Асимилација Руса и Украјинаца у Србији

Гамбино

Veoma poznat
Poruka
14.548
Ауторска тема ----------------

Београд и Србија је препуна Руса и мањег броја Украјинаца. Један део ће отићи у ЕУ, али један део ће сигурно остати овде из неких разлога.
Ми Срби јесмо русофили, неки су и велики путинофили што њима баш и не одговара, јер су побегли од њега, али на страну политику, идеологију, емоције и љубав, јер наш циљ је увек био асимилација мањина, па чак и братских.

Да ли је могућа асимилација руских и украјинских избеглица. Видели смо у прошлости да смо успели са Белогардејцима.
Мислим да им не треба дозволити да граде своје цркве, већ да их преко наше СПЦ асимилујемо.

То су народи који имају другачију ДНК у односу на нас који смо добрим делом староседеоци Балкана, а мањим делом Словени, али асимилација се врши путем религије.

Не тражим никакву славу од сендвичара, ако ме се на дан безбедности сете, сете се, ако не, то је била моја дужност да радим за српске интересе.
Сербиен убер алес.
 
Moja vencana kuma je potomkinja tih Rusa belogardejaca, cak joj je i devojacko prezime rusko a krstena je u ruskoj crkvi na Tashu. No, ona niti je govorila ruski jezik niti imala neke dodire sa ruskom kulturom iako je u stanu sa njom i roditeljima zivela njena babushka koja je 1917 dosla u Beograd kao dete iz Odese. Kumin rodjeni brat je takodje obican Beogradjanin, doduse sa ruskim prezimenom i poreklom ali je isto vezan za nasu kulturu, jezik, za nase ljude (zena mu je srpska izbeglica iz Mostara). Oni su potpuno asimilovani.
 
Oni lično verovatno neće ali potomci verovatno hoće.
Наравно. Чак мислим да ни потомке, односно ту прву генерацију која се рађа у Србији не може баш масовно асимиловати, док другу генерацију можемо више.

На западу се врши почетна асимилација, тако што се досељеницима мења, односно прилагођава име и презиме, језику и писму домаћина.
Рецимо ми не би требало да дозволимо као што нисмо ни Македонцима пардон Македонкама још у време СФРЈ, да жене имају презимена на -ска, мада увек се неки и провуку као рецимо она главата што је шаљемо на ЕВ, Павловска. Таква презимена имају и Рускиње и Украјинке, дакле завршетак им се разликује у односу на мушкарце, а то је код нас у Србији и српским земљама замена идентитета и није по закону.
Ето Македонка нам пева о јунацима из пр.св. рата, али смо је пре тога асимиловали.

Moja vencana kuma je potomkinja tih Rusa belogardejaca, cak joj je i devojacko prezime rusko a krstena je u ruskoj crkvi na Tashu. No, ona niti je govorila ruski jezik niti imala neke dodire sa ruskom kulturom iako je u stanu sa njom i roditeljima zivela njena babushka koja je 1917 dosla u Beograd kao dete iz Odese. Kumin rodjeni brat je takodje obican Beogradjanin, doduse sa ruskim prezimenom i poreklom ali je isto vezan za nasu kulturu, jezik, za nase ljude (zena mu je srpska izbeglica iz Mostara). Oni su potpuno asimilovani.
То је природно и малобројни Срби у Русији се асимилују.
nemoj samo da se pobiju kod nas, biće težak pičvajz
Не, они се чак и поштују, јер сви мрзе Путина, једни су побегли од Путнове мобилизације и немогућности да развијају бизнис, а други су побегли од Путиновог рата, бомби и од Зеленкове мобилизације.
 
То су народи који имају другачију ДНК у односу на нас који смо добрим делом староседеоци Балкана, а мањим делом Словени, али асимилација се врши путем религије.

Истом логиком, Хрвати и остали разни Шиптари су староседеоци Балкана и имају сличан ДНК као Срби. Па шта?
 
Oni lično verovatno neće ali potomci verovatno hoće.
Belogardejci su se asimilovali zato što je pod Brozom bilo krajnje opasno identifikovati se sa Rusima, izazivali su priviđenje IB, samom svojom pojavom.

Teško je asimilovati ih tek tako, veoma su samosvesni: ovde gledam ruske porodice, sa decom govore ruski iako su sami druga generacija a deca već treća - upoznao sam Amerikanca kome su Rusi bili po jedna baba i deda, ima ženu Ruskinju i sad ga njegova deca uče da govori ruski kako treba, kako se samo čovek žali na gramatiku. :D
 
Поред заборављених руских архитеката, данас бар мени најпознатији руски лик је Шорти, репер из 90их, члан некадашње реп групе Фул мун са Ђусом, а сада се бави дизајном.
https://sr.wikipedia.org/sr-el/Шорти

Истом логиком, Хрвати и остали разни Шиптари су староседеоци Балкана и имају сличан ДНК као Срби. Па шта?
Хрвати да, али Шиптари су само мањим делом староседеоци, јер су се мешали са Балканцима, а највише са Србима, па одатле имају мало староседелачке ДНК, јер они су дошли из Азије, туркијско племе, зато им језик и није словенизован, као нама, односно јесте минимално.
 
Belogardejci su se asimilovali zato što je pod Brozom bilo krajnje opasno identifikovati se sa Rusima, izazivali su priviđenje IB, samom svojom pojavom.

Teško je asimilovati ih tek tako, veoma su samosvesni: ovde gledam ruske porodice, sa decom govore ruski iako su sami druga generacija a deca već treća - upoznao sam Amerikanca kome su Rusi bili po jedna baba i deda, ima ženu Ruskinju i sad ga njegova deca uče da govori ruski kako treba, kako se samo čovek žali na gramatiku. :D
More, gledas ti tamo ruske zene po Majamiju, a ne porodice i Ruse. :ceka:
 
Истом логиком, Хрвати и остали разни Шиптари су староседеоци Балкана и имају сличан ДНК као Срби. Па шта?
Da, nebitno. Bitna je samo kultura i adaptivnost. Mogu li se integrisati u naše društvo? "Balkanski gen" Albancu neće više pomoći nego Ukrajincu da se uklopi ovde... a pre će se Ukrajinac uklopiti zbog jezika, religije, manje predrasuda u odnosu na Albance itd.
 
Приметио сам да нама заиста долазе Руси и Украјинци, јер нисам приметио оне њихове Азијате, Татаре и остале.
Када сам био у Москви, ми смо их звали Кинези и талибани.


pre će biti da ukri beže od zelenkove besomučne mobilizacije
puna ih je evropa i šire
Па то сам и написао.

Belogardejci su se asimilovali zato što je pod Brozom bilo krajnje opasno identifikovati se sa Rusima, izazivali su priviđenje IB, samom svojom pojavom.

Teško je asimilovati ih tek tako, veoma su samosvesni: ovde gledam ruske porodice, sa decom govore ruski iako su sami druga generacija a deca već treća - upoznao sam Amerikanca kome su Rusi bili po jedna baba i deda, ima ženu Ruskinju i sad ga njegova deca uče da govori ruski kako treba, kako se samo čovek žali na gramatiku. :D
Слажем се, али асимилација се спроводи системски, од вртића, преко образовних установа па све до десничарења.
Sluzba ih prati sve, i salje redovne izvestaje svojim drugarima iz FSB-a, bice to sredjeno.
Немој да вређаш нашу службу, они се курвају на обе три стране. :lol:
 
Koja glupa tema...
Pa Srbija nije asimilovala ni bosance ni hrvatske Srbe....nego su je preuzeli...
A ni kosovare, i oni su preuzeli svoj deo....
Napravljena je smesa medjunarodnih Srba kao na aerodromu i zato nikog i ne svrbi sta se desava u Srbiji...
Jednom bezao , bezace opet...ako zagusti...a do tada isto kao Srbin u Nemackoj, samo je ovde Srbin u Srbiji....napreduje, gradi licnu poziciju , prodaje sta treba i vozi dalje...

Radi sta mora da bi postao krem drustva...

A neko se sad brine da li ce Rusi biti asimilovani , a oni samo u prolazu u Srbiji..
Vise ce ti ostati avgana i Sirijaca nego Rusa...
Dobro Rusi ostaju kao uvezeni , to su Kraljevo i slicna mesta gde su dosle udavace u vecem broju....

A mi nase saljemo u Dubai i da se snadju za jedno dete kao kucnog ljubimca...
 
Истом логиком, Хрвати и остали разни Шиптари су староседеоци Балкана и имају сличан ДНК као Срби. Па шта?
Бугари, хрвати, албанци, ткзв бошњаци, словенци, црногорци су већим делом србског порекла, а добар део румуна, мађара и грка је такође србског порекла. Народ не чини само ДНК, већ и језик, писмо, обичаји, култура, народна ношња итд итд итд итд.......а за све поменуте "народе" постоје јасни докази да су им далеки (или ближи) преци били Срби. То како се они изјашњавају данас то је њихова ствар, могу да се изјашњавају како год хоће али порекло не могу да мењају, а оно је српско и самим тим што негирају своје српско порекло они секу грану на којој седе и која их спаја са далеком историјом јер мимо Срба они историје немају.

А ми Срби нисмо склони асимилацији других народа. Ако се она и деси она је плод неких других ствари, а не наше намере као државе. Ми смо у највећем броју случајева кроз историју били асимилирани у нешто друго пре него што смо се бавили асимилирањем других народа са нама.

Србизација практично не постоји нити је икад постојала.......али хрватизација, македонизација, бугаризација, хеленизација, албанизација (у модерно време и црногоризација) итд итекако постоје или су постојале као идеологије.....Срби се осипају више од хиљаду година, а нарочито од доба османлија....
 
Poslednja izmena:
Бугари, хрвати, албанци, ткзв бошњаци, словенци, црногорци су већим делом србског порекла, а добар део румуна, мађара и грка је такође србског порекла. Народ не чини само ДНК, већ и језик, писмо, обичаји, култура, народна ношња итд итд итд итд.......а за све поменуте "народе" постоје јасни докази да су им далеки (или ближи) преци били Срби. То како се они изјашњавају данас то је њихова ствар, могу да се изјашњавају како год хоће али порекло не могу да мењају, а оно је српско и самим тим што негирају своје српско порекло они секу грану на којој седе и која их спаја са далеком историјом јер мимо Срба они историје немају.

А ми Срби нисмо склони асимилацији других народа. Ако се она и деси она је плод неких других ствари, а не наше намере као државе.
U pravu je kolega.

Dodao bih i Egipcane i Asirce, i oni svoje poreklo vode od stare srpske civilizacije.

Ja sam cuo i da je prvi zivot na planeti Zemlji bio srpskog porekla, a mogu da vam kazem i da se ispituje da li je Bing Beng bio srpski, samo cekamo rezultate.
 
bjelogardijski ruski korpus u ww2 bio je u sastavu njemačkih snaga stacioniranih u srbiji...toliko o asilmilaciji.
Bilo je i Srba koji su sarađivali sa njemačkim okupatoroma. Ne znam šta hoćeš da kažeš. Činjenica je sa su bjeli Rusi koji su ostali u Jugoslaviji nakon WW2 asimilirani u srpsku naciju i njihovi potomci su danas regularni Srbi. Kažem oni koji su ostali, jer je dio njih 1944/45. otišao na zapad zbog dolaska crvene armije, plašili su se crvenoarmejaca. Viktor Troicki, Olja Ivanjicki, Aleksandar Timofejev itd. su potomci bjelih Rusa koji su došli u Srbiju. Sa mnom u srednju je išao jedan Troicki koji ima to porijeklo, nisam ga pitao je li u rodu s Viktorom.
 
Poslednja izmena:
Srbiji je "potreban narod" i zato treba iskoristiti ove migracije da zadržimo te ljude ovde. Zna se ko je alternativa...
Rusi i Ukrajinci su potrebni Srbiji za asimilaciju, s obzirom da ionako dolaze a pritom su pravoslavci i Sloveni te su kao takvi kulturološki i na sve druge načine kompatabilni sa Srbima. Treba da navijamo da Rusi osvoje što više od Ukrajine da bi došlo do iseljavanja novih miliona Ukrajinaca, jerbo će ih u tom slučaju koliko toliko doći kod nas kao što je već došlo u prvom talasu. Naravno osim Rusa i Ukrajinaca poželjni su nam i Srbi iz dijaspore da se vraćaju. Afro-azijski migranti nam nisu potrebni. Taj šljam pretežno muslimanske vjere ništa dobro Srbiji ne može dati, može je samo zagadili u svakom smislu i dugoročno uništiti.
 
U pravu je kolega.

Dodao bih i Egipcane i Asirce, i oni svoje poreklo vode od stare srpske civilizacije.

Ja sam cuo i da je prvi zivot na planeti Zemlji bio srpskog porekla, a mogu da vam kazem i da se ispituje da li je Bing Beng bio srpski, samo cekamo rezultate.
Ови египћани нису они стари египћани, данашњи египћани су арапи али се међу њима издвајају Копти. Срби, Руси тј. све оно што се данас зове словенима, а што је у старо доба било називано најчешће или "Сербима" или "Расима" су у античко и предантичко доба тамо на Истоку (Асирији, Мисиру...) били присутни као ратничка и владајућа каста и оставили су трагове као такви. Оно што је остало се временом сједињавало са староседеоцима и један најппознатији такав микс су управо Копти. Све до римских освајања Срби и Руси имају исту историју, то је један народ са једним писмом, језиком, обичајима. Руси су сачували изворнији српски језик него што је овај наш данас који је унакажен вуковом реформом. Србија је била кроз цео средњи век највећа сила међу словенима у сваком смислу. Од најезде османлија ту улогу преузимају Руси и носе је до данас.
 

Back
Top