Hladan ili zagrejan?

Msm to je lepo sto si ti sa njom pricao
Ali ne kapiram sta sa tim
Ja sam okruzena klincima od 20 godina
Pa?
Neki su i slatki i simpaticni i fini momci
Ne gledam ih seksualno
Niti bi ih zarobila
Ja volim svoje godine i svoj zivot
Ali ja imam iskustvo zivotno koje oni tek treba da steknu
Ne treba im jedna ja da prerano odrastu i propuste neke divne stvari koje ih cekaju

Msm to je lepo sto si ti sa njom pricao
Ali ne kapiram sta sa tim
Ja sam okruzena klincima od 20 godina
Pa?
Neki su i slatki i simpaticni i fini momci
Ne gledam ih seksualno
Niti bi ih zarobila
Ja volim svoje godine i svoj zivot
Ali ja imam iskustvo zivotno koje oni tek treba da steknu
Ne treba im jedna ja da prerano odrastu i propuste neke divne stvari koje ih cekaju
Zato sto si ti takva i vezujes svoje potrebe zivotne s partnerom. Ja sam muskarac i to ne mora nuzno da bude tako paralelno. Hajdenok da mene izuzmemo, nisam sebe ni hteo da syavim kao primer, vec mikro argument primer.

Ne slažem se.
Meni ovo liči na dresuru i kontrolu.Ako si upoznao nekoga, prihvataš ga takvog kakav je, ne menjaš ga.Ne ispravljaš ga.
Da li bi ti voleo da tebe neko"koriguje"?

Zar ti ne bi bilo jadno?Ne bi se osećao poniženim?Nimalo?

Ja bih to nazvao zeljom da nekome poboljsas kvalitet zivota.

Ako to nije znak da si zainteresovan i da volis ( ne nuzno na romantican nacin, posto se voleti mogu i ljudi s kojima nisi u vezi ), onda ne znam sta je.

Kako mozes reci da volis nekoga ako mu svesno dozvoljavas da ne napreduje u zivotu, ili jos gore, ako mu dozvoljavas da se unistava?

Ljubav nije samo udovoljavanje.

Primer iz iskustva. Ako tvoj partner pusi, i ako smatras da je bolje da prestane da pusi, a bolje je, zasto bi mu dozvolio da nastavi da pusi? On sam nikad nece prestati i ti to vrlo dobro znas. Zasto ne bi pokusao da uvedes neku rutinu i da ga nateras da je se drzi? On sam zna da treba da prestane da pusi, tako da nema potrebe da se vodi debata u vezi toga da li je pusenje stetno po zdravlje ili nije. Sve sto trebas da uradis jeste da napravis plan i da poguras partnera kad treba. Prve nedelje, svaki dan po toliko i toliko sati ne pusi. Svake naredne nedelje povecavas broj sati tokom kojih ne treba da pusi. Kad zaboravi, podsetis ga. Kad nema volje, poguras ga. Posmatras kako reaguje. Ako smatras da previse burno reaguje, popustis. Nece mu se svideti ali ce pristati. Osim toga, kad mu nakon odredjenog vremena postane jasno da moze da prebrodi stvari za koje je prethodno smatrao da nema sanse da ih prebrodi, bice izuzetno srecan i bice ti jako zahvalan.

Ljubav nije samo udovoljavanje.
Ovo je tačno, ukoliko važi za obe strane.

Iz onoga šta si napisao, zaključak je da uzajamni uticaj(ukoliko je dobar),poboljšava odnos tj vezu.
Da li to znači da bi i ti prihvatio ograničavanje i ispravljanje, ako radiš nešto šta narušava taj odnos?
Da li bi dozvolio partnerki da te koriguje?
Zarad ljubavi.I zajedničkog života.

P ne znam s kakvim se ti to muskarcima mubas Natali. Tu ti ne mogu pomoci.
E vidiš, čitam ovo i Nata je pisala uopšteno svoj stav, ništa lično, a ti si se osjetio prozvanim, pa pokušao uvrijediti

Ali jednom si i mene napao slično, i to niotkuda. Silver napisao da komuniciram drukčije nakon pauze, a ti odmah napisa da me raskrinka kakva sam, a čovjek samo napisao da lijepo komuniciram.. Meni je to sve svejedno, i pohvala i tvoj napad, ali iznenadio si me tad tim žaokama, ali baš niotkuda.

E, sada vidim to opet kod tebe.
Pa hoću reći, ponavlja ti se to da znaš biti "gadan" gdje ne zaslužuje neko.

E vidiš, čitam ovo i Nata je pisala uopšteno svoj stav, ništa lično, a ti si se osjetio prozvanim, pa pokušao uvrijediti

Ali jednom si i mene napao slično, i to niotkuda. Silver napisao da komuniciram drukčije nakon pauze, a ti odmah napisa da me raskrinka kakva sam, a čovjek samo napisao da lijepo komuniciram.. Meni je to sve svejedno, i pohvala i tvoj napad, ali iznenadio si me tad tim žaokama, ali baš niotkuda.

Potpusujem

A ko si ti bese?

Back