Dobijanje radne/boravišne vize u Nemačkoj

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
U ovom formularu, ima polje: Boravi[na doyvola ili istovetni dokument br. - da li neko zna sta se tu popunjava, nemam jos boravisnu dozvolu za Nemacku...? Hvala ljudi unapred :)

Jos nekoliko pitanja: Da li planirate da ne ostanete duze od 12 meseci? (meni je ugovor za stalno)
Da li posedujete vazece zdravstveno osiguranje za SR Nemacku? (U ugovoru mi pise da cu ga imati, ali trenutno nemam)
Predvidjeno trajanje boravka - Znam zeljeni datum pocetka, ali je ugovor na neodredjeno.
 
Poslednja izmena:
U ovom formularu, ima polje: Boravi[na doyvola ili istovetni dokument br. - da li neko zna sta se tu popunjava, nemam jos boravisnu dozvolu za Nemacku...? Hvala ljudi unapred :)

Jos nekoliko pitanja: Da li planirate da ne ostanete duze od 12 meseci? (meni je ugovor za stalno)
Da li posedujete vazece zdravstveno osiguranje za SR Nemacku? (U ugovoru mi pise da cu ga imati, ali trenutno nemam)
Predvidjeno trajanje boravka - Znam zeljeni datum pocetka, ali je ugovor na neodredjeno.

Na prvo ne odgovaras, drugo zdravstveno DA,trece stavis samo pocetni datum samo godinu.

Sheik koji si noks?

- - - - - - - - - -

Za momka koji je pitao da li ce dobiti u septembru term a prijavio se 20og januara, tesko.. da dodju do tebe moraju da ociste mesec i kusur dana

- - - - - - - - - -

Drugari sta raditi pri registraciji sam pogresio noks umesto za prijavu za noks 1-2 ja sam se prijavio slucajno za noks 3-5,problem je sto sam vec u 8 mesecu cekanja i ocekujem uskoro termin,sta raditi da li ce me pustiti imali resenje.
Nema resenja, dugo cekas i idi tako pa probaj. Sad da storniras pa da cekas godinu nema smisla, pomoli se bogu i u ambasadu
 
Postovani forumasi odavno nisam bio na forumu,kakve su najnovije informacije sto se tice cekanja za termin u ambasadi,registrovao sam se 27.12.2017.Kakve su vase informacije? NOKS 1-2

Godinu dana cekanja minimum

- - - - - - - - - -

Kolega bio na terminu 8.6.2018, jo? nema odgovora,radio vi?e puta na deta?man da li to utiče na dobijanje vize.Njegov kom?ija bio isti dan isti ?alter i dobio vizu za 15 dana.
Nema veze sa salterom, podaci se obradjuju u Nemackoj
 
Jel moguce da se ceka za termin u ambasadi NOKS 1-2 godinu dana,zar nije bilo 8-9 meseci,kad se to opet produzilo?

Ja sam se za noks 1-2 prijavio krajem decembra 2017. godine. U tom trenutku je situacija sa podelom termina bila sledeća: zadnji datum koji je bio podeljen za noks 1-2 bio je 20. avgust 2017. Do ovog trenutka je podeljeno do 14 ili 15 oktobra 2017. za noks 1-2. To znači da je za ovih 8 meseci čekanja podeljeno oko dva meseca, tako da ako se nastavi ovim tempom ja ću doći na red za termin u aprilu 2019. Zbog stalnog produžavanja čekanja za termine do sada sam morao da otkažem ili mi je otkazano 6 ugovora o radu iz Nemačke, ali zbog toga naravno neću odustati od namere da odem tamo da radim.
 
Poslednja izmena:
Pozdrav
Kako se drzite sa strpljenjem s obzirom da je septembar na pragu.
Da li I-mate neki plan B ili opciju Ako nas odbiju zbog Nivoa C1 ili se Vase dete seli sa Vama pa onda to ne igra ulogu?

Na sajtu lepo pise da dete izmedju 16 i 18 god, mora poloziti C1 ako putuje samo, ako ide sa barem jednim roditeljem / starateljem, onda ne mora. A plan B je da konkurise za skolovanje...
 
Na prvo ne odgovaras, drugo zdravstveno DA,trece stavis samo pocetni datum samo godinu.

Sheik koji si noks?

- - - - - - - - - -

Za momka koji je pitao da li ce dobiti u septembru term a prijavio se 20og januara, tesko.. da dodju do tebe moraju da ociste mesec i kusur dana

- - - - - - - - - -


Nema resenja, dugo cekas i idi tako pa probaj. Sad da storniras pa da cekas godinu nema smisla, pomoli se bogu i u ambasadu

Nista, samo kad budes popunjavao obrazac koji ces predavati uz ostalu dokumenraciju upisi pravi noks i nema problema.
 
Jel moguce da se ceka za termin u ambasadi NOKS 1-2 godinu dana,zar nije bilo 8-9 meseci,kad se to opet produzilo? Od novembra 2017 procedura za termine i dobijanje viza je znatno olaksana,valjda ce novembar i decembar mnogo brze da podele termine ako su oktobar pri kraju.

Bas su ga ubrzali, aplicirao 25.9.2017, mail stigao 8.6.2018 za 18.6.2018 i od 18-tog cekam ili da me zovu ili cestitka da mi stigne postom... ( naravno mi koji smo aplicirali po starom smo po automatizmu dobili noks 1-2 zato sto onda nije bilo noks-a...)
 
Bas su ga ubrzali, aplicirao 25.9.2017, mail stigao 8.6.2018 za 18.6.2018 i od 18-tog cekam ili da me zovu ili cestitka da mi stigne postom... ( naravno mi koji smo aplicirali po starom smo po automatizmu dobili noks 1-2 zato sto onda nije bilo noks-a...)
Od kada se racuna po starom?ja sam predao 31.01.2018.jeli moguce da se ceka duze od godinu dana?
 
Od kada se racuna po starom?ja sam predao 31.01.2018.jeli moguce da se ceka duze od godinu dana?

Po starom se računa do 31. oktobra 2017, a po novom to jest po Noks kategorijama od 1. novembra 2017. Dobra vest je da će ambasada izgleda da zaposli dodatne radnike na izdavanju viza i nadajmo se da će to da ubrza postupak, ako se nastavi prema dosadašnjem tempu ja koji sam se za termin prijavio po Noksu 1-2 datum 27.12.2017. ću čekati do najmanje marta ili aprila 2019. Najveći problem je upravo ovo nenormalno dugo čekanje na termin, jer kada te zove poslodavac i pita kada možeš da dođeš, ljudi se šokiraju kada im kažeš koliko se čeka.
 
Poslednja izmena:
Drugari zna li neko postupak kada se ide preko sloveske ambasade!Recimo ako neko ima firmu u Nemackoj,reg u Sloveniji,i kada ti posalje papire koliko moras raditi u toj firmi i kada mozes promeniti posao.posto sam cu da se tamo ceka mesec dva!

- - - - - - - - - -

Po starom se računa do 31. oktobra 2017, a po novom to jest po Noks kategorijama od 1. novembra 2017. Dobra vest je da će ambasada izgleda da zaposli dodatne radnike na izdavanju viza i nadajmo se da će to da ubrza postupak, ako se nastavi prema dosadašnjem tempu ja koji sam se za termin prijavio po Noksu 1-2 datum 27.12.2017. ću čekati do najmanje marta ili aprila 2019. Najveći problem je upravo ovo nenormalno dugo čekanje na termin, jer kada te zove poslodavac i pita kada možeš da dođeš, ljudi se šokiraju kada im kažeš koliko se čeka.

Dok novi pocnu raditi,dok udju u fazon mo se mozemo poubijati.bruka!ugovor mi vazi godinu i tri meseca,na kraju ga mogu baciti..
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top