Hajde sad neka muškarci pitaju,a žene da odgovaraju V

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Kod mene sad doso coek da sveti vodicu i opleo kako mu neko dao da pije meku rakiju a on provalio. Kaze reko coveku, da citiram: "Moja popadija ispisa jacu od ove majku mu hebem." itd.

Elem. Jel vam do sad u zivotu ikada palo na pamet da se zamonasite?
Da li i koliko cesto postite?
Kada ste poslednji put otisle u crkvu?
Sta ste radile juce oko 5 popodne?

Ne, nikada.
Nekada sam postila češće, sad se pridržavam samo pred neki praznik.
Ne pamtim.
Ništa...ovih dana odmaram, od sledeće nedelje akcija.
Ok, slažem se da je lično pitanje.
Moje dete je napravljeno u Kini, rodila se u Beogradu a živi u Beču. Drugo sad napravljeno, biće rođeno i živeće u Beču :lol: Tako da ako ćemo po simbolici koja je u duhu našeg života - ime može da bude internacionalno, dok god mi se sviđa dobro je :ok:
Ali lepo si rekao... to je lična stvar i lični izbor :aha:

Slažem se i sa jednima i sa drugima po pitanju tog izbora imena.
Meni su lično uvek lepša naša srpska imena, neka su možda i arhaična...ali , postoje nekada i smešne situacije koje doživljavaju naši ljudi preko , kada im imena budu preinačena čudno, nezgrapno...ili bukvalno promenjena u svakodnevnom govoru.
Primer je moj rođak Branislav, kojeg zovemo Brano i njegova žena Milica. Kad su otišli u Ca, njegovo ime su lomili preko jezika, da bi konačno ovaj nadimak Brano, preinačili u Bran. Nju zovu Melisa:lol:...i kad im se tamo rodilo dete, nekako je valjda logičan izbor pao na starozavetno, internacionalno Sara: ))
 
Poslednja izmena:
Ok, slažem se da je lično pitanje.
Moje dete je napravljeno u Kini, rodila se u Beogradu a živi u Beču. Drugo sad napravljeno, biće rođeno i živeće u Beču :lol: Tako da ako ćemo po simbolici koja je u duhu našeg života - ime može da bude internacionalno, dok god mi se sviđa dobro je :ok:
Ali lepo si rekao... to je lična stvar i lični izbor :aha:

ne može da bude, tako su i mnogi Srbi iz Kroacije, preuzeli prvo njihova imena, pa onda i njihovu vjeru...tako to ide...asimilacija...takav smo jadan narod, za malo večere( i to cicvare!) se prodamo...
imaš ti i svi pravo na izbor, ali ti je pogrešan...
 
Kod mene sad doso coek da sveti vodicu i opleo kako mu neko dao da pije meku rakiju a on provalio. Kaze reko coveku, da citiram: "Moja popadija ispisa jacu od ove majku mu hebem." itd.

Elem. Jel vam do sad u zivotu ikada palo na pamet da se zamonasite? nije
Da li i koliko cesto postite? uvek sam na postu, duhovnom..nije gresno ono sto ulazi na usta, nego sto iz njih izlazi
Kada ste poslednji put otisle u crkvu? nisam skoro..ne osecam mir i blazenstvo u crkvi
Sta ste radile juce oko 5 popodne?
dogovarala se sta cu da radim oko ponoci
 
ne može da bude, tako su i mnogi Srbi iz Kroacije, preuzeli prvo njihova imena, pa onda i njihovu vjeru...tako to ide...asimilacija...takav smo jadan narod, za malo večere( i to cicvare!) se prodamo...
imaš ti i svi pravo na izbor, ali ti je pogrešan...

Slažem se, imaš pravo na svoj izbor i tvoj je pogrešan :aha:
Što se asimilacija tiče, ako nisi ni video belog sveta i nisi mrdnuo iz Srbije ne znaš ni šta je to :lol:
Hvala nebesima pa nemam ni narod ni veru da je prodam :mrgreen:
 
Poslednja izmena:
ne može da bude, tako su i mnogi Srbi iz Kroacije, preuzeli prvo njihova imena, pa onda i njihovu vjeru...tako to ide...asimilacija...takav smo jadan narod, za malo večere( i to cicvare!) se prodamo...
imaš ti i svi pravo na izbor, ali ti je pogrešan...

Šime, ne treba biti isključiv.
Ako Srbin da ime detetu Marija, Ana, Sara, Helena....šta je pogrešio, kako je time "prodao veru za večeru" ?
Ljude tamo treba razumeti. Traže neki prihvatljiv kompromis, ali sigurno da to ne znači da se odriču svog nacionalnog identiteta.
 
Kod mene sad doso coek da sveti vodicu i opleo kako mu neko dao da pije meku rakiju a on provalio. Kaze reko coveku, da citiram: "Moja popadija ispisa jacu od ove majku mu hebem." itd.

Elem. Jel vam do sad u zivotu ikada palo na pamet da se zamonasite?
Da li i koliko cesto postite?
Kada ste poslednji put otisle u crkvu?
Sta ste radile juce oko 5 popodne?

svesta...ne
nikad
letos, ako pricamo striktno o domacim
lezala dok me bodu
 
Šime, ne treba biti isključiv.
Ako Srbin da ime detetu Marija, Ana, Sara, Helena....šta je pogrešio, kako je time "prodao veru za večeru" ?
Ljude tamo treba razumeti. Traže neki prihvatljiv kompromis, ali sigurno da to ne znači da se odriču svog nacionalnog identiteta.

odriču se mnogi svog identiteta...takve smo mi Srbende, svjetski prvaci u tome...
đavo je odnio šalu odavno, samo radikalno i isključivo...rasparčali su nam zemlju, i dalje je komadaju...i geografski, i duhovno...gubimo se, nestajemo...
 
odriču se mnogi svog identiteta...takve smo mi Srbende, svjetski prvaci u tome...
đavo je odnio šalu odavno, samo radikalno i isključivo...rasparčali su nam zemlju, i dalje je komadaju...i geografski, i duhovno...gubimo se, nestajemo...

Odriču se i ovde...oni koji mrdnuli iz Srbije nisu.
Meni je recimo dobar onaj ruski trend prevoda engleskih naziva firmi, brendova, imena tj. izgovora i ćiriličnog prevoda....kod nas se utrkuju u tome ko će biti veći englez pa tako anglikanizacija poprima često i karikaturalnu formu.
 
Poslednja izmena:
Kod mene sad doso coek da sveti vodicu i opleo kako mu neko dao da pije meku rakiju a on provalio. Kaze reko coveku, da citiram: "Moja popadija ispisa jacu od ove majku mu hebem." itd.

Elem. Jel vam do sad u zivotu ikada palo na pamet da se zamonasite?
Da li i koliko cesto postite?
Kada ste poslednji put otisle u crkvu?
Sta ste radile juce oko 5 popodne?

nije
ne postim
ne secam se
nemam pojma
 
Citajte, Matavulja, Pilipendu. To mi je zemljak. On i magarac nisu pristali na ucene.:)

drugo je to, tvrdoglavost po svakoj cijeni, recimo po cijenu života...ali mnogi naši ljudi su imali mogućnost izbora, da se isele iz tih tuđinskih zemalja, i da žive slobodno, ali siromašnije...ali lakše se asimilovati...tako je i danas, imaju mogućnost da prodaju imovinu, i da se presele u Srbiju, ali ne, lakše im je da se priklone njima...odrekli se ljudi identiteta za neki lagodniji život, u materijalnom smislu..
 
Ne razumem sta je lose u tome svom detetu dati ime nacije kojoj pripadas? Pa sta ako stranci ne znaju da izgovore to ime? Kao da mi znamo da izgovaramo njihova imena.
Ko zeli, naucice da izgovara ime. Sta je sledece, hocemo li i da promenimo prezimena pa da im skroz olaksamo zivot?

i u samoj Srbiji vlada taj trend, odavno..
ne žele ljudi da davaju djeci onako neka starinska Srpska imena, recimo Radmila...kao nije urbano dovoljno...iako ja znam par Radmila, koje su 50 puta urbanije od nekakvih naših žena, koja nose neka holivudska zapadna, popularna imena...
 
Pa da, stvarno je smesno osecati se Srbinom i dati detetu srpsko ime. Evo, i ja se smejem hahahaha.

E baš to :ok:
Poenta je u osećati se Srbinom/Srpkinjom. Oni koji se iz svojih ličnih razloga tako ne osećaju, šta sa njima? Oni su izdajnici? :think: :lol:
Meni su Marija, Ana, Tatjana, Marta, Anja i ko zna koje još ime isto srpska imena, kolko i Milica, Nataša, Teodora, Rada, Dunja, bla bla... na kraju krajeva sva ta imena potiču ko zna odakle i ne postoji baš pravo srpsko ime... mozda Srbijanka :lol:
 
Jaooo kako se slatko ismejem čitajući neke ljude ovde :lol:

a da, ti si trudna, sad se sjetih...
ako bude muško, nemoj slučajno da se zove Frenk,Frenki ili tako nešto...ja sam za to da se zove Radojica, to je mnogo kul ime, i danas ga gotovo niko nema...
zamisli kako to lijepo zvuči, rodila Dama bez blama malog Radojicu...nek je on nama živ i zdrav...:lol:
 
a da, ti si trudna, sad se sjetih...
ako bude muško, nemoj slučajno da se zove Frenk,Frenki ili tako nešto...ja sam za to da se zove Radojica, to je mnogo kul ime, i danas ga gotovo niko nema...
zamisli kako to lijepo zvuči, rodila Dama bez blama malog Radojicu...nek je on nama živ i zdrav...:lol:

Čekam devojčicu ljubi je mama :heart: I zvaće se Marija :zaljubljena: prva ćerka je Marta i lepo će ići uz prezime, tako da je to već odlučeno. :aha:
Ali hvala ti na predlogu :lol:
 
E baš to :ok:
Poenta je u osećati se Srbinom/Srpkinjom. Oni koji se iz svojih ličnih razloga tako ne osećaju, šta sa njima? Oni su izdajnici? :think: [emoji38]
Meni su Marija, Ana, Tatjana, Marta, Anja i ko zna koje još ime isto srpska imena, kolko i Milica, Nataša, Teodora, Rada, Dunja, bla bla... na kraju krajeva sva ta imena potiču ko zna odakle i ne postoji baš pravo srpsko ime... mozda Srbijanka [emoji38]
Ja sam iz takvog kraja gde su se ime i krsna slava branile zivotima.

Bilo bi krajnje degutantno da moj djed Djuradj, u grobu, cuje da mu se rodio unuk Rikardo.:)
 
E baš to :ok:
Poenta je u osećati se Srbinom/Srpkinjom. Oni koji se iz svojih ličnih razloga tako ne osećaju, šta sa njima? Oni su izdajnici? :think: :lol:
Meni su Marija, Ana, Tatjana, Marta, Anja i ko zna koje još ime isto srpska imena, kolko i Milica, Nataša, Teodora, Rada, Dunja, bla bla... na kraju krajeva sva ta imena potiču ko zna odakle i ne postoji baš pravo srpsko ime... mozda Srbijanka :lol:
:flert: :lol:
 

Hvala :heart:

Ja sam iz takvog kraja gde su se ime i krsna slava branile zivotima.

Bilo bi krajnje degutantno da moj djed Djuradj, u grobu, doceka unuka Rikarda.:)

Tvom djedu, nek mu je laka zemlja, bi bilo najverovatnije svejedno kako se unuk zove, već bi bio srećan da je živ i zdrav, kako god se zvao. :aha: Ti si taj koji od toga pravi polemiku :mrgreen:
Eh ti životni prioriteti... :brus:
 
Čekam devojčicu ljubi je mama :heart: I zvaće se Marija :zaljubljena: prva ćerka je Marta i lepo će ići uz prezime, tako da je to već odlučeno. :aha:
Ali hvala ti na predlogu :lol:

pa dobro, i moja mater i baba se zovu Marija...
ne mora to da bude 100% Srpsko ime, jer takvih i nema mnogo...ali neka Pravoslavna, Ruska, Grčka nisu daleko od nas...uzmeš crkveni kalendarić, ima tamo baš gotivnih imena, i biraš...
a treće, ako Bog da, ima da se zove Radojica, ne zva se ja Šime...:deda:
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top