Kada neko u vama izaziva negativna osecanja...

Arianna

Buduća legenda
Banovan
Poruka
46.570
Zelela bih da analiziram ovu pojavu...

Da li vam se desilo da neko svojim ponasanjem, govorom, zakljucivanjem, rezonovanjem,
izazove u vama negativna osecanja, bes, strah, uznemirenost, nezadovoljstvo, razocarenje...

Da li je u pitanju samo los sklop dva coveka ili vise od toga...

Ja mislim da ipak nesto postoji lose u toj osobi koja u vama izaziva takva negativna osecanja.

A sta je to lose postavlja se pitanje...

da li je u pitanju samo nerazumevanje ili neko vece zlo...

Mozda neka manipulativna igra koju podsvesno prepoznamo...


..
 
Poslednja izmena:
Десило ми се, како није...
Шта је у питању? Како кад.
Не волим фолиранте и усиљене шаљивџије. Или оне који сматрају да су меродавни да моралишу и оцењују а сами не вреде пет пара.
Моја реакција је удаљавање тј избегавање.
 
U vezi gornjeg naslova i ko mi izaziva negativna osecanja,moram da priznam,da je to Milorad Dodik.On prosto beskrupolozno dolazi stalno u beograd.I zasto dolazi:
Pa jednostavno zato,sto koristi dobrotu idarezljivost naseg Predsednika Vucica,da stalno "muze" pare od Srbije.On je Predsednik entiteta u Federaciji B i H.Zasto ne trazi
pare u svojoj maticnoj drzavi,nego stalno koristi dobrotu G.Vucica,koji mu redovno daje pare iz rezervi Budzeta Republike Srbije !?!:think::evil:
 
Ako bih rekao,ko mi izaziva negativna osecanja,iz ove nase male bananice drzave Srbije,odmah bez razmisljanja,mogu da kazem
da imam stomacnih problema,kada vidim druga Dacica.Bio je desna ruka S.Milosevica.Posle njega.Bio je "leva" ruka Borisa Tadica.
Nakon toga...pokusavao je da bude desna ruka G.Vucica.Meddjutim Bogu hvala,to mu nikada nije uspelo,pa je na kraju postao
opet" leva" ruka sadasnje Vlade.Koji ce telesni organ biti,neke u buducnosti Vlade, verovatno da on vec razmislja i o tome.:per:
 
Антипатија се догађа и најинтегрисанијима. Једноставно те нервира и шлус.
Добијеш лупање срца када је у близини и још понеке нежељене симптоме.

ne nije antipatija to.... moze biti jako simpaticna i dopadljiva osoba koja u tebi
moze izazvati negativna osecanja...

to je stvar sklopa licnosti...

- - - - - - - - - -

da li neko ima neki psiholoski tekst koji se bavi ovim pitanjem...
 
Zelela bih da analiziram ovu pojavu...

Da li vam se desilo da neko svojim ponasanjem, govorom, zakljucivanjem, rezonovanjem,
izazove u vama negativna osecanja, bes, strah, uznemirenost, nezadovoljstvo, razocarenje...

Da li je u pitanju samo los sklop dva coveka ili vise od toga...

Ja mislim da ipak nesto postoji lose u toj osobi koja u vama izaziva takva negativna osecanja.

A sta je to lose postavlja se pitanje...

da li je u pitanju samo nerazumevanje ili neko vece zlo...

Mozda neka manipulativna igra koju podsvesno prepoznamo...


..

Ja se u tom slučaju ne osvrćem na onoga ko je prouzrokovao moje negativna osećanja, nego pogledam u sebe kako bih otkrio šta je dovelo do toga da se osećam negativno. Obično je u pitanju identikovanje sa nečim na što sam slab i onaj koji ima nameru da me uvredi treba samo da otkrije tu moju slabost.
Pošto nema nikakve koristi da svoju negativnost uperim u onoga koji me vređa, jer s tim ništa neću postići, tada gledam da prestanem da se identifikujem sa onim što me može povrediti.
Naš ego, naše Ja voli da se identifikuje sa spoljnim ili unutrašnjim stvarima, a svaka identifikacija je potencijalno idealan objekat za napad na naš ego.

Kladim se da je u tvom slučaju, Arijana, identifikacija sa tvojom verskom organizacijom uzrok ove teme koju si otvorila, i svaki napad na nju doživljavaš lično, kao napad na tebe.
Reci mi ako grešim...
 
Zelela bih da analiziram ovu pojavu...

Da li vam se desilo da neko svojim ponasanjem, govorom, zakljucivanjem, rezonovanjem,
izazove u vama negativna osecanja, bes, strah, uznemirenost, nezadovoljstvo, razocarenje...

Da li je u pitanju samo los sklop dva coveka ili vise od toga...

Ja mislim da ipak nesto postoji lose u toj osobi koja u vama izaziva takva negativna osecanja.

A sta je to lose postavlja se pitanje...

da li je u pitanju samo nerazumevanje ili neko vece zlo...

Mozda neka manipulativna igra koju podsvesno prepoznamo...


..

To je sukob vrednosti.
Na balkanu je cesto zato sto su ljudi neispunjeni pa hoce kroz pricu da se ispune...
A u praksi su mravi..
Npr najcesca pojava je nedohranjena, kako to zovu brutalno agresivni a uspesni muskarci u BG...
To ti je kad zenu s vremena na vreme opauce, ali je ne izmlate posteno, ne da bude modra nego da ukapira kako treba...
Znaci uteruju joj strah, ali ne dovoljno pa je nedohranjena...
Tada takva glumata na javnim mestima da je nedodiriva, da nju niko ne sme da maltretira i naravno ocekuje zastitu bas od tog krimosa koji joj kuci s vremena na vreme razvekece vilicu...
Prilicno cest primer u BG, a verujem i van BG..

Sa druge strane su one koje nisu nikad udarene , ali na njih deluje masovno ispiranje mozga, ali ipak ne busaju se zestoko i oprezne su u ponasanju na javnim mestima i dosta cesto i sa normalnim razumevanjem okolnosti.

Sa trece strane su one koje su dohranjene, e te su na javnom mestu nenaprasite, a privatno nekad ubivene psihicki, a nekad znaju i da se brane, ono namcor na namcora ili odbrana na odbranu...

Ne bi trebalo da postoje ali eto postoje cak tri grupe...
Ali pomenuh ovo zbog ove grupe nedohranjene...kad stvaraju pogresnu i laznu sliku o sebi a jos izazivaju jake kontraverze u okolini.
To prepoznajete kad takva sedi za sankom ili nesto preuzima pa je neko blago dodirne npr neko preuzima pice za sebe ili narucuje nesto i odmah nastupa eksplozija kao da ju je pritisnuo ili kao da ju je udario i cesto zna i da udari bez povoda.

Kompenzacije su jako ceste u drustvima gde je nivo ispoljavanja sveden na minimum...
To se nekad resavalo na selu precicama...tj radom ispod zita...
Kod zena seks pruza tu iluziju da je sve doslo na svoje mesto...

Ali kao sto ne pomazu silni horoskopi i clanci tipa kako da nadjete idealnog, savrsenog, poslusnog ili kakvog god muskarca a pri tome se u tom istom casopisu samo siri mrznja prema istima, tako ne pomaze zamena za ispoljavanje..
 
Ja se u tom slučaju ne osvrćem na onoga ko je prouzrokovao moje negativna osećanja, nego pogledam u sebe kako bih otkrio šta je dovelo do toga da se osećam negativno. Obično je u pitanju identikovanje sa nečim na što sam slab i onaj koji ima nameru da me uvredi treba samo da otkrije tu moju slabost.
Pošto nema nikakve koristi da svoju negativnost uperim u onoga koji me vređa, jer s tim ništa neću postići, tada gledam da prestanem da se identifikujem sa onim što me može povrediti.
Naš ego, naše Ja voli da se identifikuje sa spoljnim ili unutrašnjim stvarima, a svaka identifikacija je potencijalno idealan objekat za napad na naš ego.

...
Tako je a nekad moze jako da pomogne u drugim stvarima kod osobe koja je negativno isprovocirana, nazovimo to tako...
Jer ako stvarno odradi introspekciju, osoba ce ne samo znati sta ju je pogodilo, tj nece samo uociti scenu,stav, tacku, nego ce uociti celu granu vezanih stavova i vrednosti koje su ugrozene, jer obicno tada nevira neciji stav.
Nesto od toga vredi globalno braniti, a nesto ne...
Npr, glupo je globalno braniti nekog filmskog reditelja ili zanr, jer je to bas primer gde se treba lokalizovati , grupisati po onome sto je zajednicko misljenje.

Bar bi tako trebalo da bude u drustvima sa visim nivoom svesti, dok u primitivnim drustvima nastupa prisila na jednoumlje...
Jer se tako dobija pojacan osecaj vrednosti tog jednoumlja...
Ako svi tvrde da su Srbi najbolji kosarkasi, onaj ko tvrdi da je to NBA je , zbog moguce opravdane tvrdnje jako nepozeljan...unosi sumnju i alternativu..
Postaje mrzitelj Srbije jer kako moze da tvrdi da srbi nisu najbolji i jos gore unosi ideju da nisu najbolji.
 
kakvo bre bijenje, ti opet o bijenju žena.

@ tema:

to je možda kao neko energetsko polje...negative? nešto što osoba ima sama u sebi nerazrešeno, pa je neko drugi trigeruje.
a možda kad tj. ako shvatiš pravu vrednost toga, samo će ti ispasti iz ruku, tj. neće te tangirati.

Kad postoji, a inace ja mrzim i svadju sa zenama gde one zele od mene da naprave zenturacu a nekad zele i muskarcinu da naprave, bilo je i toga, provocira samar..
Moj moto je uci na primerima drugih, a ako mozes spreci da ti dodjes u slicnu situaciju.

- - - - - - - - - -

Kako bi lepo bilo kad bi zene izbegavale opasne momke, ali ja mislim da to ne cine....
 
ne nije antipatija to.... moze biti jako simpaticna i dopadljiva osoba koja u tebi
moze izazvati negativna osecanja...

to je stvar sklopa licnosti...

- - - - - - - - - -

da li neko ima neki psiholoski tekst koji se bavi ovim pitanjem...


Aнтипатија нема везе са објективном допадљивошћу или било којим другим квалитетима.

Код тебе та особа нема прођу из неких других, само теби знаних, разлога.
 
Aнтипатија нема везе са објективном допадљивошћу или било којим другим квалитетима.

Код тебе та особа нема прођу из неких других, само теби знаних, разлога.

Mislim da ti razlozi zbog kojih u necijem prisustvu osetis nelagodnost, nije svesna radnja...to radi podsvest...
 
Zelela bih da analiziram ovu pojavu...

Da li vam se desilo da neko svojim ponasanjem, govorom, zakljucivanjem, rezonovanjem,
izazove u vama negativna osecanja, bes, strah, uznemirenost, nezadovoljstvo, razocarenje...

Da li je u pitanju samo los sklop dva coveka ili vise od toga...

Ja mislim da ipak nesto postoji lose u toj osobi koja u vama izaziva takva negativna osecanja.

A sta je to lose postavlja se pitanje...

da li je u pitanju samo nerazumevanje ili neko vece zlo...

Mozda neka manipulativna igra koju podsvesno prepoznamo...


..

pa recimo 90% ljudi
 
U vezi gornjeg naslova i ko mi izaziva negativna osecanja,moram da priznam,da je to Milorad Dodik.On prosto beskrupolozno dolazi stalno u beograd.I zasto dolazi:
Pa jednostavno zato,sto koristi dobrotu idarezljivost naseg Predsednika Vucica,da stalno "muze" pare od Srbije.On je Predsednik entiteta u Federaciji B i H.Zasto ne trazi
pare u svojoj maticnoj drzavi,nego stalno koristi dobrotu G.Vucica,koji mu redovno daje pare iz rezervi Budzeta Republike Srbije !?!:think::evil:

Zato što će Srpska biti u sastavu Srbije,nadam se,u skorije vreme.Dakle,ulažemo u svoju zemlju. Sa KiM je malo komplikovanije,za sada.
 

Back
Top