Hajde sad neka muškarci pitaju,a žene da odgovaraju V

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Čekam devojčicu ljubi je mama :heart: I zvaće se Marija :zaljubljena: prva ćerka je Marta i lepo će ići uz prezime, tako da je to već odlučeno. :aha:
Ali hvala ti na predlogu :lol:

divno..moja baba se zvala milka, a tetka je jako bila vezana za nju i srecom je decu nazvala maja i milica..gde dete da unesreci
jedna poznanica je rodila vanbracno dete i ispostovala oca deteta koji o dettu ne vodi racuna i nazvala je malu jagoda po njegovoj babi..znaci njoj pored nje same neprijatelj ne treba
 
divno..moja baba se zvala milka, a tetka je jako bila vezana za nju i srecom je decu nazvala maja i milica..gde dete da unesreci
jedna poznanica je rodila vanbracno dete i ispostovala oca deteta koji o dettu ne vodi racuna i nazvala je malu jagoda po njegovoj babi..znaci njoj pored nje same neprijatelj ne treba

ha? a šta fali Milki Forcan, razbija se žena od para...Milka rules

- - - - - - - - - -

Naravno da jesu

Srpska su koliko i Troja i Šime...:lol:
 
pa dobro, i moja mater i baba se zovu Marija...
ne mora to da bude 100% Srpsko ime, jer takvih i nema mnogo...ali neka Pravoslavna, Ruska, Grčka nisu daleko od nas...uzmeš crkveni kalendarić, ima tamo baš gotivnih imena, i biraš...
a treće, ako Bog da, ima da se zove Radojica, ne zva se ja Šime...:deda:

Eto, lepo ime :aha:
Neće biti trećeg ali zahvaljujem :lol:

divno..moja baba se zvala milka, a tetka je jako bila vezana za nju i srecom je decu nazvala maja i milica..gde dete da unesreci
jedna poznanica je rodila vanbracno dete i ispostovala oca deteta koji o dettu ne vodi racuna i nazvala je malu jagoda po njegovoj babi..znaci njoj pored nje same neprijatelj ne treba

I ja sam odlučila u čast moje baka Milke da mi deca uvek se zovu na M... volela sam je više od sebe i svog života :zaljubljena:
Ne moram ja dete da nazovem identičnim imenom kao prabaku njenu da bih je ispoštovala. Po mom skromnom mišljenju već što sam dala na slovo M sa njom u mislima je nešto na šta bi ona bila ponosna :heart:

Nije polemika nikakva.
Samo sam ti skrenuo paznju na mesanje pojmova i krive poveznice.

Ok, ti si anacionalna i jasno je da neces radjati Sindjelice:)

Hvala Bogu :mrgreen: :cao:
 
Eto, lepo ime :aha:
Neće biti trećeg ali zahvaljujem :lol:



I ja sam odlučila u čast moje baka Milke da mi deca uvek se zovu na M... volela sam je više od sebe i svog života :zaljubljena:
Ne moram ja dete da nazovem identičnim imenom kao prabaku njenu da bih je ispoštovala. Po mom skromnom mišljenju već što sam dala na slovo M sa njom u mislima je nešto na šta bi ona bila ponosna :heart:



Hvala Bogu :mrgreen: :cao:

isto smo uradile i moja sestra i ja..tako smo dale imena nasoj deci :)

- - - - - - - - - -

meni ta voćna imena preslatka, Dunja, Višnja, Jagoda, Malina,Breskvica, Grožđica...:zaljubljena:

- - - - - - - - - -



valjda zbog Jagode Simeonović...:confused:

ne bih volela da mi se dete zove kao voce
 
Ma sve je to globalizacija koja ima za cilj da izbrise nacionalne razlike, unisti i ismeje tradiciju i nametne neku novu hibridnu kulturu, gde niko ne zna ni ko je, ni sta je. Onda dobijes repere iz Prnjavora, hipstere, generacije koje su izgubljene u vremenu i prostoru.Naravno da dete koje je rodjeno u inostrastvu ili dete roditelja razlicitih nacija ne treba da nosi nacionalno ime i jos tesko za izgovor sredine u kojoj ce ziveti (iako ce mu prezime uvek biti drugacije i teze), ali uvek moze i treba da se trazi srednje resenje a ne da se a priori odbacuje ono sto je nase i to podrugljivo kao, losije je. Pa kao da je meni lepo ime Volfgang...nije odvratno mi je, kao i njima neko nase, ali razlicitosti su dobre, i biti razlicit ne znaci da nisi jednak.

To je upravo poenta koju vecina ljudi ne shvata, a to je da ovo sto se sada radi, odnosno to brisanje razlika izmedju nacija, neprimetno vodi u veliku nejednakost izmedju ljudi, koliko god da se promovise suprotno, dok su nekada razlike bile normalne ali je u vecini zemalja vladala jednakost, gde su se ljudi tretirali isto ili slicno i imali iste ili slicne sanse. Bas suprotno ovom sto se sada propagira, nije bilo bitno kako se zoves, ti si bio covek. A sada, zovi se Tea,Lea,Lara,Sara, dodvoravaj se, niko si i nista.
 
Ne razumem sta je lose u tome svom detetu dati ime nacije kojoj pripadas? Pa sta ako stranci ne znaju da izgovore to ime? Kao da mi znamo da izgovaramo njihova imena.
Ko zeli, naucice da izgovara ime. Sta je sledece, hocemo li i da promenimo prezimena pa da im skroz olaksamo zivot?

Ti sve vise negativno iznenadjujes...sve plice i sve povrsnije mi delujes. Strasno....

Zivis u Srbiji, daj detetu ime Milorad, Radoica, Srbomir, Radojka, Slavojka....niko ti ne brani....ako si ubedjena da ce ti dete vecno tu ziveti, sto je diskutabilno. Ako nemas kapacitet da shvatis da ako zivis u inostranstvu svoje dete osakacujes i u startu kocis sa takvim glupostima - onda ti ja tu ne mogu pomoci.
Novak = No F*ck....ma divno, u startu si ga zapecatila kao lika koji ne prca nista. LOL.

Sve velike Srbende, Koje bi se prodale za saku evra....serre mi se od vas.

Imas nesto protiv Aleksandar, Filip, Sonja? Bas tako napisano u Austriji. Posto se razumes kobajagi, jel su to srpska imena (hahahaha, sta god to znacilo)???? Ili sam vele-izdajnik svog roda?

p.s.: najvise volim kada o deci serru oni koji nemaju dete ni na vidiku. Najvise volim kada o svetu pricaju oni kojima je krajnji domet Horgos. Jebbo te leb, kakvih glava ovde ima.... :zblesav:
 
Ma sve je to globalizacija koja ima za cilj da izbrise nacionalne razlike, unisti i ismeje tradiciju i nametne neku novu hibridnu kulturu, gde niko ne zna ni ko je, ni sta je. Onda dobijes repere iz Prnjavora, hipstere, generacije koje su izgubljene u vremenu i prostoru.Naravno da dete koje je rodjeno u inostrastvu ili dete roditelja razlicitih nacija ne treba da nosi nacionalno ime i jos tesko za izgovor sredine u kojoj ce ziveti (iako ce mu prezime uvek biti drugacije i teze), ali uvek moze i treba da se trazi srednje resenje a ne da se a priori odbacuje ono sto je nase i to podrugljivo kao, losije je. Pa kao da je meni lepo ime Volfgang...nije odvratno mi je, kao i njima neko nase, ali razlicitosti su dobre, i biti razlicit ne znaci da nisi jednak.

To je upravo poenta koju vecina ljudi ne shvata, a to je da ovo sto se sada radi, odnosno to brisanje razlika izmedju nacija, neprimetno vodi u veliku nejednakost izmedju ljudi, koliko god da se promovise suprotno, dok su nekada razlike bile normalne ali je u vecini zemalja vladala jednakost, gde su se ljudi tretirali isto ili slicno i imali iste ili slicne sanse. Bas suprotno ovom sto se sada propagira, nije bilo bitno kako se zoves, ti si bio covek. A sada, zovi se Tea,Lea,Lara,Sara, dodvoravaj se, niko si i nista.
Viki, ovaj put si me odusevila. :)
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top