• Dragi prijatelji, kreiran je nov forum "Socijalna zastita" na kome ce se pricati o svim pitanjima vezanim za ovu aktuelnu temu u drustvu

EKV

dejs

Obećava
Poruka
76
60814142690371835114055.jpg

Poslednja izmena od moderatora:

justEKV

Poznat
Poruka
7.643
pardon, mislila sam- ne moram da se drogiram da bih stvarala tako nešto. :lol:
a za slušanje...pa naravno, isto. :lol:
a krug? krug je univerzalni simbol za više stvari, baš sam jednom tumačila sam krug kao pojam i ne bih da davim ovde jer nema veze s Ekatarinom- "ne dirajte moje krugove" (:
pesma je ovde objašnjavana koliko se sećam, i rekli smo da je besmisleno pokušavati
objašnjavati pesme- kako je u trenutku doživiš- to ti je.

Poruka
9.057
a krug? krug je univerzalni simbol za više stvari, baš sam jednom tumačila sam krug kao pojam i ne bih da davim ovde jer nema veze s Ekatarinom- "ne dirajte moje krugove" (:
pesma je ovde objašnjavana koliko se sećam, i rekli smo da je besmisleno pokušavati

I ovo se moze tumaciti na razne nacine... :mrgreen:

Kulkiver

Ističe se
Poruka
2.118

Naravno da se pesme ne mogu objasniti jer ima puno onih koji ih drugačije tumače. Podseti me dobro.
Zaista, po meni su Pink Flojdi bili ludi i od toga dobijali inspiraciju:D

Kulkiver

Ističe se
Poruka
2.118

Pa sam i za Ekatarinu isto pomislio.
Jer osnova svake pesme i njeno razumevanje je melodija.

Poslednja izmena:

justEKV

Poznat
Poruka
7.643
I ovo se moze tumaciti na razne nacine... :mrgreen:
Pa baš to sam 'tela reći :lol::lol:
Naravno da se pesme ne mogu objasniti jer ima puno onih koji ih drugačije tumače. Podseti me dobro.
Zaista, po meni su Pink Flojdi bili ludi i od toga dobijali inspiraciju:D

E, a realno, ja za sebe smatram da nisam baš...normalna po nekim standardima, mogu da probam da pravim malo veća dela, da proverim koliko sam luda na imaginarnoj skali :lol::lol:

a slažem se, niko od njih nije bio...sav svoj, bilo prirodno, bilo zbog uticaja..nečega:mrgreen: ili i jedno i drugo.:think:

Beogradski sindikat

Primećen član
Poruka
633
"Krug je napravljena 1988. godine i u toj pesmi se govori o zivotnom putu koji svako mora da prodje, da bi zaokruzio svoj zivotni krug, da bi ispunio zivotnu misiju na ovom svetu i da bi prosao kroz sve teskoce i lepote zivota, svaki zivot je za sebe originalan i neponovljiv i o tome se govori u pesmi." Milan Mladenovic

Mislim da bi ovo moglo biti sazeto objasnjenje pesme... Mada kao sto je dobri komsija rekao, pesma se moze tumaciti na milion nacina... :)

Poruka
9.057
"Krug je napravljena 1988. godine i u toj pesmi se govori o zivotnom putu koji svako mora da prodje, da bi zaokruzio svoj zivotni krug, da bi ispunio zivotnu misiju na ovom svetu i da bi prosao kroz sve teskoce i lepote zivota, svaki zivot je za sebe originalan i neponovljiv i o tome se govori u pesmi." Milan Mladenovic

Mislim da bi ovo moglo biti sazeto objasnjenje pesme... Mada kao sto je dobri komsija rekao, pesma se moze tumaciti na milion nacina... :)

Nisam ja to rek'o. Nisam stvarno!

albo8277

Početnik
Poruka
14
Iz kog je ovo perioda?

1994. Po povratku, Vasa, Djdji i Ivan uvežbavaju klupski repertoar (od Bajage, Čorbe, Azre, do Metalike, Pepersa, Inxs, Ramonsa). Na jednoj od prvih proba Margita seda za klavir (EKV nisu baš svirali tada), i od tada nastupaju kao Kurajberi. Na prvim nastupima po Bg tu su i prijatelji, Banana, Čavke, Žika, Deša Cukić, Bane Isaković, Marko Milivojević, Nele...Pevači su promenljivi, Karaga, Goran (ex Van Gogh), peva Vasa...Proleće, leto, jesen, puni muzike putovanja i sreće zajedničkog sviranja. Maga predlaže da se nešto snimi. U studiju Akademija kod Bobe Orlića snimaju pesmu Sanjač (pesma godine na Diskomeru Slobe Konjovića), obradu Enter Sandman,kurajberi 1Metalike. Snima i miksuje Vlada Negovanović. Vasa piše stihove, i u studju Avalon počinju da snimaju još nekoliko stvari. Tu je opet i maestro Banana odsvirao par pesama.Produciraju sami. Ženske glasove pevaju Ivana i Dejana Pataković. Dobro zvuči. ... A onda je Milan otišao... i Magi je to skroz izmestilo. Mnogo je vezana bila za njega. Kad sada razmislim o tome, to je bio dan kada je i Magi otišla, samo je privid ostao još neko vreme. (A i bilo je mnogo lešinara okolo, od kojih niko nije mogao da je odbrani). Milanova, kasnije i očeva smrt, će je polako odvajati od svega.

1995. Magi je tu, pa nestane, sviraju s njom, bez nje, kako kad. O nastavku snimanja nema ni govora, šta je uradjeno, uradjeno. Nastupaju na rok večeri Bg proleća, sa pesmom Bore Djordjevića, Na putu za carski grad Stambol. I kako na kraju pesme Vasa reče, To je bilo sve, to i bi sve. Magi nije mogla da se odupre mislima i skoncentriše više ni na šta. Bez nje, koja je bila inspiracija, obožavano biće, razlog da ideš po najmanjim klubovima (kafanama), na drugom kraju Srbije, da bi bio s njom i svirao, ni Zelena trojka ne nalazi motiv da silom nastavi. Nisam siguran da li je Magi posle toga negde svirala, uživo.
I tako... to je priča o Zelenom.cavke 1

Poslednja izmena:

Kulkiver

Ističe se
Poruka
2.118

Kroz krug se ne može proći nego će se samo vrtiš dok ne istruliš u njega. A onda će se on sam zavrteti i ima da opet prolaziš kroz sve kao leš:D
Nema srećnog kraja ni za kosti!

cvjetka

Početnik
Poruka
32
Veliki sam fan EKV-a, da se ne bi krivo shvatilo. Osvrnila bi se na knjigu A.Ilića "vrati u natrag" ne vidim ništa loše u njoj,mislim da je 90% istine, taj Saša mi u opće ne izgleda kao netko tko ima bujnu maštu za analizu pjesama niti za pisanje izmišljenog romana. Problem je u tome da ljudi nikako da shvate da si i oni samo ljudi, niti vjerujem da je Magi stalno pričala dvosmisleno i u metaforama, (vjerojatno je ponekad) u glavnom lako je biti general poslije bitke, gdje su bili svi ti prijatelji kad je ona završavala po ustanovama?

Da biste mogli da kreirate nove teme, trajno koristite svoje ime i ne pogađate stalno slike - kliknite ovde da se registrujete.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.