Hitler i Musolini

Ајде бре... Како ништа није фалило Бугарима, Мађарима, Румунима, осим што су им комунисти побили водећу елиту? Тако не би било ништа ни нама. Средили би комунисти краља, и остале министре, али не би народ изгинуо.

sta znas o Rumunima? kako su prosli u ratu? Juzna Dobrudza, Baserabija, Staljingrad, Severna Transilvanija, nesto o tome?
 
**** te Hitler
Ti kao da si na njegovoj strani
ako jesi,mislim da nema mesta ovde na ovom svetu,pridruzi se njegovom
**** mi se za njegove idealisticke i nacionalisticke ideje,kad je izvrsio genocid nad citavim narodom,bio je LUD.nema rasprave oko toga
Da je samo malo drugacije bilo u 1. svetskom ratu i da je stradao,svet bi bio mnogo lepse mesto.
Tebi izgleda Mein Kampf poremetila mozak
 
Vi sto propagirate ovde Hitlera,i sto vam je zao sto Srbi sa njim nisu napali Sovjetski savez ste za ozbiljno posmatranje. :rtfm:
Ко је рекао да му је жао што Срби нису напали СССР:roll:? Ми само жалимо што је пропуштена идеална шанса за очување Србије!
И једну ствар запамтите - Хитлер НИЈЕ тражио пролаз кроз Југославију.Ниједна немачка чизма не би ушла у Југославију по Хитлеровом споразуму са кнезом Павлом! На територији тадашње Југославије биле би само пољске болнице за рањенике из обе зараћене стране. Понуђена нам је неутралност у туђем крвавом рату иста као и швајцарска неутралност.
То није требао да буде наш рат!
 
А било је да смо појели го*но јер смо размишљали као ти. Преко 1.200.000 жртава смо имали због тога што је било.

Ako smatras da smo mi krivci,onda nemas ni prava da pricas srpskim jezikom
Ucini nam uslugu i rokni se jednom,pa tamo se nadji sa hitlerom kad ga toliko velicas i uzdizes a on nije zasluzio ni da vodimo rasprave o njemu :rtfm:
 
Ajde leba ti,pokazi mi Srbiju u danasnje vreme da smo bili uz Hitlera tada..
aj da vidim,pusti masti na volju O.o

Имали би преко 10.000.000 становника само у земљи. Не би нам се рушила инфраструктура. Били би богатији бар за 30%. Косово би било наше јер нас не би смели етнички чистити. Не би било Јасеновца. Не би било католичења и хрватизовања срба. Јел ти треба још неки разлог да схватиш да би било боље да смо се држали по страни.
 
Imas ti neki sindrom :whistling:
..a i puno mastas
Kako je Nemacka prosla posle rata,mi bi jos gore...zbog Hitlera
a vidim imas 17 godina,ako stvarno mislis da znas stvari nemam sta da ti kazem

Malo se raspitaj vise
 
Ako smatras da smo mi krivci,onda nemas ni prava da pricas srpskim jezikom
Ucini nam uslugu i rokni se jednom,pa tamo se nadji sa hitlerom kad ga toliko velicas i uzdizes a on nije zasluzio ni da vodimo rasprave o njemu :rtfm:

Сматрам да смо ми били глупи што смо веровали Енглезима и српским изродима, Симићу и његовим ортацима. Да, били смо глупи што смо се мешали у конфликт и што смо слушали комунисте и енглезе. Да смо водили рачуна о себи већ сам ти рекао да би прошли сто пута боље. И рекао сам ти да ако неко има право да прича српским језиком онда сам то ја. И да причам и да пишем ћирилицом у односу на тебе. И немој да вређаш друге ако не разумеш шта причају. Имај мало поштовања према ономе што не знаш.
 
Imas ti neki sindrom :whistling:
..a i puno mastas
Kako je Nemacka prosla posle rata,mi bi jos gore...zbog Hitlera
a vidim imas 17 godina,ako stvarno mislis da znas stvari nemam sta da ti kazem

Malo se raspitaj vise

Како је прошла Хрватска и шта је она добила ратом? Како је прошла мађарска? Како је прошла Бугарска? Како је прошла Румунија? А ти треба да се стидиш пошто имаш више година од мене а ништа до сада ниси научио.
 
Klinac,ucuti se
nesto si nabio sebi u glavu,umisljen si previse
I ovako je Srbija lose prihvacena i shvacena u svetu.sta mislis kako bi bilo nakon kolaboracije sa Hitlerom aa?

Јел тебе брига за свој народ, или те је брига шта ће други о теби да мисле? Ако те је бринеш за ово друго онда си вероватно код Чеде у странци.
 
Stranke..ceda... ne zanima me nista od toga
Vece sile su uvek uticale na Srbiju,i uvek bi uticale bez obzira na sve,ali jos gore bi bilo da je doslo do kolaboracije,nastali bi veci izgovori za ugnjetavanje nacije i naroda,Kosovo-ista situacija bi bila
Srbija kao prometna zemlja je uvek bila cilj onih vecih drzava i sila,zato bi uvek nasli nacin
 
Stranke..ceda... ne zanima me nista od toga
Vece sile su uvek uticale na Srbiju,i uvek bi uticale bez obzira na sve,ali jos gore bi bilo da je doslo do kolaboracije,nastali bi veci izgovori za ugnjetavanje nacije i naroda,Kosovo-ista situacija bi bila
Srbija kao prometna zemlja je uvek bila cilj onih vecih drzava i sila,zato bi uvek nasli nacin

Не би могли да нађу начин да смо играли како треба. Требали смо уз Хитлера док је био моћан, а када изгуби рат да пређемо уз Стаљина. Кад пукне Стаљин да се окренемо западу, а не да идемо главом кроз зид. Народ не би страдао, једино би политичари код промена страдали, мада ни то није обавезно.
 
To sto si upravo napisao nema veze sa logikom.
Ne volim da ulazim u ovakve rasprave,ali tvoji argumenti su me naterali na to
I i dalje ne vidim tu tvoju viziju,niti je iko ovde normalan ne vidi
Ti brines za svoju drzavu,pih
stao bi na stranu ludaka diktatora koji je kriv za milione mrtvih,bilo koje nacije,vere ili rase.
Ko zna,mozda i u tebi postoji neka nacionalna mrznja prema narodima..ali to me ne zanima,a vremenom ce se oslikati na tvoju licnost
 
To sto si upravo napisao nema veze sa logikom.
Ne volim da ulazim u ovakve rasprave,ali tvoji argumenti su me naterali na to
I i dalje ne vidim tu tvoju viziju,niti je iko ovde normalan ne vidi
Ti brines za svoju drzavu,pih
stao bi na stranu ludaka diktatora koji je kriv za milione mrtvih,bilo koje nacije,vere ili rase.
Ko zna,mozda i u tebi postoji neka nacionalna mrznja prema narodima..ali to me ne zanima,a vremenom ce se oslikati na tvoju licnost

То што не видиш то је твој проблем. Не причај у име других. Ја бринем за своју државу и боли ме уво што ће да гину неки амери, руси, енглези, французи,... Ја бринем за свој народ, а ти за које ти бринеш долазили су ти на ускрас авионима да те поздраве. Погледај
А долазили су нам и скоро, ево ти други пут шта је било.
Па ми после кажи да ли треба да ратујемо за њих или да чувамо свој народ?
Свако нормалан би схватио до сада шта смо постигли мешањем у конфликт великих сила.
 
Ne izvrci mi reci nisam se zastupao ni za jednu drugu naciju osim Srbije,niti sam pominjao

Јеси. Чим причаш да смо требали да уђемо у рат, значи да си се залагао и за остале народе. Нас нико не би дирао, да смо пустили Хитлера да пролази на Грчку. Енглези су смени владу, поставили домаће изроде и увукли нас у рат, да би после побегли сви у Енглеску и оставили нас да гинемо за њих. А ти се још причаш приче како смо паметно поступили што смо ратовали против "лудака".
 
Ako tako mislis,sto onda nisi pogledao Rusiju za vreme rata??
a ovamo mi saljes wikipedia clankove o amerima i nato napadima kao da se to tad dogodilo
Inace tada Amerika je nevoljno usla u rat i ona nema veze sa nama,tako da me ostavi tih prica.
I plus je vodila drugaciju politiku gde je nije zanimala Evropa,sto se posle promenilo,kao sto je i danas i samo pokusavaju da sire uticaj
Drugo,oni su i stvorili EU,sto znaci da sve ove drzave u EU u stvari prate Amere
sto znaci da se ja ne zastupam za njih,da ti bude jasno,eto.
 
Ako tako mislis,sto onda nisi pogledao Rusiju za vreme rata??
a ovamo mi saljes wikipedia clankove o amerima i nato napadima kao da se to tad dogodilo
Inace tada Amerika je nevoljno usla u rat i ona nema veze sa nama,tako da me ostavi tih prica.
I plus je vodila drugaciju politiku gde je nije zanimala Evropa,sto se posle promenilo,kao sto je i danas i samo pokusavaju da sire uticaj
Drugo,oni su i stvorili EU,sto znaci da sve ove drzave u EU u stvari prate Amere
sto znaci da se ja ne zastupam za njih,da ti bude jasno,eto.

Добро. Нека буде тако. Не заступаш. Погледај свој текст који сам ти болдовао. А да си прочитао онај чланак који сам ти поставио знао би, овако ево ти одговора.

Београд су без најаве бомбардовале англо-америчке ваздушне снаге 16. и 17. априла 1944. године, што се поклопило са првим и другим даном православног Ускрса те године. Главна јединица у овој акцији била је америчка 15. ваздухопловна јединица, са базом у Фођи на југу Италије. Учествовало је 600 бомбардера, који су са 3000-5000 метара испуштали „тепих бомбе“. Противавионска одбрана није постојала.

Извор : Википедија
 

Back
Top