Гајић: Најава бојкота избора инспирисана страхом од пораза

комшија

Stara legenda
Poruka
92.303

1712223754212.png

Гајић: Најава бојкота избора инспирисана страхом од пораза

677z381_gajic.jpg

„Да се не фолирамо. Најављена одлука о бојкоту избора није инспирисана принципијелним разлозима, већ је мотивисана избегавањем могућности пораза. Народна странка се неће прикључивати тој “шаради”. Нарочито од стране оних који су се баш потрудули ранијих година да је униште.

Предложили смо две конкретне измене закона о локалним изборима које би онемогућиле изборни туризам. Датум избора уопште није битан нити од њега зависе фер услови. Ни Вучић ни Ђилас, то је наш мото. @СтранкаНародна Питам се, да ли бојкотују и локалне изборе принципијелно или само београдске?"

link

Чувени београдски адвокат, монархиста (карађорђевићевац) и недавач Косова госн` Гајић је неупоредиво бољи председник Ненародне странке него што је то био несуђени еспеесовац Друг Поздерац, што је и нормално. Госн` Гајић је сада трн у оку лажној опозицији. Господине Гајићу, само наставите са прозивком лажног опозиционара бр.1 у Србији Друга Ђида и 2. јуна увече имаћете фантастичан резултат!!

Gajić i Nestorović uglas kritikuju opoziciju. U fazonu su "šta ima da tražite fer izborne uslove kad može i ovako, uzmite par procenata, pređite cenzus, ne radite ništa a lova kaplje...". Veće ljigavce je teško naći na političkoj sceni, ali i pored toga će biti pacijenata koji će glasati za njih.

Gajić i Nestorović uglas kritikuju opoziciju. U fazonu su "šta ima da tražite fer izborne uslove kad može i ovako, uzmite par procenata, pređite cenzus, ne radite ništa a lova kaplje...". Veće ljigavce je teško naći na političkoj sceni, ali i pored toga će biti pacijenata koji će glasati za njih.
Ђидини ботови два пута иста фора не пролази. То сте могли 2020. још и неког да преварите да је онај ко "изађе на изборе за Вучића". :kafa:

• Haha
Reactions: PA8
Gajić se ne boji poraza, on će izaći i možda predje celzijus na nisku izlaznost. :deda2:
Па то и јесте најважније, а после у широкој постизборној коалицији са "Крени, промени" и са групом око Шаровића и Шкора владаће нашим градом, а ви напредњаци и ваша лажна опозиција предвођена Другом Ђидом бар у Београду 2. јуна одлазите на ђубриште историје. EXPO 2027 ће да буде скроман, пролетерски, или га неће бити!

Ђидини ботови два пута иста фора не пролази. То сте могли 2020. још и неког да преварите да је онај ко "изађе на изборе за Вучића".

Neka ljudi sami zaključe. Prava opozicija se bori za poštene uslove kako bi mogla da se bori za vlast. To je valjda i poenta opozicije, da teže dolasku na vlast. I tako dok se jedni složno bore, na drugoj strani uvek imaš jajare koje to koriste, njih ne zanima vlast, nemaju tih muka, već samo da pređu cenzus ili se uhlebe dobro. Pa tako dobijamo likove poput Nestorovića, Gajića, Radula, Zavetnice... Živo me zanima kako se osećaju ljudi koji glasaju za takve pojave kad skapiraju da su preveslani.

Neka ljudi sami zaključe. Prava opozicija se bori za poštene uslove kako bi mogla da se bori za vlast. To je valjda i poenta opozicije, da teže dolasku na vlast. I tako dok se jedni složno bore, na drugoj strani uvek imaš jajare koje to koriste, njih ne zanima vlast, nemaju tih muka, već samo da pređu cenzus ili se uhlebe dobro. Pa tako dobijamo likove poput Nestorovića, Gajića, Radula, Zavetnice... Živo me zanima kako se osećaju ljudi koji glasaju za takve pojave kad skapiraju da su preveslani.
Radi se o tome da Đilas ima para i plus imaju mesta u republičkom parlamentu. Svi ti što gravitiraju oko njega neće imati problem sa finansijama. Ovi što neće bojkot su usmereni na Vučićev kazan, tačnije zavise samo od što više mesta u sistemu. Tu su i mediji ključni, Vučić i Đilas kontrolišu glavne medije i prostor se dobija na osnovu bliskosti sa jednim od njih dvojice.

Poslednja izmena:
Па то и јесте најважније, а после у широкој постизборној коалицији са "Крени, промени" и са групом око Шаровића и Шкора владаће нашим градом, а ви напредњаци и ваша лажна опозиција предвођена Другом Ђидом бар у Београду 2. јуна одлазите на ђубриште историје. EXPO 2027 ће да буде скроман, пролетерски, или га неће бити!

Skoro sam gledao neki intervju Šarovića i Škoroa, oni više napadaju opoziciju nego režim. Sve ukazuje da su oni zamena za Nestorovića koji se malo izlizao. Mislim da čak ni oni sami ne kriju da im je plan da "pokradu" upravo njegove glasove.

Skoro sam gledao neki intervju Šarovića i Škoroa, oni više napadaju opoziciju nego režim.
Па зато што је лажна опозиција предвођена тајкуном Другом Ђидом данас најважнији стуб овог режима!

• Haha
Reactions: PA8
Gajića i Radulovića ne treba stavljati u isti koš sa Nestorom i Zavetnicom.

Gajić i čitava NS su imali jako loše iskustvo sa Đitlerom koji je bukvalno imao nameru da ih uništi i cepao im stranku nekoliko puta. Naravno da trebaju uvek i svuda da pričaju sve najgore o njemu.

Molim te, objasni mi, zašto misliš da NS nije prava opozicija?

Glasam za NS i dobro se osećam. Vladimira Gajića poznajem 30 godina i znam da se borio protiv režima SM a danas se bori protiv režima AV.

30 godina poznajem i jednog od potpredsednika NS, on je već 30 godina " na ulici", na demonstracijama i protestima i sam za sebe kaže da je "stari šetač"..

Oni nisu "prava opozicija"? A " prava opozicija " su Lazović i ostali koji su počeli da idu na proteste zadnjih par godina?

Skoro sam gledao neki intervju Šarovića i Škoroa, oni više napadaju opoziciju nego režim. Sve ukazuje da su oni zamena za Nestorovića koji se malo izlizao. Mislim da čak ni oni sami ne kriju da im je plan da "pokradu" upravo njegove glasove.
LOL po tebi je Škoro koji je doživeo profesionalnu degradaciju i otkaz od strane ove vlasti zapravo saradnik iste, a Đitler koji je za vreme predsednikovanja KSS vrlo lepo sarađivao sa AV, a kasnije se bavio uništavanjem NS, sveta krava opozicije.

Gajić dobija značajan prostor na Vučićevim medijima. Video sam ga nekoliko puta na Kuriru. Jednostavno Vučiću odgovara kad bilo ko napada opoziciju. Narodna stranka ako je htela neki opstanak to je mogla izvesti samo ako ostane u koaliciji sa Đilasom što je i bila od osnivanja do 2023. Nakon što je prezentovan plan za Kosovo kreću sa nekim soliranjem i pokušavaju sa desničarima da naprave koaliciju ali njih ti sa desnice nikada nisu prihvatili jer Jeremiću je svaljena ona greška oko pitanja sudu za Kosovo.

Gajića i Radulovića ne treba stavljati u isti koš sa Nestorom i Zavetnicom.

Gajić i čitava NS su imali jako loše iskustvo sa Đitlerom koji je bukvalno imao nameru da ih uništi i cepao im stranku nekoliko puta. Naravno da trebaju uvek i svuda da pričaju sve najgore o njemu.

Gajić se sam stavio u taj koš, nisam ga ja stavio. Pratim šta govori, kako u intervjuima, tako i na tviteru i prosto ne propušta priliku da zapljune Đilasa. Svaki njegov potez isprati i maliciozno komentariše. Dok sa druge strane, vidim da njega Đilas ne pomene ni jednom. Niti Jeremića. Malo mi je sve to degutantno, ako si imao loše izborne rezultate, nemoj kriviti druge, nego to podnesi ljudski. Nije Đilas kriv što se desnica raspala. Nije Đilas kriv što Narodna nije imala ni jednog partnera a sad su došli do toga da imaju samo Radula. Jbg, treba ponekad i pogledati u sopstveno dvorište a ne samo kritikovati druge. Meni se lično to hejtovanje ne sviđa, političar mora da bude čvrst i stoji iza svog rada a ne da kuka i da su mu svi drugi krivi. Ako ne mogu da sarađuju, neka barem ćuti, nije to tako teško. Ovo što radi može samo da ide u prilog Vučiću.

LOL po tebi je Škoro koji je doživeo profesionalnu degradaciju i otkaz od strane ove vlasti zapravo saradnik iste, a Đitler koji je za vreme predsednikovanja KSS vrlo lepo sarađivao sa AV, a kasnije se bavio uništavanjem NS, sveta krava opozicije.

Mašiš poentu. Ja detaljno pratim ko šta priča. Nestorović, Gajić, Šarović, Škoro... šta im je zajedničko -> svi redom pljuju Đilasa. I to bez uvijanja. Čak i ne ono "po malo" nego se tačno vidi da su u pitanju neki kompleksi. Jer je njima Đilas meta, ne Vučić. Sa druge strane, nisam video da Đilas njih uopšte spominje. Čak i na insistiranje voditelja, najčešće skrene sa teme. Obrati pažnju malo na sve to i videćeš. Zato i komentarišem, prosto ne volim hejtovanje. Ako si deo opozicije, onda bi bilo valjda logično da poštuješ svoje kolege. Možda je previše tražiti da sarađuju, to verovatno ne mogu, ali onda ćuti, koliko je to teško? Bavi se svojim planom i programom pa neka građani odluče. Prosto ne mogu da razumem pljuvanje koliko god da me ubeđuješ da je to u redu.

Molim te, objasni mi, zašto misliš da NS nije prava opozicija?

Glasam za NS i dobro se osećam. Vladimira Gajića poznajem 30 godina i znam da se borio protiv režima SM a danas se bori protiv režima AV.

30 godina poznajem i jednog od potpredsednika NS, on je već 30 godina " na ulici", na demonstracijama i protestima i sam za sebe kaže da je "stari šetač"..

Oni nisu "prava opozicija"? A " prava opozicija " su Lazović i ostali koji su počeli da idu na proteste zadnjih par godina?

Pogledaj moj prethodni odgovor, odnosi se na ovo što pitaš, da ne pišem duplo ;)

Gajić se ne boji poraza, on će izaći i možda predje celzijus na nisku izlaznos
Naravno da se *ne boji* kad ce mu Vucic pokloniti da je kobajagi *presao celzijus* kao nagradu sto minira bojkot (tj. jedinstvenost bloka Vucicevih protivnika)
Veće ljigavce je teško naći na političkoj sceni, ali i pored toga će biti pacijenata koji će glasati za njih
Tesko je reci ko je bas najveci medju ljigavcima (zestoka konkurencija)... A da ovi (NS) ce dobiti od Vucica poklonjen (lazni) prelazak cenzusa cak i ako ne bude dovoljno budala da ih stvarno glasaju to je izvesno
uvek imaš jajare koje to koriste, njih ne zanima vlast, nemaju tih muka, već samo da pređu cenzus ili se uhlebe dobro. Pa tako dobijamo likove poput Nestorovića, Gajića, Radula, Zavetnice... Živo me zanima kako se osećaju ljudi koji glasaju za takve pojave kad skapiraju da su preveslani.
Jos gore - neki se bore cak i samo za one pare koje dobiju za ucesce (i ako ne predju 3% ali predju 1% sto je dovoljno da imaju pravo da zadrze pare koje su dobili za kampanju a koje naravno ne potrose za kampanju vec uzmu za sebe... i tako do sledecih izbora koji su, ionako, svaki cas)
Naravno da trebaju uvek i svuda da pričaju sve najgore o njemu.
Dakle, treba da pricaju sve najgore o *Djitleru* i dok se tim bave da (posredno) omoguce da Vucic zavrsi do kraja unistenje svega??? Vrlo *mudro* zboris :mrgreen:

Poslednja izmena:
Nije Đilas kriv što se desnica raspala. Nije Đilas kriv što Narodna nije imala ni jednog partnera a sad su došli do toga da imaju samo Radula.
Ovo je suština. Zašto se desnica nije ujedinila? Jer su te stranke htele da prave to sa pogrešnom opcijom a to su Zavetnici. Dakle svi oni skupa pa i Narodna su trebali znati da su to Vučićevi ljudi i napraviti ujedinjenje medjusobno bez njih.

Gajić se sam stavio u taj koš, nisam ga ja stavio. Pratim šta govori, kako u intervjuima, tako i na tviteru i prosto ne propušta priliku da zapljune Đilasa. Svaki njegov potez isprati i maliciozno komentariše. Dok sa druge strane, vidim da njega Đilas ne pomene ni jednom. Niti Jeremića. Malo mi je sve to degutantno, ako si imao loše izborne rezultate, nemoj kriviti druge, nego to podnesi ljudski. Nije Đilas kriv što se desnica raspala. Nije Đilas kriv što Narodna nije imala ni jednog partnera a sad su došli do toga da imaju samo Radula. Jbg, treba ponekad i pogledati u sopstveno dvorište a ne samo kritikovati druge. Meni se lično to hejtovanje ne sviđa, političar mora da bude čvrst i stoji iza svog rada a ne da kuka i da su mu svi drugi krivi. Ako ne mogu da sarađuju, neka barem ćuti, nije to tako teško. Ovo što radi može samo da ide u prilog Vučiću.

Mašiš poentu. Ja detaljno pratim ko šta priča. Nestorović, Gajić, Šarović, Škoro... šta im je zajedničko -> svi redom pljuju Đilasa. I to bez uvijanja. Čak i ne ono "po malo" nego se tačno vidi da su u pitanju neki kompleksi. Jer je njima Đilas meta, ne Vučić. Sa druge strane, nisam video da Đilas njih uopšte spominje. Čak i na insistiranje voditelja, najčešće skrene sa teme. Obrati pažnju malo na sve to i videćeš. Zato i komentarišem, prosto ne volim hejtovanje. Ako si deo opozicije, onda bi bilo valjda logično da poštuješ svoje kolege. Možda je previše tražiti da sarađuju, to verovatno ne mogu, ali onda ćuti, koliko je to teško? Bavi se svojim planom i programom pa neka građani odluče. Prosto ne mogu da razumem pljuvanje koliko god da me ubeđuješ da je to u redu.
Ja ti toplo preporučujem da pronađeš svedočenje Dušana Tufegdžića o tome kako se Đilas otvoreno hvalio kako će da uništi NS preotimanjem Aleksićeve grupe. Možda malo promeniš mišljenje o njemu.

@crnizmaj0 i ti isto.

Đilas jeste uzeo Narodnoj Ponoša i Aleksića ali Jeremićevo pravo soliranje počinje nakon što je došao francusko-nemački plan. Dakle on je mogao ostati u koaliciji sa Đilasom i biti protiv tog plana kao na primer Ćuta ali je izabrao da sa desničarima nešto pokušava medju kojima Vučić ima mnogo više svojih ljudi. Loša procena kako god okreneš.

Nije Đilas kriv što se desnica raspala

Ne znam za ostale stranke desnice, znam za Narodnu stranku. Jovanović je bio blizak sa Đilasom, napustio je NS a nije mogao da uđe u SSP jer je uvredio Mariniku Tepić.

Đilas je kandidovao Ponoša.. I evo na kraju -Miki Aleksić. Aleksić je osnovao novi pokret koji ima program sličan programu NS. Posvađao se sa Jeremićem zbog mesta predsednika IO i nije mogao da dočeka novu Skupštinu NS već je istupio iz stranke.

Tri puta je rušio Narodnu stranku.

Ne tako davno, u "Utisku nedelje" pored njega gost je bio Boško Obradović. Posvađali su se i rekao je da nikada sa Dverima neće praviti koaliciju.
Sada poziva Dveri da uđu u SPN.

Izborni uslovi prošle godine su bili loši ali se tražilo da budu održani. I danas ne postoje uslovi za fer i demokratske izbore- beogradske a "prava" opozicija je tražila da se ti izbori ponove.

Ovo je suština. Zašto se desnica nije ujedinila? Jer su te stranke htele da prave to sa pogrešnom opcijom a to su Zavetnici. Dakle svi oni skupa pa i Narodna su trebali znati da su to Vučićevi ljudi i napraviti ujedinjenje medjusobno bez njih.

Za Zavetnike znamo, ali..zašto niko ne spominje POKS koji je odbio koaliciju samo zbog Vuka Jeremića? Mihailović i Jeremić su bili u svađi, od kada i zašto ne znam, i zbog toga se protivio zajedničkoj listi sa NS.

@crnizmaj0 i ti isto.
Mene si pogresno stavio u tu vrstu zablude (tj. da sam i ja ljubitelj Djilasa). Naravno da znam kakvo je zlo Djilas ali ta cinjenica ne osporava cinjenicu da je Vucic najvece zlo. I da su brojevi (% podrske u glasackom telu) jednostavno tako rasporedjeni da se to najvece zlo moze skloniti samo ujedinjenjem svih (sa druge strane) a da je neuvidjanje te cinjenice (stvarno ili glumljeno) pomaganje najvecem zlu u opstanku.

Bez referendumskog svrstavanja (za ili protiv tiranina Vucica) nema njegove smene (kao i sa Milosevicem pre 25 godina ili Tadicem pre 12 godina). Prosto kao pasulj... Sve drugo su prazna prodavanja magle i intelekt. onanija. To je matematika (2 i 3 su 5, 2 + 2 ili 2 + 1 ili 1+ 1 ili 1+1 +1... nisu 5)

Poslednja izmena:
Ja ti toplo preporučujem da pronađeš svedočenje Dušana Tufegdžića o tome kako se Đilas otvoreno hvalio kako će da uništi NS preotimanjem Aleksićeve grupe. Možda malo promeniš mišljenje o njemu.

To su rekla-kazala priče i to je bezveze komentarisati... ljudi mogu da izmisle šta hoće....

Nego, koja je poenta... kako to sve funkcioniše. Partije u opoziciji su jedni drugima konkurencija. To sve stoji. Između njih postoji rivalitet i podmetanje nogu. Ja ne sporim to, međutim, veoma je bitan način na koji se to radi. Mora da postoji poštovanje i "sportsko ponašanje" u takvoj borbi. Poenta je da na fin način "nametneš" svoj uticaj bez da hejtuješ druge. Ti nikad nećeš videti Đilasa da pljuje po kolegama. To se prosto ne radi. A da li će povlačiti neke poteze koji će njemu povećati uticaj u odnosu na druge, to će verovatno raditi. Dakle, ja ne sporim da među njima ima rivaliteta i ne želim nikome da ukinem pravo da se bori za svoj uticaj u okviru ekipe, to će uvek postojati, ali ne na način da se pljuje po kolegama. O tome govorim svo vreme. Moraš da imaš dostojanstvo pre svega. Za uticaj se bori tako što ćeš predložiti bolje ideje na primer. Ni Škoro i Gajić ne prelažu nikakve bolje ideje već isključivo pljuju po Đilasu. Takav pristup odgovara samo Vučiću.

Za Zavetnike znamo, ali..zašto niko ne spominje POKS koji je odbio koaliciju samo zbog Vuka Jeremića? Mihailović i Jeremić su bili u svađi, od kada i zašto ne znam, i zbog toga se protivio zajedničkoj listi sa NS.
Tu se opet vraćamo na to da je Narodna tražila savez sa ljudima koji ih ne prihvataju. Jednostavno Vučić je oblatio Jeremića pred desničarima do vrhunca vezano za Kosovo i to se veoma dobro primilo. Manji efekat je imalo blaćenje Đilasa da je lopov jer nema nikakvog procesa čak ni fingiranog kao u slučaju Miškovića pa je to samo delimično prošlo u tom nekom biračkom telu. Jer da onaj ko de fakto predvodi levu koaliciju dobije 23% a navodno je najveća lopuža ikada je zapravo uspeh. Sa druge strane Jeremić odbačen od svih desničara dolazi na ispod 1%.

Poslednja izmena:

Back