Devet ranjenih u Srbiji u sukobu veterana i policije

Resili smo da budemo stipse prema mozda jedinoj grupi ljudi koja je poslednjih nekoliko godina dala nesto konkretno ovoj zemlji. I jos ih nasa narodna milicija istambura.

'Bem ti drzavu.
Nije država kriva nego predsednik,premijer,ministar unutrašnjih poslova i ministar finansija.Oni zbog podele para sebi,članovima svojih familija,prijateljima,partijskim kolegama nemaju para za rezerviste.
 
Nije država kriva nego predsednik,premijer,ministar unutrašnjih poslova i ministar finansija.Oni zbog podele para sebi,članovima svojih familija,prijateljima,partijskim kolegama nemaju para za rezerviste.
Drzava kao apstraktni pojam otadzbine ne. Drzava kao vrlo konkretno mesto gde ovi ljudi zive i ciji im je jajarski sistem i bukvalno slomio kosti je itekako kriva.
 
Jeste, protest dvesta-trista sredovecnih ljudi, to je taj bezbednosni rizik kojim nasa murija treba da se pozabavi...

Da se vezbaju za kad penzioneri izadju da traze deviznu stednju...


ne za razliku od penzionera i deviznih stedisa ovi su bezobrazni i agresivni , a jos i traze ono na sta nemaju zakonskog osnova ,sto je i jedan od razloga zasto su se odlucili za hajducki a ne pravni nacin borbe
 
Jeste, protest dvesta-trista sredovecnih ljudi, to je taj bezbednosni rizik kojim nasa murija treba da se pozabavi...

Da se vezbaju za kad penzioneri izadju da traze deviznu stednju...

Да сублимирамо расправу: дневнице су следовале за све припаднике ВЈ те 99.те .
У мојој јединици су их сви добили. Додуше не све одједном , него нешто на рате. Ако је неко ове људе који протестују испалио за оно што их следује , онда треба дебело да одлежи у затвору.

300 нинџа корњача против 300 голоруких " средовечних " људи , и резултат 10 так повређених керова и петнаестак повређених и приведених резервиста / нешто се не слажу бројке у медијима/ - могу само да кажем да сам поносан на те резервисте и на то што сам носио исту униформу коју су и они носили.Замислите да су резервисти имали оно што има мурија , покидали би керове ки маче мушкатлу.Ипак смо их много доообро обучавали. Лонг лив ВС , поздрав за све припаднике ондашње 3.А..
 
Neke pare su primljene.... Ali poenta je u tome što ti po zakonu sleduje dnevnica, a ja sam npr. dobio preračunato za osam sati dnevno..... Kao da sam u tri popodne išo kući, pa došo sutra ujutro u osam....
pa zato sto se to racuna kao prosecan radni dan , mislim jesu oni bili tamo svo vreme al im nece uracunati sigurno 24 casa ,bas danas sam u kolima slusao onog Simu Spasica sa Kosovo koji nikako nije rezimski covek ,bas naprotiv, i on je isto rekao da neosnovano protestvuju jer su dobili dnevnice jos tada na ruke i da su ti koji su dobili te dodatne pare,to dobili po nekim bezveznim osnovama koji nemaju veze sa zakonom (ustupali nekretnine i vozila vojsci i sl.) ili cistom prevarom i malverzacijama .
dalje ako je tacno da imaju zakonska prava kako im je palo na pamet da se toga sete posle skoro 10 godina i to odmah na ulicu ,sto nisu trazili pre 9 ,7 ili 5 godina ako su znali da su zakinuti ?
 
Poslednja izmena:
protestovali su oni i u BG ali niko mnista. ovo je vec malo bolje, kao markentiski gest, digne se veca buka, mediji vise izvestavaju i sl.
e sad ja ne znam da li imaju pravo na taj dodatak, neki kazu da,neki ne, ali svakako imaju pravo na miran protest, i zna se gde i kako, zakon to regulise.
mora se priznati da tu nesto smrdi, ili kod njih koji traze nesto sto im ne sleduje, u zavisnosti od toga kako zakon na togleda, ili kod onih koji su nekima isplatili debele dnevnice,valjda prema nekom zakonu-clanu, a nekima ne, a to nije fer

ma jok...
to ti je ono Kosovo za patike
patriotizam za dnevnice...
(mala sala)
 
pa zato sto se to racuna kao prosecan radni dan , mislim jesu oni bili tamo svo vreme al im nece uracunati sigurno 24 casa ,bas danas sam u kolima slusao onog Simu Spasica sa Kosovo koji nikako nije rezimski covek ,bas naprotiv, i on je isto rekao da neosnovano protestvuju i da su ti koji su dobili te pare to dobili po nekim bezveznim osnovama koji nemaju veze sa zakonom (ustupali nekretnike i vozila vojsci i sl.) ili9 cistom prevarom i malverzacijama .
dalje ako je tacno da imaju zakonska prava kako im je palo na pamet da se toga sede posle skoro 10 godina i to odmah na ulicu ,sto nisu trazili pre 9 ,7 ili 5 godina ako su znali da su zakinuti ?

Možda ćemo ipak na kraju da se složimo.... Dakle, isplaćeno je za 8h, a treba za 24 h... Tako kaže zakon.... Dnevnica je dnevnica i odnosi se na vreme preko 8h, t.j. na 24 h....

Niko to nije znao pre 7 - 8 godina... A tad se nije ni pitalo za pare, važno da se vratiš kući... Kakve crne pare...

E kasnije kad se videlo da su neki tu lapali lovu, a drugi krvarili gaće, ljudi su se pobunili...

A Sima Spasić je dijabola....I mnogo je dobro unovčio svoju familiju....
 
Možda ćemo ipak na kraju da se složimo.... Dakle, isplaćeno je za 8h, a treba za 24 h... Tako kaže zakon.... Dnevnica je dnevnica i odnosi se na vreme preko 8h, t.j. na 24 h....

Niko to nije znao pre 7 - 8 godina... A tad se nije ni pitalo za pare, važno da se vratiš kući... Kakve crne pare...

E kasnije kad se videlo da su neki tu lapali lovu, a drugi krvarili gaće, ljudi su se pobunili...

A Sima Spasić je dijabola....I mnogo je dobro unovčio svoju familiju....
kako se nije znalo i odakle su se vracali kada je u to vreme rat bio odavno zavrsen ?
mislim nije li malo cudno da se odjednom sete skoro 10 godina od zavrestka rata da im je drzava duzna pare , i to samo rezervistima iz tog okruga ?
 
kako se nije znalo i odakle su se vracali kada je u to vreme rat bio odavno zavrsen ?
mislim nije li malo cudno da se odjednom sete skoro 10 godina od zavrestka rata da im je drzava duzna pare , i to samo rezervistima iz tog okruga ?

Nemoj si bukvalista... Pre 7-8 godina to nije bila tema...Znači godinu danaposle rata... U to doba se i dalje nešto isplaćivalo..... A zna se kad smo se vraćali....
 
Možda ćemo ipak na kraju da se složimo.... Dakle, isplaćeno je za 8h, a treba za 24 h... Tako kaže zakon.... Dnevnica je dnevnica i odnosi se na vreme preko 8h, t.j. na 24 h....

Grješiš sinko.

Zakon o Vojsci Jugoslavije koji je tada bio na snazi kaže.

NEMA PREKOVREMENIH SATI ZA VRJEME RATNOG STANJA

Član 77
Za časove noćnog rada, rada u dane praznika koji su zakonom određeni kao neradni dani i rada dužeg od punog radnog vremena, osim rada dužeg od punog radnog vremena iz člana 96 ovog zakona, profesionalnom vojniku uvećava se plata.

Član 93
Odredbe čl. 71 do 92 ovog zakona, osim odredaba člana 77. ovog zakona, primenjuju se i za vreme ratnog stanja.
 
Grješiš sinko.

Zakon o Vojsci Jugoslavije koji je tada bio na snazi kaže.

NEMA PREKOVREMENIH SATI ZA VRJEME RATNOG STANJA

Citiram šta piše u obaveštenju po kom sam isplaćen....

Isplata je izvršena prema posebnoj odluci saveznog ministra za odbranu, izuzeto od odredaba Pravilnika o načinu isplaćivanja naknada vojnim obveznicima pozvanim radi izvršenja vojne obaveze u Vojsci Jugoslavije ("Službeni list SRJ br. 40/94)
 
Citiram šta piše u obaveštenju po kom sam isplaćen....

Isplata je izvršena prema posebnoj odluci saveznog ministra za odbranu, izuzeto od odredaba Pravilnika o načinu isplaćivanja naknada vojnim obveznicima pozvanim radi izvršenja vojne obaveze u Vojsci Jugoslavije ("Službeni list SRJ br. 40/94)

Ako je tako onda izvini i u zdravlju ih trošio.
 
Poslednja izmena:

Back
Top