Гајић: Најава бојкота избора инспирисана страхом од пораза

1712241447693.png

ГАЈИЋ Истина о изласку опозиције на локалним изборима и кога се Вучић највише боји

Тема емисије је била како стратегија опозиције на локалним изборима, који се одржавају ове године у Београду и широм Србије, тако и став Народно странке по питању уједињавања деснице у нашој земљи.

04.04.2024

А шта је још Гајић рекао, о утицају страног (пре свега западног) фактора на политички живот Србије и на покушају разбијања Народне странке уз помоћ страних амбасадора, односно, о партијској држави, као погубној оставштини комунизма у нашој земљи, погледајте у видео прилогу, па о свему донесите свој ваљани суд.

• Haha
Reactions: PA8
Tvrdis kako bilo koji novinari u Beogradu (a posebno *ultrapolitikantski* nabrijani Solakovi novinari) ne znaju ko je Nemanja Sarovic???
Нема шта да моја маленкост "тврди" или "не тврди."
Једноставно, на плакатима није био наведен организатор, заправо новинари лажног опозиционара Ђида су извештавали о плакатима са "мистериозном камилом" око Андрићевог венца, а да нису знали о чему и о коме се ради.
Када су репортери Ђидине телевизије који раде на терену видели да је у питању Немања Шаровић, једва су ти Ђидини репортери снимили 1 (словима: један) прилог о томе. После тога више ниједан прилог о овоме није ишао на Ђидиним телевизијама (укупно две), премда је Шаровић изнео доказ црно на бело да је Чипуљчанин лажно приказао да је златна камила коју је добио од Арапа на сајму оружја на поклон "од пластике", и да кошта пар стотина динара, а само да би је задржао за себе, јер председник републике не сме задржи поклон преко 2000 динара већ то иде у државну колекцију поклона, и чак је ту лажну изјаву потписао својом рукoм.

Btw, да знаш да ово не постављам због тебе, него због оних који ово читају ...

1712242510039.png

"Vučiću, vrati kamilu"! Sutra razotkrivanje...

Misteriozna kamila, sa kojom spajaju Aleksandra Vučića, izazvala je veliko interesovanje javnosti i naših čitalaca. Plakati "Vučiću, vrati kamilu" osvanuli su juče u centru Beograda, ispred Andrićevog venca, Narodne skupštine...

1712242561207.png

Ko je taj ko proziva predsednika Srbije da vrati kamilu? Zašto? Kome? Gde? Kako?

- Čućete sve u sredu od 10 časova ispred zgrade Predsedništva, Andrićev venac 1. Razotkrivamo Vučića - glasio je mejl koji je jutros stigao na adresu naše redakcije.

Plakat koji je osvanuo u centru Beograda
"Vučiću, vrati kamilu" - glasi slogan. Pa da vidimo šta to krije predsednik SNS i u slobodno vreme predsednik Srbije.

Sutra ćemo sve saznati

Podsećamo, nije navedeno ko je autor i kakve veze imaju kamila i predsednik Srbije Aleksandar Vučić.

https://direktno.rs/magazin/slobodno-vreme/374296/kamila-vucic-andricev-venac.html

• Haha
Neka ljudi sami zaključe. Prava opozicija se bori za poštene uslove kako bi mogla da se bori za vlast. To je valjda i poenta opozicije, da teže dolasku na vlast. I tako dok se jedni složno bore, na drugoj strani uvek imaš jajare koje to koriste, njih ne zanima vlast, nemaju tih muka, već samo da pređu cenzus ili se uhlebe dobro. Pa tako dobijamo likove poput Nestorovića, Gajića, Radula, Zavetnice... Živo me zanima kako se osećaju ljudi koji glasaju za takve pojave kad skapiraju da su preveslani.

Samo mi molim te pojasni ko je to tebi prava opozicija? Za ove koje pominjes je jasno da su zeznuli - Zavetnike necu ni da komentarisem to je javna tajna od kada su nastali, Radule me razocarao jer je isao sam i to dva puta i bacio po 1-2% pri tom - narocito jer je PONOVIO isto na ovim izborima videvsi sta je uradio na proslim, Gajic mi je mnogo simpaticniji od Pizderca ali oni moraju tek da pokazu sta su zapravo, Nestorovic i MI su razocarali jer nisu hteli da smenjuju vlast u Beogradu a mogli su sa ostalima, Dveri su se zeznule vec nekoliko puta jer su isle sa pogresnima u koalicije i sto su uradili prakticno nista za vreme bojkota.

ALI... Posto sam se popiskio na deo spektra koji mi je blizi (mada ako cemo iskreno ja sam Branko Dragas + Srdjan Nogo varijanta), da vidimo sada prozapadni blok. Ni oni nisu nista uradili tokom bojkota, kao ni suverenisticki blok, ugasili su ONOLIKO MASOVNE proteste nakon tragedije u maju, pri tom SRAMNO preuzimajuci tu tragediju za SVOJ politicki profit iako im to ni na koji nacin nije pripadalo, kao ni bilo kome drugom - cak su nazvali i koaliciju SRBIJA PROTIV NASILJA - krajnje ljigavo, ali hajde to nego su ugasili onolike proteste POSTIGAVSI APSOLUTNO NISTA - cak nisu ni poboljsali izborne uslove(!!!), Djilas je vec 2-3 puta besramno izdao opoziciju surujuci sa Vucicem - nadam se da oko toga bar ne moramo da se sporimo, sad su usli u gradsku privremenu upravu i sto kazu Parovic-Sarovic-Skoro nijednu istragu trosenja novca nisu sproveli za X meseci, i na kraju dolazimo do najveceg pitanja - sta je uopste razlika prozapadnih u odnosu na Vucica? Ono sto on radi je apsolutno PROZAPADNO, njemu jedino retorika ponekad, znaci PONEKAD, suverenisticka, ali na zalost delo mu dokazuje potpuno suprotno.

Kada sve saberemo i oduzmemo, nijedna "opozicija" (leva ni desna) nije nista uradila tokom bojkota, a bojkot je trebao da znaci selidbu borbe NA ULICE - zna se sta to znaci, prihvatili su neustavne izbore pri losim uslovima (opet nezakonitim), prihvatili su deo izbora a deo ne prihvataju, Djilas surovao sa Vucicem i izdao, Millica Zahebnica preletela - znaci ako cemo pravo svi su izdali, samo Djilas i Milica malo vise.

Uz to, imamo da u programu Vucica i prozapadnih nema nikakve sustinske razlike, osim da zamene mesta, i sto bi prozapadni iz odmah potpisali nezavisnost KiM, Rio Tinto projekt "Srbija = MORDOR" i sto bi nam uveli promenu pola za decu od 3 godine a Vucic uveo od 16 ili kako vec ide - navodim kao primer.

Mi zapravo nemamo opoziciju, i to i jeste problem. Kao sto su mnogi vec rekli javno, prvo moramo da procistimo opoziciju da bi mogli da smenimo SNS bandu.

I evo najbitnijeg pitanja koje ne cujem da iko postavlja opozicionim liderima kada gostuju - pricam o Youtube kanalima:

1. Svima je navodno Vucic i SNS najveci problem u drzavi koji treba skloniti - i tu se sasvim slazem. Pitanje je kako mislite sa recimo dobijenih po 30% glasova, sto je slazemo se Sci-Fi, ali neka bude - dobiju Prozapadni 30% i Suverenisti 30% (pretpostavljamo da idu u dve kolone, sto je po meni najoptimalnije i najpravednije), a Vucic 40% - KAKO MISLITE DA GA SMENITE AKO NE ZAJEDNO? Ne mozete, mozete samo zajedno.
2. Posto je zakljucak iz 1. cinjenica, sledi da mora da usledi DOGOVOR. Dogovor mora da usledi PRE izbora, a ne posle, mora da sadrzi ono oko cega se svi slazu i gde nema razlika u politici, ako su prava opozicija, na primer:
- ciscenje izbornih spiskova
- oslobadjanje medija
- sravnjivanje stanja u ekonomiji uz objavu svih potpisanih ugovora - znaci svodjenje salda kome koliko dugujemo i ko nama koliko duguje
- hapsenje kriminalaca i lopova
- novi izbori za godinu dana

Ja predlazem, posto se verujem slazemo da nam je politicka scena jako izlizana i ljudima su se smucili svi iz politike, da se nadju nestranacki strucni ljudi koji ce sprovesti ovaj plan u delo. Ovo sve mora da se uradi PRE izbora da se ljudi motivisu da izadju na iste.

Da li vi vidite taj dogovor? NE. Da li se negde pominje? NE. Da li ijedan politicki blok, prozapadni ili suverenisticki, moze sam da smeni Vucica? NE.

I onda ponavljam pitanje kao pravi opozicionar koga zabole za stranke i lidere: KAKO MISLITE DA SMENITE VUCICA AKO NE ZAJEDNO A TO PODRAZUMEVA DOGOVOR? I ZASTO ONDA NE RADITE NA DOGOVORU PRE IZBORA KADA CE MORATI DA USLEDI?

Zapravo ovako nesto smo imali kod DOS-a, samo sto je problem bio sto DOS nije zapravo (bar ja ne znam) dao konkretan plan sta ce da uradi, i pogotovo DOS nije dao kao plan ovo CISCENJE situacije od godinu dana pa onda tek PRAVE NORMALNE IZBORE, tako da je bilo potpuno nejasno sta oni zapravo hoce da urade - zato su mnogi i razocarani onim sto su uradili i onim sto nisu uradili. Recimo, nisu izvrsili HAPSENJE KRIMINALACA I LOPOVA iz 90-tih, konkretno iz SPS-a, JUL-a, SRS-a, SPO-a - i tako nam sada vlada ministar iz 1999. godine Aleksandar Vucic umesto da je bio na robiji, zajedno sa Vulinom i Dacicem i jos par hiljada njihovih partijskih drugara.
Isto nije uradio SNS kada je dosao na vlast sa ZUTOM BANDOM, i sada ostaje samo pitanje hoce li to uraditi sledeca vlast kada smeni SNS - ja bih zaista voleo da to NAPISU UNAPRED, sto kaze Nogo sa izjavom, pa da ih vesamo kada to sto su obecali ne ispune.

Nadam se da sam bio jasan. Rezime je da mi nemamo opoziciju, pravu opoziciju ne vidis ni na jednom TV kanalu.

Skoro sam gledao neki intervju Šarovića i Škoroa, oni više napadaju opoziciju nego režim. Sve ukazuje da su oni zamena za Nestorovića koji se malo izlizao. Mislim da čak ni oni sami ne kriju da im je plan da "pokradu" upravo njegove glasove.
Pogledaj post iznad svog koji sam citirao, moderator ti sve objasnio u dve recenice.

DJILASE = VUCICU!

Ovo smo vikali jos 2020., ne znam sta vise da kazem koliko je narod glup i opet glasa za iste, cak i kada drug Djido potvrdi ovo nekoliko puta (sto je jedan forumas imao u potpisu - dva-tri puta sve u isto mesto).

Jedina nada na izborima im je dve kolone uz prethodni dogovor sta kad dobiju izbore, a taj plan da bude ono sto sam predlozio ili nesto vrlo slicno tome - ako su prava opozicija koja zeli dobra Srbiji.

Ali izbori su nelegalni jer se ne organizuju na teritoriji cele Srbije, a i ova vlast je nelegitimna i nelegalna, tako da izbori cak gube i smisao. Uz to, mafija - a nama je mafija na vlasti, podrzana iz inostranstva, NECE DATI VLAST MILOM JER IM JE JEDINI PUT POSLE TOGA U ZATVOR.

Zato mora ulica, ako bude krvi to ce biti zbog vlasti i to moraju skupo, SKUPO da plate kada padnu. Ako ne budu pravili probleme kada narod izadje na ulicu da uzme svoju drzavu nazad sebi, ici ce samo u zatvor uz oduzimanje imovine, inace ih nece biti.

A preduslov i za jedno i drugo (i izbore i ulicu) je CISTKA U OPOZICIJI - to smo videli i sad na i posle izbora, a i tokom protesta u maju prosle godine. Nama je na problem i vlast i opozicija, i ocigledno rade zajedno.

Drugacije na zalost nece ici.

Нема шта да моја маленкост "тврди" или "не тврди."
Једноставно, на плакатима није био наведен организатор, заправо новинари лажног опозиционара Ђида су извештавали о плакатима са "мистериозном камилом" око Андрићевог венца, а да нису знали о чему и о коме се ради.
Када су репортери Ђидине телевизије који раде на терену видели да је у питању Немања Шаровић, једва су ти Ђидини репортери снимили 1 (словима: један) прилог о томе. После тога више ниједан прилог о овоме није ишао на Ђидиним телевизијама (укупно две), премда је Шаровић изнео доказ црно на бело да је Чипуљчанин лажно приказао да је златна камила коју је добио од Арапа на сајму оружја на поклон "од пластике", и да кошта пар стотина динара, а само да би је задржао за себе, јер председник републике не сме задржи поклон преко 2000 динара већ то иде у државну колекцију поклона, и чак је ту лажну изјаву потписао својом рукoм.

Btw, да знаш да ово не постављам због тебе, него због оних који ово читају ...

Pogledajte prilog 1525897

"Vučiću, vrati kamilu"! Sutra razotkrivanje...

Misteriozna kamila, sa kojom spajaju Aleksandra Vučića, izazvala je veliko interesovanje javnosti i naših čitalaca. Plakati "Vučiću, vrati kamilu" osvanuli su juče u centru Beograda, ispred Andrićevog venca, Narodne skupštine...

Pogledajte prilog 1525898

Ko je taj ko proziva predsednika Srbije da vrati kamilu? Zašto? Kome? Gde? Kako?

- Čućete sve u sredu od 10 časova ispred zgrade Predsedništva, Andrićev venac 1. Razotkrivamo Vučića - glasio je mejl koji je jutros stigao na adresu naše redakcije.

"Vučiću, vrati kamilu" - glasi slogan. Pa da vidimo šta to krije predsednik SNS i u slobodno vreme predsednik Srbije.

Sutra ćemo sve saznati

Podsećamo, nije navedeno ko je autor i kakve veze imaju kamila i predsednik Srbije Aleksandar Vučić.

https://direktno.rs/magazin/slobodno-vreme/374296/kamila-vucic-andricev-venac.html

Problem ovde nije sam Vucic - on je lopov (i jos mnogo toga goreg) i to svi znamo, problem je PRAVOSUDJE.

Nama pravosudje ne radi, i zato imamo haos od drzave.

Zato svi protesti treba da idu RADNIM DANOM ispred DRZAVNOG PRAVOBRANIOCA ili ko je vec nadlezan da brani drzavu od vlasti.

Samo da vas podsetim da je protiv Vucica podneseno bar 5 krivicnih prijava, od kojih su neke od profesora pravnih fakulteta, za izvrseni drzavni udar, i nikakva istraga o tome nije sprovedena.

I tu je sav problem. Znaci mi prvo treba da jurisamo na pravosudje, postavimo naseg Javnog tuzioca i onda udri po vlasti - za par dana pocistis sve i strpas ih u zatvor, i onda moze da se prica i o izborima i o svemu ostalom. Bez toga je sve besmisleno jer mi (gradjani) postujemo zakon pa necemo da se bijemo sa predstavnicima drzave, a drzava ne postuje zakone i radi sta hoce.

TO TAKO NE IDE. Jednom kada se prekrse zakoni VISE NEMA ZAKONA NI ZA KOGA jer zasto bi za mene vazili zakoni a za nekog iz SNS-a ne? I GOVORIM O SVIM ZAKONIMA. Nadam se da shvatate koliko je ozbiljna situacija u Srbiji.

Ako jednog dana SNS banda padne sa vlasti, ocekujem da se svim pravnicima u Srbiji oduzmu diplome i Pravni fakulteti zatvore a profesori pohapse, jer NISTA NISU URADILI A NAMA SE DRZAVA RASPADA VEC 30+ GODINA UPRAVO KRSENJEM SVIM MOGUCIH ZAKONA I USTAVA.

Ne razumem. Da li znaš da su Opštinske uprave slali dopise Zavodu za statistiku i višim istancama kako bismo svi koji radimo na ažuriranju b spiska mogli da uđemo u program na kome se radilo ažuriranje b.spiska?

Morali smo da damo sve kompletne podatke o sebi, JMBG je bio obavezan kao i overena fotokopija lične karte.

Niko ko nije bio ovlašćen nije mogao da uzme karticu i "čelik" i da ulazi u podatke o biračkom spisku. U dva navrata dolazili su predstavnici CESID-a da vide kako se ažurira spisak.

Ne znam kako je sada. Nisam pitala koleginice koje sada rade na poslovima biračkog spiska da li se menjao program-softver.

Razumem da je sve to vezano za birački spisak osetljivo, kako bezbednosno tako i zbog privatnosti podataka, ali prosto moraju da se nađu načini kako može da se radi kontrola. Neka lepo svi zasednu i reše to pitanje, to su pre svega tehničke stvari. Kao neko ko je informatički pismen, ne mogu da prihvatim višegodišnje objašnjenje da je sređivanje tog spiska neki nebeski problem. Ispada da je lakše sagraditi piramide nego srediti birački spisak. To naravno nije tačno nego se samo koristi kao izgovor kako bi se ceo posao odugovlačio u večnost. Jedini problem proizilazi od toga što onima koji trebaju da srede birački spisak upravo odgovara da bude nesređen jer je to nepresušni izvor mutljavine.

Gajic je toliko zaslepljen pizmom prema Djilasu (koliko god da je ona realno opravdana ili ne), da kada ga covek slusa u zadnje vreme, ispada da je ovaj glavni problem u drzavi, a ne onaj ko je na vlasti 12 godina. Takodje, niko ko drzi do sebe i smatra se iskrenim opozicionarom naprosto nema sta da trazi na Kurir TV i slicnim "televizijama" (sem ako nije definitivno kupljen od rezima). Mogu cak da donekle razumem da on pokusava da time privuce neke birace iz korpusa rezima, ali to nije uspelo ni ozbiljnijim igracima i organizacijama od njega (Dverima, DJBu), a u medjuvremenu im se i to malo biraca razocaravalo i napustalo ih.

Samo mi molim te pojasni ko je to tebi prava opozicija?

Do odgovora na ovo pitanje se dolazi vrlo lako, evo recepta:

Odgledaj neki intervju određenog opozicionog lidera i obrati pažnju na dve stvari:

Ako kritikuje drugu opoziciju -> znači da je lažnjak.
Ako kritikuje režim i hoće da sarađuje sa ostatkom ostale opozicije, bez obzira da li se sa njima programski slaže -> prava opozicija.

I to je to. Vrlo jednostavno ćeš provaliti ko je ko.

Nestorović, Gajić, Šarović i Škoro se satiru u kritikovanju Đilasa. Odgledaj bilo koji video i biće ti jasno. Bukvalno su toliko opterećeni i pod teškim kompleksima hejta da se isključivo njime bave. Dok se sa druge strane Đilas bavi njima totalno ni malo.

Radule i Tadić su nešto blaži. Ne hejtuju toliko očigledno ali malo malo pa "dele lekcije" šta opozicija radi pogrešno.

Ako si prava opozicija, onda treba da kritikuješ režim, ne kolege. Jer ćeš sa kolegama sutra da deliš vlast. Ako ne možeš sad da se suzdržiš, kako ćeš u budućnosti? Misliš da imaš bolje ideje? Onda se lepo uključi u koaliciju pa ih iznesi na sastancima. Nemoj da podbadaš sa daljine. Ako si pak odlučio da ideš svojim putem, onda gledaj svoja posla i ne bavi se drugima. Potpuno je bezveze da neko ko ima 1% deli lekcije kako treba da se radi nekome ko ima višestruko više.

Kada sve saberemo i oduzmemo, nijedna "opozicija" (leva ni desna) nije nista uradila tokom bojkota

Zato što je za bojkot bitno da svi bojkotuju. Međutim, Srbi ne bi bili Srbi kad bi bili složni, pa se uvek pojave neke jajare koje iskoriste bojkot drugih da se domognu fotelje. Videćeš i sada, ako SPN i NADA budu bojkotovali, budu siguran da će Nestorović, Gajić, Šaroviš, Škoro, Radule i Tadić izaći na izbore da iskoriste momenat. Šta više, ima oči da im cakle.

Gajic je toliko zaslepljen pizmom prema Djilasu (koliko god da je ona realno opravdana ili ne), da kada ga covek slusa u zadnje vreme, ispada da je ovaj glavni problem u drzavi, a ne onaj ko je na vlasti 12 godina.
Па да. Може и тако да се каже. Главни проблем у држави је тај што нема праву опозицију која је реална претња режиму, а управо је Друг Ђидо главни лажни опозиционар који контролише лажно-опозиционе медије и на разне начине и у сарадњи са својим Вољеним онемогућава односно саботира стварање оне опозиције која би могла да прекине власт СНС-а. Сетимо се само како је уништио Савез за Србију.

• Haha
Razumem da je sve to vezano za birački spisak osetljivo, kako bezbednosno tako i zbog privatnosti podataka, ali prosto moraju da se nađu načini kako može da se radi kontrola. Neka lepo svi zasednu i reše to pitanje, to su pre svega tehničke stvari. Kao neko ko je informatički pismen, ne mogu da prihvatim višegodišnje objašnjenje da je sređivanje tog spiska neki nebeski problem. Ispada da je lakše sagraditi piramide nego srediti birački spisak. To naravno nije tačno nego se samo koristi kao izgovor kako bi se ceo posao odugovlačio u večnost. Jedini problem proizilazi od toga što onima koji trebaju da srede birački spisak upravo odgovara da bude nesređen jer je to nepresušni izvor mutljavine.
Бирачки списак се од 1993.године ажурира преко програма за ажурирање. Пре тога се све радило ручно.

Када сам дошла 1997.године да радим на пословима ажурирања бирачког списка било је потребно скоро 6 месеци да се бирачки списак среди. Зашто 6 месеци? Они који су радили пре 1997 ( овде конкретно мислим на своју општину ) куцали су Решења о брисању и упису у бирачки списак, али ништа, буквално ништа нису радили у самом програму за ажурирање бирачког списка. Не сећам се колико сам тада људи избрисала и уписала у бирачки списак

Даље, поред фантомских бирача, сигурна сам да је и данас више лица уписано у бирачки списак са два или три ЈМБГ. Брисала сам много тих дуплих и тродуплих ЈМБГ истог бирача и изузетно је помогла сарадња грађана.
И данас је потребна сарадња грађана.
Број бирача је, између осталог, и због тога повећан.

Права контрола бирачког списка може да се уради тек када АВ падне са власти. До тада, политичке странке опозиције могу да помогну тако што ће активирати своје чланове и симпатизере и замолити их да иду у општине и проверавају своје податке у бирачком списку.

Од тренутка када је Брнабићка расписала изборе до 15 дана пре одржавања избора грађани могу да изврше контролу бирачког списка и да у надлежној општини траже упис, брисање и измене својих података у бирачком списку.

После пада АВ потребно је допунити и изменити постојеће изборне законе. Потребно је и да инспекција из Министарства за државну управу и локалну самоуправу долази или једном или два пута месечно да проверава рад лица овлашћеног да ажурира бирачке спискове.

Да ли знаш да две општине у Београду нису имале референта за ажурирање бирачког списка до 2009 ( до тада сам радила на пословима ажурирања бирачког списка ) ? Не знам каква је ситуација од доласка СНС-а на власт. Бирачке спискове у тим општинама ажурирали су матичари?!

ПС. Што се тиче болдоване реченице да је ажурирање бирачког списка небески проблем. Да ли ће бити небески проблем зависи од самих референата за ажурирање бирачког списка. Ко жели да среди бирачки списак он ће радити и прековремено и викендима.
Такође, ти запослени ( и у полицији и у општинама ) могли су да се успротиве и дигну глас када су уносили нулу као кућни број и када су се организовано уписивали ти бирачи.
Ћутање због "имам породицу, не могу да изгубим посао" је глупост. Изгубити посао у државној управи није смак света ( и плате су мале ).

Poslednja izmena:
Када су репортери Ђидине телевизије који раде на терену видели да је у питању Немања Шаровић, једва су ти Ђидини репортери снимили 1 (словима: један) прилог о томе. После тога више ниједан прилог о
Komsija, u komicnosti na nivou decijeg vrtica prevazilazis i samog sebe...
Da li ti je ovaj snimak ispod dovoljan ili zelis da postavljam jos (cisto da *pojacamo* tvoju smehotresnu hipotezu kako je Nemanja Sarovic kobajagi nekakva persona non grata na Djilasovim medijima)

Ako zelis jos snimaka *prognanog/zabranjenog* Sarovica sa Djilasovih medija samo reci - nije meni tesko da ih postavim

Komsija, u komicnosti na nivou decijeg vrtica prevazilazis i samog sebe...
Da li ti je ovaj snimak ispod dovoljan ili zelis da postavljam jos (cisto da *pojacamo* tvoju smehotresnu hipotezu kako je Nemanja Sarovic kobajagi nekakva persona non grata na Djilasovim medijima)

Ako zelis jos snimaka *prognanog/zabranjenog* Sarovica sa Djilasovih medija samo reci - nije meni tesko da ih postavim
Не замењуј тезе. О томе да је Немања Шаровић открио како је ваш Вољени присвајао поклоне на које нема право да му остану у приватном власништву јер далеко превазилазе за то дозвољену вредност, а коју је ваш Вољени лажно приказивао о чему постоје његови потписи као доказ, Ђидина телевизија је објавила 1 (словима: један) прилог и то када је репортерска екипе Ђидине телевизије дошла на Андрићев венац да сними прилог претходно не знајући ко стоји иза плаката "Вучићу врати камилу".
Што се тиче гостовања самог Шаровића на Ђидиним телевизијама, о томе нисам ни дискутовао. Да, он сам је био пар пута другим поводима, нису се претргли да га зову с обзиром на његову елоквентност, обавештеност и политичко искуство, а иначе листа оних који су забрањени на телевизијама лажног опозиционара Друга Ђида је повећи, и притом се не ради ни о каквим напредњацима, десничарима, национал-шовинистима и слично.

• Haha
нису се претргли да га зову
Aha... sto vidimo i iz narednog priloga (eto nama opet *zabranjenog* Nemanje Š.) Sto ja, naravno, podrzavam - da ne budem shvacen pogresno. Samo ne mozes meni da prodajes tu maglu da je Sarovic kod Djilasa *pod zabranom* dok on zapravo na tim medijima ordinira ko Nestor na Hepiju

Poslednja izmena:
Али такав демократа који верује да је поштен изборни процес довољан. Онај ко неће да вришти, урла, гађа изборну комисију јајима или разваљује врата само због неповољних резултата - а притом нико не обраћа пажњу да је излазност на изборима иста као и претходни пут... Исти људи су опет гласали и очекују се врло слични резулати.
Ако опозиција направи да неизлазних не буде 40% него само 20%, онда ће добити изборе. Да ли ће то добити штрајковима глађу или прављењем штете? Неће.
Имаће и даље мене (барем док забрљају превише за мој укус), али нисам ја проблем него неизлазни део бирачког тела.
Када је 2000. скинут Милошевић, излазност је била добра. Када је скинут Мило, излазност је била добра. Ето рецепта. Нећу цртати.
Da odgovorim na ovo na pravoj temi. U Srbiji od 5 miliona birača izadje 3,8 miliona. U Beogradu od 1.300.000 izadje oko 900.000. Izlaznost je izuzetno visoka i opozicija će teško ikada dobiti veću izlaznost.

Aha... sto vidimo i iz narednog priloga
Зашто је Срђан Шкоро de facto забрањен на Ђидиним телевизијама? Задњи пут је био пре скоро три године [тачније 21. јуна 2021., погледати снимак доле, а пре тог гостовања ко зна кад је Шкоро био гост на N1, вероватно још док је Миња Милетић тамо радила пре него што су је отерали као и Југослава Ћосића] у ауторској емисији "Persona non grata" Наташе Миљковић која иде понедељком у вечерњем термину? Можда управо зато јер је Срђан Шкоро идеалан за УДАРНЕ јутарње емисије прелиставања штампе јер изузетно лепо прича против вашег вољеног Чипуљчанина и може многе домаћице својом дивном причом подстакне да на дан избора прошетају до бирачког места и гласају против вашег Вољеног?

Poslednja izmena:
  • Haha
@crnizmaj0

Зашто је Мудром Чеди забрењено гостовање на N1 и то још 2019. године? Ево ја ћу да ти кажем: зато што је раскринкао лажног опозиционара Друга Поздерца, а који је тада још увек требао лажном опозиционару Другу Ђиди, који несумњиво контролише и одређује ко од "непоћудних" не сме се појави, а ако "сме" - у којој мери и у ком термину.

Poslednja izmena:
  • Haha
@crnizmaj0

Зашто је Мудром Чеди забрењено гостовање на N1 још 2019. године? Ево ја ћу да ти кажем: зато што је раскринкао лажног опозиционара Поздерца, а који је тада још требао лажном опозиционару Другу Ђиди који контролише и одређује ко сме а ко не сме се појави и ако сме у којој мери.
Zašto bi njega zvali na te televizije pa da veliča Vučića i kritikuje opoziciju kad to radi redovno na svim režimskim televizijama koje imaju mnogo veći zahvat. Verovatno ni on nema neki interes da tu dolazi.

Zašto bi njega zvali
Па зато што је елоквентан саговорник, зато што је изузетно обавештен и што је политичар са огромним политичким искуством. И због тога су емисије са њим увек занимљиве шта повећава гледаност.
Емисија где Борко Ће и Мудри Чеда 2020. године расправљају о тадашњем дијалогу власти и опозиције односно бојкоту избора (пре ове емисије, гостовао је у тој спектакуларној емисији са Поздерцем и не сећам се да је после ове емисије Мудри Чеда икада више гостовао на N1, а исправите ме ако грешим!):

Но, било како било, политика забрана одрећеним личностима да због својих легитимних политичких ставова гостују на телевизијама које у потпуности контролише ваш лажни опозиционар Друг Ђидо само показује како би "демократски" били електронски медији када би којом великом несрећом Друг Ђидо (опет) дошао на власт у Србији.

Poslednja izmena:
  • Haha
Можда управо зато јер је Срђан Шкоро идеалан за УДАРНЕ јутарње емисије прелиставања штампе јер изузетно лепо прича
Skoro mi je jedan od omiljenih (kao i npr. D. Andjelkovic ili C. Milivojevic) - steta sto ga ne zovu. Konacno si napisao nesto kako treba.
вашег вољеног Чипуљчанина
...и гласају против вашег Вољеног?
Cipuljcanin mi je *voljen* skoro kao i ti. A i *duhovitost* vam je na slicnom nivou - cetvorogodisnjaka...

Evo ti jos jedan Sarovic (cudno ali opet *kod Djilasa*?) -

Što se tiče izlaznosti u Beogradu:

2022 - 916.205
2023 - 939.710

Razlika - 23.505

Ovo će biti prvi put da se bojkotuje Beograd i verovatno će više da bode oči sama izlaznost nego na nivou Srbije 2020. Samo što mi se čini da će EU manje smetati jer njima je bitniji republički parlament.

Poslednja izmena:
Evo ti jos jedan Sarovic (cudno ali opet *kod Djilasa*?) -

Дакле, још једном: Немању Шаровић у контексту медија најомиљенијег лажног опозиционара вашег Вољеног споменуо сам у контексту потпуног одсуства бављења тих медија за вашег Вољеног врло незгодном темом скупоцених поклона попут златне камиле за које је Шаровић открио да је ваш Вољени, приказујући лажне, гротескно умањене вредности, задржао за себе чак потписујући се испод лажних износа, а по закону мора да их преда у државну колекцију поклона јер им вредност премашује 2000 динара по поклону.
А на том снимку Немању Шаровића, за кога се на Ђидиним медијима свакако нису претргли да га чешће позивају у студио, видимо са Драганом Шормазом, који од тада, а то је снимак од пре шест месеци, више ниједном није био на некој од Ђидиних телевизија пошто се и напредњачки дисидент Шормаз налази на "црној листи" тих шатро "прозападних" медија лажног опозиционара Друга Ђида.

• Haha

1712301789689.png

PRIZNAJTE DA SE PLAŠITE PORAZA! Gajić razmontirao Đilasovu opoziciju

Da se ne foliramo. Najavljena odluka o bojkotu izbora nije inspirisana principijelnim razlozima. Narodna stranka se neće priključivati toj šaradi, poručio je lider te partije

Vladimir Gajić

05.04.2024 06:00

Vladimir Gajić, predsednik Narodne stranke, juče je demaskirao opoziciju kojom gazduje Dragan Đilas, poručivši da je njihova odluka o bojkotu beogradskih izbora 2. juna, odnosno razloga koji su izneli najavljujući bojkot, foliranje.

„Da se ne foliramo. Najavljena odluka o bojkotu izbora nije inspirisana principijelnim razlozima, već je motivisana izbegavanjem mogućnosti poraza. Narodna stranka se neće priključivati toj šaradi. Naročito od strane onih koji su se baš potrudili ranijih godina da je unište“, napisao je Gajić na mreži X i dodao:

- Predložili smo dve konkretne izmene Zakona o lokalnim izborima koje bi onemogućile izborni turizam. Datum izbora uopšte nije bitan niti od njega zavise fer uslovi. Ni Vučić ni Đilas, to je naš moto.

Gajić je još zapitao i „da li bojkotuju i lokalne izbore principijelno ili samo beogradske“.

Podsetimo, kako su za naš list rekli izvori iz same opozicije, ideja od početka i jeste bila da se, zbog predviđanja loših izbornih rezultata, nametne bojkot kao tema. Zato je jedan od tri zahteva i bio tako formulisan da ga je bilo nemoguće prihvatiti a da se ne prekrše Ustav i zakoni. Naime, 2. jun je poslednji mogući dan za glasanje u glavnom gradu, to jasno definiše zakon, a nemoguće je silom skratiti mandate vlasti u ostalih gotovo 70 lokalnih samouprava u kojima treba da se održe izbori da bi i oni bili u tom terminu.

Znali su to, naravno, od početka i đilasovci i onda su, uz prva dva zahteva koja se odnose na birački spisak i RTS, ubacili i ovaj treći, mada se tako nešto ne pominje u preporukama ODIHR, na koje se toliko pozivaju.

Ispostavilo se, baš kao što je Gajić i rekao, ukazujući po ko zna koji put na laži koje iznose Đilasovi opozicionari, da je sve bilo unapred isplanirano.

Kako je poručio Milenko Jovanov, šef poslaničke grupe „Aleksandar Vučić - Srbija ne sme da stane“ u parlamentu, opozicija je od početka razgovora pokazala da ne želi ozbiljan dijalog o izbornim uslovima.

- Oni su došli sa već gotovim predlozima koji su u celini morali biti prihvaćeni ili dogovora nema. Očigledna je bila njihova namera da ispostave ultimatum i tu nema druge reči: sve ili ništa. Razgovori su završeni na njihov zahtev i to dokazuje da nikada iskrene razgovore nisu ni želeli.

Šapić: Dosta je više popuštanja

Predsednik Privremenog organa grada Beograda Aleksandar Šapić izjavio je da beogradski izbori ne mogu da se poklapaju s drugim izborima jer se, prema njegovim rečima, po sadašnjem zakonu ne može skratiti mandat onima koji su sadašnji predsednici opština po Srbiji.

Kada je reč o najavljenom bojkotu izbora od dela opozicije, naveo je da ne zna da li će biti bojkota i da to ne zavisi od njega. Naglasio je da je Ana Brnabić po ko zna koji put pokušala da sve ponovo pojasni, ali da on lično smatra da je došlo vreme se završi sa stalnim popuštanjem predstavnicima opozicije.

• Haha

Back