Da li nevin muškarac treba da traži nevinu devojku?

Ja pod nevinost smatram neoštećen himen.
Muškarci nemaju himen.
Muškarac ne može da bude (seksualno) nevin tj. devica
Upravo suprotno, muškarci su po defaultu nevini i nikada me mogu izgubiti nevinost, zbog toga je naše pravo tražiti nevinu.
Pogotovo osobe dobrog karaktera, kao što je moj.

Без обзира колико има година, чак и ако је у старијим годинама?
Ne vidim neki razlog zašto bi morala da bude nevina devojka?
Recimo da imam 35+ godina i da do sada nisam imao seks, skupio bih keš i otišao u neku zemlju gde imaju bordele ili tražio neku prostitutku online (relativno lako se nađe), kažem kako stvari stoje i da ona vodi igru - posle toga se ne moramo nikada videti.
Мислим да је то поштено јер он тражи оно што и сам нуди. Због чега би неко то замерао?
Ne kapiram baš logiku?
U osnovi (nevin i nevina) imaju zajedničko da traže seksualno iskustvo, ako ga pre nisu imali nemaju šta da ponude jer nema osnove seksualnog iskustva - po meni samo su u pitanju 2 osobe koje dele isti problem. Nazovimo to traže seksualno iskustvo radi samog seksa?

Мислим да је то поштено јер он тражи оно што и сам нуди. Због чега би неко то замерао?
sta nudi ?

upitno mentalno zdravlje, zaostalost i seksualni skil imbecila ?

verovatno mislis da ima nevinu dusu.

slazem se
ne treba mu neka rospija sa nenevinom dusom :mrgreen:

Pa moze, sto da ne....
E sad, da li to treba da bude uslov....e to ne znam, moze i to , onda je to vec jedan jaci uslov...

Fizicka nevinost i dushevna nevinost nisu bas u korespodenciji....
Cak i kad osobe misle da jeste...
Dovoljno je da ima jedan kobajagi bezazlen uslov i onda i pored fizicke nevinosti nije dushevno nevina...

Npr uslov da vrlo brzo dodje i pokaze zainteresovanost kroz fizicki kontakt, to je npr kod ovih internet upoznavanja
Takva jedna uslovna reakcija i pored fizicke nevinosti cini tu osobu dushevno nenevinom...nego zeljnom da stupi u seksualni odnos sto pre, uz uslov pokazane paznje, sto ce reci odradi mi veceru , odradi mi izlaz na pice i dacu ti micikanu , slikovito preneseno u glavu takve osobe......naravno sopstveno vidjenje je totalno drugacije , tj samo trazi paznju i iskrenost i nista vise....

Iako je dushevna nevinost nesto kao naivnost, ali branjena naivnost, nikako nebranjena naivnost...

Branjenost dushevne nevinosti cesto uzrokuje silne probleme i pucanja, nesto kao sto izaziva kod mladih tinejdzera pa su to urnebesi od nelogicnosti...
Ali zasto da ne, nekad se nadju ljudi ....
Retki su nevini koji umeju da prepoznaju nevinost....
Ili koji umeju da je isprate....

Рецимо, ако он не би био са невином то би био његов велики компромис, што би значило да онда и она мора да направи неки компромис према њему, што се вероватно неће десити јер ниједна не би направила компромис према нечијим особинама које су последица невиности.

Сексуалност је јако битна ствар, да није не би била табу, то је главна ствар која гради самопоуздање или због које су људи искомплексирани или фрустрирани, читаве психолошке игрице се врте око тога. А у специфичнијим ситуацијама једино слични могу да разумеју једни друге.

Невиност је много више од непостојања иједног секса, сама невиност мења дух, утиче на начин размишљања, на разне животне одлуке, ставове, принципе.
Da odmah raskrstimo to oko samopouzdanja....
Samopouzdanje u vezi seksa je jedno , samopouzdanje kao samopouzdanje je druga stvar..
Samopouzdanje u vezi ljubavi je treca stvar....

Npr kombinacija ti si samopouzdan...sve ti je i srednje bitno i srednje nebitno....to je samopouzdanje....jer sam dodajes sam oduzimas bitnost zavisno da li hoces da negujes neke odnose i da povecas paznju....fokus npr...

U ljubavi mozes biti nesamopouzdan, a u seksu samopouzdan, i onda ces u seksu uzivati i neces puno razmisljati , da li mi je veliki mali , sirok uzak, dugi seks kratki seks da li orgazmira ili joj je samo puno lepo..
I zamisli stvarno nije toliko ni bitno , jer ima onih koje vole kratki seks, ima onih koje vole dugi seks, koje vole tzv kratak penis koje vole dugi penis, koje vole debeo , koje vole tanak....kojima je lepo i bez orgazma....koji definisu kao intezivniju svrsku...cisto da ne vristimo oko sitnica..

Mozes i suprotno , u ljubavi biti samopouzdan, a u seksu nesamopouzdan i onda je to slucaj ogromne ljubomore, ne zbog karaktera nego zbog nesamopouzdanja u seksu , nesto generise tu nesamopouzdanost, dok samopouzdanje u ljubavi pravi dodatni dar mar...
Obicno malo popusti sa iskustvom , ali opasan je to otrov..

Ako pitas nekog dekicu , ja sam imao cudne okolnosti da su razni tipovi bili iskreni prema meni , mada ja bas i nisam to zeleo , ali sam bio diskretan i imao sam stavove koji nisu nakloni nadzak osobama i tvrdoglavima, umeo sam da se kao dete postavim prema ljudima....Npr ispadas racionalan , razuman i razborit i mudrica dok stariji ispadaju budaletine....

Dekice ce reci da je seks precenjen...tj imaj seksa i ne razmisljaj puno sta taj seks drugoj osobi znaci....niti komplikuj nesto ...niti mu daj na znacaju , nesto kao sto je za malu decu 7 godina dobra igra jurke.....ili suge....ilki zmurke...

Sa druge strane ce ti reci da je ljubav vredna i da je prava uglavnom dok si mlad i dok imas ideale i dok imas misljenje da je seks vredan....Tj bezvrednost seksa umanjuje i pomera vrednost ljubavnih odnosa ka bizarnosti , ka ekstremima i ka egzibiciji....suprotno od onoga sta je ljubav za nevine....

Poslednja izmena:

Da sad pridjemo ovome sa prakticne analiticke strane..

30 godina nije mnogo za biti nevin....nije to precesto ali nije ni retko...i ne vidi se na licu...

To znaci da i dalje moze da se prilazi dvojako....trazenje dushevne kompatibilnosti pa i nevinosti , i trazenje fizicke kompatibilnosti pa i nevinosti....

Ovo drugo je lakse, iako je retko ....tj zajednicki su vam strahovi , ima puno nevinih u 27, nije da nema, ima ih i kao brucoskinja ali to se brzo potrosi....

A ovo prvo , dushevna neivnost, uh, to je tesko danas, svi bi da budu pametni...
A za dushevnu nevinost ti treba stvarna pamet, jaka inteligencija ili jako vaspitanje a da ne bude naopako i ubitacno..

Trazi samopouzdanje, trazi visprenost da umes da se postavis i da taktiziras nekad, tj da stitis intimu , ne tajnost, nego je to jedan drugi efekt....onaj da se napada sve sto je razlicito da bi se promovisalo ono sto je svoje, to ce te najvise napadati...

Znaci trend je protiv toga, nego klasicno tinejdzersko , sto vise ebes vise vredis...
Lazu se razni detalji , to je haos sta se sve radi ...muskarci lazu za velicinu , onda ti dodju devojke i onda cujes njihove procene koje su objektivne, prema ulaznoj velicini i cujes da su tvoje mere mnogo vece nego sto kazes...
To mi je primer kakva je papazjanija izmedju realnog i onog sto se govorka...
Opste manipulacije....a pogadjaju nesigurne toliko da nekad dodju i do samoubistva...
Ako pazljivije gledas to je i na forumu , masa naduvanih balona...a ne mozes ih probusiti to su debelokosci..
Jos i samonabedjeni pa sve tretiraju onako kakvi su sami , da su i drugi nabedjeni debelokosci...
Kod fizicke nevinosti nema bas nesto te logike posteno , jer ako cemo posteno , svaki izverzirani momak je bolje opremljen od neverziranog na milion nacina...
Ima nesto u genetici , ali je izverziranost majka koja otvara zenske nogice i srce...

Back