Skypa u 2 sata u jutro i da ga pichkara...
I sad skoro čujem njegov glas ispred zgrade su i on njoj govori " hej, je li ti jasno da ja moram da radim? Je li ti jasno da ja ne mogu da mislim samo na tebe? Odvajam vreme koliko mogu. Znači, pusti me malo. Već mi je svega dosta."
Teško mi je sa zaključim, premalo detalja.
Opcije su ili je nekako uspeo da je koristi/manipuliše ignorisanjem/javljanjem ili nije imao iskustva sa takvim situacijama. Recimo da sam na njegovom mestu rekao bih joj da ne mogu i ne želim da pričam u tom i tom periodu a sa sam između (lupiću sada) 20:00 i 22:00 slobodan da se čujem sa njom + reciprocitet sa porukama tj. da me ne ubija small talk porukama i da ću joj odgovoriti na one konkretne kada budem imao vremena.
Posle toga zaključujem da li ume da poštuje neke postavljene granice ili ne, pa onda gledam šta/kako dalje...
Par min posle on je otišao, a ona plače...
Nije dobar znak ako zbog ovako nečeg plače, moguće je da ona ili oboje imaju neke psihičke probleme - da su "fatalan spoj" tj. u love/hate odnosu
Kako se dolazi do te situacije?
Čudni su putevi Gospodnji...
Da li se ona oseća nevoljeno, odbačeno, pa svako njegovo nejavljanje proizvodi stres?
To se može zaključiti iz njenih emocija - šta oseća prema njemu, a šta prema sebi.
Ako je bes - nije dobro
Tj da li je ovo samo simptom lošeg odnosa?
Rekao bih da je simptom toksičnog odnosa tj. verovatno se ne podudaraju sa ličnim "ludilima"
Ili je moguce da samo nejavljanje bude uyrok loseg odnosa? Iskustvo?
I da i ne. Zavisi od osobe do osobe, primera radi ja sam neko ko je prilično asocijalan i zaboravljam da se javljam ljudima/partnerki i sl. Da nemam na desktopu notes kome i kada periodično trebam da se javim mislim da bi me ljudi izbrisali iz sećanja.
Šta biste uradili na njegovom ili na njenom mestu?
Najjednostavnije - raskid
Složenije rešenje - istražiti problem dublje, no za to treba mirna glava i dosta strpljenja + volje

Tu se potpuno slažem.
Tužno je ako dvoje ne dele isto viđenje stvari.
Tužno je i ograničavati i primoravati javljanje.Podjednako.
Tu nema ogranicavanja.
Nije mi jasno kako ljudi to ne kapiraju, svi misle da je tu neko postavio granice, a lepo pisem, ko zna koji put, da to nisu nikakve granice, vec normalno ponasanje.

Jel bilo normalno kad smo imali samo fiksni, da te neko zove 10 put na dan?
Nije bilo normalno vise od 3 puta na dan.

Nego se zaboravila elementarna pristojnost.

Tu nema ogranicavanja.
Nije mi jasno kako ljudi to ne kapiraju, svi misle da je tu neko postavio granice, a lepo pisem, ko zna koji put, da to nisu nikakve granice, vec normalno ponasanje.

Jel bilo normalno kad smo imali samo fiksni, da te neko zove 10 put na dan?
Nije bilo normalno vise od 3 puta na dan.

Nego se zaboravila elementarna pristojnost.
Ja bih te pozvala, Frederik. :D

Back