Гајић: Најава бојкота избора инспирисана страхом од пораза

(...) Narodna stranka ako je htela neki opstanak to je mogla izvesti samo ako ostane u koaliciji sa Đilasom što je i bila od osnivanja do 2023. (...)
Ахахаха па то и јесте основна мантра Ђидиних ботова, а који су данас управо због тог и таквог непрестаног верглања реално одвратнији чак и од ваших напредњачких ботова. Ко је опозиција, "мора" под шињел Друга Ђида! А зашто?! Па зато. А ко то каже?! Па Ђидини медији и ботови! Мсм гротескна будалаштина, али која се 24/7 агресивно намеће грађанима како са безбројних твитер и фесјбук налога Ђидиних ботина, тако и са Ђидиних лажно-опозиционих телевизија и штампаних медија под његовом контролом.
На тај начин, када би цела опозиција ушла под шињел Тројанског коња Ђида, праве опозиције више de facto не би ни било у Србији, јер без обзира на оне појединце у странкама Ђидине коалиције који несумњиво лично не воле вашег Вољеног, странке којима припадају налазе се под супервизијом Друга Ђида као лажног опозиционара бр.1 у Србији, иначе кућног пријатеља вашег Вољеног. А када такви појединци нешто писну против врховног команданта Друга Ђида, они се избацују из тих странака или се маргинализују односно политички уништавају. Постоји много таквих примера.
А Чипуљчаниновог главног лажног опозиционара чак су и европске обавештајне агенције означиле као Тројанца!

1712232348569.png


https://www.slobodnaevropa.org/a/dokument-eu-srbija-rusija-vucic/31887102.html
 
  • Haha
Reactions: PA8
Mene si pogresno stavio u tu vrstu zablude (tj. da sam i ja ljubitelj Djilasa). Naravno da znam kakvo je zlo Djilas ali ta cinjenica ne osporava cinjenicu da je Vucic najvece zlo. I da su brojevi (% podrske u glasackom telu) jednostavno tako rasporedjeni da se to najvece zlo moze skloniti samo ujedinjenjem svih (sa druge strane) a da je neuvidjanje te cinjenice (stvarno ili glumljeno) pomaganje najvecem zlu u opstanku.

Bez referendumskog svrstavanja - za ili protiv tiranina Vucica nema njegove smene (kao i sa Milosevicem pre 25 godina ili Tadicem pre 12 godina). Prosto kao pasulj... Sve drugo su prazna prodavanja magle i intelekt. onanija. To je matematika
Đilas uopšte ne želi ujedinjenje svih, nego da pod svoju kontrolu stavi što više njih. Ko neće da mu se povinuje biva gurnut u stranu i uništen. Vučić posle Vučića. Sva sreća pa ima ljudi koji to vide. Da ne pričam o tome kakve sve ideje i politike kolaju po tom SPN.
 
To su rekla-kazala priče i to je bezveze komentarisati... ljudi mogu da izmisle šta hoće....

Nego, koja je poenta... kako to sve funkcioniše. Partije u opoziciji su jedni drugima konkurencija. To sve stoji. Između njih postoji rivalitet i podmetanje nogu. Ja ne sporim to, međutim, veoma je bitan način na koji se to radi. Mora da postoji poštovanje i "sportsko ponašanje" u takvoj borbi. Poenta je da na fin način "nametneš" svoj uticaj bez da hejtuješ druge. Ti nikad nećeš videti Đilasa da pljuje po kolegama. To se prosto ne radi. A da li će povlačiti neke poteze koji će njemu povećati uticaj u odnosu na druge, to će verovatno raditi. Dakle, ja ne sporim da među njima ima rivaliteta i ne želim nikome da ukinem pravo da se bori za svoj uticaj u okviru ekipe, to će uvek postojati, ali ne na način da se pljuje po kolegama. O tome govorim svo vreme. Moraš da imaš dostojanstvo pre svega. Za uticaj se bori tako što ćeš predložiti bolje ideje na primer. Ni Škoro i Gajić ne prelažu nikakve bolje ideje već isključivo pljuju po Đilasu. Takav pristup odgovara samo Vučiću.
Hm, dostojanstvo. Jel dostojanstveno da za predsedničkog kandidata predložiš člana partije koalicionog partnera, bez prethodnog pitanja da li oni žele njega da kandiduju? Ne, to je vrlo pokvareno i nisko.
 
Ахахаха па то и јесте основна мантра Ђидиних ботова, а који су данас управо због тог и таквог непрестаног верглања реално одвратнији чак и од ваших напредњачких ботова. Ко је опозиција, "мора" под шињел Друга Ђида! А зашто?! Па зато. А ко то каже?! Па Ђидини медији и ботови! Мсм гротескна будалаштина, али која се 24/7 агресивно намеће грађанима како са безбројних твитер и фесјбук налога Ђидиних ботина, тако и са Ђидиних лажно-опозиционих телевизија и штампаних медија под његовом контролом.
На тај начин, када би цела опозиција ушла под шињел Тројанског коња Ђида, праве опозиције више de facto не би ни било у Србији, јер без обзира на оне појединце у странкама Ђидине коалиције који несумњиво лично не воле вашег Вољеног, странке којима припадају налазе се под супервизијом Друга Ђида као лажног опозиционара бр.1 у Србији, иначе кућног пријатеља вашег Вољеног. А када такви појединци нешто писну против врховног команданта Друга Ђида, они се избацују из тих странака или се маргинализују односно политички уништавају. Постоји много таквих примера.
А Чипуљчаниновог главног лажног опозиционара чак су и европске обавештајне агенције означиле као Тројанца!

Pogledajte prilog 1525846

https://www.slobodnaevropa.org/a/dokument-eu-srbija-rusija-vucic/31887102.html
Pa ja nisam za jednu listu ni na lokalu kao što je recimo Cvijetin Milivojević ali uvidjam da je ključ u dve jake liste koje se ne formiraju ne zbog Đilasa nego zbog toga što Vučić medju desničarima ima mnogo svojih spavača. Mada možemo sad reći i da je Đilas kriv što nema druge grupisane liste na desnici nalik njegovoj. Ipak je on Mefisto kako kaže Gajić.
 
Hm, dostojanstvo. Jel dostojanstveno da za predsedničkog kandidata predložiš člana partije koalicionog partnera, bez prethodnog pitanja da li oni žele njega da kandiduju? Ne, to je vrlo pokvareno i nisko.

Koliko se sećam, Ponoš je sam izrazio želju da bude kandidat i izabran je kao najbolje rešenje u tom momentu. E sad što je Jeremić to hteo da blokira, nije mi baš jasno. Ne vidim kako je Narodna bila u gubitku što je njihov čovek kandidat. Šta bi tek rekli da su Đilasovci izabrali svog kandidata ;)

Dakle, koja je poenta, ljudi pogrešno razumeju kako rade kolektivi. Misle kako su tu svi jednaki i sve mora da se deli na ravne časti. To ne funkcioniše tako. Ljudi nisu jednaki ni u svojoj porodici, ni u vezi, ni u školi, ni na poslu... uvek ima tu neko ko je dominantniji i ko diktira stvari. Tako isto i u politici. Prosto Đilas ima veći uticaj od Jeremića i na neki način je to iskoristio, povukao potez kojim se Jermić osetio "skrajnutim". I onda je Jeremić puko od sujete, posvađao se sa svima i rasturio svoju partiju. Jbg, danak neiskustvu. Istim putem ide i Gajić. Prosto to se ne radi tako, jbg, ne znam kako da ti objasnim. Gajić neće ništa postići hejtovanjem, to samo ide u prilog Vučiću.
 
NS koja je eto "neprava" opozicija iznela je dva predloga za poboljšanje izbornih uslova

Ovaj prvi predlog je varijacija onoga što je već predloženo, da posle promene prebivališta ne može da se glasa xx meseci na novom prebivalištu. Tako da taj predlog već postoji u malo drugačijoj formi.

Drugi predlog mi ne deluje previše korisno. Sve to što se ostavlja građanima da provere za sebe, je nikakva provera. To će možda uraditi 5% ljudi. Provera mora biti sistemska ne personalizovana.
 
Ахахаха па то и јесте основна мантра Ђидиних ботова, а који су данас управо због тог и таквог непрестаног верглања реално одвратнији чак и од ваших напредњачких ботова. Ко је опозиција, "мора" под шињел Друга Ђида! А зашто?! Па зато. А ко то каже?! Па Ђидини медији и ботови! Мсм гротескна будалаштина, али која се 24/7 агресивно намеће грађанима како са безбројних твитер и фесјбук налога Ђидиних ботина, тако и са Ђидиних лажно-опозиционих телевизија и штампаних медија под његовом контролом.

Koliko se sećam, trebalo je da budu dve kolone. Jedna evropska a druga patriotska. Evropejci su se udružili i izašlii zajedno na izbore, patriote su se međusobno popljuvali, raspali na atome i sad pričaju "Đilas je kriv". Pa mislim ;)
 
Pa ja nisam za jednu listu ni na lokalu kao što je recimo Cvijetin Milivojević (...)

1712236328922.png

ЦВИЈЕТИН МИЛИВОЈЕВИЋ ОТКРИВА Ђилас ме је тужио због цитирања извештаја Градске изборне комисије

1712235350627.png


23.11.2023 Извор: Tanjug

БЕОГРАД: Политиколог Цвијетин Миливојевић изјавио је данас да га је председник Странке слободе и правде (ССП) Драган Ђилас тужио зато што је цитирао извештај Градске изборне комисије Града Београда од 11. априла у 15.05 часова да је, како каже, на основу 99,49 одсто пребројаних гласачких места и бирача, резултат 55 према 55, а не 56 према 54 за власт, као што је Ђилас објаснио.

"Питам се зашто не тужи Градску изборну комисију, зато што је након разговора са Вучићем он изашао са једним врло несувисним образложењем и рекао отприлике овако: 'Мене је господин Вучић убедио да ће он узети некога из Заветника, и имаће већину'. Ја кажем да је Ђилас вероватно у праву, али постоји оно али, да ли је господин Ђилас обавестио своје гласаче, ја сам међу онима који су гласали за ту листу на београдским изборима, да ће и његов потпредседник странке прећи на ту страну господина Вучића", рекао је он за К1 телевизију.

Миливојевић сматра да се опозиција и није баш пуно опаметила, за шта је као доказ навео чињеницу је да је опозиција тражила да се у истом дану одрже избори, а сада се буне зато што се листа зове именом председника Србије Александра Вучића.

"То није у складу са законом о спречавању корупције, односно сукоб интереса, али ви сте тражили. Није Вучић сам расписао те изборе, он је на ваш захтев то урадио. Још су у том захтеву написали да се избори распишу до Нове године", навео је он. https://www.dnevnik.rs/politika/izb...s-me-je-tuzio-zbog-citirana-izvestaja-gradske
 
  • Haha
Reactions: PA8

ЦВИЈЕТИН МИЛИВОЈЕВИЋ ОТКРИВА Ђилас ме је тужио због цитирања извештаја Градске изборне комисије

Pogledajte prilog 1525861

23.11.2023 Извор: Tanjug

БЕОГРАД: Политиколог Цвијетин Миливојевић изјавио је данас да га је председник Странке слободе и правде (ССП) Драган Ђилас тужио зато што је цитирао извештај Градске изборне комисије Града Београда од 11. априла у 15.05 часова да је, како каже, на основу 99,49 одсто пребројаних гласачких места и бирача, резултат 55 према 55, а не 56 према 54 за власт, као што је Ђилас објаснио.

"Питам се зашто не тужи Градску изборну комисију, зато што је након разговора са Вучићем он изашао са једним врло несувисним образложењем и рекао отприлике овако: 'Мене је господин Вучић убедио да ће он узети некога из Заветника, и имаће већину'. Ја кажем да је Ђилас вероватно у праву, али постоји оно али, да ли је господин Ђилас обавестио своје гласаче, ја сам међу онима који су гласали за ту листу на београдским изборима, да ће и његов потпредседник странке прећи на ту страну господина Вучића", рекао је он за К1 телевизију.

Миливојевић сматра да се опозиција и није баш пуно опаметила, за шта је као доказ навео чињеницу је да је опозиција тражила да се у истом дану одрже избори, а сада се буне зато што се листа зове именом председника Србије Александра Вучића.

"То није у складу са законом о спречавању корупције, односно сукоб интереса, али ви сте тражили. Није Вучић сам расписао те изборе, он је на ваш захтев то урадио. Још су у том захтеву написали да се избори распишу до Нове године", навео је он. https://www.dnevnik.rs/politika/izb...s-me-je-tuzio-zbog-citirana-izvestaja-gradske
Znam ja za te sukobe izmedju njih dvojice ali to ne menja činjenicu da on poziva na jednu listu na lokalnim izborima.

https://www.pravda.rs/2024/4/4/cvij...trazi-premestanje-koloseuma-iz-surcina-u-nis/

Било овако или онако, уколико до локалних избора, свих спојених у једном дану или само сепаратних у Београду, заиста дође, а опозиција их не бојкотује – шта би могла да буде добитна тема и победнички наратив тих и таквих избора?

Е, од тог момента би на локалним изборима – надајмо се, већ од следећих – почели да побеђују конкретни комунални програми и кандидати које бирачи познају и за које верују да баш они могу да реше локалне проблеме, а не фиктивна имена и презимена из далеких крајева!

Нудим опкладу да би јединствена листа целе опозиције – јер, идеолошким и политикантским разликама није место на локалним изборима – са понудом коју предлажем, не само потврдила, већ два пута узастопно (2022. и 2023)извојевану, победу у Београду него би победила и у добром делу градова, општина и градских општина у којима ће овог пролећа бити избора.
 
Poslednja izmena:
Đilas uopšte ne želi ujedinjenje svih, nego da pod svoju kontrolu stavi što više njih. Ko neće da mu se povinuje biva gurnut u stranu i uništen. Vučić posle Vučića. Sva sreća pa ima ljudi koji to vide. Da ne pričam o tome kakve sve ideje i politike kolaju po tom SPN.
To sto Djilas zeli da bude kalif opozicije se lako tehnicki resi odredjenim uslovnim ulaskom u Antivucicevski jedinstveni blok (cime se ujedno i Djilas raskrinka u ocima opozicionih biraca ako zaista ne zeli iskreno ujedinjenje) a da se NE OMETA jedini potencijalno uspesni nacin borbe protiv najveceg zla -Vucica (nacin koji sam naveo iznad - jedinstveni blok protiv tiranina).

Ti (i slicni) treba da odgovoris na 2 jednostavna pitanja (i tako i sebe demaskiras ko si i sta si) -

1) Da li Vucic jeste najvece zlo? (Ako kazes ne... ili nesto relativizujes jasno je da si Vucicevac i nema sta dalje sa tobom da se prica).
2) Ako kazes da Vucic jeste najvece zlo KAKO DRUGACIJE (kojim drugacijim kombinovanjem opozicionih ucesnika) ga je moguce izborno skloniti ako je raspored % glasova medju strankama onakav kakav na terenu jeste? Nema drugog nacina (izborna *matematika* nije metafizika ili poezija) - jedino tako nema rasipanja glasova (ostajanja nekih ispod cenzusa i prelivanja tih glasova rezimu).

A ovako - ako ja kao *patriota* jos pre izbora nalazim mane Mariniki i sl. (sto ce navodno da izdaju drzavu kad zavladaju) kao sto demagogisu Nestorovic i sl. laznjaci... onda zapravo omogucujem najvecem izdajniku Vucicu da ZAISTA (a ne navodno) skroz dovrsi unistenje svega oko nas (i nacionalno i ekonomski i socijalno i na sve druge nacine)
 
Poslednja izmena:
Koliko se sećam, trebalo je da budu dve kolone. Jedna evropska a druga patriotska. Evropejci su se udružili i izašlii zajedno na izbore, patriote su se međusobno popljuvali, raspali na atome i sad pričaju "Đilas je kriv". Pa mislim ;)
Не замењуј тезе. Свакога ко неће под Ђидин шињел, одмах етикетирате као лажног опозиционара. Како може, на пример, Немања Шаровић да буде лажни опозиционар? Смешно. Шаровић је могао да каже цифру коју хоће само да пређе у напредњаке и још да бира да ли ће буде потпредседник владе или да добије неко министарство, јер Шаровић је интелигентнији од сваког бившег радикала, али и "жутог" кадра који је прешао у напредњаке. Уместо да се ували у министарску фотељу и броји паре, Немања Шаровић је, на пример, црно на бело изнео доказе да је Чипуљчанин пријављивао лажне, смешне износе за веома скупе поклоне које је добијао пошто све шта председник републике у вредности преко пар хиљада динара добије на поклон, одмах мора да преда, те да то иде у државну колекцију поклона.
И када је Шаровић објављивао шта је све од скупоцености Чипуљчанин добио а уписао неке смешне цифре да би поклоне задржао за себе, то је само Србин Инфо јављао. Па је тако Шаровић открио да је за модел камиле од чистог злата који је на поклон добио од Арапа, Чипуљчанин пријавио да кошта пар стотина динара и то је својом руком потписао. Значи ухваћен на делу. Међутим, то је само једном Ђидина телевизија пренела, и то "грешком", пошто када је Шаровић најавио перфоманс на Андрићевом венцу везано за златну камилу без навођења организатора скупа, Ђидини новинари нису знали о чему и о коме се ради и дошли су да направе репортажу. После тога више ниједном нису узели ту тему у обраду премда се, понављам, ради о црно на бело доказу грубе злоупотребе службеног положаја председника републике. А илустрације ради, отприлике у исто време је иста та Ђидина телевизија вртела онај безвезни, а громогласно најављивани филм "Владалац", који је служио само да се Чипуљчаниновим ботовима дода "гориво" да месецима могу да кукају како ето угрожен је њихов Вољени мада факат да "Владалац" није открио ништа конкретно шта би могло да нашкоди њиховом Вољеном. И још нешто: поводом случаја златне камиле, односно Чипуљчаниновог непријављивања праве вредности исте да би је задржао у приватном поседу шта се законски третира као крађа државне имовине, заједно са вашим колегама напредњачким ботовима ругали сте се Шаровићу!

 
  • Haha
Reactions: PA8
Provera mora biti sistemska ne personalizovana.

Ne razumem. Da li znaš da su Opštinske uprave slali dopise Zavodu za statistiku i višim istancama kako bismo svi koji radimo na ažuriranju b spiska mogli da uđemo u program na kome se radilo ažuriranje b.spiska?

Morali smo da damo sve kompletne podatke o sebi, JMBG je bio obavezan kao i overena fotokopija lične karte.

Niko ko nije bio ovlašćen nije mogao da uzme karticu i "čelik" i da ulazi u podatke o biračkom spisku. U dva navrata dolazili su predstavnici CESID-a da vide kako se ažurira spisak.

Ne znam kako je sada. Nisam pitala koleginice koje sada rade na poslovima biračkog spiska da li se menjao program-softver.
 
Znam ja za te sukobe izmedju njih dvojice ali to (....)
То говори да Друг Ђидо тужи сваку јавну личност која јавно укаже да је лажни опозиционар. Зашто то ради? Па зато што он јесте лажни опозиционар!
 
  • Haha
Reactions: PA8
Đilasova koalicija ima strahovite autogolove koji mogu ukazivati da su lažni opozicionari:

Vladimir Obradović
Đorđe Miketić
Dinko Gruhonjić

Ali stanje koje vlada medju partijama desnice nije njegova krivica. Njih Vučić manipuliše i uvek ih pomete bilo preko spavača ili nekim potezom tipa Vaskršnji sabor sa Dodikom.
 
Đilasova koalicija ima strahovite autogolove koji mogu ukazivati da su lažni opozicionari:

Vladimir Obradović
Đorđe Miketić
Dinko Gruhonjić

Ali stanje koje vlada medju partijama desnice nije njegova krivica. Njih Vučić manipuliše i uvek ih pomete bilo preko spavača ili nekim potezom tipa Vaskršnji sabor sa Dodikom.
Од 4:21 у видеу

 
  • Haha
Reactions: PA8
када је Шаровић најавио перфоманс на Андрићевом венцу везано за златну камилу без навођења организатора скупа, Ђидини новинари нису знали о чему и о коме се ради и дошли су да направе репортажу
Tvrdis kako bilo koji novinari u Beogradu (a posebno *ultrapolitikantski* nabrijani Solakovi novinari) ne znaju ko je Nemanja Sarovic???
 
Poslednja izmena od moderatora:

Гајић: Најава бојкота избора инспирисана страхом од пораза


677z381_gajic.jpg


„Да се не фолирамо. Најављена одлука о бојкоту избора није инспирисана принципијелним разлозима, већ је мотивисана избегавањем могућности пораза. Народна странка се неће прикључивати тој “шаради”. Нарочито од стране оних који су се баш потрудули ранијих година да је униште.

Предложили смо две конкретне измене закона о локалним изборима које би онемогућиле изборни туризам. Датум избора уопште није битан нити од њега зависе фер услови. Ни Вучић ни Ђилас, то је наш мото. @СтранкаНародна Питам се, да ли бојкотују и локалне изборе принципијелно или само београдске?"

link

Чувени београдски адвокат, монархиста (карађорђевићевац) и недавач Косова госн` Гајић је неупоредиво бољи председник Ненародне странке него што је то био несуђени еспеесовац Друг Поздерац, што је и нормално. Госн` Гајић је сада трн у оку лажној опозицији. Господине Гајићу, само наставите са прозивком лажног опозиционара бр.1 у Србији Друга Ђида и 2. јуна увече имаћете фантастичан резултат!!

Nisam pratio sta se desava kod nas, ali jedina dobra stvar od ovih poslednjih tragicnih nelegalnih i nelegitimnih izbora je da se pocistila lazna opozicija, tacnije lideri tih stranaka.

Od te cistke smatram najbitnijom da se KONACNO sklonio jedan od najljigavijih likova nase politicke scene a to je PIZDERAC! Ljigav fizicki, ljigav politicki, ljigav u svakom pogledu, lazan do koske - KONCANO je otisao u WC solju!
 

Back
Top