• Dragi prijatelji, kreiran je nov forum "Socijalna zastita" na kome ce se pricati o svim pitanjima vezanim za ovu aktuelnu temu u drustvu

EKV

light_blue_sky

Primećen član
Poruka
763
1994. Po povratku, Vasa, Djdji i Ivan uvežbavaju klupski repertoar (od Bajage, Čorbe, Azre, do Metalike, Pepersa, Inxs, Ramonsa). Na jednoj od prvih proba Margita seda za klavir (EKV nisu baš svirali tada), i od tada nastupaju kao Kurajberi. Na prvim nastupima po Bg tu su i prijatelji, Banana, Čavke, Žika, Deša Cukić, Bane Isaković, Marko Milivojević, Nele...Pevači su promenljivi, Karaga, Goran (ex Van Gogh), peva Vasa...Proleće, leto, jesen, puni muzike putovanja i sreće zajedničkog sviranja. Maga predlaže da se nešto snimi. U studiju Akademija kod Bobe Orlića snimaju pesmu Sanjač (pesma godine na Diskomeru Slobe Konjovića), obradu Enter Sandman,kurajberi 1Metalike. Snima i miksuje Vlada Negovanović. Vasa piše stihove, i u studju Avalon počinju da snimaju još nekoliko stvari. Tu je opet i maestro Banana odsvirao par pesama.Produciraju sami. Ženske glasove pevaju Ivana i Dejana Pataković. Dobro zvuči. ... A onda je Milan otišao... i Magi je to skroz izmestilo. Mnogo je vezana bila za njega. Kad sada razmislim o tome, to je bio dan kada je i Magi otišla, samo je privid ostao još neko vreme. (A i bilo je mnogo lešinara okolo, od kojih niko nije mogao da je odbrani). Milanova, kasnije i očeva smrt, će je polako odvajati od svega.

1995. Magi je tu, pa nestane, sviraju s njom, bez nje, kako kad. O nastavku snimanja nema ni govora, šta je uradjeno, uradjeno. Nastupaju na rok večeri Bg proleća, sa pesmom Bore Djordjevića, Na putu za carski grad Stambol. I kako na kraju pesme Vasa reče, To je bilo sve, to i bi sve. Magi nije mogla da se odupre mislima i skoncentriše više ni na šta. Bez nje, koja je bila inspiracija, obožavano biće, razlog da ideš po najmanjim klubovima (kafanama), na drugom kraju Srbije, da bi bio s njom i svirao, ni Zelena trojka ne nalazi motiv da silom nastavi. Nisam siguran da li je Magi posle toga negde svirala, uživo.
I tako... to je priča o Zelenom.cavke 1

hvala:)

cvjetka

Početnik
Poruka
32
Slazem se, ipak su oni ljudi kao i svi ostali, ne treba analizirati svaku njihovu rec i izmisljati skrivena znacenja u njima...
Svi se guraju oko vas kad ste uspesni, ali kad vam krene lose, cistac...

Potpuno se slazem s tobom:worth: nema veze s ovom temom ali nesto sto volim to i proucavam:heart: ne tako davno procitala sam knjigu o Depeche Modu bila na svim koncertima u ZG, dakle slusam ih od 1988god. da je netko o nekome napisao tako knjigu na na ovim prostorima, mislim da bi jedno drugome kopali oci na vilicu:mrgreen: cista ispovijed od pocetka osnivanja grupe, usponima, padovima, vrhuncu, orgijama, teskim drogama, halucinacijama, alkoholizmu sto su se dogadjala medju clanovima i nikom nista i ako je to uglavnom ispovijed Davida Ghana i drugi akteri su sudjelovali u tome koji su iznosili misljenja kada je on bio na samom dnu pa nikome nista... Zato mislim da se ne bi trebala dizati tolika prasina oko nekakve knjige koja mozda ima netocnih podataka na sto sam i ja naletila ali sve u svemu, rekoh ljudi su... Trebalo je uljesavati njihove osobnosti dok su jos bili na zivotu tada ne bi umirali potpuno sami.

goxy

Zaslužan član
Poruka
105.785
Milan je bio i praktičan i hteo je da se što pre izvrši bezbolan prelazak iz komunizma u kapitalizam iz svog razloga koji je normalan da zarađuje kolko i zaradi a ne da ga krade svaka šuša.Smatrao je EKV jugoslovenskim U2 i ozbiljno se spremao za proboj u Evropu,svirao i na par ozbiljnih italijanskih festivala gde je bend dobio dobre kritike.Rat je SVE zaustavio:(

Rechke

Veoma poznat
Poruka
11.792
Milan je bio i praktičan i hteo je da se što pre izvrši bezbolan prelazak iz komunizma u kapitalizam iz svog razloga koji je normalan da zarađuje kolko i zaradi a ne da ga krade svaka šuša.Smatrao je EKV jugoslovenskim U2 i ozbiljno se spremao za proboj u Evropu,svirao i na par ozbiljnih italijanskih festivala gde je bend dobio dobre kritike.Rat je SVE zaustavio:(

i ne sumnjam da bi uspeo u tome! Imam veliki broj prijatelja na tjubu iz cele Evrope, koji su oduševljeni njegovom muzikom, a pojedinci (iz Rumunije i Mađarske) su zbog EKV-a svojevremeno učili srpski :) samo pogledajte komentare na gledanijim klipovima EKV-a na tjubu, i pogledajte koliko među njima ima stranaca, i sve će biti jasno

Rechke

Veoma poznat
Poruka
11.792
Da bre...Ovde ga ljudi smatraju nekim zanesenjakom koji je po ceo dan filozofirao i smišljao textove...Znao je on kolko vrede i hteo je to da naplati što je normalno.

pa sve i da jeste zanesenjak koji mozga i smišlja tekstove i stihove..... ne vidim u tome ništa loše, niti bilo kakav razlog za negativnu kritiku

justEKV

Poznat
Poruka
7.643
Potpuno se slazem s tobom:worth: nema veze s ovom temom ali nesto sto volim to i proucavam:heart: ne tako davno procitala sam knjigu o Depeche Modu bila na svim koncertima u ZG, dakle slusam ih od 1988god. da je netko o nekome napisao tako knjigu na na ovim prostorima, mislim da bi jedno drugome kopali oci na vilicu:mrgreen: cista ispovijed od pocetka osnivanja grupe, usponima, padovima, vrhuncu, orgijama, teskim drogama, halucinacijama, alkoholizmu sto su se dogadjala medju clanovima i nikom nista i ako je to uglavnom ispovijed Davida Ghana i drugi akteri su sudjelovali u tome koji su iznosili misljenja kada je on bio na samom dnu pa nikome nista... Zato mislim da se ne bi trebala dizati tolika prasina oko nekakve knjige koja mozda ima netocnih podataka na sto sam i ja naletila ali sve u svemu, rekoh ljudi su... Trebalo je uljesavati njihove osobnosti dok su jos bili na zivotu tada ne bi umirali potpuno sami.

Dobra knjiga :ok:
volim biografije koje realno opisuju život umetnika- strogo realno sa najminimalnijim odstupanjima, ma koliko volela dotičnog..a pročitala sam mnogo biografija i malo je takvih.

Što se tiče ove diskusije o Milanu... slažem se.. Imao je tu viziju budućnosti, hteo je dalje,
to se videlo i po pesmama...

cvjetka

Početnik
Poruka
32
Knjiga odlicna, da se to dogodilo na nasim prostorima, mislim jos za zivota nekog pojedinca bilo bi svega.:roll: Zao mi je sto se Milan razbolio,sokirala sam se te godine kad su javili i na nasoj TV da je umro. Prosle godine sam se skoro posvadjala sa komsijiom koji je do 1998 godine zivio u Beogradu (tata mu je bio vojno lice)kad je tata umro cijela obitelj se preselila u ZG, i..tako,malo smo pricali i ja njega uvjeravam kako je Milan umro od gusterace ili pankreasa a on kaze:"nije iz pouzdanih izvora medicinskog osoblja znam da kad su ga primili u bolnicu i otvorili ga, i samo zatvorili, nije bilo spasa, nije se smjelo iznjeti u javnost da nije samo rak u pitanju" bila sam u soku, boze kakva steta, Nas je unistio rat a vas unistenje jedne kompletne inteligentne generacije,koja je unistena heroinom a za posljedica je bila AIDS,cesto me ulovi zelja da odem malo prosetkati po Beogradu ali sam cula da je tamo dolina silikonskih lutkica i da nije vise sto je nekad bilo pa odustanem jer znam da bi ne ulovila neka tuga jer to vise nije to...

gost 199228

Veoma poznat
Poruka
13.878
On sam nije imao puno kolko znam ali to društvo margita i ostali su bili puniše...

aha... ali sam taj cin, da ti neko nesto placa makar to bili i najbolji prijatelji nije bas prijatan za ego, pogotovo ako je emotivac u pitanju, jos vise poljuljava samopouzdanje, povlaci se u sebe, a samim tim i mracnije vidjenje okoline (sveta)...

cvjetka

Početnik
Poruka
32
Mislim da je njega rat gurnuo dublje u to...Što su mu propali projekti...Bio je u Brazilu mesec ili dva za vreme rata,možda je trebao da ostane...

I rat izmjedju ostalog, bio je jedan od normalnijih u to vrijeme ali i bolest koja nije na vrijeme sanirana i jedna i druga, vjerojatno ste vi po godinama jos djeca zao mi je sto ih neki nisu imali prilike u zivo za cuti:sad2:

Милунка Савић

Buduća legenda
Poruka
36.021
Slazem se, ipak su oni ljudi kao i svi ostali, ne treba analizirati svaku njihovu rec i izmisljati skrivena znacenja u njima...
Svi se guraju oko vas kad ste uspesni, ali kad vam krene lose, cistac...

И то би било мање-више то.

Довољно је само слушати њихову музику и поезију (јер, речи њихових песама су поезија).

То ће остати и кроз 5000 година, а шта су и какви они били у свом приватном животу, и ко су уопште били, уопште неће бити битно. (Није ни сад битно).

gossca

Elita
Poruka
17.162
И то би било мање-више то.

Довољно је само слушати њихову музику и поезију (јер, речи њихових песама су поезија).

То ће остати и кроз 5000 година, а шта су и какви они били у свом приватном животу, и ко су уопште били, уопште неће бити битно. (Није ни сад битно).

Dobro vece Milunka:D

Ovde smo se slozile 100%.

goxy

Zaslužan član
Poruka
105.785
I rat izmjedju ostalog, bio je jedan od normalnijih u to vrijeme ali i bolest koja nije na vrijeme sanirana i jedna i druga, vjerojatno ste vi po godinama jos djeca zao mi je sto ih neki nisu imali prilike u zivo za cuti:sad2:
Nažalost.Mada uvek kada ga slušam imam osećaj da je još živ i da sam ne bi želeo da mnogo žalimo za njim,već da se smejemo i uživamo u životu dok možemo.Čudan feeling,ali tako je:cool:

Da biste mogli da kreirate nove teme, trajno koristite svoje ime i ne pogađate stalno slike - kliknite ovde da se registrujete.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.