Kada neko u vama izaziva negativna osecanja...

U meni izazivaju negativna osećanja svi ljudi koji nemaju distancu prema meni.
Ne poznajemo se, dolaze kao stranka na moje radno mesto gde trebam da im pružim uslugu, a oni hoće da me tapkaju po ramenu kao da se znamo. A kada podignem gard oni se uvrede. Zašto? Zašto ne poštovati tuđi fer pristup, a dobiti pri tom (po apsolutnoj prirodi stvari) ono po šta si došao.

Mislim da je nedistanca tipišla za naš prevrtljivi narod. Sve ih mrzim.
 
U meni izazivaju negativna osećanja svi ljudi koji nemaju distancu prema meni.
Ne poznajemo se, dolaze kao stranka na moje radno mesto gde trebam da im pružim uslugu, a oni hoće da me tapkaju po ramenu kao da se znamo. A kada podignem gard oni se uvrede. Zašto? Zašto ne poštovati tuđi fer pristup, a dobiti pri tom (po apsolutnoj prirodi stvari) ono po šta si došao.

Mislim da je nedistanca tipišla za naš prevrtljivi narod. Sve ih mrzim.

mozda imas perut na ramenu :think:
 
U meni izazivaju negativna osećanja svi ljudi koji nemaju distancu prema meni.
Ne poznajemo se, dolaze kao stranka na moje radno mesto gde trebam da im pružim uslugu, a oni hoće da me tapkaju po ramenu kao da se znamo. A kada podignem gard oni se uvrede. Zašto? Zašto ne poštovati tuđi fer pristup, a dobiti pri tom (po apsolutnoj prirodi stvari) ono po šta si došao.

Mislim da je nedistanca tipišla za naš prevrtljivi narod. Sve ih mrzim.

meni je to draze i cak super, bolje od onih nekulturnih i nadrndanih.

ljudi odredjeni koji prosto zrace negativom, zelis da nestanes iz prostorije u kojoj su.
 
nekulturna je i osoba koja prekorači profesionalnu distancu na primer. MOže da bude šaljivdžija, ali ako se to radi na pogrešnom mestu i u pogrešno vreme to je čista nekultura. Nadrndanost i razdraganost nemaju veze sa kulturom. Tačnije imaju - najbolje je u profesionalnom odnosu ne pokazivati bilo kakvu vrstu emocije, na taj način stvari jedino ostaju objektivne
 
Zelela bih da analiziram ovu pojavu...

Da li vam se desilo da neko svojim ponasanjem, govorom, zakljucivanjem, rezonovanjem,
izazove u vama negativna osecanja, bes, strah, uznemirenost, nezadovoljstvo, razocarenje...

Da li je u pitanju samo los sklop dva coveka ili vise od toga...

Ja mislim da ipak nesto postoji lose u toj osobi koja u vama izaziva takva negativna osecanja.

A sta je to lose postavlja se pitanje...

da li je u pitanju samo nerazumevanje ili neko vece zlo...

Mozda neka manipulativna igra koju podsvesno prepoznamo...


..

Tonalitet i način na koji mi se neko obraća su presudni. Ne volim kada neko viče i drami. Ne volim taj nadmeni tonalitet kad ti se neko obraća kao roditelj koji drži lekciju malom detetu. To mi je odvratno. A jedno 99% ljudi jedva čeka tu priliku, da se nađe u situaciji da nekome drži lekciju o nečemu a da taj drugi neko nije u situaciji da mu odgovori već samo može da pogne glavu i ćuti.
 
Tonalitet i način na koji mi se neko obraća su presudni. Ne volim kada neko viče i drami. Ne volim taj nadmeni tonalitet kad ti se neko obraća kao roditelj koji drži lekciju malom detetu. To mi je odvratno. A jedno 99% ljudi jedva čeka tu priliku, da se nađe u situaciji da nekome drži lekciju o nečemu a da taj drugi neko nije u situaciji da mu odgovori već samo može da pogne glavu i ćuti.

seljacizam, nevaspitanje i frustracija

nešto što je tipično možda za odnos ljudi na fakultetu, pre svega aistenata prema studentima. Kada sam završila studije, mislila sam da se više taj šablon neće ponoviti, ali već na prvom radnom mestu koleginica sa kojom sam u istom rangu se tako postavila. Ružno i neprijatno.

- - - - - - - - - -

meni je to draze i cak super, bolje od onih nekulturnih i nadrndanih.

ljudi odredjeni koji prosto zrace negativom, zelis da nestanes iz prostorije u kojoj su.

to je zato što si ili još mlada i nemaš veze sa ozbiljnim poslovima, ili naprotiv si odrasla ali baviš se nečim što nema veze sa ljudima, makar ne pravim, pa ti je to sve super
mada mislim da je ovo prvo

videćeš kad počneš da radiš šta je profi odnos
 
U meni izazivaju negativna osećanja svi ljudi koji nemaju distancu prema meni.
Ne poznajemo se, dolaze kao stranka na moje radno mesto gde trebam da im pružim uslugu, a oni hoće da me tapkaju po ramenu kao da se znamo. A kada podignem gard oni se uvrede. Zašto? Zašto ne poštovati tuđi fer pristup, a dobiti pri tom (po apsolutnoj prirodi stvari) ono po šta si došao.

Mislim da je nedistanca tipišla za naš prevrtljivi narod. Sve ih mrzim.

Ovo i meni strasno ide na zivce, obracanje neko kao da ste ovce cuvali zajedno, mnogi ljudi ovde nemaju elementarnu kulturu i sebi previse dozvoljavaju...
 
Ovo i meni strasno ide na zivce, obracanje neko kao da ste ovce cuvali zajedno, mnogi ljudi ovde nemaju elementarnu kulturu i sebi previse dozvoljavaju...

Јуче у аутобусу као у сауни. Отварам прозор и добијам баш такво обраћање. Овчарско. Воле људи да се возе као у кокошињцу, јбг.
 

Back
Top