Hladan ili zagrejan?

Uvek su mi se sviđali muškarci sa stavom, a takvi obično ne padaju odmah :mrgreen: dakle, ako sam trebala da se potrudim oko njega, nagrada mi je bila slađa. I da se razumemo, ne mislim na one igre vruće-hladno već na njegovu sposobnost da me razume i da ima dovoljno inteligencije da me prati.

Zamisli drustvo u kojem je dozvoljeno da svako kaze svakome sta god hoce kad god hoce kako god hoce. To bi bio totalni haos i takvo drustvo ne bi moglo da opstane.
Ovde pričamo o odnosu muškarca i žene, ne uopšteno o društvu.Dakle, o dvoje ljudi koji dele život.
Isto vazi i za zenu. Ako ne postuje pravila, moras da joj skrenes paznju na to.
Postoji dogovor, ne pravila.
siguran sam da ne bi smetalo ni tebi.
Grešiš.

Ovde pričamo o odnosu muškarca i žene, ne uopšteno o društvu.Dakle, o dvoje ljudi koji dele život.

Da. Ali isto to sto vazi za veliku zajednicu ( kao sto je, naprimer, grad ) vazi i za manje zajednice od kojih je ta velika sacinjena ( bracne zajednice. ) Ne moze svako da kaze sta god hoce, kad god hoce, kako god hoce. To vazi i za muskarca i za zenu. Odredjena pravila mora da postoje i da se postuju od strane clanova zajednice inace zajednica nece funkcionisati na najvisem mogucem nivou. Idealno bi bilo kada bi svaki clan postovao sva pravila u svakom trenutku. Ali to je ideal. U praksi se to ne desava. Kad tad, neko prekrsi pravilo, namerno ili nenamerno. I sta onda? Onda neko mora toj osobi da skrene paznju na to.

Postoji dogovor, ne pravila.

Da, dogovor u vezi toga koja pravila treba da se postuju.

Sta ako zena prekrsi dogovor?

Mislim da ne gresim. Zapravo, ubedjen sam da ne gresim.

Zenama je tesko verovati na rec kad su u pitanju neke stvari prosto zato sto nemaju dobru percepciju o tim stvarima. Recenice izgovorene od strane zene kao sto su "Necu da budem s njim", "Necu nikad da budem s takvim muskarcem" i "Necu nikada to ikome da dozvolim" ne mogu da se uzmu kao zakon. U poksaju da zastiti sebe, zena cesto zna da sebi nametne brdo preterano strogih pravila zbog kojih na kraju zavrsi sama. Da nema muskaraca koji zaobilaze ta pravila, koji se umesto na ono sto je receno fokusiraju na buducnost, neudatih zena bi bilo mnogo vise.

Poslednja izmena:
O ovome ja i pričam (pišem).
Dogovor dvoje ljudi.Nema povlašćenih.
To se valjda podrazumeva. Nigde nisam predlagao da muskarac otme devojku.

Osim toga, to sto su se dogovorili, ne znaci da ne postoji nikakva hijerarhija u njihovom odnosu.

I na kraju, devojka moze da ima, narocito danas, preterano stroge zahteve. U tom slucaju, na muskarcima je, ne nuzno samo na udvaracu, da je odgovore od toga. Ne da je silom udaju. Da je odgovore, da joj promene misljenje, da je ubede u suprotno, itd.

Dosta dugo sam izbegavao da primetim da mi se nabacuje. Zgodnjikava, slatka, sa onim frizom... bombona

I najzad, resim da napravim prve korake i pomognem joj. Posle cetvrte, pete cokolade saznajem da je udata. I to mi bas ne legne. Zasto se toliko trudila. Ohladim se, razocaram. Svratim posle nedelju dana, ona bi samo pricala pricala, nije me videla dugo. Bas me smorilo sve. Nista. Bicemo drugovi.

Dosta dugo sam izbegavao da primetim da mi se nabacuje. Zgodnjikava, slatka, sa onim frizom... bombona

I najzad, resim da napravim prve korake i pomognem joj. Posle cetvrte, pete cokolade saznajem da je udata. I to mi bas ne legne. Zasto se toliko trudila. Ohladim se, razocaram. Svratim posle nedelju dana, ona bi samo pricala pricala, nije me videla dugo. Bas me smorilo sve. Nista. Bicemo drugovi.
па док си ти одлучио да направиш прве кораке она се већ удала
мистерија решена

Back